Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

γιατι το λες αυτο...εδω τουλαχιστον δεν εχουμε θεματα με το ετιουνερς στα δικα μας...στο σημερα μιλαω και οχι χρονια πισω...και δεν εχουμε προβλημα εδω μεσα τουλαχιστον να λεμε τα κακα και τα καλα του καθε προγραμματος...πολλα θεματα με τις μαλακιες του καθε μαγαζιου...οσο ψαχνεις βρισκεις....δεν ειμαστε πιστοι απλα λογω ελλειψης πλεον σημερα προβληματων ακους ισως περισοοτερο καποιο μαγαζι απο καποια αλλα .αυτο και μονο...ισως βεβαια και η τιμη βλεπεις καποιοι επιμενουν σε 600 και ευρο για προγραμμα...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

γιατι το λες αυτο...εδω τουλαχιστον δεν εχουμε θεματα με το ετιουνερς στα δικα μας...στο σημερα μιλαω και οχι χρονια πισω...και δεν εχουμε προβλημα εδω μεσα τουλαχιστον να λεμε τα κακα και τα καλα του καθε προγραμματος...πολλα θεματα με τις μαλακιες του καθε μαγαζιου...οσο ψαχνεις βρισκεις....δεν ειμαστε πιστοι απλα λογω ελλειψης πλεον σημερα προβληματων ακους ισως περισοοτερο καποιο μαγαζι απο καποια αλλα .αυτο και μονο...ισως βεβαια και η τιμη βλεπεις καποιοι επιμενουν σε 600 και ευρο για προγραμμα...

Δεν θα απαντησω γιατι θα ειμαστε offtopic.... απλα ρωταω γιατι βλεπω σε πολλα τοπικ αναφορα στο συγκεκρημενο βελτιωτη γιαυτο. Γενικα ομως οτι πληρωνεις παιρνεις :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες.... το φορουμ ο Κριτωνας το εχει φτιαξει τελικα? Τι γινετε λαικο προσκυνημα κανετε εκει?

Εγώ έχω apr απλά έβαλα link από etuners γιατί σχεδόν όλοι εδώ μέσα τον εμπιστεύονται

Link to comment
Share on other sites

χαχα .οκ μην αλλαξουμε θεμα .εξαλλου ειναι και ασχετο...απλα μην ριχνουμε κατι ετσι ωστε να φουντωσουν αντιπαραθεσεις...οσοι ασχολουνται τα βλεπουν καθημερινως....εδω εχουμε θεματα με κοψιματα και τα συναφη στο τωρα με αλλα μαγαζια....καπου υπαρχει ενα θεμα με προγραμματα και μαγαζια.εκει θα μπορουσαμε να ανταλλαξουμε αποψεις και εμπειριες απο ολα αυτα της αγορας

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

quoteΕγώ έχω apr απλά έβαλα link από etuners γιατί σχεδόν όλοι εδώ μέσα τον εμπιστεύονται

unquote :money: :money: :money::D:goodjob:

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι κάποιοι προγραμματιστές συνεργάζονται (μόνο) με κάποια συνεργεία που μαλακίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Στο site των etuners που κοιτουσα αναφέρει το stage 2 για τα ibiza cupra/fr και αναφέρει επίσης ότι βασική προυπόθεση είναι η αναβαθμισμένη εξάτμιση το αναβαθμισμένο i/c και εισαγωγή αέρα.Απλά με τα περιφερειακά μπορεί ο εκάστοτε προγραμματιστής να δημιουργήσει ένα file πιο επιθετικό που θα εκμεταλλευτεί τα καινούρια δεδομένα που δίνουν τα αλλαγμένα περιφερειακά.Μπορεί να ''παίξει'' με πιέσεις αβάνς μίγματα και να δώσει περισσότερα άλογα.Αυτό μάλλον το ονομάσανε stage 2

Link to comment
Share on other sites

λοιπον στο δικη μου συγκριση οπου λεω στις προγουμενες σελιδς τιςεγινε.εχουμε νεωτερα οτι το παληκαρι εχει παει στον προγραμματιστη του για επαναπρογραμματισμο...και σηκωνει και αλλο την πιεση...εγω εκνα μια βελτιωση ακομη και λογω κατι εξετασεων κατεβαινω αθηνα και θα το βαλω παλι σε δυναμομετρο να δω τι ισχυει με πολλαπλασιαστες οκαντα που παρηγγειλα και αν δινει σε βελτιωμενα οπως λενε στα σιτε του εξωτερικου συν αυξηση πιεσης τερμα....εχει να γινει πανικ...λολ

