Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Τελικά δεν έτρεξα με το OPC και πήγα έτρεξα με έναν φίλο μου με Μ3 Ε36 από στάση 0-1000. Αμάξι στημένο για κόντρες...:shifty: Δεν το ξεκινάω καθόλου καλά λέμεεεε αλλά μέσα στο χαβαλέ λέω πάμε να φάω τα μούτρα μου.

Χάλια εκήνηση εγώ 1-2 σπινιάρισμα με έκανε για πλάκα 3-4 αμάξια... 3 μετά τα 100 και κράτησα την απόσταση στο τέλος άρχισα να μαζεύω και με πέρασε 2 αμάξια.. Αμά το αμάξι μου το έδεινα στον φίλο μου θα το ξεκινούσε καλά θα ήμασταν δίπλα δίπλα και στο τέλος θα τον άνοιγα λίγο..

Link to comment
Share on other sites

ρε γιωργο πιστευω πως οχι μονο εγω αλλα και πολλοι εδω μεσα πηρες λαθος αμαξι............κανα evo η δεν ξερω τι δεν εισαι για cc ρε φιλε!!!!!!!!!!!!!!!εισαι κοντρακιας με πτυχειο δεν σου κανει!!!!!!!!!!!!!δεν σου παει!!!!!!!!!!!φιλικα παντα!

Link to comment
Share on other sites

+1

Ησυχία δεν έχεις! :rolleyes:

Όχι απλά πατάς συνέχεια, αλλά το στήνεις και από στάση, πράγμα ανήκουστο στις μέρες μας,ειδικά για τέτοια αυτοκίνητα που η μόδα έχει γίνει το ρολαριστά. Γνήσιος κοντράκιας!

Link to comment
Share on other sites

Xτες το βραδάκι πήγαμε με τον αδερφό μου να δοκιμάσουμε τα μικρά.Έχει το Ibiza fr full stage 1 δυναμομετρημένο 235 άλογα.Ήξερα ότι πιθανότατα θα μετρούσα κολώνες μιας και το πολάκι είναι μαμά ακόμα αλλά δεν με πείραζε μιας και ο μικρός εδώ και καιρό με είχε πρήξει για τη συγκεκριμένη κόντρα.Μέτρησα με το κοντέρ 600 μέτρα και στηθήκαμε για να ξεκινήσουμε.Με την εκκίνηση μου έκανε αμέσως 1.5 αυτοκίνητο και στα 200 μέτρα ήδη είχε φτάσει στα 2.Στο τέρμα πρέπει να είχαμε 3 με 3,5 αυτοκίνητα διαφορά.Γενικά δεν το παράτησα το θέμα παρόλο που από την αρχή βρέθηκα πίσω.Τελικά δυνατό το ιμπιζάκι με το πρόγραμμα και λόγω βάρους και dsg πηγαίνει πολύ καλά.Ήθελε να δοκιμάσουμε και από roll αλλά με τα λάδια στους 110 βαθμούς και την προηγούμενη ήττα το σκέφτηκα ξανά και του είπα καληνύχτα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ρε γιωργο πιστευω πως οχι μονο εγω αλλα και πολλοι εδω μεσα πηρες λαθος αμαξι............κανα evo η δεν ξερω τι δεν εισαι για cc ρε φιλε!!!!!!!!!!!!!!!εισαι κοντρακιας με πτυχειο δεν σου κανει!!!!!!!!!!!!!δεν σου παει!!!!!!!!!!!φιλικα παντα!

Πριν πάρω το cc κοιτουσα για evo 9.

Αλλά με κέρδισε το cc. Η ποιότητα και η πολυτέλεια που έχει. Το σχέδιο του. Όταν ήμασταν Κοζάνη κυριακή για κόντρες τόσα αμάξια εκει σε πολλούς το cc τους κίνησε την περιέργια. Άτομα που τρέχουν κόντρες με καλά αμάξια μόλις μπήκαν στο cc έμειναν. Είναι ωραίο να συνδιαζεις πολυτέλεια με δύναμη.

