Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

ιμοθνα ενα αμαξι και μπροστα απο to suzuki swift 1600 sport 125 aloga mama itane απο οτι μου ειπε το παλικαρι το δικο μοθ το vw polo 1.2 tsi φωραει turbo eksatmisi χειροποιητη και ενα φιλτρο ελευθερης ροης k&n και καναμε και κοντρα και μετα καναμε και με ρεπριζ δευτερας και παλι ημουνα μπροστα παιδια για πολυ....

ενοεεις οτι εχεις αλλαξει τουρμπο??εξατμιση φορας ολοκληρη??παντως σε μαμα μορφη το πολακι δεν εχει καμμια τυχη..δες τα βιντεο του mpoukou (και με το ss και με πολο 1.2 tsi)και θα καταλαβεις τι εννοω :whistling:

ουτε για το ceed δεν το πιστευω,αν ειναι το 16αρι που εχει 125 τοτε κατι γινεται...

λαθος καταλαβα :p:whistling:
Link to comment
Share on other sites

στειλα μου το link για εκεινο το βιντεακι που λες...τελικο φοραω μονο φιλε μου...και φιτρο ειναι διναμομετρημενο το αμαξι μου στα 124 αλογα...

Link to comment
Share on other sites

ψαξε στο youtube να βρεις. εχει αρκετα βιντεακια, ο mpoukou22 εχει ενα 6Ν πρωτο σταδιο. παει κοπια με το 1.2 TSI αποτι εχω δει οποτε ειναι και ως μετρο συγκρισης.

τωρα για το SS μπορω να το πιστεψω οτι καποιος ειναι μπροστα. αλλα πρωτον δεν πιστευω το "πολυ" εκτος κ αν ο αλλος ειναι κουλος, και δευτερον σε μεγαλυτερες ταχυτητες το SS θα μαζεψει ανετα νομιζω. ειναι 125 αλογα, 1.6 κυβικα, μικροτερο βαρος απο το πολο..

edit: χαχα τωρα το ειδα εχει σχολιασει πιο πανω ο μπουκου, εχει και καποια βιντεακια στην υπογραφη του

Edited by spiros23
Link to comment
Share on other sites

ψαξε στο youtube να βρεις. εχει αρκετα βιντεακια, ο mpoukou22 εχει ενα 6Ν πρωτο σταδιο. παει κοπια με το 1.2 TSI αποτι εχω δει οποτε ειναι και ως μετρο συγκρισης.

τωρα για το SS μπορω να το πιστεψω οτι καποιος ειναι μπροστα. αλλα πρωτον δεν πιστευω το "πολυ" εκτος κ αν ο αλλος ειναι κουλος, και δευτερον σε μεγαλυτερες ταχυτητες το SS θα μαζεψει ανετα νομιζω. ειναι 125 αλογα, 1.6 κυβικα, μικροτερο βαρος απο το πολο..

edit: χαχα τωρα το ειδα εχει σχολιασει πιο πανω ο μπουκου, εχει και καποια βιντεακια στην υπογραφη του

σπυρο κοπια δεν το λες οτι παει ο γιωργος με το tsi(ειναι εμφανες οτι ειναι μπροστα το 6ν),αν δεις και τα βιντεο με το ss θα δεις οτι ο γιωργος δεν το βλεπει πουθενα..για αυτο λεω οτι λεω..τωρα αν το πολακι του BECKMAN παει τοσο καλα,τοτε παω πασσο και ολα οκ.. Edited by manos16v
Link to comment
Share on other sites

σπυρο κοπια δεν το λες οτι παει ο γιωργος με το tsi(ειναι εμφανες οτι ειναι μπροστα το 6ν),αν δεις και τα βιντεο με το ss θα δεις οτι ο γιωργος δεν το βλεπει πουθενα..για αυτο λεω οτι λεω..τωρα αν το πολακι του BECKMAN παει τοσο καλα,τοτε παω πασσο και ολα οκ..

ρε συ μανο κοιταξε λιγο τα βιντεο

στο πρωτο και στο τριτο πανε κοπια τελειως. στο δευτερο πεταγεται το TSI αλλα μαζευει το 6N και στο τεταρτο κανει διαφορα απο την αρχη το 6Ν και κραταει με ταση να ανοιγει την διαφορα.

