Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Guest hellenic vanagon

Δεν μου λέει κάτι ότι δεν είναι τετρακίνητο.Είναι αυτοκίνητο για σεμινάριο.Θες κιβώτιο,θές κινητήρας,θες στήσιμο,θες εμφάνιση,θες ήχο?Για μένα αν είχα τα λέφτά θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά.

Φυσικά όλες οι απόψεις σεβαστές...

 

Έχοντας ζήσει από το 1993 με τετρακίνητο σε καθημερινές και Σαββατοκύριακου μετακινήσεις, είμαι έκπληκτος από την αναλγησία αυτοκινητοβιομηχανιών και κρατών που επιτρέπουν την,   ε, χμ,   μειωμένη ευαισθησία στο θέμα αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Τσιγκλισα ενα insignia στο ολυμπιακο χωριο,πατησα απο φαναρι,με περασε γελωντας και χαιρεταγε μεχρι τα 130 ειχα φαει 4 κολωνες......

Μετα ειδα turbo 4x4...

Υ.Γ ντυμμενος και 4 καβαλος.

Link to comment
Share on other sites

Γυρισμός απο μπανάκι σχοινιά πριν,με τον κολλητό,με Opel astra Cabrio 1.6 180 hp υγραέριο.

 

Πατησαμε απο τα 70 εγώ με 2α,το Astra με 3η,μέχρι τα 150 ήμουν 1.5 αμάξι πισω κλειδωμένο.

Και οι 2 ντυμμένοι και 2 καβάλοι.

Το Astra δούλευε με υγραέριο στο πάτημα.

Link to comment
Share on other sites

Προχθες ηπια ενα παγωμενο τσαι απο τον ξαδερφο στη Λευκαδα , αναβαση απο την πολη μεχρι το μοναστηρι στης Πεφανερωμενης .

 

Οπως λεει και ο passatoukos , 2καβαλοι και οι δυο ,εγω με Passat 1.8T και εκεινος με Audi A4 1.8T quattro !!!

 

Εδω στην Ηπειρο τωρα ειναι αλλος ξαδερφος που με τσιγγλαει να παμε , θα δειξει ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest TASOS HN

Γράψτε  για  κάποια  σοβαρή  αναμέτρηση  πια.
Ήμουν  δικάβαλος, ήμουν  τρικάβαλος, ξέχασα  να  βγάλω  τα  κέρματα  από  το  αμάξι, είχα  βρεγμένα  μαλλιά, το  μπουκάλι  το  νερό  ήταν  του  1,5  και  όχι  του  0,5  λίτρου  και  λοιπές  παπαριές.
Μια  παροιμία  που  ταιριάζει  γάντι  είναι: της  κοντής  ψωλής  της  φταίνε  οι  τρίχες.

Χρήστο  για  τις  οπτικές  διαφορές  στα  INSIGNIA  δεν  μπορώ  να  βοηθήσω. Πάντως  και  συ  φυλάξου  λίγο, αμαρτία  είναι  να  αναγκάζεσαι  να  αρχίζεις  ξαφνικά  δήθεν  να  μιλάς στο  τηλέφωνο  και  να  ψάχνεις  δήθεν  τον  αναπτήρα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τάσο έτσι είναι,σε κάθε πάτημα γράφω οτι πρέπει για να είμαι ξεκάθαρος,γιατί το πάτημα με το Astra είναι εντελώς κουλό,και συμφωνώ και εγώ,μέχρι που ψηλά τον μάζεψα λίγο,αλλά δεν το έγραψα για να μην φάω ντομάτες.

 

Με το insignia την πάτησα άσχημα γιατί τον πέρασα και νομιζα οτι πάταγε....αλλα μόλις πάτησε κανονικά έβγαλε το χέρι και χαιρέταγε :laugh:  :laugh:

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΕΛΛΛΛΛΟΟΟΟ ΠΑΤΗΜΑ 15ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ!!!!!!!!

