Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

χθες ΟΧ ειχε πανηγυρι...

κυρια ανοιγματα τα εξης,

*golf gti mk5 κοκκινο με starlet ασπρο.

*scirocco R μπλε με το starlet παλι.

*golf tsi mk5 τετραπορτο γκρι με ibiza τετραπορτο γκρι.

πολυ δυνατα ολα τα αμαξια.μπραβο στα παιδια.

τα vw δικα μας εδω του κλαμπ? δεν ειδα να εχουν αυτοκολλητα.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να ανοιξω με ενα punto(το καινουργιο)το οποιο φοραει προγραμμα και ειναι γυρω στα 150.Εγω εχω golf 160αρι και φοραω μονο intercooler και ελευθερο φιλτρο.Ποιο λετε να ειναι το αποτελεσμα?

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως θα είσαι πίσω. Το punto είναι πιο ελαφρύ και προγραμματάτο που σημαίνει πιο άγριο...

Βάλε και πες μας αποτελέσματα :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να ανοιξω με ενα punto(το καινουργιο)το οποιο φοραει προγραμμα και ειναι γυρω στα 150.Εγω εχω golf 160αρι και φοραω μονο intercooler και ελευθερο φιλτρο.Ποιο λετε να ειναι το αποτελεσμα?

Θα είσαι μπροστά άνετα

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως θα είσαι πίσω. Το punto είναι πιο ελαφρύ και προγραμματάτο που σημαίνει πιο άγριο...

Βάλε και πες μας αποτελέσματα :drinks:

+1

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει αυτο που λετε.. εγω με πουντο tjet 120αρι με προγραμμα 150 155 ειμαι μπροστα νε πολυ ανεση.

(tsi 122 Φπε -> 163ps 29Nm)

εκτως αν φοραει τουρμπινα απο abarth εκει αλλαζει το πραγμα.

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Εχθές το απόγευμα γυρνώντας από κατεχακη , ένα Honda civic το 96 μοντέλο , έπαιζε με ένα sierra cosworth .. ο ιάπωνας ήταν ψαγμένος φόραγε Integra μοτέρ ??

Καθότανε άνετα δίπλα στο sierra καθώς ο ήχος έμοιαζε με Suzuki gsxr 1000

Από τα φανάρια του στρατιωτικού νοσοκομείου ο ιάπωνας έχει πάρει μισό αυτοκίνητο από το sierra καθώς εγώ έκλεψα στην εκκίνηση και στην 2η ταχύτητα περνάω το Honda ,, μέχρι και την 5η το Honda είναι 1 αυτοκίνητο πίσω καθώς το sierra φαινόταν ότι μας έχει και τους 2 , αλλά δεν είχε χώρο να περάσει , στην αριστερή στρίβουμε τέρμα... καθώς η δεξιά που έχει την έξοδο , αναγκαστικά με 4η ταχύτητα του golf μου έχει 200+ .. έχω φύγει αρκετά από τον ιάπωνα που την πούλησε την δεξιά ,,

Μετά πέσαμε σε κίνηση .. το επόμενο Σάββατο κανονιστικέ άνοιγμα ,, θα βάλουμε και κάμερες να δούμε διαφορές

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει αυτο που λετε.. εγω με πουντο tjet 120αρι με προγραμμα 150 155 ειμαι μπροστα νε πολυ ανεση.

(tsi 122 Φπε -> 163ps 29Nm)

εκτως αν φοραει τουρμπινα απο abarth εκει αλλαζει το πραγμα.

Δεν θέλω να σε αμφισβητήσω φίλε μου, αλλά πάνω κάτω είστε στα ίδια άλογα και το Punto έχει καμιά 150αριά κιλά λιγότερα. Θα ήταν έκπληξη για εμένα προσωπικά να δω το Golf μπροστά.

