Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Λοιπον χθες εγινε το 1ο πατημα του πολο με το νεο set-up.

Polo 1.6 με εκκεντρα 264-10 - πολλαπλη εισαγωγη απο Polo GTI - εξατμιση Φ54 με καταλυτη - ροικη - συμπιεση 11,5 - full ντυμενος με ρεζερβα - 15αρες και 195/45 και αλογα περιπου 146 και 16,1 ροπη στον Ανδριαννακη

Ibiza top gun 1.6 με εκκεντρα 252-10 - πολλαπλη εισαγωγη Οικονομου - εξατμιση Φ55 χωρις καταλυτη - ροικη - συμπιεση 11,5 - χωρις πισω καθισματα και ρεζερβα - 16αρες με 195/45 και αλογα 147 με 16,6 ροπη στο Dynojet

ανοιξαμε απο 2ες μεχρι τα 160 στο ανεβα στο ΟΧ και ημουν μισο αυτοκινητο μπροστα.

απο 2ες στο κατεβα για κατι παραπανω απο 160 ημουν μπροστα για 1+ κενο μπροστα.

απο 3ες μεχρι και την αλλαγη σε 5η ημουν μπροστα,αλλα εχω ενα θεμα με γρηγορη αλλαγη απο 4η σε 5η και δεν την κανω πολυ γρηγορα,και μετα πηγαιναμε τα ιδια.

απο 4ες που ημουν μπροστα παλι.

υπαρχει κανενα Polo GTi DSG μαμα να δοκιμασω?????

Γιώργο εύχομαι σιδεροκέφαλο το αναγεννημένο polaκι σου :thumbsu: , τώρα μόλις μετά από αρκετές μέρες κατόρθωσα να ξαναμπώ forum λόγω κάποιου προβλήματος με το P.C/account μου κι έχω χάσει πολλά επεισόδια! :sorry: Φαντάσου, ενώ είχα δει το p.m σου για την εξάτμιση που ρωτούσες δεν μπορούσα να σου απαντήσω! :sad: Ελπίζω να βρήκες κάτι καλό και στη τιμή που ήθελες ως προς αυτό το κομμάτι! Τέλος πάντων I'm back... :blush:

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Μας ελλειψες...:) λεω και εγώ που ήσουν χαμένος τόσο καιρό;;; Και εγώ είμαι εκτός λόγο δουλειάς και έλλειψης αμαξιού. Αυτήν την βδομάδα ελπίζω να είναι έτοιμο..:)

Link to comment
Share on other sites

Μας ελλειψες... :) λεω και εγώ που ήσουν χαμένος τόσο καιρό;;; Και εγώ είμαι εκτός λόγο δουλειάς και έλλειψης αμαξιού. Αυτήν την βδομάδα ελπίζω να είναι έτοιμο.. :)

Nαι Γιώργο μου λείψατε :sad: ΟΛΟΙ και με στενοχώρεσε κάπως το γεγονός γιατί μου αρέσει η συχνή συμμετοχή στο forum! Eπί τη ευκαιρία :thumbsup2: του "επαναlogging" χαιρετώ όλα τα μέλη!!!

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Ας γραψω ενα πατημα γιατι επιασε αραχνες το τοπικ...

Tυχαιο πατημα με corsa opc απο 2ες.

Στο πατα,πατησα νωριτερα και εκανα μισο αμαξι,3ες μαζεψε και μου εκανε μισο+ αμαξι,

4ες ψηλα μαζεψα δυνατα ομως μολις πηγα να περασω εκοψε...

Μου δηλωσε φουλ πρωτο σταδιο 240.Εμενα ειναι 185 τροχο(golf tsi v).

Link to comment
Share on other sites

Ας γραψω ενα πατημα γιατι επιασε αραχνες το τοπικ...

Tυχαιο πατημα με corsa opc απο 2ες.

Στο πατα,πατησα νωριτερα και εκανα μισο αμαξι,3ες μαζεψε και μου εκανε μισο+ αμαξι,

4ες ψηλα μαζεψα δυνατα ομως μολις πηγα να περασω εκοψε...

Μου δηλωσε φουλ πρωτο σταδιο 240.Εμενα ειναι 185 τροχο(golf tsi v).

Εξαιρετικά "κάθησες"! :clapping: Κανονικά αυτά με τέτοιο στάδιο δεν πιάνονται...(θα ήταν σφυρήλατο με τερματισμένη την K03 του)

Link to comment
Share on other sites

Ας γραψω ενα πατημα γιατι επιασε αραχνες το τοπικ...

Tυχαιο πατημα με corsa opc απο 2ες.

