Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Πάντως μην έχεις σαν κριτήριο σύγκρισης μπέμπες γιατί στην επιτάχυνση σέρνονται. Έχω δει μπέμπα 1.6 να τρώει φόλλα απο Yaris 1.33. Αντιθέτως έχουν μεγάλες τελικές λόγω αεροδυναμικής και μακριών κιβωτίων. Όσο για το gt μόνο gt δεν είναι αφού είναι λίγο πιό γρήγορο απο tsi 122. Το παλιό ραλύ ήταν πιό γρήγορο.

Καλά ούτε λόγος! Αν τις υποτιμήσεις και τις πας με μισόγκαζα περιμένοντας να σταθείς το ίδιο καλά και στις ψηλές ταχύτητες ξεφτιλίστηκες! :whistling:Μιλάμε η 116i με τα 122ΗΡ(παλιό μοντέλο πλέον)είχε τελική 206Km/h (πραγματικά, όχι κοντερίσια) όταν π.χ μια Corolla 1.6 132HP Optimal Drive κ.λπ ιδρώνει να πιάσει τα 195. Πρέπει να τους ξεφύγεις από την αρχή για να τα "παρατήσουν" αλλιώς... :yahoo: :pardon:

Για 207GT κι εδώ θα συμφωνήσω αλλά το νέο όμως με τα oνομαστικά 156ΗΡ την βελτιωμένη κυλινδροκεφαλή (από RC) και το νέο 6άρι, "γράφει" 0-100Km/h σε 7,7sec (μέτρηση περιοδικού) ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΑ ΙΣΙΑ το Tsi 160 DSG 7 :hyper:

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Guest bouritos13

Καλά ούτε λόγος! Αν τις υποτιμήσεις και τις πας με μισόγκαζα περιμένοντας να σταθείς το ίδιο καλά και στις ψηλές ταχύτητες ξεφτιλίστηκες! :whistling:Μιλάμε η 116i με τα 122ΗΡ(παλιό μοντέλο πλέον)είχε τελική 206Km/h (πραγματικά, όχι κοντερίσια) όταν π.χ μια Corolla 1.6 132HP Optimal Drive κ.λπ ιδρώνει να πιάσει τα 195. Πρέπει να τους ξεφύγεις από την αρχή για να τα "παρατήσουν" αλλιώς... :yahoo: :pardon:

Για 207GT κι εδώ θα συμφωνήσω αλλά το νέο όμως με τα oνομαστικά 156ΗΡ την βελτιωμένη κυλινδροκεφαλή (από RC) και το νέο 6άρι, "γράφει" 0-100Km/h σε 7,7sec (μέτρηση περιοδικού) ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΑ ΙΣΙΑ το Tsi 160 DSG 7 :hyper:

Ναι όντως. Πάντως οι μπέμπες έχουν πολύ μεγάλες τελικές συγκριτικά με αντίστοιχα αυτοκίνητα της κατηγορίας τους. Α δεν ήξερα ότι βγήκε νέο gt.

Link to comment
Share on other sites

Στις στροφές από την σπασμένη εθνική μέχρι τα παραδείσια εκεί έπεσε καθόλου ξύλο ;

Link to comment
Share on other sites

Στις στροφές από την σπασμένη εθνική μέχρι τα παραδείσια εκεί έπεσε καθόλου ξύλο ;

Mπα, όλα έγιναν αρκετά πιο πριν και ανέφερα τα Παραδείσια χοντρικά για να πω ότι ήταν βόρεια της Καλαμάτας και μάλλον λάθος μου, γιατί εκεί πέρα έχει στροφές (δεν είμαι από δω κάτω άλλωστε για να ξέρω τοπωνύμια). Πάντως λίγο μετά από το Ασπρόχωμα, που έχει κάτι χωριά και κάτι τελευταία φανάρια.

