Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

βρε γιαννη αυτη η βαλβιδα ειναι στη μηχανη απο οτι βλεπω και ειναι στην υψηλης?γιατι στο λινκ λενε γαι χαμηλης αντλιας δηλαδη πισω

Link to comment
Share on other sites

Ουφ ευγε!!!!! το μονο που σκεφτομαι εφαγε μια ξενερα το δευτερο που πηγαινε κοπια με το δικο μου ...δεν λεγεται.χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/3162058/

Το EVO που είχα πετύχει στον δρόμο και τα πατούσαμε.. :crazy:

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=Nz2Qb_IFnTg

 

 

 

 

και ναι εχουμε πλεον υπερπαραγωγη με budget τρελο για ταινια.λολ

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

και μια που ακουσα φρ ιβιζα 400 αλογων με ενα gti 5 μανουαλ με 360+ πλεον τρεξανε εδω και εφαγε το gti μια κολωνα........στα συν του fr ειναι και το βαρος...εκτος των αλογων

ειναι το παληκαρι που δοκιμασα και εγω και πηγαμε κοπιες μεχρι τα 275...μετα το σηκωσε σε 1.7-1.5 αλλα και παλι εχασε τρελα απτο fr 20vt σφυρηλατο και μαλλον big turbo για να βγαζει 400 αλογα

 

την βαλβιδα την αλλαξα γιαννη αλλα ουτε αυτη ειναι...σημερα ερχεται ελπιζω να βρεθουμε οπως εχουμε κανονισει με τον κριτωνα να το δει....

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Φιλικο Πατημα με τον Μιχαλη (captdog69) στην επιστροφη απο χαλκιδα καμια επαφη εφαγα 3 κολωνες στα πρωτα 100 μετρα :rofl: :rofl: απο 2ρες ρολλ και απο 4ρτη ρολλ.

Με κανα Polo GTi μαμα μπορει να ειμαστε μαζι.

 

Μιχαλη ραβει το εργαλειο σου.

Υ.Γ Λευτερη τι υπερπαραγωγη ειναι αυτη ωρε....???? χααχαχαχαχαχαχα

Τι αμάξι ήταν αυτό που άνοιξες ?

Link to comment
Share on other sites

το ρ βρε εχει 265 αλογα ονομαστικα περιπου  αν δεν κανω λαθος,σιγουρα βγαινει με παραπανω αφου ολα η vw τους κοβει αλογα υπολογιζε πραγματικα να ειναι καμια 280 το ρ απτο εργοστασιο και με τηλεκτρονικο διαφορικο .που σημαινει no change απο εκιινησεις μεχρι τα 100 που χαζοσπινιαρουνε ολα,μην ξεχνας οτι ειναι και διλιτρο με κο4 πανω.....τι αλλο θελεις εχει ηλεκτρονικο διαφορικο για αυτο δεν ειμαι και σιγουρος αλλα εχει αλλα 600 κυββικα πανω απο σενα...αν ηταν και αυτοματο αντε γεια playstation επαιζε ο μιχαλης. η καλυτερη εκδοση του gti ειναι...μια χαρα σταθηκες....αλλοι τρωνε κολωνες

 

και μετα ειπεες για φιλτρο και με εξατμιση και dsg ...ε καλα αντεγεια με 0-100 σε 6 αυτος και 7.9 εσυ ...απλα ηταν ανιση συγκριση

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα απο βόλο,γύρισε και ο δημήτρης( dimitris1911) που ήταν εκτός και το κανονίσαμε για πατηματάκι ;)

 

Ο.Χ λοιπόν.

 

Πρώτο πάτημα δικάβαλος εγώ,μόνος ο δημήτρης,απο δευτέρες,1 αμάξι και κάτι ψηλά μπροστά ο δημήτρης.

Τα άλλα πατήματα ήταν απο πρώτες μονοκάβαλοι και οι 2,με αποτέλεσμα μέχρι τριτες σφαγή,και μετά να ξεμυτάει ο δημήτρης.

