Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Sorry  παιδια δεν περιμενα να φανει κουλο το πατημα με το Α4 κ γι'αυτο δεν διευκρινησα.
Το Α4 Β8 ειναι κ ειναι οντως 1800 turbo ή τφσι (οπως θελετε πεστε το :p )
http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=200156
Αυτο εδω ειναι
σιγουρος οτι ειναι 120αρι γιατι οπως ειπα ειναι απο το ιδιο χωριο ο ανθρωπος,το εχει περιπου 3 χρονια κ ξερω οτι ειναι το 120αρι.Αν ηταν το 160 δεν θα ανοιγα καν.
Το δικο μου ειναι 1.4 tsi με ενα φιλτρο μονο (κ κατι χαζο 18αρες :p )

Link to comment
Share on other sites

Sorry  παιδια δεν περιμενα να φανει κουλο το πατημα με το Α4 κ γι'αυτο δεν διευκρινησα.

Το Α4 Β8 ειναι κ ειναι οντως 1800 turbo ή τφσι (οπως θελετε πεστε το :p )

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=200156

Αυτο εδω ειναι

σιγουρος οτι ειναι 120αρι γιατι οπως ειπα ειναι απο το ιδιο χωριο ο ανθρωπος,το εχει περιπου 3 χρονια κ ξερω οτι ειναι το 120αρι.Αν ηταν το 160 δεν θα ανοιγα καν.

Το δικο μου ειναι 1.4 tsi με ενα φιλτρο μονο (κ κατι χαζο 18αρες :p )

Αυτα τα 120 αλογα,πρακτικα ειναι καπου στα 135 αλλα με ροπαρα......οι ζαντες σου πρεπει να σε κοβουνε λιγακι τα γκαζια ε???

Link to comment
Share on other sites

Για τα δικα μου 120 λες ή για του Α4?
Σε σχεση με τις παλιες (15') υπαρχει διαφορα πιο πολυ μετα τα ~110.Ειδικα μετα τα 180 αρχιζει κ κουραζεται,αλλα οπως κ να εχει εχω παψει να τις βλεπω αυτες τις ψηλες ταχυτητες αφου η βενζινη εχει φτασει εκει που ειναι τωρα.
Ενα ανοιγμα με ενα 122αρι για να δω διαφορες θα ηταν οτι πρεπει

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

egw re paidia gkantemhs eimai.....thn diathesh thn exw......antagonistes den vriskw........mono ena rallye pou ton hpie paraliakh strofes kai eytheia (patinarontas kiriolektika egw) kai ena insignia agnwstwn stixeiwn sthn ethnikh......

Link to comment
Share on other sites

egw re paidia gkantemhs eimai.....thn diathesh thn exw......antagonistes den vriskw........mono ena rallye pou ton hpie paraliakh strofes kai eytheia (patinarontas kiriolektika egw) kai ena insignia agnwstwn stixeiwn sthn ethnikh......

 

ελληνικά γράφουμε ρε φίλε   τσάκα !   )

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

ελληνικά γράφουμε ρε φίλε   τσάκα !   )

Kαι εκτός αυτού, εδώ δεν πάνε τα g60

 

"

Όσο το είχα G δεν είδα καμία υπεροχή σε αυτοκίνητα με τα ίδια ή και με λιγότερα άλογα.

Έδωσα ένα απόγευμα στον φίλο μου το scirocco κι εγώ είχα το corrado, ανοίξαμε από στάση και δεν πρόλαβα να τον δώ.Και πριν βιαστείς να μου πείς "ο κομπρέσσορας ήταν στα τελευταία του" σου λέω πως ήταν πρόσφατα αλλαγμένος με ανακατασκευασμένο της SLS.

Και η δεύτερη ήττα που έφαγα και σιχτίρησα τα G και όλες τις π@#$ριές της VW, ήταν όταν άνοιξα με Saxo 160ps συναδέλφου και μέτα γελούσε όλο το Ναύπλιο."

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=21070&page=10#entry553088

 

και θες εσύ με το g40;!!!

 

:laugh:

Edited by hellenic vanagon
Link to comment
Share on other sites

Για τα δικα μου 120 λες ή για του Α4?