Υ.Γ: Δεν είναι για παρατεταμένες "μανούρες" το 1.200αράκι μου, αφού έχει μανήσιο κούλερ και δεν το "σπάω" για τον κάθε "κάγκουρα" που το βλέπει να έρχεται και "σκοτώνεται" να με περάσει με το 2λιτρό του λες κι έχω το RS των 180ΗΡ. Μια-δυο φορές "πατάω", άμα με εμπνέει ο "αντίπαλος" κι ό,τι κάνει: κέρδισα-κέρδισα, έχασα-έχασα και αν μου ζητήσουν "replay", κλείνω το παράθυρο ή αλλάζω σταθμό στο ηχοσύστημα! :notfair:

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα τελικα αυτο ηταν http://www.cityauto.gr/article.cityauto.gr?aid=55 τσαμπα βενζινη εκαψα

Πάντως ως μαμά και με σχετικά κριτήρια δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, έχουν 2,5λιτρο (VOLVO) μοτέρ με turbo που δουλεύει στο 0.6bar και απλά έφευγαν πολύ σβέλτα στο χαλαρό. Έχαναν σε στάση κι από απλό Golf V 200HP αλλά είχαν πολύ καλές ρεπριζ και θε'ι'κό ήχο! Όταν όμως ξεκινάνε για σοβαρή βελτίωση, "δεν τα βλέπεις" πουθενά, αφού ο κυβισμός "επιτρέπει" παρανο'ι'κές καταστάσεις!!

Τσάμπα βενζίνες όχι, αφού η κόντρα είναι κόντρα! Μπορεί να πετύχεις από "κουλό" μέχρι "καρμίρη" :sword: , που στο πανάκριβο GTI του, ψάχνει 2 μέρες να "ρίξει" τζαμπέ νοθευμένη βενζίνη ...92 οκτανίων :shocked: για να κάνει οικονομία :wacko: αλλά ευκαιρίας δοθείσης, "ξυπνά" μέσα του και το motorsport! :blink:

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

:sword:, νομίζω αυτός είχε πατήσει μαζί με ενα 122άρι από το club και πηγαίνανε μαζί. :wacko:

Μάλλον ξεχάσατε οι παλιοί ότι αυτός που είχε πατήσει μαζί του είμουν εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ξεχάσατε οι παλιοί ότι αυτός που είχε πατήσει μαζί του είμουν εγώ...

Nαι, τώρα θυμήθηκα και μάλιστα η κόντρα είχε σχέση με τη χρήση ζαντών. Τελικά όντως σε κάποιο "στυλ" κόντρας σε είχε "φτάσει" π.χ από στάση στα πολύ ψηλά;;;Γιατί για roll δε πιστεύω! Τέλος πάντων πολύ παλιά ιστορία και ίσως κακώς να ασχολούμαστε με τόσο παλιά "ανοίγματα"..

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Και είχα σπάσει το κεφάλι μου..

G.PET.VF34 διάβασα για τα παιχνίδια σου με το bmw και για άλλη μια φορά διαπιστώσαμε ότι δεν χρειάζεται να εχείς ένα σκασμό άλογα για να περάσεις ευχάριστα στον δρόμο. Θα μπορούσες κάλλιστα να πεις, ειδικά εσύ που έχεις κι αλλο αμάξι πολύ δυνατό, πο τι ξενέρωτο το fabia αν είχα το opel την σκόνη μου θα 'τρωγε. Αλλά το διασκέδασες. :D:D

Link to comment
Share on other sites

Και είχα σπάσει το κεφάλι μου..

G.PET.VF34 διάβασα για τα παιχνίδια σου με το bmw και για άλλη μια φορά διαπιστώσαμε ότι δεν χρειάζεται να εχείς ένα σκασμό άλογα για να περάσεις ευχάριστα στον δρόμο. Θα μπορούσες κάλλιστα να πεις, ειδικά εσύ που έχεις κι αλλο αμάξι πολύ δυνατό, πο τι ξενέρωτο το fabia αν είχα το opel την σκόνη μου θα 'τρωγε. Αλλά το διασκέδασες. :D:D

Nαι, σίγουρα δεν είναι ανάγκη να έχεις κάθε φορά ένα "τέρας" για να περάσεις καλά αλλά ρε παιδιά με βάση τη σημερινή πραγματικότητα ισχύος των καθημερινών αυτοκινήτων (νέων ή παλιών "πασπατεμένων" πια), θέλεις πια τουλάχιστον 100ΗΡ για να διασκεδάσεις-αφού τη σήμερον κι ένα Hyundai i10 1.2 έχει 85ΗΡ. Κάποτε με ένα PUNTO 85 16V Sporting ή ένα Polo/Ibiza 1.4 16V τρομοκρατουσες άνετα βαριά οικογενειακά 1.600άρια στα "ξεκινήματα" π.χ Nissan Primera, Passat 1.6 8V Opel Vectra 1.6, άσχετα αν "έτρωγες" ψηλά! Τώρα ποιόν να πατήσεις με τέτοιες ιπποδυνάμεις (τις τότε:D. Τον Νισσανάκια που έκανε το Πριμέρα 2λιτρο με τροπέτο από Japan; Τον "Πασσάτο" που έβαλε τον 1.8 20VT από το παλιό Α4 Quattro "του μπατζανάκη που τράκαρε" ή τον 316i BMWάκια που "βρήκε ευκαιρία από το Βέλγιο τον 1.800άρη της 318 iS" και ξαφφικά έγινε 137ΗΡ;;;; Aνέβηκε ο πήχυς παιδιά και ευτυχώς που το V.A.G μας δίνει φτηνά γκάζια αλλιώς θα "παλεύαμε" με τα Κορεάτικα και τους "ψωροφαντασμένους" Τογιοτάκηδες (και θα χάναμε κιόλας!)