 

Χάρηκα για την γνωριμία και πραγματικά γουστάρω να πατάω με άτομα σαν και εσένα.

 

Βίντεο σε λίγο.

 

Specs:nissan micra 1.2 65hp vs vw polo 1.4 80 hp.

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα απο βόλο,γύρισε και ο δημήτρης( dimitris1911) που ήταν εκτός και το κανονίσαμε για πατηματάκι ;)

 

Ο.Χ λοιπόν.

 

Πρώτο πάτημα δικάβαλος εγώ,μόνος ο δημήτρης,απο δευτέρες,1 αμάξι και κάτι ψηλά μπροστά ο δημήτρης.

Τα άλλα πατήματα ήταν απο πρώτες μονοκάβαλοι και οι 2,με αποτέλεσμα μέχρι τριτες σφαγή,και μετά να ξεμυτάει ο δημήτρης.

 

Χάρηκα για την γνωριμία και πραγματικά γουστάρω να πατάω με άτομα σαν και εσένα.

 

Βίντεο σε λίγο.

 

Specs:nissan micra 1.2 65hp vs vw polo 1.4 80 hp.

 

Μπορώ να πω οτι το Micra όντως έκατσε πολύ καλα αφου πηγαίναμε μαζι και ψηλά καταφερνε το polo να ανοιξει λιγο διαφορα...

Και γω χάρηκα φιλαράκι! Για να είμαι ειλικρινής θα'θελα να δω τι κανει το polακι και με το passat! Όποτε το πάρεις στα χέρια σου ψήσου να δοκιμάσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι εκανε να κρατησει ρελαντι μιση ωρα χαχαχαχα.

Θελω να κανω ενα καλο σερβις στο πασσατ λογω ακινησιας και οποτε θελεις;)

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Το πρωι εκανε να κρατησει ρελαντι μιση ωρα χαχαχαχα.

Θελω να κανω ενα καλο σερβις στο πασσατ λογω ακινησιας και οποτε θελεις ;)

 

Αναμένω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη εχω ένα παράπονο από την VW. Σε κάποια θέματα η Audi έχει κάνει ποιο σωστές επιλογές. Να δώσω μερικά παραδειγματα.

Golf GTI DSG 6-Audi A5 dsg 7+quattro

Golf and scirocco 1,4tsi-audi A3 1.8tsi + quattro

passat cc 3.6 dsg 6- Audi s4 3.0 Tfsi (supercharge) dsg 7

Τι παίζει και η audi έχει ποιο καλές επιλογές στο setup των αυτοκίνητων εξελίσεται και η αγαπημένη μας VW χρησιμοποιεί μια ποιο αργή εξέλιξη.

Θα ήθελα να βλέπω scirocco 1.8tsi + quattro θα μου αρεζε το cc η και το passat να βγαίνουν με τον 3.0 tfsi. Να βγαίνουν VW με τον 3.0 TDI.

Άμα το golf έβγαινε 1.8 tsi θα πουλούσε τρέλα. χωρία που σε θέματα βελτιώσεις όλη η ελλάδα θα έπαιζε πάνω από 300 αλογακια...:)

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα απο βόλο,γύρισε και ο δημήτρης( dimitris1911) που ήταν εκτός και το κανονίσαμε για πατηματάκι ;)

Ο.Χ λοιπόν.

Πρώτο πάτημα δικάβαλος εγώ,μόνος ο δημήτρης,απο δευτέρες,1 αμάξι και κάτι ψηλά μπροστά ο δημήτρης.

Τα άλλα πατήματα ήταν απο πρώτες μονοκάβαλοι και οι 2,με αποτέλεσμα μέχρι τριτες σφαγή,και μετά να ξεμυτάει ο δημήτρης.

Χάρηκα για την γνωριμία και πραγματικά γουστάρω να πατάω με άτομα σαν και εσένα.

Βίντεο σε λίγο.

Specs:nissan micra 1.2 65hp vs vw polo 1.4 80 hp.

