Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Σκοτάδια λοιπόν,πάτημα απο καιρό "ηρεμίας"......

 

Ibiza 1.2 Tsi Overload 100ron 137hp,Suzuki Grand Vitara 2.0 150 hp vs Vw passat 1.8 125 hp.

 

Mε το Ibiza πρώτο πάτημα απο 2ες 60 μέχρι τα 180 3 αμάξια μπροστά το ibiza.

Δεύτερο πάτημα απο 2ες 65 μέχρι τα 190 2.5-3 αμάξια μπροστά το Ibiza.

 

Με το Vitara.

 

2ες 65 μέχρι τα 180 περίπου 2 αμάξια μπροστά το Passat.

 

Υ.Γ Το Passat χωρίς πίσω πλάτες.

 

Yeah he is back :D

Αντε να πάρει φωτιά το θέμα πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

ωραια πηραμε βαση για καμερα..βαλαμε καμερα....αλλα μαλακια στην τοποθετηση...επρεπε να κοιταει πισω....λολ

Link to comment
Share on other sites

ωραια πηραμε βαση για καμερα..βαλαμε καμερα....αλλα μαλακια στην τοποθετηση...επρεπε να κοιταει πισω....λολ

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Η μωράκλα μου γυαλίστηκε μέσα έξω κατάλληλως+βιολογικό,100στάρα βενζινούλα και βγήκε έξω για να δεχθεί το ανάλογο κάψιμο.

 

Στο ρεύμα πρός κιφισσία,στο ύψος του υγεία,στο φανάρι.

 

Fiat Punto 1.4 100hp Vs Passat 1.8 125 hp.

 

Το Punto 2κάβαλο,το Passat 3κάβαλο και φούλ ντυμμένο.

 

Απο στάση Μέχρι τα 110 2 αυτοκίνητα ανοιγόμενα+ μπροστά το Passat.

 

Honda Civic Type S Vs Passat 1.8 125 hp.

 

Toν αντιλήφθειν οτι με πάει προφυλακτήρα και......

Στο επόμενο φανάρι μπαίνω πίσω του,και πατάω 1 δευτερόλεπτο αφού ξεκίνησε απο στάση,με αποτέλεσμα στα 130 που άφησα γκάζι να είμαι 1.5 πίσω του.

Τo Ηonda νομιζω 1κάβαλο,εγώ δικάβαλος και ντυμμένος φούλ.

 

Εθνική οδο,στος ύψος της βαρυπόμπης περίπου.

 

Bmw 316 Ήρθε στην αριστέρη και έπαιξε φώτα!

 

Δεξιά,κατέβασμα 3ή στα 115 περίπου και Thats All.

 

Στα 190 που άφησα γκάζι ήταν 3+ αμάξια πίσω.

 

 

Πάτημα  με Audi A1 Tfsi,νομίζω δήλωσε Stock.

 

2ες 65 με αποτέλεσμα να φάω 4 αμάξακια εύκολα....τρομερό μπάμ για 125 άλογα.

 

Ακολούθησε ανάβαση σε όμορφο βουνό της αττικής,όπου αφήσαμε και το τελευταίο χιλιοστό γόμας που είχε μείνει!

 

Όσον αναφορά την μέση κατανάλωση σήμερα,γράψαμε αισίως περίπου 24l/100km.....

 

Και του χρόνου Baby να έχεις κλείσει τα 200.000 και να βαράς κόφτες όλη μέρα :yahoo:  :heart:

Link to comment
Share on other sites

Προχτές πάτημα με corsa opc 2ες 60, για βόλτα είχαμε βγει και μου λέει ας πατήσουμε και μια για πλάκα, 2καβαλοι και οι 2 αυτός είχε πολλά πράγματα πάνω σφυριά, τουρμπίνα, 6φτερο, μπλοκέ κλπ αλλά ήταν αρύθμιστος, είχε το πρόγραμμα από μαμά τουρμπίνα. Αποτέλεσμα κάπου 2μισι κενά μπροστά αυτός μέχρι κάπου 180 και μου πε ότι του λάγκαρε η 3η και πρέπει να ισχύει γιατί μάζεψα στην αλλαγή και ξανάπλωσε μετά

Link to comment
Share on other sites

Honda Civic Type S Vs Passat 1.8 125 hp.

 

Toν αντιλήφθειν οτι με πάει προφυλακτήρα και......