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

http://www.facebook....f_t=photo_reply

Εχω λιωσει στο γελιο

Δεν υπαρχει λογος να τσακωνεσαι για λαμαρινες ;)

Link to comment
Share on other sites

Τον χρόνο σου χάνεις. Και τι να ταπώσεις ; Εσύ έχεις αυτοκίνητο ρε cj, εν αντιθέσει με αυτά τα αυτοκίνητα 20ετίας με 0 αστεράκια στο NCAP που έχουν σκοτωθεί παιδιά και παιδιά.

Edited by Mist
Link to comment
Share on other sites

Μετά από συζήτηση και μετον μηχανικό μου κατασταλάξει ότι το αυτοκίνητο μένει όπως είναι,μέχρι να μπουν σφυρηλάτηση μπει λες,για τα πιστόλια έχω την εξής απορία,μου λέει ότι τα σφυρηλάτηση πιστόλια δεν βγάζουν πολλά Χιλή και τα αποφεύγει,και μου προτείνει να βάλω μπιελες σφυρί λάτρες και πιστόλια σ3 ,μπιελες 450πιστονια κανά 200 έλα τυριά κανά 150 και εργασία 500 συν καθαρισμός μοτερ

Link to comment
Share on other sites

Τον χρόνο σου χάνεις. Και τι να ταπώσεις ; Εσύ έχεις αυτοκίνητο ρε cj, εν αντιθέσει με αυτά τα αυτοκίνητα 20ετίας με 0 αστεράκια στο NCAP που έχουν σκοτωθεί παιδιά και παιδιά.

Εχεις απόλυτο δίκιο...

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι κ εχει δικιο.... JDM κ τα μυαλα στα καγκελα!!! Αιντε !!

Με κολουσε ένα Toyota corrola με αυτοκολιτο JDM μπροστά στο τζαμί φουλ μαύρο με φιμε μπουρι και δεν σημαζευεται....

Λέω αυτό είναι....

ΚΑΓΚΟΥΡΕΣ ΓΙΑ ΠΆΝΤΑ...;)

Link to comment
Share on other sites

Το τραγικό που έχουμε εμείς εδώ είναι κάτι corollάκια του 92-93 με μπλέ πιτσιλιστίρια και ένα τεράστιο αυτοκόλλητο TRD χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Κάθισα και σπατάλησα 20 λεπτά για να διαβάσω όλα τα ποστ στο fb,μιλάμε τέτοιο κόλλημα με το vtec και τις 9000 στροφές που βαράει δεν έχει κανένας.Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι το επαναλαμβάνουν συνέχεια σαν να είναι η τεχνολογία του μέλλοντος ας πούμε.Εδώ ο άλλος σχολίαζε ότι γουστάρει να μπαίνει στο αμάξι του να του το οποίο είναι γυμνό από τα πάντα να βαράει κόφτες και να μυρίζει λαδίλες και άκαφτες.Τι να περιμένει κανένας από παιδιά που τον έχουν κάνει λάστιχο.Κακώς κάθισες και ασχολήθηκες ρε συ cjgeorgio.Eίδες άλλωστε ότι το πρώτο που σου είπανε σαν κλασικά 18χρόνα είναι φέρε το αμάξι σου να βάλουμε 500 ευρώ στοίχημα.Από εκεί και πέρα καταλαβαίνεις επίπεδο.Πραγματικά φαντάζομαι αυτόν τον χοντάκια να βαράει αυτές τις 9000άρες και μετά να θέλει άγκυρα να σταματήσει τον κουβά του και αφού τον σταματήσει να παίρνει κάνενα κουτί panadol για να του φύγει ο πονοκέφαλος!!!

Link to comment
Share on other sites

Η τεχνολογία η δύναμη και το μέλλον είναι οι 9.000 στροφές,ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΑΑ

Πάντα θα υπάρχουν ιαπωνικά που θα μας περνάνε,όπως υπάρχουν και γερμανικά που περνάνε ιαπωνικά.