Στο πατα,πατησα νωριτερα και εκανα μισο αμαξι,3ες μαζεψε και μου εκανε μισο+ αμαξι,

4ες ψηλα μαζεψα δυνατα ομως μολις πηγα να περασω εκοψε...

Μου δηλωσε φουλ πρωτο σταδιο 240.Εμενα ειναι 185 τροχο(golf tsi v).

Χρήστο έχεις πειράξει τίποτα απο τότε που σε είχα δει τελευταία φορά ;;;

Θυμάσαι που το έφτιαχνε το παιδί ;;

Edited by TwoFaCe
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά "κάθησες"! :clapping: Κανονικά αυτά με τέτοιο στάδιο δεν πιάνονται...(θα ήταν σφυρήλατο με τερματισμένη την K03 του)

Οτι καθησα πολυ καλα ειναι το μονο σιγουρο!Τον ρωτησα που εχει ρυθμισει και μου ειπε το εχει φτιαξει ολο στον Πορφυρη.Ξερουμε αυτος αν ρυθμιζει μονος του η τα στελνει αλλου?

(προχθες οχ ηθελα να ερθω να σας χαιρετησω και να κανουμε καμια δοκιμη να δω αν πηρα τιποτα με την εξατμιση αλλα εφυγα,ελπιζω να σας ξαναπετυχω η να κανονισουμε καμια μερα αν ειναι να ανεβουμε).

Link to comment
Share on other sites

Οτι καθησα πολυ καλα ειναι το μονο σιγουρο!Τον ρωτησα που εχει ρυθμισει και μου ειπε το εχει φτιαξει ολο στον Πορφυρη.Ξερουμε αυτος αν ρυθμιζει μονος του η τα στελνει αλλου?

(προχθες οχ ηθελα να ερθω να σας χαιρετησω και να κανουμε καμια δοκιμη να δω αν πηρα τιποτα με την εξατμιση αλλα εφυγα,ελπιζω να σας ξαναπετυχω η να κανονισουμε καμια μερα αν ειναι να ανεβουμε).

Συνεργάζεται με e-tuners

Link to comment
Share on other sites

ο Πορφύρης συνεργάζεται με e-tuners αλλα 240 δεν είναι με την καμία.

Χρήστο όποτε θες ανέβα, ξέρεις που θα μας βρείς ;)

H αλήθεια είναι πάντως πως απέναντι σε κανονικό 240άρι opeloμοτέρι με αμάξι που έχει λιγότερα ΗΡ (και φυσικά c.c) δεν "κάθεσαι" εύκολα, παρά μόνο αν ο οδηγός του δεν ξέρει να το "πάει" καλά! Βέβαια το παληκάρι με το Golf πάλεψε γερά και δεν διασύρθηκε. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η αναφορά του, πώς ενώ αρχικά το Corsa του έκανε μια έστω μικρή διαφορά, άρχισε να τον "μαζεύει" (όντας με λιγότερα ΗΡ). Πιθανά το Golf να είναι πάρα πολύ δυνατό τελικά...

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην ηταν 240,ισως να ηταν αλλα σε μικρο φασμα.Ολα παιζουν ομως..δεν αποκλειω τιποτα.Σιγουρα υπαρχουν αρκετα πρωτοσταδιατα καλα corsa που ειναι μπροστα μου!

Σημερα πατημα απο σταση με hyundai coupe με 28αρα 220 τροχο μου δηλωσε στο ιδιο δυναμομετρο που εγω ειδα 185.

1η-2α μαζι. 3η μου εκανε 1 αμαξι και μιση 4η ειχαμε μεινει ετσι.

:o :oΠεριεργα πραγματα...

Υπαρχει καποιο 5αρι tsi 1ο σταδιο αθηνα για δοκιμη???

Link to comment
Share on other sites

δεν πηγε παραπερα το project?

κανα hybrid εστω;;;

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το canbus ή τον εγκεφαλο και δεν μπορω να κανω τιποτα σε οτι αφορα το προγραμμα,οποτε οτι και να βαλω θα μεινει αρυθμιστο!(φαντασου εβαλα εξατμιση και παλι ειμαι αρυθμιστος.)Ψαχνω να βγαλω ακρη εδω και 2 μηνες και ακομα τιποτα...Εαν λυθει το προβλημα και βρω τι φταει κατα 95% με υβριδιο θα ασχοληθω γιατι οι εποχες δυσκολεψαν και δεν πανε ολα οπως θα ηθελα!

