Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Δηλ θες να πεις οτι εκαψες 2,35λτ/100κμ?????? ο υπολογιστης ταξιδιου τι εγραφε??

5,4 εγραφε στο ταξιδι κ 5,8 απ οταν μπηκα μεσα στην πολη κ μεχρι να φτασω σπιτι. αλλα ολη την ωρα ημουν γκαζι/νεκρα γκαζι/νεκρα!αλλα κατσε να δουμε κ οταν γυρισω αθηνα που παιζει περισσοτερο ανηφορα εκει θα φανει αμα κανει δουλεια η πιεση στα λαστιχα σε συνδιασμο με τη νεκρα!

Edited by Συριωτης Νικος
Link to comment
Share on other sites

Με ταχυτητα μεσα στο σασμαν τα μπεκ δεν ψεκαζουν , ενω με νεκρα καταναλωνει !

Παρολαυτα πολυ καλο νουμερο

ναι το ξερω αλλα η νεκρα σε αφηνει να ρολλαρεις πααααααρα πολλα μετρα σε αντιθεση με την ταχυτητα που παντα σε κοβει..!

ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟ 350Ζ ΚΟΥΒΕΝΤΑ;;;;;ΚΑΝΕΙΣ;;;;;; :(

Edited by Συριωτης Νικος
Link to comment
Share on other sites

Πώς και πώς περίμενα να ανοίξει το θέμα να γράψω κάνα πατηματάκι.....

 

Μεσημέρι,έχωντας ψηλοαναρώσει απο μια ιώση,ζαβλακωμένος,βγαίνω να πάρω κρέας και σούπερ μάρκετ.

Πηγαίνωντας για τον φούρνο με καμιά 30ριά χλμ,ψηλόζαλιζμένος,περνάω καρφί ένα στόπ και με καρφώνει ενα φορτηγάκι....

 

Δώρο του αή βασίλη....

Αντε καλά μας χριστούγεννα

 

1510409_10201447692650362_142217415_n.jp

Link to comment
Share on other sites

λοιπον απο 60 χλμ μεχρι τα 150 χλμ στην ελλαδα προς λαμια...δευτερα-τριτη δηλαδη  με μικρη πιεση

1....S5 audi 2.5 αυτοκινητα το γκολφ μπροστα με 5 βαλιτσες φουλ,πληρης..πυροσβεστηρας,ρεζερβα,φουλ ντεποζιτο και γυναικα μεσα υπολογιζω απτο κανονικο του βαρος να ειμασταν 270 κιλα επιπλεον χαλαρα...

2....λεον κουπρα με σηματακι ρεβο...εκατσα απο πισω του και περιμενα να ανοιξει ....ε λοιπον επεσα στα φρενα για να μην περασω απο πανω του.καινουργιο μοντελο...υποθετω κανα πρωτοσταδιατο θα ηταν...

3,κατι βλακειες με amg mercedes 2300 kai bmw 318 δεν τα γραφω γιατι εκει εκλεβα εκκλησια...

Edited by quicksilver
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

λοιπον απο 60 χλμ μεχρι τα 150 χλμ στην ελλαδα προς λαμια...δευτερα-τριτη δηλαδη  με μικρη πιεση

1....S5 audi 2.5 αυτοκινητα το γκολφ μπροστα με 5 βαλιτσες φουλ,πληρης..πυροσβεστηρας,ρεζερβα,φουλ ντεποζιτο και γυναικα μεσα υπολογιζω απτο κανονικο του βαρος να ειμασταν 270 κιλα επιπλεον χαλαρα...

2....λεον κουπρα με σηματακι ρεβο...εκατσα απο πισω του και περιμενα να ανοιξει ....ε λοιπον επεσα στα φρενα για να μην περασω απο πανω του.καινουργιο μοντελο...υποθετω κανα πρωτοσταδιατο θα ηταν...

3,κατι βλακειες με amg mercedes 2300 kai bmw 318 δεν τα γραφω γιατι εκει εκλεβα εκκλησια...