ΌΤΑΝ ΟΜΩΣ:

Η συζήτηση πάει στα κρατήματα,φρένα,αναρτήσεις,ασφάλεια.

Οι ιάπωνες γονατίζουν και προσκυνάνε τους γερμανούς.

Μετά απο μια ευθεία,ακουλουθεί μια στροφή.

Επιτρέπω πάντα στον γιαπωνέζο να με περνάει στην ευθεία,για να βλέπω τα φρένα του πρίν την στροφή.

Και μην ξεχνάμε.

Η μπλούζα που τύπωσα,φοράω,καμαρώνω,και θα φοράω μέχρι να πεθάνω.

post-12097-0-41563600-1352486716_thumb.j

post-12097-0-13395000-1352486772_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Κάθισα και σπατάλησα 20 λεπτά για να διαβάσω όλα τα ποστ στο fb,μιλάμε τέτοιο κόλλημα με το vtec και τις 9000 στροφές που βαράει δεν έχει κανένας.Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι το επαναλαμβάνουν συνέχεια σαν να είναι η τεχνολογία του μέλλοντος ας πούμε.Εδώ ο άλλος σχολίαζε ότι γουστάρει να μπαίνει στο αμάξι του να του το οποίο είναι γυμνό από τα πάντα να βαράει κόφτες και να μυρίζει λαδίλες και άκαφτες.Τι να περιμένει κανένας από παιδιά που τον έχουν κάνει λάστιχο.Κακώς κάθισες και ασχολήθηκες ρε συ cjgeorgio.Eίδες άλλωστε ότι το πρώτο που σου είπανε σαν κλασικά 18χρόνα είναι φέρε το αμάξι σου να βάλουμε 500 ευρώ στοίχημα.Από εκεί και πέρα καταλαβαίνεις επίπεδο.Πραγματικά φαντάζομαι αυτόν τον χοντάκια να βαράει αυτές τις 9000άρες και μετά να θέλει άγκυρα να σταματήσει τον κουβά του και αφού τον σταματήσει να παίρνει κάνενα κουτί panadol για να του φύγει ο πονοκέφαλος!!!

Ρε άμα είχα γκαύλες 1000 post θα το έκανα να έχει..... :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο το λιγο που καθησα να διαβασω (βλακεια μου κι ολας, διοτι εχασα τον χρονο μου) ειναι ρε συ CJ και με ολο το συμπαθειο οτι πρωτον καθησες να ασχοληθεις τσαμπα..

Δευτερον υποβαθμισες το ιδιο το CC σαν αυτοκινητο εμμεσα και αμεσα το δικο σου αφου ολο το χλευαζουν με φρασεις του τυπου "το 360"..

Επιπλεον, τριτον και τελευταιον επεσες στην παγιδα τους και σου πηγαν την κουβεντα εκει που ηθελαν με αποτελεσμα να σε ταπωσουν, αν δεν το καταλαβες... Ηταν λαθος σου εξ'αρχης..

Τους αφηνεις στον κοσμο τους, απλα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο το λιγο που καθησα να διαβασω (βλακεια μου κι ολας, διοτι εχασα τον χρονο μου) ειναι ρε συ CJ και με ολο το συμπαθειο οτι πρωτον καθησες να ασχοληθεις τσαμπα..

Δευτερον υποβαθμισες το ιδιο το CC σαν αυτοκινητο εμμεσα και αμεσα το δικο σου αφου ολο το χλευαζουν με φρασεις του τυπου "το 360"..

Επιπλεον, τριτον και τελευταιον επεσες στην παγιδα τους και σου πηγαν την κουβεντα εκει που ηθελαν με αποτελεσμα να σε ταπωσουν, αν δεν το καταλαβες... Ηταν λαθος σου εξ'αρχης..

Τους αφηνεις στον κοσμο τους, απλα!!

Σε ποιο σημείο με τάπωσαν δεν το κατάλαβα? Είναι βλάκες όσο δεν πάει. Δεν υποβήβασα το αμάξι μου (αναρωτιέμαι που το είδες)ούτε στα όνειρα τους δεν θα μπουν σε τέτοιο αμάξι ας τους να έχουν 15 χρονών Honda και να χέρονται. Ρε Βασίλη και R8 να τους δείξεις θα το χλευάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.