Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Πάτημα σκοτάδια χθές με Opel vectra 1.6 105hp.

2ες 60 στα 160 άφησα γκάζι γιατί ήμουν 1 κωλονα+++ μπροστα.

Ντυμμενος φούλ με 2 ζάντες στο πόρτ μπαγκάζ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ας ανεβασω και εγω ενα και το ανεβαζω γιατι ειναι το παλιο μου πλεον.....

http://youtu.be/8EALQkuSQFc

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά;;;

Λοιπόν πάτημα με Audi A4 2.7TDi μέχρι τα 220 μπροστά 1.5 αμάξι το RS. О τύπος είχε την γκόμενα μέσα αλλά μόλις είδε ότι δεν φτάνει το πήρε χαλαρά από πίσω!

Έχω μια ερώτηση το ESP να το απενεργοποιώ τέρμα δηλαδή στο ESP Sport ή να βγάζω μόνο την πρώτη σκάλα το ASR? Πιστεύω μετά από κάποια χλμ πρέπει να μένει το ένα επίπεδο τουλάχιστον.

Θενκς! :)

Edited by PanosR
Link to comment
Share on other sites

τσαι ηπιανε τα ποιο κατω...

 επαιζα με ενα μερσεντες jeep καινουργιο αλλα πολλα κυββικα...τα ειχε ξηλωσει ολα τα σηματακια,δικαβαλος αυτος,φορτωμενος εγω...απλα η διαφορα μας οτι εγω στο 10 λεπτο της εντονης οδηγησης με πολλα χλμ σηκωνει θερμοκρασιες πανω απο 100 βαθμους πλεον εως 108 πηγα τωρα οπου σταματησα να με περασει και 750 πυρομετρο μιας και ειχε ζεστη εξω 19 βαθμους στην εθνικη και απο καποιο σημειο και μετα ο χιονουλης δεν μπορει να παιξει αλλο.ετσι τον αφησα να φυγει..οποτε ανοιγαμε ξεκολλαγα 2-3 αυτοκινητα εως 250..

επειδη δεν κρατηθηκα πατησα και με ενα α3 με διλιτρο τφσι σηματακια 2.τ εγραφε απο πισω με σ3 σεταπ (που χωθηκε στη δοκιμη ακολουθουσε απο πισω) μαλλον γιατι παλευε λιγο,αλλα εφαγε αγριο ξυλο 1+ κολωνα με την μεγαλη πιεση οταν ηρθε η σειρα του

Link to comment
Share on other sites

τσαι ηπιανε τα ποιο κατω...

 επαιζα με ενα μερσεντες jeep καινουργιο αλλα πολλα κυββικα...τα ειχε ξηλωσει ολα τα σηματακια,δικαβαλος αυτος,φορτωμενος εγω...απλα η διαφορα μας οτι εγω στο 10 λεπτο της εντονης οδηγησης με πολλα χλμ σηκωνει θερμοκρασιες πανω απο 100 βαθμους πλεον εως 108 πηγα τωρα οπου σταματησα να με περασει και 750 πυρομετρο μιας και ειχε ζεστη εξω 19 βαθμους στην εθνικη και απο καποιο σημειο και μετα ο χιονουλης δεν μπορει να παιξει αλλο.ετσι τον αφησα να φυγει..οποτε ανοιγαμε ξεκολλαγα 2-3 αυτοκινητα εως 250..

επειδη δεν κρατηθηκα πατησα και με ενα α3 με διλιτρο τφσι σηματακια 2.τ εγραφε απο πισω με σ3 σεταπ (που χωθηκε στη δοκιμη ακολουθουσε απο πισω) μαλλον γιατι παλευε λιγο,αλλα εφαγε αγριο ξυλο 1+ κολωνα με την μεγαλη πιεση οταν ηρθε η σειρα του

Σε θερμοκρασία λαδιών αναφέρεσαι ή νερών?