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο εύχομαι σιδεροκέφαλο το αναγεννημένο polaκι σου :thumbsu: , τώρα μόλις μετά από αρκετές μέρες κατόρθωσα να ξαναμπώ forum λόγω κάποιου προβλήματος με το P.C/account μου κι έχω χάσει πολλά επεισόδια! :sorry: Φαντάσου, ενώ είχα δει το p.m σου για την εξάτμιση που ρωτούσες δεν μπορούσα να σου απαντήσω! :sad: Ελπίζω να βρήκες κάτι καλό και στη τιμή που ήθελες ως προς αυτό το κομμάτι! Τέλος πάντων I'm back... :blush:

να'σαι καλα Γιωργο.ολα καλα εφτιαξα εξατμιση σε πολυ καλη τιμη και παρα πολυ καλη δουλεια.

κανω μια τελευταια προσπαθεια.

αν υπαρχει κανενα Polo GTi DSG μαμα η κανενα Golf η Scirocco 160αρη που τουλαχιστον να μη φοραει προγραμμα θα ηθελα να κανω ενα ανοιγματακι καθαρα για τον χαβαλε και να δω διαφορες

Edited by mpoukou22
Link to comment
Share on other sites

COLT RALLIART VS GOLF 122 προγραμμα...

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΤΗΜΑΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΜΕ 3η ΚΑΙ 80χλμ

Ψιλοαποτυχιμενο πατημα γιατι δν πατησα καλα

Εδω Εφαγα τον αμαζευτο!!!!

ΕΔΩ ακουτε καθαρα πως τα πηρα στις ΜΑΣΧΑΛΕΣ!!

Και οι 2 μας ειχαμε +1 ατομο. Μετα καναμε κατι μετρησεις 0-100 και 0-400 αλλα δν λεω χροοονους :ass: :ass:

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Το Κολτ παιζει καραμαμα. Αλλα οταν λεμε ειναι παναλαφρο ειναι φτερο στον ανεμο κυριολεκτικα!

Χρονο 0-100 ντρεπομαι να τον πω αλλα 0-400 εκανα περιπου 15.9 με ταχυτητητα εξοδου +- 150χλμ.. Πιστευω μπορω και καλυτερα... :p ! Αντε με επεισες και ειπα χρονους!

Το κολτακι παντου 1-2 δευτερολεπτα γρηγοροτερο

Παντως θελω να τσεκαρω και ν249 ή ν75 αν εχουμε γτ μ εμεινε ψυχολογικο τωρα.. ( και βρηκα που ειναι και η westgate.... :D Πολυ κατω την βαλανε ρε!)

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

COLT RALLIART VS GOLF 122 προγραμμα...

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΤΗΜΑΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΜΕ 3η ΚΑΙ 80χλμ

Ψιλοαποτυχιμενο πατημα γιατι δν πατησα καλα

Εδω Εφαγα τον αμαζευτο!!!!

ΕΔΩ ακουτε καθαρα πως τα πηρα στις ΜΑΣΧΑΛΕΣ!!

Και οι 2 μας ειχαμε +1 ατομο. Μετα καναμε κατι μετρησεις 0-100 και 0-400 αλλα δν λεω χροοονους :ass: :ass:

Όμως αξιοπρεπώς στέκεσαι και πάλι :pardon: (για μένα τουλάχιστον και με την αίσθηση του video!). To Ralliart φαντάζομαι είναι το F/L που έχει και πάλι 150ΗΡ του βασικού (κι όχι η έκδοση 1ης γενιάς που είχε 190ΗΡ. Έτσι δεν είναι;;;). Πάντως λογω βάρους το αποτέλεσμα, γιατί αυτά από τελική έχουν μόνο 210Κm/h και ψηλά φαινεται να μη μπορεί να "ξεφύγει". Νομίζω ότι αν ανοίξεις στα πολλά σε ανοιχτό δρόμο (π.χ από τα 150-160Κm/h) ΔΕΝ ΣΕ ΝΙΚΑΕ :crazy: Ι....

Link to comment
Share on other sites

Το Κολτ παιζει καραμαμα. Αλλα οταν λεμε ειναι παναλαφρο ειναι φτερο στον ανεμο κυριολεκτικα!

Χρονο 0-100 ντρεπομαι να τον πω αλλα 0-400 εκανα περιπου 15.9 με ταχυτητητα εξοδου +- 150χλμ.. Πιστευω μπορω και καλυτερα... :p ! Αντε με επεισες και ειπα χρονους!

Το κολτακι παντου 1-2 δευτερολεπτα γρηγοροτερο

Παντως θελω να τσεκαρω και ν249 ή ν75 αν εχουμε γτ μ εμεινε ψυχολογικο τωρα.. ( και βρηκα που ειναι και η westgate.... :D Πολυ κατω την βαλανε ρε!)

Δεν υπάρχει μαμά colt........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.