Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

εχτες το βραδυ στην εγνατια Ηγουμενιτσα-Ιωαννινα ανοιξα απο 2ες με Audi S3 225,πριν ανοιξουμε μου ειπε πως ειχε προγραμμα μονο.εφαγε 3 αυτοκινητα μεχρι την αλλαγη σε 5η,μετα εκοψε........... sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο αλλα δεν ξερω που αλλου να το γραψω.

το opel gtc 1.6 turbo εχει ιδιο μηχανικο συνολο με το corsa opc?

Ναι σαν μοτέρ, μόνη αλλαγή είναι το i/c που υποτίθεται του corsa είναι λίγο καλύτερο αλλά και τα 2 είναι τραγικά αν σκεφτείς ότι πριν βάλω cooler έπαιζα με 85 βαθμούς εισαγωγής χειμώνα !

Και φυσικά η χαρτογράφηση

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες κάποιο λάθος στη μέτρηση? Δηλαδη το καλοκαίρι πόσο ανεβαζες? Και πως συνέχιζε να δουλεύει το μοτέρ?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες κάποιο λάθος στη μέτρηση? Δηλαδη το καλοκαίρι πόσο ανεβαζες? Και πως συνέχιζε να δουλεύει το μοτέρ?

Σιγά μην σπάσει επειδή έχει τόσους βαθμούς εισαγωγή.

Ακόμα και ο Θερμοστάτης στα opel ανοίγει στους 100 και κλείνει στους 92.

Τέσπα. Off topic τελείως είμαστε

Link to comment
Share on other sites

85 χειμωνα!!δηλ το καλοκαιρι ποσο παει?με τα πιστονια τι γινεται?? πολλα προβληματα εχω ακουσει μεχρι και σπασμενα μοτερ...μερικοι βελτιωτες ονοματα δεν λεμε δεν αναλαμβανουν να βαλουν προγραμμα!!!!σορυ για το off topic

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ανοιξα και εγω σημερα με cooper s.Αρχικα πηγαινα χαλαρα στην αριστερη με 100 χιλιομετρα και οπως πηγαινα ηταν αυτος στην μεσσαια και με το που με βλεπει μου παιζει τα αλαρμ τρεις φορες αλλα δεν ειχα πολυ ορεξη(ειχα αλλαξει λαδια πριν 3 μερες και ηθελα να κανω καποια χιλιομετρακια χαλαρα)οποτε αυτος μπαινει αριστερη με φορα μπροστα μου και αρχιζει να παιζει με τα φρενα.Μου την δινει, κατεβαζω απο πεμπτη τεταρτη και κολαω απο πισω του και αρχιζει να ανοιγει.Ανοιγω και εγω φτανουμε 160 και του παιζω τα φωτα να κανει δεξια γιατι ημουνα ετοιμος να περασω απο πανω του και με το που το κανω παταει τερμα φρενο στιγμιαια και μετα γκαζι.Παραλιγο να του δωσω μια να τον μαζευουν ακομα με το κουταλακι.Τελικα μας πιανει φαναρι παω διπλα του ανοιγω το παραθυρο και του λεω "εισαι ηληθιος?"και γελαγαν και αυτος και τα αλλα 2 ζωα που ειχε μεσα.Εγω ημουν με ενα φιλο ο οποιος μου ειπε "αστους μωρε τον ιπιανε και γελανε τωρα"και φυγαμε.Πραγματικα καποια ατομα ειναι κομπλεξικα...

Κοιτα να δεις τα μοσχαρια...Να κατεβεις κατω να τους αρχισεις τα μπουνιδια τα μ@λ@κισμενα.

Τελικα ειναι να μην ασχολεισαι με τετοιες κοντρουλες στο δρομο γιατι υπαρχουν πολλοι επικινδυνοι....

Link to comment
Share on other sites

To Ibiza βεβαίως!

Ανοιγματάκι για να εγκαινιάσουμε την ολόσωμη με Suzuki Swift Sport και Ford Fiesta ST.

Το SSS 1η-2α έφαγε 2-3 αμάξια και έστριψε αμέσως...Η πλάκα ήταν με το ST. Ο τύπος έκανε όλο χαζοσφήνες κτλ, αλλά η τύχη μας έφερε στο ίδιο φανάρι. Το αφήνω να ξεκινήσει, ξεκινάω χαλαρά, γεμίζω 1η μέχρι τις 5, 2α μέχρι τις 5 προφυλακτήρες και με το που κουμπώνω 3η, απλά αλλάζω λωρίδα και του κάνω 2-3 αμάξια μέχρι τα 130...Μετά βαρέθηκα και τον αφησα να συνεχίσει τις σφήνες. Τελείως τάφοι αυτά τα Ford! sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

To Ibiza βεβαίως!

