Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Όταν λες απο ρολλαριστές τι εννοείς? Αν ας πούμε εγώ έχω 3η και είμαι στις 2000 στροφές και ο άλλος το ίδιο ναι θα του φύγω. Αν όμως ο άλλος έχει 2α και είναι στις 5000 στροφές σιγά μην του φύγω. Επειδή έχουν άλλο φάσμα ισχύος πρέπει να τα συγκρίνουμε το καθένα στο δικό του φάσμα. Επίσης στα ψηλά είδα ότι μετά τις 5000 στροφές μου έφευγε άρα το συμπέρασμα είναι ότι ενώ στις χαμηλές στροφές έχουμε την ίδια ισχύ στις ψηλές αυτό την διατηρούσε λόγω κυβικών και του χρονισμού βαλβίδων που έχει. Επίσης δεν εκθειάζω ούτε θίγομαι για κανένα αμάξι σιγά τα αμάξια εξάλλου.

Πολύ σωστά τα λες :whistling: , μόνο που δε νομίζω να περιμένεις με 2α στις 5.000rpm πότε θα γίνει το "3ο κορνάρισμα" (αν μιλάμε για επίσημη κόντρα) αφού αυτό είναι καταπόνηση και για τα δύο μοτέρ να "μουγκρίζουν" επί μακρόν με 2α μέχρι να "ανοίξουν"! Συνήθως τα ανοίγματα γίνονται για roll σε πιο χαμηλές στροφές. Εμπάσει περιπτώσει σε τέτοιο φάσμα στροφών μπορεί το Auris να "ανοίξει" κάπως αλλά βρε φίλε μου είναι "πολύ" να "φας" από δαύτο 4 αμάξια. Αν υποτεθεί ότι είναι περίπου στα ίδια άλογα (135 το Tsi vs 132 Auris ΩΣ STOCK ΑΜΦΟΤΕΡΑ), τα 4 αμάξια (σχεδόν κολώνα), για μένα δείχνουν +15ΗΡ υπέρ του ιαπαωνικού. Να έχει δηλαδή "πραγματικά" από το εργστάσιο 147-150ΗΡ δηλαδή όσο το Αvensis 2.0;;; :roadrage:

Τί να πω, ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ! Να τα ξέρουμε να τα "φοβόμαστε" δηλαδή;;

Το ότι σου έφευγε μετά τις 5.000rpm,είναι απόλυτα φυσιολογικό αν εσύ "κόφτιαζες", γιατί η ροπή του πολύ μικρού turbo "ψοφάει" μετά από το σημείο αυτό, ενώ το ατμοσφαιρικό, τραβάει ως τις 6.300rpm άνετα με το V-tec. Noμίζω η μέγιστη ισχύς του Tsi είναι στις 5.200rpm. Eμένα και ως βελτιωμένο η μέγιστη ισχύς είναι στις 5.100rpm, και στις 4.800 έχει πάλι περίπου τα ίδια άλογα! Η ροπή του ήδη από τις 5.500rpm έχει "κουρελιάσει"!

Εγώ πάντως την "ψάχνω" με το Fabia 140HP να πετύχω Auris. Θα "ανοίξω" σε όλα τα φάσματα -αν κάτσει- και θα σας πω ειλικρινά αν χάνουμε!

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

παντως εγω οταν ειχα ανοιξει με ενα απο αυτα πριν μερικους μηνες απο 3ες στην εθνικη ηταν το χαος..........

Ναι βρε Γιώργο μου αλλά εσύ είσαι ελαφρύς με αυτοκίνητο άλλης κατηγορίας! Είναι σα να λέμε να ανοίξουν Glanza (Starlet) 1.3T 135HP 800Kg με Τsi 140HP 1250Kg...

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

παντως εγω οταν ειχα ανοιξει με ενα απο αυτα πριν μερικους μηνες απο 3ες στην εθνικη ηταν το χαος..........

Ο γνωστός μου λέει ότι έχει ανοίξει με swift sport και ήταν μαζί ενώ στο c2 vts έριξε 2 καρότσες. Αν κρίνω από το αποτέλεσμα του ανοίγματος μου με το auris 1.6 τον πιστεύω αφού έχω ανοίξει με swift sport και με είχε περάσει για λίγο.

Edited by bouritos
Link to comment
Share on other sites

bouritos στα όσα ανοίγματα έχεις κάνει ήσουν ποτέ μπροστά???

Και αν ναι...με τι άνοιξες και ήσουν μπροστά???

:)

Link to comment
Share on other sites

ρε μπουριτε πακοτινια θα μας τρελανεις?