 

1 Μου θύμησες τον Passatuko στα κιλά.. Που να το κυκλοφορείς το Golf με όλα ξυλομένα θα χτυπάς αμάξια σαν το RS5.

2 Καλό το Leon cupra έχει της βάσεις για γερό φτιάξιμο.Πετυχες Stage 1.

3 Εδώ στην Γερμανία AMG είναι τα 6.3 V8 αχχχχχχχχχχχχχχ...... Στο Ελλαδιστάν και τα Mercedes 1.800cc AMG τα βαφτίζουν όπως και τα BMW 316-318 που τα στολίζουν με ενα Μ πίσω γίνονται άλλα αμάξια.

 

Χρόνια πολλά..................

Απο το πληκτρολογιο σου και στου κοσμου τα ματια.....

 

Κάθε μέρα τα λέω έξω και στο Facebook. Δεν μπορείς να καταλάβεις πόσοι κοιμούνται όμως και πιστεύουν ότι δουν στης ειδήσεις. Οπότε καλά να πάθουμε...

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους..γυρνωντας χθες απο χαλκιδα απο μεσημεριανο φαγοποτι στ υψος στ Οινοφυτα πηγαινοντας με 5η στ 110  ερχεται απειλητικα bmw e30..δεν αργησε να ρθει το κατεβασμα σε 3η(αυτο το αμαξι υποφερει)..αλλαγη σε τεταρτη του κανω μισο αμαξι..στ γεμισμα της τεταρτης εχω ενα αμαξι και μπροστα του..σε λιγο κοβω και περναει ποτε ο ενας ποτε ο αλλος μπροστα..φτανοντας στις αφιδνες περναμε τα διοδια και ανοιγομαστε καθεται διπλα η μπεμπα...παμε κοπιο μεχρι τα 160..δεν αργουν να ρθουν τα 200+..και εξω απ τη bp..ειμαι ενα αμαξι και μισο φτερο μπροστα..χαρουμενος που το μπεμπε2 ειναι μπροστα και περιεργος για το τι βελτιωση ειχε τ μπι εμ νταμπλεγιου..εκοψα για να μιλησουμε αλλα προτιμησε το παιχνιδι (προφυλακτηρες)..δεν αρνηθηκα μεχρι την εξοδο για νεα φιλαδελφια οπου και εστριψε..κορναραμε...εις το επανιδειν καλε μου αντιπαλε..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

γιωργο ακομη δεν ξερω τι κανει στη μεγαλη μιας και τα δισκακια θα φτασουν μετα τις γιορτες απο οτι μου λενε και δεν ανοιγω συχνα μονο στα ταξιδια πανω κατω και αμα βρω κατι ενδιαφερον προσωρινα με τα κλασικα κ4 παω και οτι κατσει...

Link to comment
Share on other sites

3,κατι βλακειες με  bmw 318 δεν τα γραφω γιατι εκει εκλεβα εκκλησια...

δεν ντρεπεσαι λιγακι????

πας και τα βαζεις με το κακομοιρο 318 και τα 115 8βαλβιδα αλογα του,εσυ με το τουμπανιασμενο 2λιτρο τουρμπατο????

ΑΜΑΡΤΙΑ ΤΕΚΝΟ ΜΟΥ.............θελεις να μας καψει ο θεος?????

