Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Πάντως πέρα από την ξεφτίλα της αγγελίας.. για εργοστασιακό μοτέρ.

Διακρίνω χλευασμό και ειρωνεία μπόλικη από κάποιους..χαλαρώστε λιγάκι.

Το τοπικ αφορά πατήματα και όχι τη *μη επιτρεπόμενη λέξη* του καθενός εδω μέσα.

Δεν νομίζω ότι αυτοί που κάνουν κριτική όταν το scirocco ήταν στο δρόμο να μπορούσαν να το πατήσουν ?

Σωστά ?

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

το θεμα για να τελειωσει....δεν ειναι τι ηταν..χτες αστο...τωρα ειναι σε μια μαντρα για πουλημα....η τιμη εγω προσωπικα με κανει να γελαω...μου φαινεται εξωφρενικη...οσο για την δουλεια του κριτωνα ε ενταξει τι να πουμε απλα respect...το κιτ της 3076 ειναι απλο .εχεις τα dollars το βαζεις και εχεις 500-600 αλογα+ απλα δεν ηταν κατι πρωτοποριακο πχ τετρακινηση σε γκολφ 5 GTI στην ελλαδα....

οπου εχει μπει αυτη η τουρμπινα κανει θαυματα....και βαλε και το αλλο οτι ο εμπορος για να πουλαει κατι το χει παρει ποιο φτηνα για να βγαλει και κερδος...δεν ειναι και για το θεαθηναι εκει..

ας γυρισουμε οντοπικ

εκανα ενα πατημα τωρα που το εχω ακομη....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πέρα από την ξεφτίλα της αγγελίας.. για εργοστασιακό μοτέρ.

Διακρίνω χλευασμό και ειρωνεία μπόλικη από κάποιους..χαλαρώστε λιγάκι.

Το τοπικ αφορά πατήματα και όχι τη *μη επιτρεπόμενη λέξη* του καθενός εδω μέσα.

Δεν νομίζω ότι αυτοί που κάνουν κριτική όταν το scirocco ήταν στο δρόμο να μπορούσαν να το πατήσουν ?

Σωστά ?

Αλλο το ένα άλλο το άλλο κύριε. Κανείς δεν είπε το αντίθετο οτι το αμάξι δεν ήταν πύραβλος. Εμείς εδώ κατακρίνουμε την κατάντια της ελληνικής αγοράς μεταχειρισμένων που μας παρουσιάζει ένα αμάξι φτιαγμένο για κόντρες, οτι είναι αγγελικά πλασμένο και παραμυθένιο.

Edited by Mist
Link to comment
Share on other sites

Εύκολα μπορεί κάποιος που γουστάρει scirocco R να πάει να δώσει τα 19 χιλιάρικα και να την πατήσει ηρωικά....Αυτό είναι που κατακρίνουμε.Όσο για την ειρωνία ευτυχώς υπάρχουν και τα γραπτά στο γειτονικό μας φόρουμ,όπου ο κάτοχος ισχυριζόταν ότι είχε την cayman pdk για να πηγαίνει βόλτα η μάνα του με τον σκύλο....Αυτά διαβάζανε κάποιοι και τώρα βγάζουν αυτή την τσαντίλα.Πάντως το παλικαράκι με το leon(adiaforos) μια χαρά το πάτησε το scirocco....Μετά βέβαια ακούστηκαν ιστορίες για ζουμιά κτλ αλλά σημασία έχει ότι το rocco έχασε....

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα μπορεί κάποιος που γουστάρει scirocco R να πάει να δώσει τα 19 χιλιάρικα και να την πατήσει ηρωικά....Αυτό είναι που κατακρίνουμε.Όσο για την ειρωνία ευτυχώς υπάρχουν και τα γραπτά στο γειτονικό μας φόρουμ,όπου ο κάτοχος ισχυριζόταν ότι είχε την cayman pdk για να πηγαίνει βόλτα η μάνα του με τον σκύλο....Αυτά διαβάζανε κάποιοι και τώρα βγάζουν αυτή την τσαντίλα.Πάντως το παλικαράκι με το leon(adiaforos) μια χαρά το πάτησε το scirocco....Μετά βέβαια ακούστηκαν ιστορίες για ζουμιά κτλ αλλά σημασία έχει ότι το rocco έχασε....

Εγώ πάλι δεν κατάλαβα κάτι.. Το αμάξι έγινε ξανά μαμά και άμα δεν κάνω λάθος τα μαμά εντόσθια είχαν αλλαχτεί πολύ γρήγορα για να μπουν σφυρίλατα..

Οπότε το αμάξι που έχει πρόβλημα και το σχολιάζεται λες και είναι κανένα τρακαρισμένο η με κανένα ψωφίμη μοτέρ. Δεν αναφέρεται πουθενά ζημιά.