συμπερασμα οτι ακομα και η μικρη διαφορα στα κυβικα το 1400 μαζευει σε μεγαλυτερες ταχυτητες.

αν συγκρινω τωρα και με τα πατηματα του γιωργου με το SS στοιχηματιζω βαση λογικης κ μονο υπερ του SS και στο πατημα του με το TSI. δεν νομιζω οτι εχει τυχη εστω κ αν του φυγει στην αρχη θα μαζεψει γρηγορα.

και σε καμια περιπτωση να "φαει πολυ" το σουιφτ. γιατι θα μου θυμισει εμενα πριν κανα χρονο οταν ειχα το πολο και ανοιξα με ενα σουιφτ, μου φευγει στην αρχη τον μαζευω στα πολλα και μετα με μια χαρα εγω μιλαμε με το παλικαρι..... και ηταν το 1.3 τελικα :frantics: απλα ηταν μεταμφιεσμενο και νομιζες που ηταν το sport.. ετσι κατι μπορει να γινει.. χωρις να αμφισβηττω την δυναμη του TSI απλα εκτιμω το SS (και το 6N του γιωργου παντα :p )

Link to comment
Share on other sites

ανοιγματακι στην παραλιακη σημερα το βραδυ με ενα κοκκινο Ζ3

στο φαναρι του ρομεο ειμουν πισω του κ μπροστα μας ενα μηχανακι οποτε δεν ανοιξαμε κανονικα παρα μονο οταν περασαμε το μηχανακι κ βγηκαμε μεσαια, το R 1 αμαξι μπροστα

στο επομενο φαναρι ευτυχως εκατσε κ στηθηκαμε μπροστα εγω αριστερα εκεινος μεσαια, η ευθεια εκει ειναι λιγο πιο μικρη αλλα εφαγε 1 καροτσα+ μεχρι τα φρενα στο επομενο φαναρι

ξεκινησα με launch

και οι 2 δικαβαλοι

δυστυχως δεν μπορεσα να τον ρωτησω αλογα κτλ γιατι μπλεξαμε αλλα 99% πρεπει να ηταν 3,2 γιατι πηγαινε (και ακουγονταν) παρα πολυ καλα!

Link to comment
Share on other sites

Leon 122 ΦΠΕ vs Golf 6 122 Προγρ. 2ες 50 Μεχρι αλλαγη 4ης-5ης ημουν μπροστα αρκεταααα.

Δεν υπαρχει περιπτωση να αλλαζε ποιο αργα απο εμενα τις ταχυτητες γτ εγω εχω κατι "ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ" στο σαζμαν που δν καρφωνοντε!

Link to comment
Share on other sites

Απο αντιπρσωπεια ειπε. Αρκετα...οπως σε καθε ταχυτητα κανα αμαξι++ ανοιγα.

Link to comment
Share on other sites

αρα λογικα Revo θα ειχε.

δεν ξερω γιατι αλλα τα 122αρια revo "δεν πανε" σε σχεση με τα twincharged revo που πανε πολυ καλα.. και μαλιστα τα cavd

Link to comment
Share on other sites

Χθες κερασα το 2ο τσαγακι μου (μετα revo εποχης) σε honda civic v- tec με τα 160 [το πρωτο ηταν σε corsa opc]. Δεν ξερω αν ηταν μαμα αλλα μεχρι και τα 210 ηταν 4-5 αυτοκινητα πισω. Η κοντρα ξεκινησε απο τα 80km/h οταν αναγκαστηκα να κοψω γιατι θα περνουσα πανω απο ενα yaris που οδηγουσε γυναικα στην αριστερη λωριδα. Το honda ερχοταν φορτωμενο ηδη απο πισω ενω εγωω μολις ειχα κουμπωσει 3η και παταμε. Μαλ..κια που δεν πηγα δεξια γιατι ο τυπος ηταν κολλημενος πισω μου και "κλεβε" αερα. Παντως αρκετα δυνατο το civic. Εχω το golf 6 160 με revo & εισαγωγη itg!!

Link to comment
Share on other sites

ρ

στο πρωτο και στο τριτο πανε κοπια τελειως. στο δευτερο πεταγεται το TSI αλλα μαζευει το 6N και στο τεταρτο κανει διαφορα απο την αρχη το 6Ν και κραταει με ταση να ανοιγει την διαφορα.