Τώρα περιμένω να πετύχω Auris 1.6! :D

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Guest bouritos13

Προσοχή πάντως με τις κόντρες σε δημόσιους δρόμους. Είναι επικύνδυνα αυτά. Και πλέον παρατηρώ ότι ο κόσμος δεν έχει ενδιαφέρον για τέτοια.

Edited by bouritos13
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή πάντως με τις κόντρες σε δημόσιους δρόμους. Είναι επικύνδυνα αυτά. Και πλέον παρατηρώ ότι ο κόσμος δεν έχει ενδιαφέρον για τέτοια.

Κάτι η παιδεία που βελτιώνεται, κάτι που όλοι συνηδητοποιουν ότι οι δρόμοι (ειδικά κοντά σε πόλεις) είναι "γυαλί" και τέλος η τιμή της βενζίνης με τη συνακόλουθη κατάθλιψη λόγω κρίσεως (κάπου διάβασα ότι κάθε μέρα αυτοκτονούν ή αποπειρώνται να το κάνουν 4-5 άτομα πανελληνίως!!!! :bye: "Περνάει στα ψιλά" βέβαια!)ΕΧΟΥΝ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΤΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ που κάνεις! Σίγουρα είναι καταρχή επικίνδυνο αλλά και παράνομο αλλά παλιότερα όλοι έκαναν (λίγο ως πολύ) την "πλακίτσα" τους. Σε λίγο αυτά θα είναι για τους ρομαντικούς του motorsport (αφού δεν έχουμε πίστες με εύκολη πρόσβαση στο κοινό) ή για γραφικούς ("που τί θέλουν και τρέχουν"). Κλασικό παράδειγμα οι Η.Π.Α που ενώ από το 1955-1965 ήταν η "μητρόπολη" του street racing, το "παραμύθι" αυτό για λόγους πολιτικής (ή πολιτισμικής:yahoo: ορθότητας, περιθωριοποιήθηκε, κυνηγήθηκε αλύπητα και εξαφανίστηκε! Σίγουρα οι οργανωμένοι αγώνες σε δημόσιο δρόμο είναι εγκληματική ενέργεια που υπονομεύει την δημόσια ασφάλεια Εγώ μιλάω για τυχαία ανοίγματα μικρής διάρκειας όχι στυλ "Fast &Furious" αλλά στις Η.Π.Α που στο κάτω-κάτω έχει αχανείς ευθείες (προς Αrizona μεριά), έφτασαν να γκαζώνει στιγμιαία κάποιος εντός μιας κωμόπολης τον 5,7Litre του V8 γιατί βιάζεται λίγο βρε αδερφέ κι αν ακουστεί στρίγγλισμα ή "μυρίσει" λάστιχο, οι κάτοικοι τηλεφωνούν στο σερίφη, ο οποίος ειδοποιεί, "στήνει" λίγα μίλια πιο κάτω "μπλόκο" και συλλαμβάνει τον εγκληματία/"ταραχοποιό". ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ, είδα μια "γεύση" αυτών που έχω ακούσει σε επεισόδιο/ταξίδι των συντελεστών του Top Gear!!! (Όχι σύλληψη αλλά έντονη παρατήρηση του Officer στον Jeremy για burn out)