Link to comment
Share on other sites

τι να κανω..η συνοδηγος κοιμαται στο ταξιδι..παραθυρο απαγορευεται μην κρυωσει..μουσικη δια ροπαλου μην ξυπνησει...ε τι να κανω ο δολιος πατερ απλα παταω το πεταλι του γκαζιου...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ενδοιοικογενειακη συγκριση με πολο 20βτ γτι...αγνωστον προδιαγραφων...ειμαι περιφερειακη στη περιοχη μου και βλεπω ενα πολο γτι μπροστα μου.το βλεπα με μια εξατμιση σαν απορροφητηρα απο πισω μπουρι κανονικο..και λεω να δουμε τι ελεγε.πλησιαζω δικαβαλος ο τυπος και βιαστικος.εκανε συνεχως προσπερασεις .παω να το περασω  την πρωτη φορα και με κλεινει..πλακωθηκα στα φρενα ....εκει βαρησε στανμπαυ η μηχανη και δοθηκε εντολη να ανοιξουνουν στροφες οι μηχανικοι...ε  τι τοθελε...αφου σηκωσαν πιεση τα καζανια αρχισαν να βγαινουν μαυροι καπνοι απτην τσιμινιερα..κοιταζωντας πισω τον καπνο ελεγα καλα παμε ...εδοθη εντολη πασα δυναμη οι μηχανες...στην επομενη προσπεραση εκει που τα χει δωσει ολα και ειμαστε μπροστα αδειοι και μονοι μας απο δευτερα δηλαδη ανοιγμα στα 60 χλμ το περναω στα 100-120 μεχρι τα 220 που ειπα φουντο και τις δυο γιατι ειχε φαναρι και πραγματικα μπορει να αναψαν τα μοτορια αλλα ειμασταν και 5 μετρα πριν το φαναρι να περιμενουμε κυριες .με μια κολωνιτσα υπερ μου...εκοψα να ρωτησω τι φοραγε μιας και ανοιξε γρηγορα πρασινο αλλα επαιξε παιχνιδι προφυλατηρα επομενως δεν εμαθα ποτε τι ηταν...μετα παναγιτσα ομως...ουτε που διανοηθηκε να ξαναδοκιμασει...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Quicksilver τι άλλη δουλεία έκανες όταν έγραφες γιατί δεν βγάζω κ πολύ άκρη όπως μας τα περιγράφεις! :search:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

λολ καραβισια περιγραφη κοντρας....χαχαχαχαχ

πιεση τα καζανια-μποιλερ μηχανης πλοιου στην περιπτωση μας κατεβασμα σε δευτερα για θαψιμο..

φουντο=το λεμε για να φρεναρουμε το καραβι με τις αγκυρες στην περιπτωση μας φρενα καψιμο...

στανμπαυ μηχανες=το λεμε οταν θελουμε ετοιμοτητα την μηχανη,στην περιπτωση μας κατεβασαμε σε σπορ και απενργοποιηση esp

μαυροι καπνοι απο τσιμινιερα-νορμαλ οταν ανοιγεις στροφες στις μηχανες πλοιων=ισοδυναμει με εξατμιση ,στην περιπτωση μας ο χιονουλης καπνιζε αρα τα μπεκ δουλευουν καλα!

 

θα μπορουσα να πω οτι πηγα διπλα να μιλησω με Vhf-ασυρματος στην περιπτωση μας παραθυρο..αλλα δεν το γραψα...


ενδοιοικογενειακη συγκριση με πολο 20βτ γτι...αγνωστον προδιαγραφων...ειμαι περιφερειακη στη περιοχη μου και βλεπω ενα πολο γτι μπροστα μου.το βλεπα με μια εξατμιση σαν απορροφητηρα απο πισω μπουρι κανονικο..και λεω να δουμε τι ελεγε.πλησιαζω δικαβαλος ο τυπος και βιαστικος.εκανε συνεχως προσπερασεις .παω να το περασω  την πρωτη φορα και με κλεινει..πλακωθηκα στα φρενα ....εκει βαρησε στανμπαυ η μηχανη και δοθηκε εντολη να ανοιξουνουν στροφες οι μηχανικοι...ε  τι τοθελε...αφου σηκωσαν πιεση τα καζανια αρχισαν να βγαινουν μαυροι καπνοι απτην τσιμινιερα..κοιταζωντας πισω τον καπνο ελεγα καλα παμε ...εδοθη εντολη πασα δυναμη οι μηχανες...στην επομενη προσπεραση εκει που τα χει δωσει ολα και ειμαστε μπροστα αδειοι και μονοι μας απο δευτερα δηλαδη ανοιγμα στα 60 χλμ το περναω στα 100-120 μεχρι τα 220 που ειπα φουντο και τις δυο γιατι ειχε φαναρι και πραγματικα μπορει να αναψαν τα μοτορια αλλα ειμασταν και 5 μετρα πριν το φαναρι να περιμενουμε κυριες .με μια κολωνιτσα υπερ μου...εκοψα να ρωτησω τι φοραγε μιας και ανοιξε γρηγορα πρασινο αλλα επαιξε παιχνιδι προφυλατηρα επομενως δεν εμαθα ποτε τι ηταν...μετα παναγιτσα ομως...ουτε που διανοηθηκε να ξαναδοκιμασει...