Link to comment
Share on other sites

Το rs τι ειναι δεν καταλαβα

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μετά το Audi σειρά σήμερα είχε το νέο γκολφ 2.0 Tdi 150 hp. κόκκινο R-line με 17'αρα πολύ ωραίο. Καθήσαμε στο φανάρι και είχε ορεξούλες το παιδί :)

Ξεκινήσαμε καλά γιατί σπίνιαρα πολύ εγώ (Octavia RS 2.0 TDi 184ps) αλλά μόλις πάτησε κάτω και μπήκε η 3η μας χαιρέτησε και δεν ακολούθησε :)

Κολούσανε και κάτι ψευτο ΒMW σήμερα αλλά λόγο κίνησης δεν κατάφερα να κάνω άλλο άνοιγμα.

 

Και συνεχίζουμε! :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και μετά το Audi σειρά σήμερα είχε το νέο γκολφ 2.0 Tdi 150 hp. κόκκινο R-line με 17'αρα πολύ ωραίο. Καθήσαμε στο φανάρι και είχε ορεξούλες το παιδί :)

Ξεκινήσαμε καλά γιατί σπίνιαρα πολύ εγώ (Octavia RS 2.0 TDi 184ps) αλλά μόλις πάτησε κάτω και μπήκε η 3η μας χαιρέτησε και δεν ακολούθησε :)

Κολούσανε και κάτι ψευτο ΒMW σήμερα αλλά λόγο κίνησης δεν κατάφερα να κάνω άλλο άνοιγμα.

Και συνεχίζουμε! :)

Μπραβο φιλαρακι... Καλα το πας !!! Edited by passatebos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τσαι ηπιανε τα ποιο κατω...

 επαιζα με ενα μερσεντες jeep καινουργιο αλλα πολλα κυββικα...τα ειχε ξηλωσει ολα τα σηματακια,δικαβαλος αυτος,φορτωμενος εγω...απλα η διαφορα μας οτι εγω στο 10 λεπτο της εντονης οδηγησης με πολλα χλμ σηκωνει θερμοκρασιες πανω απο 100 βαθμους πλεον εως 108 πηγα τωρα οπου σταματησα να με περασει και 750 πυρομετρο μιας και ειχε ζεστη εξω 19 βαθμους στην εθνικη και απο καποιο σημειο και μετα ο χιονουλης δεν μπορει να παιξει αλλο.ετσι τον αφησα να φυγει..οποτε ανοιγαμε ξεκολλαγα 2-3 αυτοκινητα εως 250..

επειδη δεν κρατηθηκα πατησα και με ενα α3 με διλιτρο τφσι σηματακια 2.τ εγραφε απο πισω με σ3 σεταπ (που χωθηκε στη δοκιμη ακολουθουσε απο πισω) μαλλον γιατι παλευε λιγο,αλλα εφαγε αγριο ξυλο 1+ κολωνα με την μεγαλη πιεση οταν ηρθε η σειρα του

Το jeep ήταν τύπου ML ή GL ;

Link to comment
Share on other sites

GLK τελικα ηταν απο οτι καταλαβαινω γιατι μου ειχε κανει εντυπωση οι τετραγωνες γραμμες που ειχε σαν σχεδιο. απλα δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τις μηχανες τους..απο 350 ξεκινανε μεχρι 630 κυββικα βλεπω αλλα με την μικρη που τον ετρεχα το ειχα ανετα ,υποθετω κανα μεσαιο προς μικρο πρεπει να ηταν,παντως 250ριζε ανετα το jeepaki..ισως νομιζανε οτι θα ηταν μπροστα αν ξεπερνουσαν τα 220..το κακο ειναι οτι θιγονται μετα και πανε σαν διαολομενοι οταν τους περασεις και το κανουν μεχρι να φτασουν σπιτι τους,αν φτασουν...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