Τι μοντέλο είναι τ καθένα; Εντύπωση μ κάνει πως 2 μη βελτιωμένα ατμοσφαιρικά αυτοκίνητα ίδιων κιλών κ τ ένα με λιγότερα κυβικά κ άλογα,να σφάζονται έτσι
Εγώ από την άλλη εχω ένα παράπονο από την VW. Σε κάποια θέματα η Audi έχει κάνει ποιο σωστές επιλογές. Να δώσω μερικά παραδειγματα.

Golf GTI DSG 6-Audi A5 dsg 7+quattro

Golf and scirocco 1,4tsi-audi A3 1.8tsi + quattro

passat cc 3.6 dsg 6- Audi s4 3.0 Tfsi (supercharge) dsg 7

Τι παίζει και η audi έχει ποιο καλές επιλογές στο setup των αυτοκίνητων εξελίσεται και η αγαπημένη μας VW χρησιμοποιεί μια ποιο αργή εξέλιξη.

Θα ήθελα να βλέπω scirocco 1.8tsi + quattro θα μου αρεζε το cc η και το passat να βγαίνουν με τον 3.0 tfsi. Να βγαίνουν VW με τον 3.0 TDI.

Άμα το golf έβγαινε 1.8 tsi θα πουλούσε τρέλα. χωρία που σε θέματα βελτιώσεις όλη η ελλάδα θα έπαιζε πάνω από 300 αλογακια...:)

Θα συμφωνήσω μαζί σου Γιώργο σε όλα. Ο 1800Τ πάνω στ καινούριο γκολφ -ειδικά τώρα που δε φοριέται στ 7αρι ο twincharged λόγω μεγάλου κόστους- θα ήταν ότι πρέπει. Για να μην πω για την γκάμα των diesel σε γκολφ κ passat. Το μόνο που θα προσθέσω είναι ότι πλέον κυκλοφορούνε 14άρια κοντά στα 300 -φυσικά δεν αναφέρομαι στα Φ.Π.Ε. με τα υπέραισιόδοξα νούμερα

Edited by kOrMi-6
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι ίδια κιλά,λιγότερα κυβικά,15 άλογα λιγότερα.

Δεν μπορώ να το εξηγήσω.

 

Αν κάποιος άλλος παίζει στα 80-90 άλογα να δοκιμασουμε ;)

 

2005 k12 είναι εμένα,2006 νομίζω του δημήτρη.

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Τι μοντέλο είναι τ καθένα; Εντύπωση μ κάνει πως 2 μη βελτιωμένα ατμοσφαιρικά αυτοκίνητα ίδιων κιλών κ τ ένα με λιγότερα κυβικά κ άλογα,να σφάζονται έτσι

Θα συμφωνήσω μαζί σου Γιώργο σε όλα. Ο 1800Τ πάνω στ καινούριο γκολφ -ειδικά τώρα που δε φοριέται στ 7αρι ο twincharged λόγω μεγάλου κόστους- θα ήταν ότι πρέπει. Για να μην πω για την γκάμα των diesel σε γκολφ κ passat. Το μόνο που θα προσθέσω είναι ότι πλέον κυκλοφορούνε 14άρια κοντά στα 300 -φυσικά δεν αναφέρομαι στα Φ.Π.Ε. με τα υπέραισιόδοξα νούμερα

Ναι αλλά μιλάω για ομαλή λειτουργεία με λίγα πράματα πάνω να περνάει ΚΤΕΟ με την μία. Ηδη η VW θα βάλει στο Passat 1.8 TSI με 250ps εργοστασιακά...

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο άσχετο πως έκανες αυτούς τόσο χρόνους κ με μανουαλ σασμαν ?

0-400 13.9

0-18 μ 2,6 sec εγώ,,δεύτερη απόπειρα

Bεβαια αυτά τα έκανα με βροχή χθες στο Μεσολόγγι,αύριο λένε για καλύτερο καιρό,,,,καλά κόλες που βάζουν.? Γιατί δεν είχανε καθόλου,,,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.