 

 

Quicksilver τι άλλη δουλεία έκανες όταν έγραφες γιατί δεν βγάζω κ πολύ άκρη όπως μας τα περιγράφεις! :search:

Edited by quicksilver
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ασε τις διευκρινήσεις και γράψε πάλι την κόντρα!!!!!

Και μην υποτιμάς τα polάκια με αυτό το μοτέρ γιατί αν είχα χρήμα θα κυκλοφορούσα με ένα άσπρο με cup edition προφυλακτήρες

 

https://www.google.gr/search?q=polo+gti+cup+edition&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=k6PCUqiWAYWzywPvxYGYCg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1280&bih=698&dpr=1#facrc=_&imgdii=_&imgrc=wGySkQ8nltPKCM%3A%3BpCgUhe-JlJHKtM%3Bhttp%253A%252F%252Fcontent.worldcarfans.co%252F2006%252F7%252Flarge%252F2060714.008.Mini16L.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.worldcarfans.com%252F10607146667%252Fvolkswagen-polo-gti-cup-edition%252Fphotos%3B800%3B600

Link to comment
Share on other sites

ποσο μικρος ειναι ο κοσμος...σημερα βρεθηκαμε στο ιδιο συνεργειο...μετα το ανοιγμα του καιγε λαδια απο πισω και το φερε συνεργειο ν ατο δει....250 +μου ειπε οτι ηταν του 2007 μοντελο κερκυραιος που δουλευει στην ενομη ταξη στην αθηνα.παλι καλα...σε βαρος μου ειπε βγαινει 1200 κιλα το πολο?κ04-023 φορυσε απανω κομπλε οσο παει το μοτερ ειχε αρχικη δυναμη 150 αλογων...


https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF+2007+%CE%B3%CF%84%CE%B9&espv=210&es_sm=122&tbm=isch&source=iu&imgil=RploN6xp5sVlAM%253A%253Bhttps%253A%252F%252Fencrypted-tbn0.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9GcQFLYLxxff9JgX8RAofDkgfo-gBoBziNv10bIaSZIlnWdMx4FXe2A%253B600%253B381%253BDmHLV2U_lx82FM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.here.org.uk%25252F2007%25252F10%25252Fwhite-is-the-new-black-for-cars-that-is.html&sa=X&ei=1dnCUtWpEpL07AbPpID4Ag&ved=0CD8Q9QEwBA&biw=1680&bih=829#facrc=_&imgdii=_&imgrc=RploN6xp5sVlAM%3A%3BDmHLV2U_lx82FM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.here.org.uk%252Fwp-content%252Fuploads%252F2007%252F10%252Fvolkswagen-polo_gti_2006_1024x768_wallpaper_01.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.here.org.uk%252F2007%252F10%252Fwhite-is-the-new-black-for-cars-that-is.html%3B600%3B381


εγω απτην αλλη αν ειχα λεφτα θα ειχα παρει μια aventator και θα γραφα στα @ τα γκολφακια/πολακια και συναφη...απλα τα πραγματα.οσο δεν εχουμε παιζουμε μετα κουβαδακια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να ετοιμαστεί το μωρό μου,μετρώντας μέρες και ώρες.....

Κυκλοφορώ με το Micra-κι....

 

Βράδυ λοιπόν Γυρνούσα απο την δουλειά,πετυχάινοντας την καλύτερη δυνατή κατανάλωση,βλέπωντας κάτι 3.5-4....

Αμ δεν σε αφήνουν να αγιάσεις....