Στο επόμενο φανάρι μπαίνω πίσω του,και πατάω 1 δευτερόλεπτο αφού ξεκίνησε απο στάση,με αποτέλεσμα στα 130 που άφησα γκάζι να είμαι 1.5 πίσω του.

Τo Ηonda νομιζω 1κάβαλο,εγώ δικάβαλος και ντυμμένος φούλ.

 

 

 

Το civik ειναι το 1,8 με τα 140 αλογα?

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο γυρνούσα από το πλυντήριο(αστράφτει λέμε) και μου κολλούσε ένα Fiesta κόκκινο τρίπορτο προηγούμενης γενιάς με ανθρακί πολυάκτινες. Βγαίνουμε λοιπόν περιφερειακό ανάβει πράσινο και τον αφήνω να περάσει.Ενώ είναι δίπλα μου πατάω από δευτέρα μου φεύγει 1μιση αμάξι,γεμίζω,αλλάζω σε τρίτη και είμαι ακριβώς πίσω του,κουμπωνω τετάρτη και ενώ του χω κάνει μισό αμάξι μας πιάνει κόκκινο!

Πιάσαμε κουβέντα 1600άρης πρώτο στάδιο με ολόσωμη!

Συμπέρασμα:Έφτασα στην βρύση και δεν ήπια νερό...

Δεν το χάρηκα ρε παιδί μου

Next time

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προχτές πάτημα με corsa opc 2ες 60, για βόλτα είχαμε βγει και μου λέει ας πατήσουμε και μια για πλάκα, 2καβαλοι και οι 2 αυτός είχε πολλά πράγματα πάνω σφυριά, τουρμπίνα, 6φτερο, μπλοκέ κλπ αλλά ήταν αρύθμιστος, είχε το πρόγραμμα από μαμά τουρμπίνα. Αποτέλεσμα κάπου 2μισι κενά μπροστά αυτός μέχρι κάπου 180 και μου πε ότι του λάγκαρε η 3η και πρέπει να ισχύει γιατί μάζεψα στην αλλαγή και ξανάπλωσε μετά

Ειχε αλλη τουρμπινα με προγραμμα μαμας τουρμπινας και πάτησε?? Αφου δεν ελιωσαν τα σφυριλατα παλι καλα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειχε αλλη τουρμπινα με προγραμμα μαμας τουρμπινας και πάτησε?? Αφου δεν ελιωσαν τα σφυριλατα παλι καλα

Ναι του λεγαν και οι άλλοι να μην πατάει και αφού πατήσαμε το ριξε πίεση στο 1bar γιατί τον έτρωγε το πόδι του και δεν γινόταν αλλιώς... Πάντως είχε γαμάτο ήχο και είχε και external και decat και έκανε κάτι σκασίματα πόρωση, κ κάτι φλογίτσες :p

Σπάνια βάζω 100στάρα...

Σε λίγο δεν θα μπορούμε να βάζουμε ούτε 50 οκτάνια οχι 100 :p

Υ.Γ Μόνο ο καπιτάλας Tony Antony θα μοστράρει πάντα με γεμάτο ντεπόζιτο

Θα πάω να φουλάρω τε πούστη και θα σε κάνω tag :p
Link to comment
Share on other sites

τελευταιο πατημα πριν την παραδοση ...ενα bmw με ξενες πινακιδες station wagon που πηγαινε το κωλο του,αφου ειδα παντως οτι η μικρη δεν εφτανε μιας και φαγαμε ηττα σε ανοιγμα που περιμενα να ειχα καθαρισει μ ετην μικρη και να ειχα χωθει μπροστα ανοιγω την μεγαλη και ποιο κατω ,σε αλλο πατημα μιας και ηταν ζεστος....εφαγε 3 κενα+ απο 2 και τριτες χλμ εκαστος.το bmw παντως ολομαυρο με βουλγαρικες πινακιδες ,φημε τζαμακια και γιγαντες λαστιχα.αλλα το τσαι τσαι

Link to comment
Share on other sites

τελευταιο πατημα πριν την παραδοση ...ενα bmw με ξενες πινακιδες station wagon που πηγαινε το κωλο του,αφου ειδα παντως οτι η μικρη δεν εφτανε μιας και φαγαμε ηττα σε ανοιγμα που περιμενα να ειχα καθαρισει μ ετην μικρη και να ειχα χωθει μπροστα ανοιγω την μεγαλη και ποιο κατω ,σε αλλο πατημα μιας και ηταν ζεστος....εφαγε 3 κενα+ απο 2 και τριτες χλμ εκαστος.το bmw παντως ολομαυρο με βουλγαρικες πινακιδες ,φημε τζαμακια και γιγαντες λαστιχα.αλλα το τσαι τσαι

Όταν λες BMW μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος; Λες station wagon αρα θα είναι η σειρά 3 η 5. Χρονολογία δεν αναφέρεις οπότε ας πούμε να υποθέσουμε είναι μέχρι 5-6 χρονών και ότι φοράει το μεγαλύτερο μοτέρ σε station wagon έκδοση το βενζινοκινητο 3.000CC RWD η 4WD.