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Guest bouritos13

Κάτι η παιδεία που βελτιώνεται, κάτι που όλοι συνηδητοποιουν ότι οι δρόμοι (ειδικά κοντά σε πόλεις) είναι "γυαλί" και τέλος η τιμή της βενζίνης με τη συνακόλουθη κατάθλιψη λόγω κρίσεως (κάπου διάβασα ότι κάθε μέρα αυτοκτονούν ή αποπειρώνται να το κάνουν 4-5 άτομα πανελληνίως!!!! :bye: "Περνάει στα ψιλά" βέβαια!)ΕΧΟΥΝ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΤΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ που κάνεις! Σίγουρα είναι καταρχή επικίνδυνο αλλά και παράνομο αλλά παλιότερα όλοι έκαναν (λίγο ως πολύ) την "πλακίτσα" τους. Σε λίγο αυτά θα είναι για τους ρομαντικούς του motorsport (αφού δεν έχουμε πίστες με εύκολη πρόσβαση στο κοινό) ή για γραφικούς ("που τί θέλουν και τρέχουν"). Κλασικό παράδειγμα οι Η.Π.Α που ενώ από το 1955-1965 ήταν η "μητρόπολη" του street racing, το "παραμύθι" αυτό για λόγους πολιτικής (ή πολιτισμικής:yahoo: ορθότητας, περιθωριοποιήθηκε, κυνηγήθηκε αλύπητα και εξαφανίστηκε! Σίγουρα οι οργανωμένοι αγώνες σε δημόσιο δρόμο είναι εγκληματική ενέργεια που υπονομεύει την δημόσια ασφάλεια Εγώ μιλάω για τυχαία ανοίγματα μικρής διάρκειας όχι στυλ "Fast &Furious" αλλά στις Η.Π.Α που στο κάτω-κάτω έχει αχανείς ευθείες (προς Αrizona μεριά), έφτασαν να γκαζώνει στιγμιαία κάποιος εντός μιας κωμόπολης τον 5,7Litre του V8 γιατί βιάζεται λίγο βρε αδερφέ κι αν ακουστεί στρίγγλισμα ή "μυρίσει" λάστιχο, οι κάτοικοι τηλεφωνούν στο σερίφη, ο οποίος ειδοποιεί, "στήνει" λίγα μίλια πιο κάτω "μπλόκο" και συλλαμβάνει τον εγκληματία/"ταραχοποιό". ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ, είδα μια "γεύση" αυτών που έχω ακούσει σε επεισόδιο/ταξίδι των συντελεστών του Top Gear!!! (Όχι σύλληψη αλλά έντονη παρατήρηση του Officer στον Jeremy για burn out)

Ρε συ λίγα χρόνια πριν σε κάθε φανάρι έβλεπες ότι όλοι και ειδικά αυτοί με ραλύ gt και άλλα τέτοια ήταν έτοιμοι γιά κόντρα. Τώρα πολλοί από αυτούς έχουν πάρει κία πικάντο και οδηγούν σαν κοτούλες. Επίσης γενικά παρατηρώ ότι ο κόσμος οδηγάει συντηρητικά στην εθνική οδό δηλαδή η πλειοψηφία πάει με ταχύτητες μέχρι 120 και εγώ κάνω 24000 χμ τον χρόνο οπότε κάτι ξέρω.

Edited by bouritos13
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ λίγα χρόνια πριν σε κάθε φανάρι έβλεπες ότι όλοι και ειδικά αυτοί με ραλύ gt και άλλα τέτοια ήταν έτοιμοι γιά κόντρα. Τώρα πολλοί από αυτούς έχουν πάρει κία πικάντο και οδηγούν σαν κοτούλες. Επίσης γενικά παρατηρώ ότι ο κόσμος οδηγάει συντηρητικά στην εθνική οδό και εγώ κάνω 24000 χμ τον χρόνο οπότε κάτι ξέρω.

Σαφέστατα! :whistling: (Σκέφτομαι σε λίγα χρόνια να τη ψάξω για καμιά πίστα, όταν θα θέλω να ξεδίνω!).

Ομως να ξέρεις ότι πέρα από την νοοτροπία και την κακή διάθεση έχει παίξει ρόλο και η πρωτόγνωρη κρίση! . Ρώτα εσύ τον σημερινό 75άρη (πατέρα σου ή θείο σου) ποιός (και με τί :bye: να "έτρεχε" την περίοδο 1965-1970 (εκτός από πλούσιους sportsmen της εποχής π.χ Βοσκόπουλο, Κόκκοτα) ή τον...Φαίδωνα Γεωργίτση :yahoo: στα musicals ("γοργόνες και μάγκες"). Η ΦΤΩΧΕΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕ "ΣΥΝΝΕΦΟ!" και όλοι με κάτι 2χρονα μηχανάκια Sachs, Zundap και Vespa 50S

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Guest bouritos13

Σαφέστατα! :whistling: (Σκέφτομαι σε λίγα χρόνια να τη ψάξω για καμιά πίστα, όταν θα θέλω να ξεδίνω!).

