Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

πιασε τον βενζινα φιλο και πουλα το πασσατ σε αυτον.... :money: να μπει στο ταμειο γτι τα πρωτα πακετα...κοψε τις κοντρες...θελουν βενζινες και δεν ειμαστε για τετοια...εκτος και ειναι πανω σε επαγγελματικο ταξιδι και σου πληρωνουν τις βενζινες....βασικα 20 ευρο για 2 μερες ειναι πολλα...και επειδη το θεμα μας ειναι κοντρες...παρε ενα κοντραμαξο...καταβαθος το ξερεις..αυτο δεν κανει για στησιματα σε φαναρια και τετοια..ειναι βαρυ αυτοκινητο για αυτα...τουλαχιστον σε σχεση με τα γνωστα πεζο206 ραλλυ και τα συναφη.καταλαβαινεις τι εννοω....


Χτες νύχτα Εγνατία είχαμε μια δοκιμούλα με Ibiza Μκ2 Cupra K04 280ps
nlg0.jpgVS 95352-seat-ibiza-slider-03.jpg
Μονοκάβαλοι και οι δύο.
3ες 120χλμ ως 260χλμ ένα αμάξι μπροστά το Cupra.
2ες 70χλμ ως 260χλμ 2+ αμάξια μπροστά το Cupra.
Πολύ ευχαριστημένος καθώς το ibiza είναι πανάλαφρο. 200+ κιλά σίγουρα τα είχαμε διαφορά. Τη διαφορα κανει και το 5αρι κιβωτιο που το βοηθαει, ενω εγω σε καθε αλλαγη χανω αρκετα μου ανοιγει εκει διαφο

γραφεται και τιποτα στις υπογραφες μεγαλωνουμε και ξεχναμε ....εσυ τι σασμαν εχεις? και να υποθεσω τοο 1.4 σε καμια εκδοση 270 αλογων.εγω παντως δεν θα ημουν ευχαριστημενος..βεβαια κραταω πισινη γιατι θελω να ραψω ενα κουπρα με κοντο σασμαν και βτ στα 440 κατι και ενα ιβιζα κουπρα  20vt στα 380 κατι με garret 2871rs που παει γρηγορα...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι πως έγινε;;;; Δεν τα είπατε καθόλου;

oxi απλα τον ψαρωσα μεσα σε τουνελ και πατησε αλλα δεν ηταν αρκετα γρηγορος σε φορτωμα την πρωτη φορα...μετα ποιο κατω μου την εκανε το ιδιο ..ηρθε απο πισω και μαλακιζομουν εγω  και δεν προλαβα να τον περασω λογω κινησης στο ρευμα μου.ειχε και γυναικα πισω καθησμα και την εβλεπα που χτυπιοτανε...πρεπει να φορτωσε πολυ ο τυπος για να ακουσει οτι ακουγε αυτος εκεινη την στιγμη...εγω εβλεπα απλα χερια να ωριονται απτην γυναικα του... οταν ημουν διπλα του την δευτερη φορα

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Μαύρο Golf GTI MK5 γύρω στις 2 στην Εθνική το είδα να πατάει μόνο του και είπα να το κανω λίγο πιο ενδιαφέρον ....
Στο υψος πριν την εξοδο της μεταμορφωσης εκει που ειναι και η εξοδος της Αττικής οδου εχει μια μεγαλή ευθεια είχα κολλήσει πισω του και δεν ελεγε να κανει δεξια
παω να κανω δεξια να τον περάσω και κανει και αυτός αφήνω το γκάζι για να μην γίνουμε και μετα ξαναπατάω, εξαφανιστηκε . Μολις πήραμε στροφή παω παλι πισω του

κανει δεξια τον αφήνω να ερθει στα ισια και πατάμε πετάχτηκα 1 αμαξι μπροστά και μετα τα 210 άρχισε να μαζεύει στα 230 άφησα γιατι είχε στροφή ήταν διπλα μου και εφυγε.