Link to comment
Share on other sites

γιωργω υποθετω σειρα 3 γιατι δεν ηταν πλατια οσο μια 5ρα τουλαχιστον στα δικα μου ματια,δεν ειχε και διακριτικα πισω της.,απο ετος απο 2003 νομιζω ,το τ μοτερ φοραγε δεν ξερω απλα σε μπαμ που ανοιξαμε τυχαια για να χωσιμο μου εριξε και τα 44 κιλα ροπη της μικρης δεν φτασανε....απλα μαλλον ειχε κυββικα και τουρμπο το συγκεκριμενο,παρολο που με δυσκολεψε μαρεσε να το βλεπω να ανοιγει...

Link to comment
Share on other sites

γιωργω υποθετω σειρα 3 γιατι δεν ηταν πλατια οσο μια 5ρα τουλαχιστον στα δικα μου ματια,δεν ειχε και διακριτικα πισω της.,απο ετος απο 2003 νομιζω ,το τ μοτερ φοραγε δεν ξερω απλα σε μπαμ που ανοιξαμε τυχαια για να χωσιμο μου εριξε και τα 44 κιλα ροπη της μικρης δεν φτασανε....απλα μαλλον ειχε κυββικα και τουρμπο το συγκεκριμενο,παρολο που με δυσκολεψε μαρεσε να το βλεπω να ανοιγει...

 

Λογικά 2007 και μετά 335i 306ps μαμά.

Από τότε άρχισε τα τούρμπο 3.000cc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν το γκολφακι παιζει κοντα στα 450 αλογα με την μεγαλη και δεν μπορεσε να φτασει την μπεμπα,τα πραγματα ειναι πολυ απλα.........Φοραγε μοτερ Μ3 με κομπρεσορα η' τουρμπινα.Διαφορετικα θα πηγαινανε σχεδον τα ιδια,ισως και λιγακι καλητερα το γκολφακι.

Το 3λιτρο τουρμπατο μοτερ με τα 306 αλογα,φτανει σε πρωτο σταδιο(παραπανω λιγοι το φθασανε και το κλαψανε) σκασμενα 420 αλογα,σαν νουμερο μεγαλο αλλα με μικρο σχετικα ευρος αποδοτικης λειτουργιας.Συνεπως η μπεμπα φοραγε μοτερ Μ3 με σαλιγκαροκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

τελευταιο πατημα πριν την παραδοση ...ενα bmw με ξενες πινακιδες station wagon που πηγαινε το κωλο του,αφου ειδα παντως οτι η μικρη δεν εφτανε μιας και φαγαμε ηττα σε ανοιγμα που περιμενα να ειχα καθαρισει μ ετην μικρη και να ειχα χωθει μπροστα ανοιγω την μεγαλη και ποιο κατω ,σε αλλο πατημα μιας και ηταν ζεστος....εφαγε 3 κενα+ απο 2 και τριτες χλμ εκαστος.το bmw παντως ολομαυρο με βουλγαρικες πινακιδες ,φημε τζαμακια και γιγαντες λαστιχα.αλλα το τσαι τσαι

μονο μ ετην μεγαλη την περασα...ηταν δεδομενο που ειχε σαλιγκαρο πανω της...αφου η μικρη πιεση πηγε περιπατο....μικρη 385.μεγαλη 400+++

Link to comment
Share on other sites

αν το γκολφακι παιζει κοντα στα 450 αλογα με την μεγαλη και δεν μπορεσε να φτασει την μπεμπα,τα πραγματα ειναι πολυ απλα.........Φοραγε μοτερ Μ3 με κομπρεσορα η' τουρμπινα.Διαφορετικα θα πηγαινανε σχεδον τα ιδια,ισως και λιγακι καλητερα το γκολφακι.