Ετσι όπως το παρουσιάζεται χωρίς να αναφέρεται κάτι (που αν γνωρίζατε δεν θα ήταν καλό να το λέγατε?) φαίνεται ότι κοροιδεύετε το αμάξι χωρίς λόγο.

Από ότι κατάλαβα το παιδί που το είχε δεν είχε οικονομικά προβλήματα (τόσα έσκασε) οπότε το σκώτωσε όσο όσο χωρίς να τον νοιάζει.

Πως θα την πατήση ηρωικά άμα το πάρει καποιος? Μήλα ξεκάθαρα. Είναι σαν να λες όποιος έχει βελτιωμένο αμάξι μετά δεν είναι ούτε για πούλιμα.

Edited by cjgeorgio
Link to comment
Share on other sites

Αν από όλα αυτά που έγραψα κατάλαβες αυτό ρε συ Γιώργο τότε κάνεις πολύ μεγάλο λάθος....Υπάρχουν βελτιωμένα και....''βελτιωμένα'' περισσότερο δεν θα επεκταθώ νομίζω καταλαβαίνεις τη διαφορά.Τώρα αν εσύ θεωρείς ολοκαίνουριο και απείραχτο ένα αμάξι που έχει αλλάξει μοτέρ τουλάχιστον 2 φορές τότε δικαίωμά σου...Από εκεί και πέρα αρκετά ασχοληθήκαμε με το συγκεκριμένο σιρόκο.Όπως είπε και το άλλο παλικάρι ας γράψουμε κανένα πατηματάκι και ας αφήσουμε κατά μέρος τα βελτιωμένα μεταχειρισμένα!!

Link to comment
Share on other sites

Αν από όλα αυτά που έγραψα κατάλαβες αυτό ρε συ Γιώργο τότε κάνεις πολύ μεγάλο λάθος....Υπάρχουν βελτιωμένα και....''βελτιωμένα'' περισσότερο δεν θα επεκταθώ νομίζω καταλαβαίνεις τη διαφορά.Τώρα αν εσύ θεωρείς ολοκαίνουριο και απείραχτο ένα αμάξι που έχει αλλάξει μοτέρ τουλάχιστον 2 φορές τότε δικαίωμά σου...Από εκεί και πέρα αρκετά ασχοληθήκαμε με το συγκεκριμένο σιρόκο.Όπως είπε και το άλλο παλικάρι ας γράψουμε κανένα πατηματάκι και ας αφήσουμε κατά μέρος τα βελτιωμένα μεταχειρισμένα!!

Το 2 φορές άλλαξε μοτέρ δεν το ήξερα.... Αλλά και πάλι δεν ξέρουμε τι παίζει κάτω από το καπό του τώρα που πωλείτε..

Παιδιά τα πατήματα τα βλέπω να τελειώνουν και θα γράφουμε για άλλα πράματα. Αμάξι δεν κυκλοφοράει έξω τα βράδια στην περιοχή μου...

Link to comment
Share on other sites

λογικό δεν είναι ; εφόσον ο κλάδος αυτοκίνητο έχει πάρει την κάτω βόλτα ;

Link to comment
Share on other sites

Full off topic ομως ε,γτι δεν ανοιγεται καινουργειο topic το ΧΡΕΠΙ η Η ΑΜΑΞΑΡΑ του numb;

Sent from my iPhone4s using Tapatalk

Είπαμε να αλλάξουμε λίγο θέμα μπας και γράψει τίποτα και κανένας άλλος... :crazy:

Δεν τον ξέρω αυτόν τον Numb...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πέρα από την ξεφτίλα της αγγελίας.. για εργοστασιακό μοτέρ.

Διακρίνω χλευασμό και ειρωνεία μπόλικη από κάποιους..χαλαρώστε λιγάκι.

Το τοπικ αφορά πατήματα και όχι τη *μη επιτρεπόμενη λέξη* του καθενός εδω μέσα.

Δεν νομίζω ότι αυτοί που κάνουν κριτική όταν το scirocco ήταν στο δρόμο να μπορούσαν να το πατήσουν ?

Σωστά ?

Λαθος!!!

Εσυ παντως εισαι ο μονος που κραταει το συγκεκριμενο topic ζωντανο,ευγε φιλε μου!

Sent from my iPhone4s using Tapatalk

Κ41 Γω τ1 κ4νω ρ3 συ? Κ41 γω κ4νω κ0ντρ3ς!