τα εκανα μεροκαματο τα αγκουρις και μαμα..

καλα για τωρα δεν υπαρχει επαφη..

και εχασες και απο swift sport?

ΕΛΑ ΕΛΑ ΤΟΓΙΟΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΚΤΗ????

Link to comment
Share on other sites

ρε μπουριτε πακοτινια θα μας τρελανεις?

τα εκανα μεροκαματο τα αγκουρις και μαμα..

καλα για τωρα δεν υπαρχει επαφη..

και εχασες και απο swift sport?

ΕΛΑ ΕΛΑ ΤΟΓΙΟΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΚΤΗ????

Στο ονειρό σου ε? Lol. Εγώ σου λέω ότι μου έριξε 4 αμάξια και με τίποτα δεν το περνάει ούτε tsi 122 ουτε tsi 140 και φυσικά ούτε το γελοίο polo που δεν μπορεί να περάσει ούτε το c2 vts.

Edited by bouritos
Link to comment
Share on other sites

Στο ονειρό σου? Γιατί μου μιλάς έτσι γνωριζόμαστε? Εγώ σου λέω ότι μου έριξε 4 αμάξια και με τίποτα δεν το περνάει ούτε tsi 122 ουτε tsi 140 και φυσικά ούτε το γελοίο polo που δεν μπορεί να περάσει ούτε το c2 vts.

ελα μαν..

τογιοτα αγκουρις εχεις..

αστα αυτα... δεν μπορω να βρω κατι ποιο λογικο.

ουτε tsi 140 ρε παιδι μου δεν πιανει τους πυραυλους τα αγκουρις???

χαχαχαχαχα κλαιω με τα οσα γραφεις.

αλλαγες κανεις με τους αστραγαλους στο "φανταστικο" 122αρι σου? :lol:

Link to comment
Share on other sites

ελα μαν..

τογιοτα αγκουρις εχεις..

αστα αυτα... δεν μπορω να βρω κατι ποιο λογικο.

ουτε tsi 140 ρε παιδι μου δεν πιανει τους πυραυλους τα αγκουρις???

χαχαχαχαχα κλαιω με τα οσα γραφεις.

αλλαγες κανεις με τους αστραγαλους στο "φανταστικο" 122αρι σου? :lol:

Ok.

Edited by bouritos
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είσαι έτσι όπως στο avatar σου και πραγματικά. Αράπης με γυαλιά lol. Όσο για το auris είπαμε όποιος θέλει άνοιγμα pm.

Με το δικό σου εννοείς???

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είσαι έτσι όπως στο avatar σου και πραγματικά. Αράπης με γυαλιά lol. Όσο για το auris είπαμε όποιος θέλει άνοιγμα pm.

τουλαχιστων κομπλεξικε Aguroδηγε εγω δεν ειμαι ψευτης ουτε ζω στον φανταστικο μου κοσμο πως το Aguris που εχω περνάει τα παντα.

ουτε ρατσιστης. Μαλακα. ε μαλακα.

ακου αραπης.. δεν ειμαι εγχρωμος μαλακα αλλα και να ημουν δεν εχει καμία σχεση με την κουβεντα μας. μαλακα.

τοσα χρονια γραφω εδω μεσα πρωτη φορα με καταφερες να βρίσω.

δηλαδη μπαίνεις και γράφεις εδω μεσα για να πείς τι? οτι το Aguris σου περνάει τα παντα και να υποβαθμίσεις τον κομπλεξ σου? να τρέφεις τον εαυτό σου με αυταπάτες?

αντε πούλο τωρα.

θα φαω και suspend για πάρτη σου αλλα δεν πιράζει :lol:

μαλακα.

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστων κομπλεξικε Aguroδηγε εγω δεν ειμαι ψευτης ουτε ζω στον φανταστικο μου κοσμο πως το Aguris που εχω περνάει τα παντα.

ουτε ρατσιστης. Μαλακα. ε μαλακα.

ακου αραπης.. δεν ειμαι εγχρωμος μαλακα αλλα και να ημουν δεν εχει καμία σχεση με την κουβεντα μας. μαλακα.

τοσα χρονια γραφω εδω μεσα πρωτη φορα με καταφερες να βρίσω.

δηλαδη μπαίνεις και γράφεις εδω μεσα για να πείς τι? οτι το Aguris σου περνάει τα παντα και να υποβαθμίσεις τον κομπλεξ σου? να τρέφεις τον εαυτό σου με αυταπάτες?

αντε πούλο τωρα.