GLK τελικα ηταν απο οτι καταλαβαινω γιατι μου ειχε κανει εντυπωση οι τετραγωνες γραμμες που ειχε σαν σχεδιο. απλα δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τις μηχανες τους..απο 350 ξεκινανε μεχρι 630 κυββικα βλεπω αλλα με την μικρη που τον ετρεχα το ειχα ανετα ,υποθετω κανα μεσαιο προς μικρο πρεπει να ηταν,παντως 250ριζε ανετα το jeepaki..ισως νομιζανε οτι θα ηταν μπροστα αν ξεπερνουσαν τα 220..το κακο ειναι οτι θιγονται μετα και πανε σαν διαολομενοι οταν τους περασεις και το κανουν μεχρι να φτασουν σπιτι τους,αν φτασουν...

Καλα ξηγηθηκες...

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σάββατο και ενώ ήμαστε στο πλυντήριο Self 24h chalandri και πλέναμε τα εργαλεία πρίν την έξοδο,ακούστηκε:

 

"Η γόνδολα απο φανάρι είναι πισω απο Crypton X 135cc μέχρι τα 100".

 

Έρχεται το Crypton,πιάνουμε φανάρι.....

Μισό ντεπόζιτο,ξεκίνημα χαλαρά,και όντως μέχρι τα 100 πρέπει να ήμουν μπροστά 4-5 Προεδρικά A8......+

 

Η επόμενη προκληση θα είναι,να με περάσει Παπί Innova,μέχρι τα 180 κοντέρ  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

 

Έρχεται μια πολύ δυνατή πέμπτη με Ibiza 1.4 115hp ξυλωμένο Και Swift 1.6 Φ-Ε......

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 ενταξει εγω πετυχαινω τα γρηγορα ο αλλος τα παπακια....τιποτα για ενδιαμεσο εχει αυτο το κλαμπ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ!!

Με 207 rallye 150 hp 2,5 αμάξια μπροστά το golf(απο ότι είπε το παιδί με τ 207).

(κίτρινο :shok:  )ΤΤ 1.8 150 hp δήλωσε (δεν το περίμενα οτι υπάρχουν ακόμα μαμα τέτοια) 1,5 αμάξι μπροστά το γκολφ εύκολα(έτσι τ είδα εγώ...).

Με slk 200 απο στάση φάνηκε ν τ φεύγω αν κ κόψαμε γρήγορα λόγο κόκκινου σηματοδότη κ μάλιστα απόρησε...

Με opc (με ολόσωμη δήλωσε)  τυχαίο πάτημα καβάλας απο στάση μεχρι τελειώματα 2ας συνέχεια μπροστά το golf , μετά μας κατάπινε απλά(μ έκανε 2,5 αμάξια... :cray:).

Με renault megane (δν ξέρω τ ήταν 180hp πάντως δήλωσε. Οχι το τελευταίο) τσιμπήσαμε 1 αμαξάκι.

Ένα άσπρο ματ(Ούτε ξέρω τ είναι) π εκ των υστέρων έμαθα οτι ήταν 500+ άλογα και το παιδί π τ έχει μηχανικός έπαιζε μαζί μ! Άνοιγα μόνος μ κ  όταν έφτανα γύρο στ 180-190 ξεκίναγε αυτός απο 214314124 χλμ πίσω κ μ πέρναγε σαν σταματημένο......

Εγώ με golf mk7 140 act!

Ένα μαμά ροκακι 160αρι manual για καμιά φιλική δοκιμή αν υπάρχει να δούμε διαφορες θα τ εκτιμούσα... 

Edited by lefteris_7
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τυχαίο άνοιγμα με Vstrom 650 στον περιφερειακό χτες βραδάκι μετά τη συνάντηση...

3ες έως 200χλμ περίπου μπροστά το Golf αλλά με διαφορά μεγαλύτερη απότι περίμενα παρόλο που σπινιάριζε όλη η 3η.