Αλλά ανήκουστο για Ελλάδα άμα βάλουμε με την σειρά τα σπορ αμάξια που κυκλοφορούν.

+1

Ησυχία δεν έχεις! :logik:

Όχι απλά πατάς συνέχεια, αλλά το στήνεις και από στάση, πράγμα ανήκουστο στις μέρες μας,ειδικά για τέτοια αυτοκίνητα που η μόδα έχει γίνει το ρολαριστά. Γνήσιος κοντράκιας!

Φταίει και η καλή παρέα που έχω που με ξεσικωνει.

Από στάση για χαβαλέ ετρεξα με τον φίλο μου αν τρεχαμε ρολαριστά θα ήταν διαφορετικό το αποτέλεσμα δεν κολαμε εκει. Χαβαλέ να γίνεται...:rolleyes: πλάκα είχε Κοζάνη όμως που έλεγα κανένας με το cc και ησυχεια........ Ακόμα και εκείνο το evo x. Χαχαχα. Αυτα είναι.... Να πουλάς τρέλα όχι να έχεις δυνατό αμάξι να πηγαίνεις σε κόντρες αλλα να καθεσε πίσω τελευταία σειρά και να λες δεν τρέχω. Τι έρχεσαι τότε;

Link to comment
Share on other sites

+1

Ησυχία δεν έχεις! :angry2:

Όχι απλά πατάς συνέχεια, αλλά το στήνεις και από στάση, πράγμα ανήκουστο στις μέρες μας,ειδικά για τέτοια αυτοκίνητα που η μόδα έχει γίνει το ρολαριστά. Γνήσιος κοντράκιας!

χαχαχαχαχαχαχα Ετσι ετσι πες του τα Στεφ!!!!!!!!

Πριν πάρω το cc κοιτουσα για evo 9.

Αλλά με κέρδισε το cc. Η ποιότητα και η πολυτέλεια που έχει. Το σχέδιο του. Όταν ήμασταν Κοζάνη κυριακή για κόντρες τόσα αμάξια εκει σε πολλούς το cc τους κίνησε την περιέργια. Άτομα που τρέχουν κόντρες με καλά αμάξια μόλις μπήκαν στο cc έμειναν. Είναι ωραίο να συνδιαζεις πολυτέλεια με δύναμη.

Αλλά ανήκουστο για Ελλάδα άμα βάλουμε με την σειρά τα σπορ αμάξια που κυκλοφορούν.

Φταίει και η καλή παρέα που έχω που με ξεσικωνει.

Από στάση για χαβαλέ ετρεξα με τον φίλο μου αν τρεχαμε ρολαριστά θα ήταν διαφορετικό το αποτέλεσμα δεν κολαμε εκει. Χαβαλέ να γίνεται...:angry2: πλάκα είχε Κοζάνη όμως που έλεγα κανένας με το cc και ησυχεια........ Ακόμα και εκείνο το evo x. Χαχαχα. Αυτα είναι.... Να πουλάς τρέλα όχι να έχεις δυνατό αμάξι να πηγαίνεις σε κόντρες αλλα να καθεσε πίσω τελευταία σειρά και να λες δεν τρέχω. Τι έρχεσαι τότε;

Αυτη σε ξεσηκωσε για Gaa...???ett;;;;;; :angry2:

Απολαυσε το αμαξι ρε, ασε τις κοντρες...... Εκτος αν κανεις προβες για τη Μοσχα --->>

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχα Ετσι ετσι πες του τα Στεφ!!!!!!!!

Αυτη σε ξεσηκωσε για Gaa...???ett;;;;;; :angry2:

Απολαυσε το αμαξι ρε, ασε τις κοντρες...... Εκτος αν κανεις προβες για τη Μοσχα --->>

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!