θα φαω και suspend για πάρτη σου αλλα δεν πιράζει :lol:

μαλακα.

Εγώ παραθέτω στοιχεία που το auris με πέρασε μέχρι τα 180 αν δεν έχεις εσυ να πραθέσεις κάτι αντίστοιχο μην λες χαζομάρες.

Edited by bouritos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν bouritos περιμένουμε την παρουσίαση του αμαξιού σου αύριο-μεθαύριο στην κατάλληλη ενότητα γιατί όπως βλέπεις δεν σε πιστεύουμε ότι έχεις 122!!

Επίσης σε είχε ρωτήσει σε προηγούμενο ποστ ο Βασίλης γιατί έκανες δεύτερο λογαριασμό και δεν απάντησες νομίζω..!!

Καταρχην,

Πρωτον, βασει κανονισμων του παροντος φορουμ ειναι παρανομο να προκαλεις ανοιχτα και με χρηματικο επαθλο για επικειμενη "κοντρα"..

Δευτερον, παρατηρησα οτι πριν λεγοσουν bouritos13 και ησουν member, επειτα εγινες validating κι εν τελει εκανες καινουριο λογαριασμο με το ονομα bouritos.. Ξεχασες τον κωδικο;

Τριτον, κανε εσυ ενα πατημα με τον φιλο σου, τραβηξε το βιντεο για να το δουμε και προσπαθησε να κερδισεις ωστε να γινεις κατα 2000 ευρω πλουσιοτερος.... Τι πιο απλο;

Ο dynamite είναι γνωστός και στο εδώ φόρουμ και σε άλλο και γενικά είναι έμπιστο άτομο!!

Αν θέλεις να σε πάρουμε στα σοβαρά ξεκίνα παρουσίαση του αμαξιού σου με υλικό!!

Όσο για το στοίχημα θα ανέβαινα εγώ Αλεξανδρούπολη σύντομα αλλά μου χάλασε τα σχέδια ο συμπλέκτης!!

Τυχερό βγήκε το auris!!

Και εγώ 122 έχω btw!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αμαααααν! Είπα κι εγώ ότι τσακώθηκα (λέμε τώρα :lol: ) με το Passater στο "other cars" για τη δίκαιη ή μη φορολόγηση των κατεχόντων χλιδάτα αμάξια (π.χ SLK ) αλλά εδώ βλέπω "σφαγή"!

Ας γίνει ένα άνοιγμα επιτέλους μεταξύ των Tsi και Αuris κι όποιος νικήσει! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολειστε ρε....

Πανο (Dynamite) διεγραψε, οπως εκανε ο bouritos απο μονος του, τα υβριστικα σχολια για να καθαρισει απο υβρεολογιες το topic... Απο 'δω και στο εξης κι απευθυνομαι σε σενα bouritos, θα μιλας μονο με βιντεακια...

Αερολογιες του τυπου "Εγώ παραθέτω στοιχεία που το auris με πέρασε μέχρι τα 180 αν δεν έχεις εσυ να πραθέσεις κάτι αντίστοιχο μην λες χαζομάρες." ειναι σκαρτες... Ανεβασε βιντεο να σου πουμε και μπραβο.... που εχασες! χαχαχαχαχαχα

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Αμαααααν! Είπα κι εγώ ότι τσακώθηκα (λέμε τώρα :lol: ) με το Passater στο "other cars" για τη δίκαιη ή μη φορολόγηση των κατεχόντων χλιδάτα αμάξια (π.χ SLK ) αλλά εδώ βλέπω "σφαγή"!

Ας γίνει ένα άνοιγμα επιτέλους μεταξύ των Tsi και Αuris κι όποιος νικήσει! :lol:

Αλήθεια γι' αυτό το λόγο πιστεύεις ότι δημιουργήθηκε το θέμα ?

ΟΚ, κατάλαβα.

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια γι' αυτό το λόγο πιστεύεις ότι δημιουργήθηκε το θέμα ?

ΟΚ, κατάλαβα.

Οχι και εδωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οχι και εδωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!! :lol: :lol: :lol:

+1

Μην ασχολειστε ρε....

Πανο (Dynamite) διεγραψε, οπως εκανε ο bouritos απο μονος του, τα υβριστικα σχολια για να καθαρισει απο υβρεολογιες το topic... Απο 'δω και στο εξης κι απευθυνομαι σε σενα bouritos, θα μιλας μονο με βιντεακια...