Λογικα μαμα ηταν

Link to comment
Share on other sites

Βραδυνή εξόρμηση λοιπόν.....

 

Skoda Fabia Vrs το παλιό,ανοίγει απο 2δευτέρα ,πατάω ενώ είμαι πίσω του ήδη 1.5 αμάξι,με αποτέλεσμα  στα 100 να τον κλείδωνω και στα 130 ήρθε σούβλα,μετά έκανα πάτα ασε γιατι δεν έκανε δεξιά....

 

Audi A1 tfsi,ψηλόμεγαλούτσικος οδηγός,κυνηγιόμασταν για κάμποση ώρα,μόλις πιάσαμε ευθεία(ανάβαση) σχεδόν δίπλα δίπλα εγώ με 3ή και 110 μέχρι τα 170 σφαζόμασταν.

 

 

114km,18lt,30$$$$.....Ηybrid 20v....

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

τωρα πας κοπιες με  τφσι 1,2????lol....

 

αυτο βγαινει 1.2 και 1.4 απο οτι βλεπω 185 αλογα....αμα εισαι κοπιες με 180 αλογα εχεις κανει θαυματα!!!

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Xρηστο σοβαρα αν σε καθε εξορμηση χαλας ενα 30αρι μαζεψε τα για κανα χρονο κ πανε δωσε τα μαζι με το Passat κ παρε ενα Pola Gti το παλιο το 20ντ που τα δινουν τσαμπα τωρα να εκτελεις οτι υπαρχει!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βραδυνή εξόρμηση λοιπόν.....

Skoda Fabia Vrs το παλιό,ανοίγει απο 2δευτέρα ,πατάω ενώ είμαι πίσω του ήδη 1.5 αμάξι,με αποτέλεσμα στα 100 να τον κλείδωνω και στα 130 ήρθε σούβλα,μετά έκανα πάτα ασε γιατι δεν έκανε δεξιά....

Audi A1 tfsi,ψηλόμεγαλούτσικος οδηγός,κυνηγιόμασταν για κάμποση ώρα,μόλις πιάσαμε ευθεία(ανάβαση) σχεδόν δίπλα δίπλα εγώ με 3ή και 110 μέχρι τα 170 σφαζόμασταν.

114km,18lt,30$$$$.....Ηybrid 20v....

Πόσα κιλά ειναι το αμάξι σου Χρήστο ; Παντως παει καλα!!

Sent from my iPhone

Link to comment
Share on other sites

Xρηστο σοβαρα αν σε καθε εξορμηση χαλας ενα 30αρι μαζεψε τα για κανα χρονο κ πανε δωσε τα μαζι με το Passat κ παρε ενα Pola Gti το παλιο το 20ντ που τα δινουν τσαμπα τωρα να εκτελεις οτι υπαρχει!

Πολλά είναι πιο φθηνό θα του βγει να το φτιάξει σαν το lada από το παρακάτω βιντεάκι.

http://www.youtube.com/watch?v=2EVOmE-WCzw

Συμφωνείς πασσατούκο???

Link to comment
Share on other sites

Καινουργια αυτοκινητα,φτιαξιματα,τουρμπο,και ακομα ειμαι 19:P

Νικο δυστυχώς μια βόλτα παραλιακη 100 χιλιόμετρα ειναι 20 λίτρα:p

Αλεξ ντυμένοσ ειμαι 1310.καλα παει,την δυναμη την βγάζει μετα τα 110;)

Link to comment
Share on other sites

Καινουργια αυτοκινητα,φτιαξιματα,τουρμπο,και ακομα ειμαι 19:P

Νικο δυστυχώς μια βόλτα παραλιακη 100 χιλιόμετρα ειναι 20 λίτρα:p

Αλεξ ντυμένοσ ειμαι 1310.καλα παει,την δυναμη την βγάζει μετα τα 110;)

1.8 power φιλε!! Οταν κατέβω αθηνα με το αμάξι άνοιξη 2014 (θα κατέβει φιλαράκι να προγραμματίσει το imprezza του ) θέλω πατηματακι!! :-p

Sent from my iPhone

Link to comment
Share on other sites

Πολλά είναι πιο φθηνό θα του βγει να το φτιάξει σαν το lada από το παρακάτω βιντεάκι.

http://www.youtube.com/watch?v=2EVOmE-WCzw

Συμφωνείς πασσατούκο???