Και για να δώσω κι ένα παράδειγμα από προσωπικό άνοιγμα, εγώ με 220ps και ~330nm (~32kg) και 1250kg αμάξωμα (μπροστοκίνητο), ήμουν πίσω από 190ps 1150kg ~285nm (~29kg) (μπροστοκίνητο). Και οι δύο τουρμπάτοι, πρώτες 30 ρολλαριστά με περίπου το ίδιο σπινιάρισμα. Τα κιλά παίζουν μεγάλο ρόλο :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κανω πλακα.

δεν εχω γραψει ποτε παπαντζα εδω μιας και δεν εχω γραψει πολλες φορες δικο μου πατημα.

αν και παρακολουθω στενα το τοπικ.

και εμενα εντυπωση μου εκανε αλλα ετσι ειναι.

2ερες 2200rpm μεχρι τελειωματα 4ης κουμπομα 5ης ημουν μπροστα ανετα 2 αμαξια με ταση να ανοιγω.

φυσικα πολλα παιζουν ρολο.. οδηγος , file , βαρος (δεν εχω ρεζερβα κλπ)

Δεν θα εγραφα ποτε παπαντζα ειμαι ο πρωτος που τα κραζει αυτα!!!

Πανος

Link to comment
Share on other sites

το Punto έχει καμιά 150αριά κιλά λιγότερα.

http://www.drive.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=4071&Itemid=58 Μάλλον εννοούσες 50 κιλά λιγότερα !

Πάνο κι εγώ έχω περάσει αυτό το punto, μάλιστα το έχει φίλος το έχω οδηγίσει και είναι όντως αργότερο.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ο αλεξης εννοει το παλιο πουντο που οντως ειναι πανω απο 150 κιλα ελαφρυτερο.για το καινουριο ειμαι σιγουρος πως ο πανος ητανε μπροστα αν παιζανε στα ιδια αλογα.

Link to comment
Share on other sites

Πάνο δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης ρε φίλε και νομίζω κατάλαβες τι εννοώ :bow:

Το Punto Evo είναι βαρύτερο ή έκαναν κάτι και άλλαξαν τα βάρη το οποίο αγνοώ; Δεν αμφισβητώ τα λεγόμενά σου για τα περί βάρους, απλά παλαιότερα που το είχα ψάξει είχα δει αυτή τη διαφορά.

**** Polo με Golf έχουν δηλαδή 50kg διαφορά αν φοράνε τον ίδιο κινητήρα; :shocked:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος και εγώ τα έδωσα μια φορά με ένα ceed με τα 101 νομίζω πρώτες δευτέρες και τον άνοιξα κατευθείαν…

Link to comment
Share on other sites

εχτες το βραδυ ανοιξα κοντρα και εφαγε πορτα αγρια το suzuki to swift to sport ....

Επιβεβαιώνω και εγώ. Λοιπόν πριν μια ώρα πάτησα τυχαία με mercedes A CLASS για 2 φανάρια πρέπει να είναι 1600 κυβικά, εγώ 1,2 TSI dsg7 εντελώς "μαμά". 2 αμάξια περίπου μπροστά

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, εμπλεξα ανάμεσα σε πατηματακι S2000 με Corsa OPC και τελικως έφαγαν και οι δύο...Δεν το περίμενα, αλλα άνοιξε καλα το Golfάκι...

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Άλλο το mercededaki που εχει 1500cc 95 αλογα και είναι...όπως είναι τέλοσπάντων, άλλο το ceed που εχει 101 κορεατικα...και άλλο το swift sport. BECKMAN έχεις βάλει πρόγραμμα? Περίεργο πάντως, μπράβο :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

ουτε για το ceed δεν το πιστευω,αν ειναι το 16αρι που εχει 125 τοτε κατι γινεται...

Edited by manos16v
Link to comment
Share on other sites

ιμοθνα ενα αμαξι και μπροστα απο to suzuki swift 1600 sport 125 aloga mama itane απο οτι μου ειπε το παλικαρι το δικο μοθ το vw polo 1.2 tsi φωραει turbo eksatmisi χειροποιητη και ενα φιλτρο ελευθερης ροης k&n και καναμε και κοντρα και μετα καναμε και με ρεπριζ δευτερας και παλι ημουνα μπροστα παιδια για πολυ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.