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Ποιά πατήματα και ποιές κόντρες.....Εδώ ο κόσμος σκέφτεται να κρατήσει κανένα 10ευρο για να έχει να πάρει ψωμί την επόμενη μέρα ή γάλα στα παιδιά.Έχω γιατρό γείτονα που σκοτώνει όσο όσο ένα αουντι α5 για να αγοράσει ένα σιτροεν ντίζελ με την δικαιολογία ότι είναι πιο οικονομικό.Φυσικά μιλάμε για άτομο που έχει ετήσιο εισόδημα κοντά στα 60 χιλιάδες ευρώ.Αλλάξανε οι εποχές,αλλάξανε και τα κόζια.Πόσες φορές έχω πετύχει δίλιτρα και τρίλιτρα τέρατα να πηγαίνουν στο βενζινάδικο και να λένε ψιθυριστά ''βάλε 10 ευρώ απλή''!Όταν πηγαίνω και του λέω γέμισε το με κοιτάει σαν να κατέβηκα από άλλο πλανήτη και με ρωτάει 2-3 φορές αν όντως θέλω να το γεμίσει.Όσο για αυτό που είπε ο φίλος ο μιστ φέτος είναι η χειρότερη χρονιά στις πωλήσεις αυτοκινήτων την τελευταία δεκαετία.Αυτό από μόνο του λέει πάρα πολλά

Link to comment
Share on other sites

Ποιά πατήματα και ποιές κόντρες.....Εδώ ο κόσμος σκέφτεται να κρατήσει κανένα 10ευρο για να έχει να πάρει ψωμί την επόμενη μέρα ή γάλα στα παιδιά.Έχω γιατρό γείτονα που σκοτώνει όσο όσο ένα αουντι α5 για να αγοράσει ένα σιτροεν ντίζελ με την δικαιολογία ότι είναι πιο οικονομικό.Φυσικά μιλάμε για άτομο που έχει ετήσιο εισόδημα κοντά στα 60 χιλιάδες ευρώ.Αλλάξανε οι εποχές,αλλάξανε και τα κόζια.Πόσες φορές έχω πετύχει δίλιτρα και τρίλιτρα τέρατα να πηγαίνουν στο βενζινάδικο και να λένε ψιθυριστά ''βάλε 10 ευρώ απλή''!Όταν πηγαίνω και του λέω γέμισε το με κοιτάει σαν να κατέβηκα από άλλο πλανήτη και με ρωτάει 2-3 φορές αν όντως θέλω να το γεμίσει.Όσο για αυτό που είπε ο φίλος ο μιστ φέτος είναι η χειρότερη χρονιά στις πωλήσεις αυτοκινήτων την τελευταία δεκαετία.Αυτό από μόνο του λέει πάρα πολλά

+1000

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα πατήματα τα βλέπω να τελειώνουν και θα γράφουμε για άλλα πράματα.

Σωστα, πλησιαζει ο καιρος που θα βλεπουμε Kia Picanto 1.1 crdi vs VW Polo 1.2 tdi Bluemotion... :D

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Σωστα, πλησιαζει ο καιρος που θα βλεπουμε Kia Picanto 1.1 crdi vs VW Polo 1.2 tdi Bluemotion... :D

Bill Γουσταρω το Kia Rio....

Link to comment
Share on other sites

γιωργακη ανεβασε κανα βιντεακι απο πατημα δικο σου μονο του να δω διαφορες με το δικο μου κο4....ωραιο το βιντεακι για το εσωτερικο παντως!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε μενα ειναι απο to 5-10 sec στο video στα 0-100 σε 5 και κατι..και στο 17-18 ειναι στα 200 απο 0-200

εδω το βιντεο !

100_2633.jpg

και εδω το κοντερ ωτο γιατι η αριθμηση ειναι διαφορετικη απο τα αλλα παει ανα 30 μετα τα 180!

αλλα μαλλον θα ειναι αδικη λογω περισσοτερου βαρους της κοροτσας του γιωργου...σαν πασσατ!!!

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

oxi βρε απλα το γκολφ ειναι ποιο ελαφρυ λογω μεγεθους....ειναι ποιο μικρο!!!και τα ιδια αλογα να ειναι τα αμαξια...το βαρος ειναι αλλου του πασσατ...

με κανα αλλο στο μεγεθος του γκολφ εχουμε κανα βιντεακι απο απλο κο4???και οχι με εκκεντροφορους μεθανολες αεροπορικου τυπου βενζινες και τα συναφη....λολ

εξαλου του γιωργου ειναι απτα ποιο γρηγορα πασσατ στην ελλαδα!ενω εμενα ειναι απλα αλλο ενα γκολφ κο4...ordinary....

εδω απο τα 6sec στα 14 εχει τα 0-100 και απο 14-15sec τα 100-200 δηλαδη σε 8-9sec!!

αυτος ειναι δικος μας!!!!

αρα στα ιδια με τα υπολοιπα κο4 ειμαστε και παιζουμε μπαλα ...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα πως το εννοούσες απλά "τσιγκλάω" το Γιώργο να ανεβάσει βίντεο :devil:

Εσένα σε πατάω πάντος..Πήρα το Galaxy S3.... Αιώνες μπροστα απότο κουβαδακι σου...χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.