Αερολογιες του τυπου "Εγώ παραθέτω στοιχεία που το auris με πέρασε μέχρι τα 180 αν δεν έχεις εσυ να πραθέσεις κάτι αντίστοιχο μην λες χαζομάρες." ειναι σκαρτες... Ανεβασε βιντεο να σου πουμε και μπραβο.... που εχασες! χαχαχαχαχαχα

Έτσι ναι!! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

μιας που μιλαμε για αγκουρις...να σας διηγηθω μια ιστορια που μου συνεβει πριν 2-3 μερες...λοιπον ειμαι στο βενζιναδικο της shell επι της αθηνων στο βολο,και ενω γεμιζα ερχετε διπλα μου ενα αουρις με εναν πιτσιρικα οδηγο πολυ θυμωμενο!Μπορει να ειχε θυμωσει επειδη ο μπαμπας του του πειρε αουρις και οχι αυτο που ζητησε!!λογικα κανα γρηγορο μικρο!τεσπα..εγω ημουν με το c55 amg...με κοιτουσε λες και του εσφαξα την μανα!φρυδια εννομενα και βλεμα που πεταει σπιθες..με τα πολλα μου φερνει η κοπελα την αποδειξη μπαινω στο αμαξι και ξεκιναω.λιγα μετρα παρακατω εχει φαναρι.το μαυρο αγκουρι ερχετε διπλα μου και αρχιζει τις γκαζιες!μπραμ μπρουμ ξερογκαζιες...ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΨΩΝΙΟ!οχι για τις γκαζιες αλλα για την συμπεριφορα του μικρου.θα σκοτωθει πουθενα το αμυαλο απο μαλακια!αναβει πρασινο και ξεκιναει σπινιαροντας..εννοειτε οτι τον αφησα να κανει το κομματι του..ουτος η αλλος δεν θα ασχοληθω με το 16αρι οταν οδηγαω αμαξι 5500 κυββικων θα ητανε ιεροσυλια.δηλαδη για να καταλαβω,πιστεψε οτι το αγκουρις ειναι δυνατοτερο απο ενα mercedes c55 amg!ειμαι σιγουρος οτι θα διηγητε στο τουοτα κλαμπ ποσο γρηγορος ειναι!αλλα απο την αλλη σκεφτομαι και προβληματιζομαι αρκετα στο εξης ερωτημα..εκανα καλα που τον αφησα να πιστεψει κατι τετοιο για να μην τον προκαλεσω??μηπως το ξανακανει και φαει το κεφαλι του?αν του εδειχνα οτι δεν εχει ελπιδες μηπως θα τον τσιτωνα περισσοτερο η θα ητανε καλυτερο?παντως για μενα οι γονεις καλυτερα αν διαθετουν τα λεφτα να περνουν στα παιδια τους κατι πιο στημενο παρα αυτους τους κουβαδες που πιστευω ενας αμυαλος πιο ευκολα θα φαει το κεφαλι του..με ενα αουρις 1600 παρα με ενα type r.

Link to comment
Share on other sites

Ο Χριστός και η Παναγία...

Bouritos τι είναι αυτά που γράφεις;;;;

Βλέπω όμως το forum έχει όρεξη και το αναλήει αυτό που δήλωσε.

Άμα θέλει με λεφτά Έρχομαι εγώ το φωρτωνω 4 ατομα και θα το πιγένω μέχρι τον κόφτι...

Dynamite πρόσεχε πως εκφράζεσε χαλάς το ΕΠΊΠΕΔΟ. :lol:

Link to comment
Share on other sites

μιας που μιλαμε για αγκουρις...να σας διηγηθω μια ιστορια που μου συνεβει πριν 2-3 μερες...λοιπον ειμαι στο βενζιναδικο της shell επι της αθηνων στο βολο,και ενω γεμιζα ερχετε διπλα μου ενα αουρις με εναν πιτσιρικα οδηγο πολυ θυμωμενο!Μπορει να ειχε θυμωσει επειδη ο μπαμπας του του πειρε αουρις και οχι αυτο που ζητησε!!λογικα κανα γρηγορο μικρο!τεσπα..εγω ημουν με το c55 amg...με κοιτουσε λες και του εσφαξα την μανα!φρυδια εννομενα και βλεμα που πεταει σπιθες..με τα πολλα μου φερνει η κοπελα την αποδειξη μπαινω στο αμαξι και ξεκιναω.λιγα μετρα παρακατω εχει φαναρι.το μαυρο αγκουρι ερχετε διπλα μου και αρχιζει τις γκαζιες!μπραμ μπρουμ ξερογκαζιες...ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΨΩΝΙΟ!οχι για τις γκαζιες αλλα για την συμπεριφορα του μικρου.θα σκοτωθει πουθενα το αμυαλο απο μαλακια!αναβει πρασινο και ξεκιναει σπινιαροντας..εννοειτε οτι τον αφησα να κανει το κομματι του..ουτος η αλλος δεν θα ασχοληθω με το 16αρι οταν οδηγαω αμαξι 5500 κυββικων θα ητανε ιεροσυλια.δηλαδη για να καταλαβω,πιστεψε οτι το αγκουρις ειναι δυνατοτερο απο ενα mercedes c55 amg!ειμαι σιγουρος οτι θα διηγητε στο τουοτα κλαμπ ποσο γρηγορος ειναι!αλλα απο την αλλη σκεφτομαι και προβληματιζομαι αρκετα στο εξης ερωτημα..εκανα καλα που τον αφησα να πιστεψει κατι τετοιο για να μην τον προκαλεσω??μηπως το ξανακανει και φαει το κεφαλι του?αν του εδειχνα οτι δεν εχει ελπιδες μηπως θα τον τσιτωνα περισσοτερο η θα ητανε καλυτερο?παντως για μενα οι γονεις καλυτερα αν διαθετουν τα λεφτα να περνουν στα παιδια τους κατι πιο στημενο παρα αυτους τους κουβαδες που πιστευω ενας αμυαλος πιο ευκολα θα φαει το κεφαλι του..με ενα αουρις 1600 παρα με ενα type r.

Χα!, χα! :thumbsup::yahoo: Noμίζω ότι έκανες πολύ καλά που τον άφησες στη πλάνη του αλλά είμαι σίγουρος πως κι αυτός μετά θα κατάλαβε ότι έκαιγε τζάμπα τη βενζίνη του...

Link to comment
Share on other sites

Αμάν με αυτούς τους ιάπωνες τέλοσπαντων τόσο τρομερά και σούπερ ουαου αυτοκίνητα βγάζουν.Τελικά όση καγκουριά και όση βλακεία θες μπορείς άνετα να την βρεις σε κατόχους των σούπερ ατμοσφαιρικών ιαπωνικών αυτοκινήτων.Ζητώ συγνώμη προκαταβολικά από κάποιους χρήστες του φόρουμ που μπορεί να είχανε κάποια στιγμή ιαπωνικό αυτοκίνητο.Πάντως από αυτά που βλέπω και γενικά από αυτά που διαβάζω σε κάποια φόρουμ μόνο το παραπάνω συμπέρασμα μπορώ να βγάλω.

Μόνο στην γειτονιά μου στην Θεσσαλονίκη έχω 2 εκπληκτικούς κάγκουρες που έχουν τα honda 1600 vtec.O ένας του έχει φορέσει και τουρμπίνα και το αυτοκίνητο ακούγεται όπως το σκάνια στην ανηφόρα κουβαλώντας φορτίο πολλών τόνων.Να μην μιλήσω για τους αεραγωγούς πάνω στο καπό το κλασικό χαμήλωμα σαύρας και φυσικά το απίστευτο πράσινο σε στυλ χελωνονιτζάκι.Ο έτερος το έχει απλό το ατμοσφαιρικό θαύμα της honda και απλά το έχει βάψει πορτοκαλί με μαύρο και του έχει φορέσει εξάτμιση από το μπουρί της σόμπας του.Αυτός με την τουρμπίνα έφαγε προχθές μία απίστευτη ήττα από ένα παλικαράκι με το βελτιωμένο megane rs το καινούριο.Ακόμα ψάχνεται ο τυπάκος να δει που πήγανε τα 350 άλογα του honda του και αν πήγε κάτι στραβά και o vtec τον πρόδωσε την κρίσιμη στιγμή.Πολύ γέλιο είχε όταν με το fr του αδερφού μου το οποίο έχει απλά υποστεί ένα remap έριξα 2 αμαξάκια στον δεύτερο τυπάκο...

Τελοσπαντων δεν θέλω να ασχοληθώ άλλο με τα ιαπωνικά διαμάντια...Διαβάζω εδώ και τον μπουρίτος να προσπαθεί να μας πείσει ότι το αουρις είναι το υπεραυτοκίνητο και πατάει tsi και προσπαθώ να καταλάβω για ποιό αυτοκίνητο μιλάει ο αγαπητός συμφορουμίτης....Μάλλον για το δικό του βελτιωμένο αυτοκίνητο μιλάει το οποίο προσπαθεί επιμελώς να πείσει ότι είναι του γείτονα ή του μπατζανάκη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.