Ένα Toyota Yaris,ένα  2άρι Golf,και ένα Porche Cayenne παίζαν σφήνες....

 

Με καμιά 40άρα μόλις ανοίγει ο δρόμος,το Cayenne εξαφανίζεται,το Yaris Κόβει και μπαίνει δεξιά,και συνεχίζω εγώ με το Golf...

Το πίανω στο φανάρι,ξεκίναμε ομαλά και δίνουμε και οι δύο με 1ή και 20χλμ περίπου.

Αλλαγές που αντεστενάξαν τα συνχρονιζέ,και μέχρι τα 130 που άφησα γκάζι το Micraki ήταν μπροστά 2-3 αυτοκίνητα.

Μετά άφησα γκάζι και με πέρασε πατημένος με την κομμένη εξάτμιση του :p

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να ετοιμαστεί το μωρό μου,μετρώντας μέρες και ώρες.....

Κυκλοφορώ με το Micra-κι....

 

Βράδυ λοιπόν Γυρνούσα απο την δουλειά,πετυχάινοντας την καλύτερη δυνατή κατανάλωση,βλέπωντας κάτι 3.5-4....

Αμ δεν σε αφήνουν να αγιάσεις....

Ένα Toyota Yaris,ένα  2άρι Golf,και ένα Porche Cayenne παίζαν σφήνες....

 

Με καμιά 40άρα μόλις ανοίγει ο δρόμος,το Cayenne εξαφανίζεται,το Yaris Κόβει και μπαίνει δεξιά,και συνεχίζω εγώ με το Golf...

Το πίανω στο φανάρι,ξεκίναμε ομαλά και δίνουμε και οι δύο με 1ή και 20χλμ περίπου.

Αλλαγές που αντεστενάξαν τα συνχρονιζέ,και μέχρι τα 130 που άφησα γκάζι το Micraki ήταν μπροστά 2-3 αυτοκίνητα.

Μετά άφησα γκάζι και με πέρασε πατημένος με την κομμένη εξάτμιση του :p

Ρε Χρηστάκο μήπως δεν ηταν 2-3 αυτοκίνητα?Γιατί όπως κ να το κάνουμε επειδή ξέρω τα Micra αυτά, μιας κ είχε ο δάσκαλος οδήγησης δεν πάνε Β-Η-Μ-Α.Καλά για το ηλεκτρόγκαζο όυτε λόγος αφήνεις γκάζι από 2α και πάει ακόμα........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε Χρηστάκο μήπως δεν ηταν 2-3 αυτοκίνητα?Γιατί όπως κ να το κάνουμε επειδή ξέρω τα Micra αυτά, μιας κ είχε ο δάσκαλος οδήγησης δεν πάνε Β-Η-Μ-Α.Καλά για το ηλεκτρόγκαζο όυτε λόγος αφήνεις γκάζι από 2α και πάει ακόμα........

 

Θανασάρα τα 2-3 αυτοκίνητα που έγραψα ήταν αρκετά εύκολα...

 

Όσο για τον αν πάει το Micra τουλάχιστον το δικό μου(1.2 65hp),στην κατηγορία του βάση αποτελεσμάτων που έχει φέρει πάει μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες Ε.Ο κατερινη-Θεσσ/νικη με ενοχλουσε ενα yaris μ πολυ θορυβο.. Μεχρι π πατησα κ με ξεσκισε.. 
ΤΟΥΡΜΠΟ ΗΤΑΝ Τ ΜΠ@ΥΡΔΕΛΟ! Αμα αρχισαμε να χανουμε κ απο yaris..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χθες Ε.Ο κατερινη-Θεσσ/νικη με ενοχλουσε ενα yaris μ πολυ θορυβο.. Μεχρι π πατησα κ με ξεσκισε.. 

ΤΟΥΡΜΠΟ ΗΤΑΝ Τ ΜΠ@ΥΡΔΕΛΟ! Αμα αρχισαμε να χανουμε κ απο yaris..

σιγουρα κατι αναλογο εχει γραφτει κ για εμας στο porsche club!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.