Το 3λιτρο τουρμπατο μοτερ με τα 306 αλογα,φτανει σε πρωτο σταδιο(παραπανω λιγοι το φθασανε και το κλαψανε) σκασμενα 420 αλογα,σαν νουμερο μεγαλο αλλα με μικρο σχετικα ευρος αποδοτικης λειτουργιας.Συνεπως η μπεμπα φοραγε μοτερ Μ3 με σαλιγκαροκατασταση.

 

Το έδεσες κόμπο Μ3 Turbo. Πέτυχε την πιο σπάνια μετατροπή.

Που ξέρεις μπορεί να είχε και V10 από Μ5.

Λέω τώρα.....

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να μπεί το αμάξι συνεργείο,είπα να το κάψω λίγο.

 

Σκοτάδια λοιπόν,πάτημα με Colt  φίλτρο μεσαίο τελικό και ξυλωμένο,γύρω στα 95-100 άλογα.

 

 

2ες 60 ανάβαση μέχρι τα 175 το Passat 1 αμάξι μπροστά.
1ες 30 κατάβαση μέχρι τα 190 1 αμάξι το Passat μπροστά.
3ες 110 ανάβαση 2+/- αμάξια μπροστά το Passat μπροστά.

 

Υ.Γ To Passat με έξω πλάτες και ρεζέρβα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει εκδόσεις εδώ που δεν έχουν πατήσει Ελλάδα λόγο φορολογίας τεκμιρίων και άλλο ένα σωρό χαζομάρες.

V6 V8 V10.........

Άγνωστα για την Ελλάδα....

Την προηγουμενη εβδομαδα κατεβηκαμε απο βοσνια μεχρι λαρισσα μενα ωραιο μαυρο phaeton v10, σταματησαμε σενα παρκινγκ μαζι. Προγραμμα mtm 350ps 86kg ροπη. Ωραιο αυτοκινητο, ακριβο και ανετο. Πηγαινε συνεχεια με 180-220 σε μια στιγμη το ανοιξε μεχρι και 260.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κιφισσίας χθές με σένιαρε καλά ένα Smart Brabus.

 

Γυρνούσα κατά της 6 το πρωί απο έξοδο,7 κάβαλος,και με έφαγε μια γκόμενα να το κυνηγήσω....

 

Αποτέλεσμα απο φανάρι μόλις είδα 80 στο κοντέρ είχα αρπαξει όλο το εργοστάσιο της ΔΕΗ με τις κολώνες.

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσεις απο ανεβασμα απο εθνικης λαμιας προς σπιτι....η χαρα του κοντρακια...τι καγιεν, τι πορσε,τι μερσεντεςτουμπανα τι φτιαγμενα τι βελτιωμενα.ολα τα καλα υπηρχαν την παρασκευη....εκανα στην ακρη ισα και 40 φορες...ενα πραγμα θα πω εστρωνα σασμαν και εκανα ποιο αργα και απτο λεωφορειο...πηγα απειρες φορες δεξια τελευταια λωριδα..η ποιο δεξια ηταν 100-120 η αριστερη απο οτι καταλαβαινα γυρω στα 180+++++ δεν εβλεπες τι περναγε απο κεινη την λωριδα....ειχα παρει τα χαπια μου απο πριν για την πιεση που δεν θα μπορουσα να συμμετεχω...και ημουν σε καταστολη....απλα γκαντεμια βρε παιδι μου.οταν θελεις να βρεις καποιο γρηγορο να μην υπαρχει για δειγμα και εκει που δεν μπορεις να γινεται πιστα ο δρομος...μεχρι και ατος μου αναμοσβηνε τα φωτα να παω που δεν ξερω.ποσο ποιο δεξια απτην δεξια,μετα υπηρχε το λεα..μαλλον εκει ετσι οπως πηγαινα......ελλαδα πας σωστα και στην λενε!!!ανωμαλοι ανθρωποι...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

επιστροφη απο ωροπο μεσω εθνικης...τιποτα...δυο περιπολικα μονο βρηκα..αδειοι οι δρομοι...τι γινεται βρε?σε λαθος χωρα ειμαι...στου ντουμπαι επρεπε να ημουν....

Link to comment
Share on other sites

Άνοιγμα με Μ3 Ε46 cabrio, 3ες 100 μέχρι 220 μπροστά το Golf.

Μόνο οδηγοί μέσα. Το M κόκκινο.

Αν ηταν κουπε θα ειχαμε αλλο εργο :)

Edited by nikdev
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

οταν τα λεω εγω με λενε ψευτη!!!!ευγε ρε nikdev κρατα τη σημαια ψηλα!!

Edited by Συριωτης Νικος
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.