Σε σχεση με τις παλιες (15') υπαρχει διαφορα πιο πολυ μετα τα ~110.Ειδικα μετα τα 180 αρχιζει κ κουραζεται,αλλα οπως κ να εχει εχω παψει να τις βλεπω αυτες τις ψηλες ταχυτητες αφου η βενζινη εχει φτασει εκει που ειναι τωρα.

Ενα ανοιγμα με ενα 122αρι για να δω διαφορες θα ηταν οτι πρεπει

Η ροπαρα και τα αλογα αναφερονται στο audi λογω κυβικων,καπου στα 27 κιλα αν θυμαμαι καλα εχει ροπη

Link to comment
Share on other sites

Kαι εκτός αυτού, εδώ δεν πάνε τα g60

 

"

Όσο το είχα G δεν είδα καμία υπεροχή σε αυτοκίνητα με τα ίδια ή και με λιγότερα άλογα.

Έδωσα ένα απόγευμα στον φίλο μου το scirocco κι εγώ είχα το corrado, ανοίξαμε από στάση και δεν πρόλαβα να τον δώ.Και πριν βιαστείς να μου πείς "ο κομπρέσσορας ήταν στα τελευταία του" σου λέω πως ήταν πρόσφατα αλλαγμένος με ανακατασκευασμένο της SLS.

Και η δεύτερη ήττα που έφαγα και σιχτίρησα τα G και όλες τις π@#$ριές της VW, ήταν όταν άνοιξα με Saxo 160ps συναδέλφου και μέτα γελούσε όλο το Ναύπλιο."

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=21070&page=10#entry553088

 

και θες εσύ με το g40;!!!

 

:laugh:

Κάτσε ρε συ Vanagon.Πήρες την άποψη του μέλους rocpet με το Corrado και την έβαλες εδώ για να δείξεις ότι τα G υπερτερούν.Και γώ τα γουστάρω αλλά σε κάποιους δεν αρέσει ο τρόπος που αποδίδουν την δύναμη,το φάσμα στροφών κ.α. και προτίμησαν την τουρμπίνα.Ο καθένας έχει τη γνώμη του αν μπορεί να την υποστηρίξει και κάθε γνώμη είναι σεβαστή.Άλλοι προτιμούν δίλιτρο ατμοσφαιρικό.άλλοι τούρμπο,άλλοι TSI με τις καδένες τους,άλλοι πίνουν νερό στο όνομα του DSG και άλλοι γουστάρουν ντιζόγκαζα κ καρμπυρατέρ.Δεν χρειάζεται περαιτέρω κουβέντα επί τούτου.

Edited by wolfsburg
Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Κάτσε ρε συ Vanagon.Πήρες την άποψη του μέλους rocpet με το Corrado και την έβαλες εδώ για να δείξεις ότι τα G υπερτερούν.Και γώ τα γουστάρω αλλά σε κάποιους δεν αρέσει ο τρόπος που αποδίδουν την δύναμη,το φάσμα στροφών κ.α. και προτίμησαν την τουρμπίνα.Ο καθένας έχει τη γνώμη του αν μπορεί να την υποστηρίξει και κάθε γνώμη είναι σεβαστή.Άλλοι προτιμούν δίλιτρο ατμοσφαιρικό.άλλοι τούρμπο,άλλοι TSI με τις καδένες τους,άλλοι πίνουν νερό στο όνομα του DSG και άλλοι γουστάρουν ντιζόγκαζα κ καρμπυρατέρ.Δεν χρειάζεται περαιτέρω κουβέντα επί τούτου.

1)Όλες οι απόψεις είναι σεβαστές και εδώ κάνουμε κουβεντούλα, ανταλλάσοντας αυτές τις απόψεις.

 

2)Ακριβώς η παράθεση που έκανα, με σκοπό να...πειράξω, καλοπροαίρετα, λίγο, τον tsaka g40, αυτό υπογραμμίζει: στον rocpet δεν άρεσε το g60.

 

3)Συνεπώς δεν είμαι μονοδιάστατος, όπως με κατηγορείς...