Ομως να ξέρεις ότι πέρα από την νοοτροπία και την κακή διάθεση έχει παίξει ρόλο και η πρωτόγνωρη κρίση! . Ρώτα εσύ τον σημερινό 75άρη (πατέρα σου ή θείο σου) ποιός (και με τί :bye: να "έτρεχε" την περίοδο 1965-1970 (εκτός από πλούσιους sportsmen της εποχής π.χ Βοσκόπουλο, Κόκκοτα) ή τον...Φαίδωνα Γεωργίτση :yahoo: στα musicals ("γοργόνες και μάγκες"). Η ΦΤΩΧΕΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕ "ΣΥΝΝΕΦΟ!" και όλοι με κάτι 2χρονα μηχανάκια Sachs, Zundap και Vespa 50S

Lol.Ελιωσα στο γέλιο ρε συ ειδικά με τον Φαίδων Γεωργίτση. Αυτός ηθοποιός ήταν δεν ήξερα ότι είχε ψώνιο και με αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται το τουότα να σου έριξε 4 κάρα ; ανπιστέφταμπλ

Link to comment
Share on other sites

Guest bouritos13

Πως γίνεται το τουότα να σου έριξε 4 κάρα ; ανπιστέφταμπλ

Προφανώς γιατί είναι πιο γρήγορο. Επίσης σπάνια βρίσκεις κάποιον να το ανοίγει γιατί το οδηγούν συνήθως φιλύσηχοι οδηγοί. Έτσι όπως μου έριξε αμφιβάλλω αν το περνούσε το tsi 140.

Edited by bouritos13
Link to comment
Share on other sites

Lol.Ελιωσα στο γέλιο ρε συ ειδικά με τον Φαίδων Γεωργίτση. Αυτός ηθοποιός ήταν δεν ήξερα ότι είχε ψώνιο και με αυτοκίνητα.

Ο Φαίδων όχι! Αυτό φαινόταν "σεναριακή αδεία" Γ. Δαλιανίδη! Ο Αλέκος Τζανετάκος όμως ήταν τρελός με αγώνες (είχε κερδίσει κάποιες "αναβάσεις" Πάρνηθας) και αγόραζε αποκλειστικά LANCIA! Τότε είχε την Fulvia Coupe V4 1.3 HF η οποία απέδιδε περί τα 85ΗΡ. (Τώρα βέβαια στην Ελλάδα του 1968 με τις βενζίνες-κάτουρο των...90 οκτανίων, ποιός ξέρει πόσα μπορούσαν να "πάρουν τα πόδια τους")! (Η ιπποδύναμη πάντως του "ξέφυγε" και σε κινηματογραφικό διάλογο με τον "καπετάνιο" Λ. Κωνσταντάρα, σε μια σκηνή ταινίας όπου <<παρενοχλούσε την "πτωχειά πλην τιμία" Μάρω Κοντού>> η οποία ήταν λαθρεπιβάτης του κουραβιού και περπατούσε ως άστεγη τη νύχτα! χα!, χα!

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

golf tsi vs focus st 1st stage σημειωσατε 1... το πατημα εγινε χθες στον Ναυπλιο υπαρχει και βιντεο.. οδηγος ο καινουριος ιδιοκτητης του tsi μου...!!!

το tsi περασε μπροστα στα 800 μετρα με 1 καπω διαφορα...!!! οταν ειχα το tsi στα 1000 μετρα το focus st (1ο σταδιο απο etuners) ηταν μπροστα μου κανα κενο με το ζορι...!!! και μιλαμε για 300 αλογακια και 45 κιλα ροπη και 2500 κυβικα...!!!

το μπλε ηταν?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γυρνούσα από Θεσσαλονίκη και πέτυχα στον δρόμο ένα 350z πορτοκαλί φτιαγμένο με NHN πινακίδες να πηγαίνει τάπα προς Κατερίνη. Εδώ ήμαστε ώρα για τεστ κόντρα σε ένα αξιόλογο αμάξι. Ημουν 2 άτομα αποσκευές και φουλαριζμένος από τα κτελ Θεσσαλονίκης. Φεύγει το 350Z μπροστά και αρχηνάει το κυνήγι ( ο τύπος που οδιγούσε πήγαινε δυνατά μπράβο του). Είχαμε κόντρα αέρα στην διαδρομή και δυνατό μάλιστα, στην περισσότερη διαδρομή πηγαίναμε πάνω από 230 με αραιή κίνηση (δόξα τον ......) σε 2 κομάτια το πάτησα πάνω από 260 με μέγιστο 270 στης 6100σαλ και κάτι (κόντρα πολύ δυνατό αέρα). Η λιμουζίνα στάθηκε μια χαρά απέναντη στο αγωνιστικό....