Πολύυυυυ ξύλο το Porsche!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τον professor !   στο ταμπλό του lada  έχει και μια μεγάλη παραμάνα !! :crazy:  :crazy:

για να δέσουν τις τιράντες του οδηγού με την porsche... και να γουστάρει ο οδηγός της όταν θα προσπερνάει..

(σαν το παλιό καλό ανέκδοτο)   :laugh:  :laugh:  :laugh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και πισω στο παρπριζ εχει το αστερι του σταλιν με το σφυροδρεπανο!κατι μου λεει οτι αυτο το lada ψαχνει μονο γερμανικα να ανοιγει!χααχχαχαχαχαχαχ!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και πισω στο παρπριζ εχει το αστερι του σταλιν με το σφυροδρεπανο!κατι μου λεει οτι αυτο το lada ψαχνει μονο γερμανικα να ανοιγει!χααχχαχαχαχαχαχ!!!

Ρώσος επαναστάτης με ιαπωνικά γονίδια! :crazy:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Mεγάλωσα, έμαθα, ταξίδεψα, σαν επιβάτης, κάθε Σαββατοκύριακο σε όλη την Ελλάδα επί χρόνια,  και ρισκάρισα πολλές φορές, αργότερα, σαν οδηγός, (δυστυχώς), μέσα σε ένα FIAT 124 1.6 l 110 hp.

 

Συνήθως, το έστριβα χωρίς τιμόνι, μόνο με το γκάζι.

 

Αργότερα, στην οικογένεια, ήρθε και ένα Ρώσικο 124, LADA station 1.2, σαν αυτό του video.

 

Παρ' όλο που βραβεύτηκε, (το Ιταλικό 124), σαν αυτοκίνητο της χρονιάς 1967, πιστεύω πως, εκτός από τα τέσσερα δισκόφρενα του, δεν αξίζει τίποτα... (και με τα τότε δεδομένα).

 

Το δε Ρώσικο με τα ταμπούρα πίσω...

Edited by hellenic vanagon
Link to comment
Share on other sites

πιασε τον βενζινα φιλο και πουλα το πασσατ σε αυτον.... :money: να μπει στο ταμειο γτι τα πρωτα πακετα...κοψε τις κοντρες...θελουν βενζινες και δεν ειμαστε για τετοια...εκτος και ειναι πανω σε επαγγελματικο ταξιδι και σου πληρωνουν τις βενζινες....βασικα 20 ευρο για 2 μερες ειναι πολλα...και επειδη το θεμα μας ειναι κοντρες...παρε ενα κοντραμαξο...καταβαθος το ξερεις..αυτο δεν κανει για στησιματα σε φαναρια και τετοια..ειναι βαρυ αυτοκινητο για αυτα...τουλαχιστον σε σχεση με τα γνωστα πεζο206 ραλλυ και τα συναφη.καταλαβαινεις τι εννοω....

γραφεται και τιποτα στις υπογραφες μεγαλωνουμε και ξεχναμε ....εσυ τι σασμαν εχεις? και να υποθεσω τοο 1.4 σε καμια εκδοση 270 αλογων.εγω παντως δεν θα ημουν ευχαριστημενος..βεβαια κραταω πισινη γιατι θελω να ραψω ενα κουπρα με κοντο σασμαν και βτ στα 440 κατι και ενα ιβιζα κουπρα 20vt στα 380 κατι με garret 2871rs που παει γρηγορα...

