Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Με το προηγουμενο μου αμαξι mazda rx8 cosmo ετυχε μα κανω πατημα στην εθνικη με scirocco... Δεν προλαβε να δει ουτε πινακιδα... Το παραθετο καθως ημουν 100 κυβικα μειων και 2 κιλα μικροτερη ροπη.... 

Link to comment
Share on other sites

Με το προηγουμενο μου αμαξι mazda rx8 cosmo ετυχε μα κανω πατημα στην εθνικη με scirocco... Δεν προλαβε να δει ουτε πινακιδα... Το παραθετο καθως ημουν 100 κυβικα μειων και 2 κιλα μικροτερη ροπη.... 

Είχες rx8 και λες ότι ήσουν 1300cc?? Το σχόλιο σου είναι κάπως... Μάλλον μπερδεύτηκες...

Link to comment
Share on other sites

Με το προηγουμενο μου αμαξι mazda rx8 cosmo ετυχε μα κανω πατημα στην εθνικη με scirocco... Δεν προλαβε να δει ουτε πινακιδα... Το παραθετο καθως ημουν 100 κυβικα μειων και 2 κιλα μικροτερη ροπη.... 

Δεν νομιζω να πεζουν ρολο τοσο τα 2 κιλα λιγοτερης ροπης σου,οσο τα 30 αλογα λιγοτερα του scirocco..

Link to comment
Share on other sites

1300cc x2 wankel rulez.....

Έτσι... Άμα δεν έκαιγε τα έντερα του και ήταν ποιο αξιόπιστο θα ήταν τέλειο μοτέρ.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι... Άμα δεν έκαιγε τα έντερα του και ήταν ποιο αξιόπιστο θα ήταν τέλειο μοτέρ.

Η αλήθεια είναι ότι καίνε πολύ γιατί καίνε κ λάδι μαζί αλλά ο wankel έχει φοβερή φιλοσοφία σαν μοτέρ όπως πολύ λιγότερα κινούμενα μέρη,καλύτερο στροφάρισμα εξαιτίας μικρότερων τριβών και εύκολα άλογα. Βέβαια θέλει προσεκτική λειτουργία και καλή συντήρηση.Αχ αυτό το RX-7 είναι όνειρο!Το RX-8 δεν μου αρέσει προσωπικά!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα θα ξεκινήσω Για Ηγουμενίτσα από Βέροια. Θα είμαι φουλ φορτομένος και θα πηγαίνω με 120-130. Οποιος θέλει να με κεράση τσάι ΝΑ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ.. 

:crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Πάτημα χθές με Daihatsu quore 75hp.....και 780 κιλά...(απο ότι είπε).

 

Απο στάση την ακουει ο τελειωμένος δίσκος και απο πρώτες.

 

2ες 40-45 μου ανοίγει αμάξι,και σταθεροποιεί εκεί,μόλις φορτώνω 3ή αρχίσω να μαζέυω,μολις κουμπωσα 4η του είχα πετάξει βία ένα καπο.

 

3ές γύρω στα 70 του ανοίγω κατευθειαν και μέχρι τα 120-130 1 αμάξι και κατι ψηλά μπροστά.

 

Εγώ 2 κάβαλος,αυτός μόνος.

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Χθες 3 πατηματα.. 

 

Με BMW 1.8is 36ρι χωρις να ξερω τι φοραει.. 1 αμαξι πισω αυτος (δν εδινα μετρα.. :D)

-------------------------------------------------------- 

To 2o με ενα Corsa το παλιο με το GSI το μοτερ νομιζω το 1.8  φτιαγμενο οσο παει ατμοσφαιρικα περιπου 150 αλογα μ ειπαν κ ξυλωμενος οπως κ γω..

0-400 3 αμαξια μπροστα αυτος (θεοκοντο σαζμαν)
ρολλ 2ες κ 50 παλι μπροστα αυτος 3 αμαξια κλειδωμενα μεχρι τα 160-170 μεχρι π σταματησα γτ με πετουσε πετραδακια!

--------------------------------------------------------

Το 3ο με ενα 5ρι Golf 170ρι απο ρολλ 2ες κ 50 μεχρι πολλα... Μαζι μεχρι 4ες τερμα κ στην αλλαγη για 5η μ πεταχτηκε ενα καπο

--------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Στην σπατων,ενα corsa 1400 με τσιγκλουσε.....

Βγαινουμε 24ωρο ειχα 4η,παταει,κατεβαζω 3η πατωμα......

Σταθερα ενα αμαξι πισω του....

Στην σπατων,ενα corsa 1400 με τσιγκλουσε.....

Βγαινουμε 24ωρο ειχα 4η,παταει,κατεβαζω 3η πατωμα......

Σταθερα ενα αμαξι πισω του....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί οι νόμοι να είναι αυστηροί στην Γερμανία αλλά αυτό δεν εμποδίζει τους γρήγορους να τρέχουν.