Ανοιγματάκι για να εγκαινιάσουμε την ολόσωμη με Suzuki Swift Sport και Ford Fiesta ST.

Το SSS 1η-2α έφαγε 2-3 αμάξια και έστριψε αμέσως...Η πλάκα ήταν με το ST. Ο τύπος έκανε όλο χαζοσφήνες κτλ, αλλά η τύχη μας έφερε στο ίδιο φανάρι. Το αφήνω να ξεκινήσει, ξεκινάω χαλαρά, γεμίζω 1η μέχρι τις 5, 2α μέχρι τις 5 προφυλακτήρες και με το που κουμπώνω 3η, απλά αλλάζω λωρίδα και του κάνω 2-3 αμάξια μέχρι τα 130...Μετά βαρέθηκα και τον αφησα να συνεχίσει τις σφήνες. Τελείως τάφοι αυτά τα Ford! sillyhorse1rb5.gif

εμ και συ...σε εκκλησιες βρηκες να πεσεις!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην σπάσει επειδή έχει τόσους βαθμούς εισαγωγή.

Ακόμα και ο Θερμοστάτης στα opel ανοίγει στους 100 και κλείνει στους 92.

Τέσπα. Off topic τελείως είμαστε

Μα τι σχέση έχει ο θερμοστάτης του ψυκτικού υγρού με τη θερμοκρασία του αέρα εισαγωγης?

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

με τοσους βαθμους εισαγωγης κινδυνευει η τουρμπινα οχι το μοτερ...ελεος!!!

αντε ρε απο εκει! μου εμαθεσ και εσυ απο turbo....με το μπρικι σου!

φτιαξε εκει κανενα καφε! εναν ελληνικο διπλο παρακαλω! και τσαγακι δεν με χαλαει!

tease.giftease.giftease.giftease.giftease.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα τι σχέση έχει ο θερμοστάτης του ψυκτικού υγρού με τη θερμοκρασία του αέρα εισαγωγης?

το θέμα δεν είναι τεχνικού χαρακτήρα μην χαλάμε το topic.

Link to comment
Share on other sites

Κόντρα εκ του ασφαλούς με φωτογραφίες και αυτοκίνητα που οι περισσότεροι νοσταλγούμε και θέλουμε να βλέπουμε πιο συχνά

Την τρίτη ένα από τα πιο γνωστά περιοδικά αυτοκίνητου , θα έχει κλίση την πίστα των μεγάρων , για να φιλοξενήσει ιστορικά αυτοκίνητα και να συγκρίνει διαφορές με τα νεώτερα μοντέλα που κυκλοφορούν στους ελληνικούς δρόμους ,

Δηλαδή θα συγκριθεί Audi rs2 vs r4 , rs6

Golf 1 , vs golf 6.

Και αλλά μοντέλα εκτός group vag .

Θα υπάρχει φωτογράφηση , δεν γνωρίζω πια αυτοκίνητα θα μπουν στην πίστα

Εγώ θα φέρω rs2 , rs4 vw golf 4 kit car ..

Το γράφω ενημερωτικά οποίος μπορεί και θέλει σας περάσει από την πίστα να δει

.

το πρόγραμμα αρχίζει στις 9 το πρωί

Link to comment
Share on other sites

αντε ρε απο εκει! μου εμαθεσ και εσυ απο turbo....με το μπρικι σου!

φτιαξε εκει κανενα καφε! εναν ελληνικο διπλο παρακαλω! και τσαγακι δεν με χαλαει!

tease.giftease.giftease.giftease.giftease.gif

μονο τσαγακι θα σε κερασω?μετοχες της lipton θα σου δωσω sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

τι ωρα Νικο την τριτη?μπορει να περασω να σας γνωρισω και απο κοντα

Καλημέρα .. εγώ θα είμαι στην πίστα , από της 9

Η φωτογράφηση αρχίζει από της 8

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στην Λ. Βάρης κεράστηκε τσαγάκι λευκό και αθώο Ford Κuga 2.5T που ήταν όμως αρκετά προκλητικό! :D

Ακόμα και σε φανάρι που έφυγε πιο νωρίς τον μάζεψα με την 2α και το tsi έδωσε ρέστα!!!! rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στην Λ. Βάρης κεράστηκε τσαγάκι λευκό και αθώο Ford Κuga 2.5T που ήταν όμως αρκετά προκλητικό! :wacko:

Ακόμα και σε φανάρι που έφυγε πιο νωρίς τον μάζεψα με την 2α και το tsi έδωσε ρέστα!!!! rocket.gif

Ωραιος,πόσα άλογα είναι το δικό σου? Ούτε καν κατάλαβε τι τον περίμενε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.