Βραδυ μετα το προσκυνημα Passatoukos γδυμενος τερμα (μεχρι κ τις μασχαλες του ειχε ξυρισει) με 100αρα απο του κυρΜητσου το πρατηριου πατησε με το Αγιο Πνευμα απο σταση(απο το την εισοδο της εκκλησιας) κ για 800 μετρα το αποτελεσμα το Α.Π. μπροστα 3 κενα κλειδωμενο λογω βαρους!!!(ειναι κ πνευμα πως να το κανουμε!!) χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

ΤΡΕΛΛΛΛΛΟΟΟΟ ΠΑΤΗΜΑ 15ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ!!!!!!!!

Βραδυ μετα το προσκυνημα Passatoukos γδυμενος τερμα (μεχρι κ τις μασχαλες του ειχε ξυρισει) με 100αρα απο του κυρΜητσου το πρατηριου πατησε με το Αγιο Πνευμα απο σταση(απο το την εισοδο της εκκλησιας) κ για 800 μετρα το αποτελεσμα το Α.Π. μπροστα 3 κενα κλειδωμενο λογω βαρους!!!(ειναι κ πνευμα πως να το κανουμε!!) χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!

Χαχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχα ρε τι μλκς εισαι  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh: 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κεραστηκε τσαγακι σε Lexus is f1 dynamic 4καβαλος ο πιτσιρικος 2καβαλος εγώ ανοίξαμε από τα 140 στην περιφεριακη μέχρι τα 200 1,5 αμάξι εγώ μπροστά τα είπαμε λίγο στο φανάρι Ευοσμου και από στάση μου εφηγε 2αμαξια μπροστά μόλις κουμποσα Τρίτη απλά πάλευε να ακολουθήσει χωρίς αποτέλεσμα μου δήλωσε μαμά 210hp 2,5 εγώ golf tsi 140 stage1 εισαγωγή!πρόσφατο τσαγακι κεραστηκε και ο κάτοχος 1 clk στη ανηφόρα προς πολυγυρο ο οποίος νωμιζε ότι οδηγεί Lamborghini και περνούσε ασταμάτητα τα 14ρια και νόμιζε ότι με 300 παει και στα 190 στην ανηφόρα έφτασα δίπλα του τον κοίταξα και απλά δεν με ξαναειδε...τσάι κεραστηκαμε στην μοναστηριού απο golf mk2 τούμπανο στο καρφωμα

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σωτήρη πηγές απο την λευκάδα με ενημέρωσαν οτι το Passat πάτησε με ξυλωμένες πλάτες και ρεζέρβα/εργαλεία κλπ...... :laugh:  :laugh:

Ειχα βγαλει μεχρι και τα λαδια απο τη μηχανη , πανω σε κασονι καθομουν !!!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα 8P 8P 8P 8P 8P

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΕΛΛΛΛΛΟΟΟΟ ΠΑΤΗΜΑ 15ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ!!!!!!!!

Βραδυ μετα το προσκυνημα Passatoukos γδυμενος τερμα (μεχρι κ τις μασχαλες του ειχε ξυρισει) με 100αρα απο του κυρΜητσου το πρατηριου πατησε με το Αγιο Πνευμα απο σταση(απο το την εισοδο της εκκλησιας) κ για 800 μετρα το αποτελεσμα το Α.Π. μπροστα 3 κενα κλειδωμενο λογω βαρους!!!(ειναι κ πνευμα πως να το κανουμε!!) χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!

όχι ρε δεν ήταν μπροστά λόγω βάρους.Είχε την Παναγιά μαζί του!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

όχι ρε δεν ήταν μπροστά λόγω βάρους.Είχε την Παναγιά μαζί του!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!! εχω κλασει στα γελια!!!!χαχαχαχαχαχαχαχ!

Link to comment
Share on other sites

Πίκρα προχθές το βράδυ.Με περνάει στο φανάρι Focus μπλέ 5πορτο από δεξιά!Τα παίρνω και τον προλαβαίνω στο επόμενο και στήνομαι αριστερά του.Εξωτερικά ήταν μπλε μεταλλικό με φιμέ και ζάντες και μέσα απ ότι παρατήρησα μόνος του.Εγώ με τη γυναίκα,πράγματα στα πίσω καθίσματα και ένα σάκο στο πορτ μπαγάζ. Αλλά λέω που να πάει η μαούνα θα τον μάσω εύκολα.Ανάβει πράσινο,τις σπάω όλες μέχρι ψιλά τρίτης ο τύπος μου είχε κάνει 2-3 αυτοκίνητα.Τζάμπα και η μουρμούρα της γυναίκας!!!