Μετά από αυτόν τον αγώνα η κατανάλωση κολιμένη στο 20.0%

Link to comment
Share on other sites

Fiat Bravo με κυνηγουσε σημερα στη Λαρισα...

δεν με εφτανε ομως 2-3 μεσα 4ης ρολλ απο φαναρι σε φαναρι αλλα δεν!

κοιτουσε λιγο περιεργα...

πρεπει να φορουσε προγραμμα

:devil:

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο Πάνο!

Υ.Γ. Είναι γερά τα 122άρια...Προχθές παραλίγο να σπάσω ένα μοτέρ στα λιμανάκια! :devil:

Σκέψου ήταν μαμά και χτύπησα 8άρες! :S

Link to comment
Share on other sites

Fiat Bravo με κυνηγουσε σημερα στη Λαρισα...

δεν με εφτανε ομως 2-3 μεσα 4ης ρολλ απο φαναρι σε φαναρι αλλα δεν!

κοιτουσε λιγο περιεργα...

πρεπει να φορουσε προγραμμα

:devil:

Λογικόν ;) . Αν είχε τον παλιό 120άρη Τ-JET, άστα "μιζέρια": 150-155 με πρόγραμμα, έμμεσος ψεκασμός, "λαχάνιασμα" ψηλά, λίγη ροπή "κι ο κόσμος όλος"! :thumbsup:

Πιο "επικίνδυνα" είναι τα πράγματα ("σιγά τα αίματα δηλαδή" αλλά λέμε τώρα! :thumbsup: ), με το 150ΗΡ Sport. Mανήσιο τίποτα το σπουδαίο αλλά με πρόγραμμα φτάνει τα..."φανταστικά" :laugh: 195ΗΡ (έχει μεγαλύτερη τουρμπίνα).

Πάντως βγήκαν τώρα και με το εντελώς νέο multi-air 140HP. Δεν ξέρω τί "κάνουν" αλλά αυτό το (νέο) μοτέρ αν το "ανεβάσεις" έχει "θεωρία" (Βλέπε Giullieta 170),όπου με υψηλές πιέσεις στην Garrettούλα, μπορεί να σου κάνει και καμιά..."ψιλοκηδειούλα" B) άμα το σνομπάρεις (εννοείται το νέο μοτέρι τους)

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Πατημα με Rx8 cosmo με τα 230 για 2η φορα μου. Την πρωτη ειχα κανει απο 2ερες μεχρι 4ες τελιωματα αν θυμαμαι καλα 3 αμαξια.. ηθελα να ξαναδω τι και πως και ετυχε να πατησω με καποιο αλλο σημερα.

1ο πατημα:

Πατησαμε απο 2ερες και πηγαιναμε μαζι μεχρι 3ες, κουμπωμα 4ης μου του ξεμιτιζω μισο αμαξι και κουμπωμα 5ης με περναει περιπου ενα αμαξι το Cosmo.

2o πατημα:

Το ιδιο σκηνικο εγινε περιπου και την 2ερη φορα οπου φευγει λιγο μπροστα και σε αλλαγη ταχυτητας του, ειδαμε να πεταει απτις εξατμισεις φλογες.. :sorcerer:

και ενα 3ο πατημα εγινε απο 1ες αφου μου εκανε το χατιρι για 2ερες ρολλ,περασα μισο αμαξι μπροστα εγω μεχρι την γεφυρα (παλι καλα :sad:)

Οταν μιλησαμε μετα τον ρωτησα τι φοραει και μου λεει μαμα τελιως.. του ειπα οτι εχω ξαναπατησει με αλλο ενα και τι αποτελεσμα ειχα. Οταν του ειπα οτι πεταγε φλογιδια πισω με αλλαγες του και οτι εκανε σκασιματα εμεινε εκπληκτος..?! μου ξανα ειπε οτι ειναι μαμα κτλπ.. νταξει δεν ασχοληθηκα περεταιρω. Παιζει κτ τετοιο με μαμα Rx8 να πεταει φλογες κτλπ? ψιλο κουλο μου κανει.. :blush:

επανερχομαι στο θεμα με βιντεακι απο το 2ο πατημα μας..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.