Και γιατι δεν θα ησουν ευχαριστημενος;

Εγω κατι ξερω και ειμαι παντως

Αν τα ibiza που λες ειναι σωστα setup δεν τα βλεπεις ουτε στα ονειρα σου.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μα τι κανεις...τι σκατα  πασσατ ειναι  που τα βαζει με ολους και με ολα???διαστημοπλοιο??λοιπον κρατα τα λεφτα απτις βενζινες....πουλα το χαρο που ειναι μαουνα....και παρε ενα πολο γτι να βρεις την υγεια σου....σε βλεπω εγω...χαραμηζεσαι στα 125....εσυ εισαι γεννημενος για μεγαλεια σταβλων..μιλαμε για υπερπαραγωγες αλογων...μιλαμε για στροφες στο κοκκινο για αισθησεις εξωπραγματικες που την χαρα τους δεν προκειται να την βρεις με την δυναμη των 120 γερασμενων αλογων(σιγουρα εχει ψοφησει και κανενα)...σπασε οτι κουμπαρα εχεις...το κοκκινο συριτι σε περιμενει...

 

 

Μην μου χαλάτε τον Passatoukos, εγώ όταν μπαίνω στο forum το πρώτο που κάνω είναι να δω αν υπάρχει κάτι καινούργιο στο thread με το τσάι και αν παίζει Passatoukos είμαι όλο χαρά.

 

Αφού του αρέσει και το ζει, μόνο μεγάλη προσοχή στο που γίνεται για όσο δυνατόν καλύτερη ασφάλεια Passatouko.

:db: 

Link to comment
Share on other sites

Μην μου χαλάτε τον Passatoukos, εγώ όταν μπαίνω στο forum το πρώτο που κάνω είναι να δω αν υπάρχει κάτι καινούργιο στο thread με το τσάι και αν παίζει Passatoukos είμαι όλο χαρά.

 

Αφού του αρέσει και το ζει, μόνο μεγάλη προσοχή στο που γίνεται για όσο δυνατόν καλύτερη ασφάλεια Passatouko.

:db: 

Χαχαχαχαχααχχαχαχα,Vw power  :give_rose: 

 

 

Αμα δεν βρέχει αύριο λέω να κατέβω καμιά βόλτα Ribas....

Link to comment
Share on other sites

Καπετανιο τα κουπρα που λες προσεχε τα.. Ασχετα που σπανια.. πολυ σπανια.. μια στο τοσο οι οδηγοι αυτων τν αυτοκινητων κρυβουν πολλα καλουδια που θα ξαφνιαστεις.. Μπαινεις σ ενα κοσμο που τα κοντρομαθηματικα πανε βολτα κ δν ξαναερχοντε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινω ακομη σε κανενα κοσμο.....εχω θεμα με τον χιονουλη δεν βρισκουμε τουρμπινα...


Χαχαχαχαχααχχαχαχα,Vw power  :give_rose:

 

 

Αμα δεν βρέχει αύριο λέω να κατέβω καμιά βόλτα Ribas....

...lol νομιζω οτι εμεις κρατησαμε την ποιοτητα στον ομιλο και τα σεατ πηρανε τις επιδοσεις....

Link to comment
Share on other sites

Χιονούλη να τα προσέχεις τα ibiza γιατί κυκλοφορούν μερικά εκεί έξω που μπορεί να μην έχουν καλά νουμεράκια που ψάχνεις εσύ, αλλά έχουν μια σωστή βελτίωση σε συνδιασμό με σωστό στήσιμο που ράβουν κανονικότατα.

 

Δες εδώ π.χ.

 

ο τύπος έχει τα μισά άλογα από το γκολφ και εκτός του χρόνου που έκανε εκεί το 400αρι το χει ρήξει στο 12.4

 

'Αποψη μου είναι φίλε επειδή έχεις ήδη ρίξει αρκετά χρήματα στο αυτοκίνητο σου και πολύ φοβάμαι το οτι αρκετά από αυτά έχουν πάει άδικα, συγκεντρώσου πιο πολύ στην σωστή βελτίωση παρά στα μεγάλα φαντασμαγορικά νούμερα.

Edited by Mist
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.