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε κατηγορώ αλλά είχα την εντύπωση ότι η σύγκριση είναι G-Lader η τουρμπο.Δεν συγκρίνονται αυτά τα δυο γιατί έχουν διαφορετική λειτουργία!

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Δεν σε κατηγορώ αλλά είχα την εντύπωση ότι η σύγκριση είναι G-Lader η τουρμπο.Δεν συγκρίνονται αυτά τα δυο γιατί έχουν διαφορετική λειτουργία!

1)H σύγκριση είνα...tsakasg40 vs απρόθυμοι!

 

2)Turbo και glader συγκρίνονται, (οχι εδώ, αλλού), ακριβώς επειδή έχουν διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Η ροπαρα και τα αλογα αναφερονται στο audi λογω κυβικων,καπου στα 27 κιλα αν θυμαμαι καλα εχει ροπη

 

Αν δε κανω λαθος καπου στα 23-24κιλα εχει σαν μαμα.Σαν φπε φτανει στα 230 αλογα περιπου

Link to comment
Share on other sites

κοντρες γινονται...στο τσι γραφουν στα σιροκο γραφουν ,μα παντουν γραφουν εκτος απο εδω....κατι δεν παει καλα....

Link to comment
Share on other sites

Το scirocco club τους τελευταιους μηνες δεν εχει κ πολλη κινηση,οσο ειχε πριν ενα-εναμιση χρονια τουλαχιστον, σε ολα τα θεματα (Τους τελευταιους 2 μηνες γραφτηκανε 4-5max πατηματα)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

στο πηγαινε αραχωβα στις τελευταιες ευθειες πετυχαινω γτι 5 κοκκινο το σαββατο το παληκαρι προσπαθησε να με κυνηγησει αλλα δεν υπηρχε συγκριση.υπολογιζω αντε 2 σταδιο βαρια βαρια.γιατι ανοιγα ανετα..

στην επιστροφη κυριακη  ομως πετυχαινω ενα γτ3 πορσικο και ενα αυντι σ3 καινουργιο το οποιο και αυτος ειχε 3 ατομα και εγω 2 αλλα φορτωμενος τιγκα μιας και κουβαλουσα ολη την προικα της παρεας λογω οτι ημουν αδειος για αθηνα...αποτελεμασματα με την μικρη πιεση να ειμαι 1.5 αμαξι μπροστα απτο σ3 στα 220 ανοιγωντας απο 100-120 που ηταν προφυλακτηρας..αφου ειδα οτι δεν ξεκολαγα ανετα αλλα ηθελα χωρο ενεργοποιω μεγαλη πιεση και οτι γινει...εκει αλλαξε το παιχνιδι...πλεον ανοιγα 3 αυτοκινητα στα 200 απο 100-120 που κοβαμε στις στροφες μιας ειχε κατι καλες και στις ευθειες ανοιγμα...μ ετην μεγαλη δεν ηταν πουθενα κοντα μου.ποιο κατω βλεπω οτι σταματαει πισω μου και εκοψα υπεθεσα οτι θα μιλαγαμε.ετσι και εγινε.την δευτερη φορα σταματω εγω.ερχεται διπλα μου και αρχισε να περνα το αμαξι με ακτινες χ...αχχαχα

πιασαμε τα φρενα ειχαμε και οι δυο 6 πιστονς και με ρωταγε αν αναψανε..απαντω εννοειται αφου το 220 -100 το καναμε αρκετες φορες και ξανα τσιτα...μετα μου λεει οτι ειναι 370 αλογα καποια εταιρεια με chip στο τελος του το ειχε φτιαξει φπε απλα δεν ηξερε το σταδιο που ηταν,..μου λεει δυνατο το γκολφακι, λεω κατι παει ,στην ερωτηση ποσα αλογα ειναι,του λεω φιλε στην αρχη που σε επαιζα με την μικρη ειναι 385 μετα με την μεγαλη ουτε εγω δεν ξερω αλλα στα 450 το κοβω να παιζει ,αφου του ειπα το σεταπ μου,τον επιασε καπως μια ψιλο απογοητευση που δεν μπορεσε να με περασει και να δειξει στους φιλους του πως πηγαινε το αυτοκινητο του.του ειπα που το φτιαχνω και ποιο προγραμματιστη εχω μηπως και το πειραξουν καλυτερα απο εκει που παει ηδη...χαιρετιθηκαμε και εφυγα...