Έξω από το Landshut με κατεύθηνση για Vilsbiburg με το που περναω έξω από της φυλακές και έχω τον αυτόματο κολλημένο στα 80χλμ όσο είναι το όριο έρχεται ένα BMW από πίσω και δεν με περνάει αλλά με κολλάει. Μετά απο λίγο με περνάει βλέπω 330 e92 να είναι χαμηλομενο ζαντουλα εξατμισουλα με διακριτικό ήχο και να το οδηγάει ένας 20-21 χρονών. Λέω εδώ ήμαστε... Κατεβαζω τον κολλάω με 100χλμ και με πέρνει πρέφα το δίνει και στο ισιαδη πάω από πίσω του μέχρι τα 130χλμ και κόβω. Τον αφήνω φεύγει και ποιο κάτω διαπιστωνω ότι έφαγε κλικ από κάμερα που ήταν στην περιοχή.. :/ Δεν είναι για πολλά πολλά εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι για καθολου βασικα.. φιλος μου που μενει εκει χρονια ξεχαστηκε και ανεβασε +30 χιλ και του ηρθε σπιτι μετα απο δυο μερες η κληση και αν δεν κανω λαθος αφαιρεση διπλωματος για καποιο καιρο. Το καλο ειναι οτι υπαρχουνε αυτοκινητοδρομοι χωρις οριο και πιστες να μπεις και να ξεκ@βλωσεις.. με λιγα λογια ΚΡΑΤΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπω σε μια σειρά μια μέρα θα κάνω ενα ταξιδακι στο nurbergring να κάνω μερικές γειρες και να βγουν και φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

τυχαιο πατηματακι στο δρομο με 106 GTi.το παιδι δηλωσε φπε.
εγω με -45 κιλα απο οτι ειναι το αυτοκινητο μετα απο χαζοπατηματα πατησαμε απο 2ες και 60,εχω θεμα με το συγχρονιζε της 2ας και δεν το πολυ ζοριζω αλλιως θα παταγαμε απο 1ες,του πεταγομαι απο την αρχη και μεχρι τα 160 του εχω κανει κατι παραπανω απο ενα αυτοκινητο.εγω 146 αλογακια

Link to comment
Share on other sites

τυχαιο πατηματακι στο δρομο με 106 GTi.το παιδι δηλωσε φπε.

εγω με -45 κιλα απο οτι ειναι το αυτοκινητο μετα απο χαζοπατηματα πατησαμε απο 2ες και 60,εχω θεμα με το συγχρονιζε της 2ας και δεν το πολυ ζοριζω αλλιως θα παταγαμε απο 1ες,του πεταγομαι απο την αρχη και μεχρι τα 160 του εχω κανει κατι παραπανω απο ενα αυτοκινητο.εγω 146 αλογακια

Έλα να τρώνε ξύλο οι βρωμόγαλλοι.Κλασσικά και τετραπεττάλουδο να ήταν Φ.Π.Ε θα δήλωνε!Το έχουμε δει το έργο.Αφού είναι χαλβάδες οι άνθρωποι νομίζουν ότι πατάνε όλο το κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Άνοιγμα από 2ες με Opel astra gtc με τα 180 άλογα (το τελευταίο μοντέλο) 2 αυτοκίνητα μέχρι τα 140.

 

Άνοιγμα με scirocco 160αρι μαμά και με evo (το τελευταίο μοντέλο) 2 αμάξια μπροστά από το rocco και 2 πίσω από το τέρας το οποίο άνοιγε θεότρελα!!!!

 

Έχω golf 5 με πρόγραμμα στα 209 άλογα.

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες ακόμα για να βγούν οι πινακίδες και η ασφάλεια της passataras....

Αντίο Micra,ωραίο το κάψιμο που έφαγες,αλλά ήρθε το εργαλείο τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Άνοιγμα από 2ες με Opel astra gtc με τα 180 άλογα (το τελευταίο μοντέλο) 2 αυτοκίνητα μέχρι τα 140.

 

Άνοιγμα με scirocco 160αρι μαμά και με evo (το τελευταίο μοντέλο) 2 αμάξια μπροστά από το rocco και 2 πίσω από το τέρας το οποίο άνοιγε θεότρελα!!!!

 

Έχω golf 5 με πρόγραμμα στα 209 άλογα.

 Τι προγραμμα φορας? Απο περιφεριακα τι εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα chiptronic σαν του methana (το 1ο γιατί τώρα έχει overload) για 95αρα βενζίνη και τελικό καζανάκι από Gt. Τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο το Polακι σου να το χαιρεσαι,

θα ηθελα να δω διαφορες μαζι σου μιας που εχω και εγω 1.2 tsi ibiza με προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.