συμπερασμα οτι ακομα και η μικρη διαφορα στα κυβικα το 1400 μαζευει σε μεγαλυτερες ταχυτητες.

αν συγκρινω τωρα και με τα πατηματα του γιωργου με το SS στοιχηματιζω βαση λογικης κ μονο υπερ του SS και στο πατημα του με το TSI. δεν νομιζω οτι εχει τυχη εστω κ αν του φυγει στην αρχη θα μαζεψει γρηγορα.

και σε καμια περιπτωση να "φαει πολυ" το σουιφτ. γιατι θα μου θυμισει εμενα πριν κανα χρονο οταν ειχα το πολο και ανοιξα με ενα σουιφτ, μου φευγει στην αρχη τον μαζευω στα πολλα και μετα με μια χαρα εγω μιλαμε με το παλικαρι..... και ηταν το 1.3 τελικα :cry: απλα ηταν μεταμφιεσμενο και νομιζες που ηταν το sport.. ετσι κατι μπορει να γινει.. χωρις να αμφισβηττω την δυναμη του TSI απλα εκτιμω το SS (και το 6N του γιωργου παντα :tongue: )

Σπυρο ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια.

προσπαθω να κρατησω ψηλα την σημαια του 6ν.χαχαχαχαχα

σπυρο κοπια δεν το λες οτι παει ο γιωργος με το tsi(ειναι εμφανες οτι ειναι μπροστα το 6ν),αν δεις και τα βιντεο με το ss θα δεις οτι ο γιωργος δεν το βλεπει πουθενα..για αυτο λεω οτι λεω..τωρα αν το πολακι του BECKMAN παει τοσο καλα,τοτε παω πασσο και ολα οκ..

και εγω πιστευω με το tsi αν ανοικξουμε στις στροφε που θελω θα ειμαι μπροστα,απο 2ες ανοιγουμε στις 3500 στροφες δικιες μου που δεν ειναι και πολυ στα φορτε του.

παντως απο 1ες που ειναι η καλη ταχυτητα του 6ν ειχε μια καλη διαφορα.

Μανο με πληγωνεις που λες οτι δεν το ειδα πουθενα.χαχαχα :p

θα τα φτιαξω τωρα που θα το βελτιωσω :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

καλα παει το γκολφακι αυτο :tongue:

Το αμαξι που τραβαει βιντεο ξερουμε τι ειναι? ΠΟΛΥ βαβουρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι που τραβαει βιντεο ξερουμε τι ειναι? ΠΟΛΥ βαβουρα!!!

Στο golf respect. :D:goodjob: :goodjob: :goodjob:

Το αμαξι που τραβαει βιντεο μηπως ειναι peugeot?

Link to comment
Share on other sites

καλα παει το γκολφακι αυτο :goodjob:

παιδια το αμαξι ειναι δικο μου,απο πατρα,και φοραει overload 98 file,χειροποιητη με hjs χωρις μεσαιο,και dsg... και ενα πανελ στον παπα!το 207 ειναι και αυτο full 1ο σταδιο απο etuners με φπε και κουλερ,και συμφωνα με τα λεγομενα του ιδιοκτητη ειναι 230..

p.s: η βαβουρα που ακουγεται ειναι απο το peugeot(207 και αυτο) που τραβαει το video,και ειναι με external και με gt28rs μετρημενο στα 350 :D και για να μην παρεξηγηθει το peugeot,απλα ειναι απο πισω και 'τραβαει' την κοντρα,ετσι κ αλλιως οπως βλεπεται μια γκαζια παταει και αφηνει οταν φτανει διπλα στο αλλο peugeot...πολλη δυναμη..http://www.powermag.gr/articleDetails.php?id=361

Edited by nick_1987
Link to comment
Share on other sites

98 file? δλδ και για 95αρα και για 100αρα τζινα οπως τα ρεβο?

ναι ετσι,απλα με 95αρα αν βαλεις ποτε,θα πρεπει να το πηγαινεις μονο χαλαρα..δν μπορουσα να βαλω file 100 γιατι στα ψηλα δεν επαρκουσε το καυσιμο και κανει διακοπες,με λιγα λογια χρειαζομαι τρομπα(το ειχαμε βαλει για λιγο καιρο δλδ)...δεν ειναι σαν τα golf 6 που ειναι βελτιωμενη.. =@

Edited by nick_1987
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.