το πορσικο επειδη δεν του την χαρισα το ειχα προφυλακτηρα....καποια στιγμη εκοψε μιας και δεν μπορουσε να μου ξεφυγει και επαιξα τοτε με το αουντι που προσπαθουσε να μας εχει απο κοντα... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

επιστροφη κυριακη  ομως πετυχαινω ενα γτ3 πορσικο και ενα αυντι σ3 καινουργιο το οποιο και αυτος ειχε 3 ατομα και εγω 2 αλλα φορτωμενος τιγκα μιας και κουβαλουσα

 

 

Αυτά είναι...............ολε

Link to comment
Share on other sites

τιποτα θελω δανεικη καμερα για βολτα αυτες που βαζουν μεσα να κοιταει πισω να γραφουμε και κανα βιντεακι βρε γαμωτο...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Γκολφ vs 3 Οκταβια rs προγραμμα (στρουμφαδικα)... Ακομα αναρωτιουντε τι λαστιχα φοραω ή αν πατουσα ρε ραγες..

ΚΑΚΟ ΠΑΙΔΙ DIMAKE! 

Link to comment
Share on other sites

Γκολφ vs 3 Οκταβια rs προγραμμα (στρουμφαδικα)... Ακομα αναρωτιουντε τι λαστιχα φοραω ή αν πατουσα ρε ραγες..

ΚΑΚΟ ΠΑΙΔΙ DIMAKE! 

Δώσε λεπτομέρειες ρε κακό παιδί μας αφήνεις με την γλύκα!

Link to comment
Share on other sites

Ένα  βίντεο  προς  επιβεβαίωση  όσων  γράφονται  δεν  υπάρχει;
Εδώ  έχουμε  την  πλήρη  εφαρμογή  της  παροιμίας  ‘’Γιάννης  κερνάει, Γιάννης  πίνει’’.
Α και  μην  ξεχάσω:  οι  καταδιώξεις  αποφεύγονται  για  να  μην  κατηγορηθούν  τα  όργανα  ότι  ανάγκασαν  τον  χερά  σε  extreme  αποφάσεις  που  μπορεί  να  οδηγήσουν  σε  ατύχημα. 
 

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη φιλε μ εχεις δικιο. Απλα αν μπορω να υποστιριξω λιγο ακομα τα λεγομενα μου που δν εχουν καποιο πειστηριο..

 

Δν ξερω ακριβως τ καταλαβες αλλα αν νομιζεις οτι ειμαι μ 800 αλογα γκολφ να πικαρο τους μπατσους κ να τραβαω βιντεακια.. ΟΧΙ!

Αν νομιζεις οτι πεταξαν καρφια κ ειχαν ελικοπτερα ν με ακολουθουν..ΟΧΙ

Απλα ημουν καπου ηταν καπου κ βρεθηκαμε ολοι μαζι σ μεγαλες ταχυτητες..ΑΥΤΟ!

Την επομενη φορα θα φερω κ τα καναλια εκει.. 

Υ.γ Μ κανετε να δικαιολογουμε για μ@λακιες.. Τωρα αν κανας μπατσος εδω μεσα σπαστηκε ας παει να πιασει κανεναν για ζωνη να του φυγουν τα νευρα!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ένα  βίντεο  προς  επιβεβαίωση  όσων  γράφονται  δεν  υπάρχει;

Εδώ  έχουμε  την  πλήρη  εφαρμογή  της  παροιμίας  ‘’Γιάννης  κερνάει, Γιάννης  πίνει’’.

Α και  μην  ξεχάσω:  οι  καταδιώξεις  αποφεύγονται  για  να  μην  κατηγορηθούν  τα  όργανα  ότι  ανάγκασαν  τον  χερά  σε  extreme  αποφάσεις  που  μπορεί  να  οδηγήσουν  σε  ατύχημα. 

 

 

Τα όργανα.... 5πόστ......παρακολουθεί...... μάλλον του επαγγέλματος είναι ο κύριος

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.