Εκεί μόνο μεγάλα σοβαρά αμάξια.... Αλλά δεν έχουν CC.. Θα πάω μια βόλτα από εκεί.....:angry2:

Link to comment
Share on other sites

typre r golf gt 0-2 μια απο σταση,και αλλη μια ενα πηγαινα 100 τον βλεπω να ερχετε με φορα παταω και εγω λιγο πριν φτασει διπλα και τρωω τι φορα του και μενω μπροστα μετα φρεναρω γιατι ειχα μπροστα αμαξι αυτος ηταν αριστερα μετα :) θα ξενερωσε.....

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχ το golf iv 1.6....ετσι και μου ειχαν βαρεσει το αλλο θα χαχα παει σε ψυχιατρικη κλινικη....πο ακομα περιμενω.....ευτυχως που εβαλε και φημε και παω για παρακολουθηση κατω απο το σπιτι του.

το civic ηταν το καινουργιο btw νομιζω το παλιο ηταν πιο γρηγορο

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Έφαγα χτες βράδυ μία φόλα από ένα audi s5 sport coupe άλλο πράγμα....Ποιός μου είπε να τα βάζω με αυτοκίνητα που έχουν 170 άλογα περισσότερα από το δικό μου.Βέβαια στα πρώτα 100 μέτρα ήμουν ελάχιστα μπροστά αλλά μετά το s5 πέρασε από πάνω μου.Εντάξει άλλη κατηγορία αυτοκινήτου,να το χαίρεται πάντως το παλικάρι που το έχει!!

Link to comment
Share on other sites

με το πολακι??νταξει δεν εχουν καμια επαφη τα αμαξια..αλλα ειδα και αυτο χθες και λεω τι παιζει.. :hyper:

http://www.youtube.com/watch?v=p56bdqWYAaI

ουτε ο ιδιος δε το πιστευει..! WAAAOU :crazy:

Link to comment
Share on other sites

1ο σταδιο θα ειναι το πολακι-πιο ελαφρυ οποτε λογικο το αποτελεσμα!Εγω περιμενα να ειναι και μπρστα το πολο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι το αντιθετο.... Δεν ειναι απλο 2,8 V6 αλλα με τουρμπο και πολλη γραμμικη ροπη (μεγιστη τα 44 κιλα αρκετα ψηλα θα ελεγα) και 325 αλογα... Ενω το Polaki ενα υπερτροφοδοτουμενο 14αρακι.. Με την ιδια λογικη το Polo ειναι μπροστα κι απο E92 335i ! xaxaxa

Link to comment
Share on other sites

Ενα ανοιγματάκι έκανα απόψε με ένα passat 2.0 TDI, ανεβήκαμε εθνική και φύγαμε από ρολαριστές 2ερες ( γιατί από στάση δεν είχε νόημα δίοτι και θα του άνοιγα αλλά και οτι είχε dsg χωρίς launch ) με αποτέλεσμα αρχικά κόφτες 2έρας μισό φτερό μπροστά υπέρ μου και έπειτα είχα την τάση να ανοίγω συνέχεια, στα 190km/h του είχα κάνει 4 κενά ίσως και παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι το αντιθετο.... Δεν ειναι απλο 2,8 V6 αλλα με τουρμπο και πολλη γραμμικη ροπη (μεγιστη τα 44 κιλα αρκετα ψηλα θα ελεγα) και 325 αλογα... Ενω το Polaki ενα υπερτροφοδοτουμενο 14αρακι.. Με την ιδια λογικη το Polo ειναι μπροστα κι απο E92 335i ! xaxaxa

+1 το μεγαλύτερο μοτέρ είναι προτέρημα όπως και να το κάνουμε.. ..εντυπωσιακό το Polo πραγματικά!!

Link to comment
Share on other sites

εχθες το βραδυ φιλικο ανοιγμα με porshe carrera 4s του 2004 με το amg .απο ρολλ με 2ες με 50χμ εως 200.απο την αρχη του ανοιγα μεχρι τελος,οπου ελειξε με περιπου 6-7 αυτοκινητα υπερ μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.