Edited by wolfsburg
Link to comment
Share on other sites

Πίκρα προχθές το βράδυ.Με περνάει στο φανάρι Focus μπλέ 5πορτο από δεξιά!Τα παίρνω και τον προλαβαίνω στο επόμενο και στήνομαι αριστερά του.Εξωτερικά ήταν μπλε μεταλλικό με φιμέ και ζάντες και μέσα απ ότι παρατήρησα μόνος του.Εγώ με τη γυναίκα,πράγματα στα πίσω καθίσματα και ένα σάκο στο πορτ μπαγάζ. Αλλά λέω που να πάει η μαούνα θα τον μάσω εύκολα.Ανάβει πράσινο,τις σπάω όλες μέχρι ψιλά τρίτης ο τύπος μου είχε κάνει 2-3 αυτοκίνητα.Τζάμπα και η μουρμούρα της γυναίκας!!!

ναι αλλα τι ηταν;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πίκρα προχθές το βράδυ.Με περνάει στο φανάρι Focus μπλέ 5πορτο από δεξιά!Τα παίρνω και τον προλαβαίνω στο επόμενο και στήνομαι αριστερά του.Εξωτερικά ήταν μπλε μεταλλικό με φιμέ και ζάντες και μέσα απ ότι παρατήρησα μόνος του.Εγώ με τη γυναίκα,πράγματα στα πίσω καθίσματα και ένα σάκο στο πορτ μπαγάζ. Αλλά λέω που να πάει η μαούνα θα τον μάσω εύκολα.Ανάβει πράσινο,τις σπάω όλες μέχρι ψιλά τρίτης ο τύπος μου είχε κάνει 2-3 αυτοκίνητα.Τζάμπα και η μουρμούρα της γυναίκας!!!

Τί focus ήταν?mk1,mk2,mk3??

Link to comment
Share on other sites

Ειναι βαρυ το φοκους μπροστα στο πολο,επομενως δεν ηταν στα ιδια αλογα για να ειναι 2-3 αμαξια πισω το πολο..Πρεπει να εβγαινε και μια εκδοση 2.0 ατμοσφαιρα καπου στα 150 αλογα,οπως το mondeo..Ισως ηταν αυτο

Ψευτο ανοιγμα πριν λιγες μερες με hyundai coupe (αεροτομη-εξατμιση κ δεν συμαζευεται) ,πλησιαζω σε κοκκινο φαναρι τον ακουω απο μακρυα ερχεται ταπα στα δεξια μου. Λεω εδω ειμαστε, για κακη του τυχη αναβει πρασινο πριν σταματησουμε κ συγκεκριμενα καπου στα 60-65 αν θυμαμαι καλα,μιας κ ημασταν ετοιμοι με 2ες,μολις τον ακουω να δινει παταω αμεσως κ απο εκει που ηταν περιπου μισο αμαξι πισω οταν ανοιξαμε,εν τελει μεχρι τα 140 που εκοψα για το επομενο κοκκινο φαναρι βρεθηκε να τον βλεπω απο τον καθρεπτη του συνοδηγου.Κοβουμε για το επομενο κοκκινο κ αναβει πρασινο ενω πηγαιναμε με 80 με 3ες πλεον κ διπλα μου αυτη τη φορα, κ εμεινε πισω μαλλον κανα κενο (δεν εδωσα σημασια) μεχρι που εβαλα 4η. Απο σταση στο επομενο φαναρι τον ηπια γτ την ειδα γρηγορος κ ξεκινησα οπως να'ναι κ  τα Regal δεν μου κανανε τη χαρη να πατησουν κατω μεχρι να φορτωσει καλα η 2α με αποτελεσμα να μας κουνησει μαντηλι ο hyundaios στην αρχη κ μετα να χωριστουμε.. 
Το δικο μου 122αρι με φιλτρο-18αρες- κ γεματος πραγματα γτ ταξιδευα το επομενο πρωι για Κρητη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.