Ο αναβάτης μου λέει όταν σταματήσαμε στο φανάρι δεν του φαίνεται εξωτερικά :) χαχαχα

 

Άνοιγμα με S3 8P μόνο πρόγραμμα 95okt, από 3ες έως 220χλμ μπροστά το Golf

 

Με το Ibiza Cupra φίλου, 20VT 28rs πάτησα με EVO9 1ο στάδιο roll 3ες έως 250 μπροστά το ibiza και αρκετούτσικα.. :)

Με το ίδιο Ibiza με Focus RS MK1 2871R χωρίς σφυρίλατα μπροστά το Ibizaki ρολλ 3ες έως τα 250χλμ

Ibiza 330-340ps

EVO 400ps

Focus 380ps

Edited by nikdev
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 εβδομάδα άδεια είναι οτι πρέπει.

 

Πλύσιμο λοιπόν χθές βράδυ,βενζινούλα,το κατάλληλο "φόρτωμα" στο κάθισμα του συνοδηγού και βούρ για παραλιακή.

 

Παρέα με ένα Slk 200 φίλου.

 

Fabia Vrs το παλιό,τον πέτυχα στην παραλιακή στην ευθεία πρός γλύφαδα,έφαγε ατελείωτο ξύλο μέχρι +++++ που έκοψα λόγω φαναριού....

 

Fiat Punto 1.4 Sporting άνοιγμα απο φανάρι μου πετάχτηκε μισό αμάξι στο πάτα και μετά μέχρι να σπάσω 2ά ήταν ήδη 2 αμάξια πίσω,η συνέχεια ΔΕΗ.

 

Bmw X5 3.0,θα ήταν ενδιαφέρον πάτημα αλλά μου το τσίμπησε το Slk που μπήκε μπροστά μου και του έριξε αρκετά απο ότι είδα.

 

Και τα ωραία της βραδιάς,πετύχωντας 2 Porche λέω εδώ είμαστε να χαβαλεδιάσουμε.

 

Παίξαμε λίγο στην κίνηση,μια χαρά τα είχαμε,μόλις βγήκαμε στην ανοιχτή ευθεία,ήρθε ο σειρηνάκης για δώρο τσόντα.

 

 

Επιστρόφη χαλαρά γιατί είχαμε ήδη κάψει τον κώλο μας.....

 

Σήμερα και αύριο αναμένεται να έχουμε δυνατά βράδυα  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τυχαίο άνοιγμα με Vstrom 650 στον περιφερειακό χτες βραδάκι μετά τη συνάντηση...

3ες έως 200χλμ περίπου μπροστά το Golf αλλά με διαφορά μεγαλύτερη απότι περίμενα παρόλο που σπινιάριζε όλη η 3η.

Ο αναβάτης μου λέει όταν σταματήσαμε στο φανάρι δεν του φαίνεται εξωτερικά :) χαχαχα

 

Άνοιγμα με S3 8P μόνο πρόγραμμα 95okt, από 3ες έως 220χλμ μπροστά το Golf

 

Με το Ibiza Cupra φίλου, 20VT 28rs πάτησα με EVO9 1ο στάδιο roll 3ες έως 250 μπροστά το ibiza και αρκετούτσικα.. :)

Με το ίδιο Ibiza με Focus RS MK1 2871R χωρίς σφυρίλατα μπροστά το Ibizaki ρολλ 3ες έως τα 250χλμ

Ibiza 330-340ps

EVO 400ps

Focus 380ps

Να φανταστώ εννοείς το rs με τις λευκές ζάντες του Bill ?

Το εβο ήταν μαύρο κατράμι;

Link to comment
Share on other sites

χτες βραδυ εκανα 58 χλμ προσπαθοντας να βρω κατι καλο να πατησω...απο κηφισια γερακα γλυκα νερα χαλανδρι...τιποτα....μα τιποτα ομως......κατεληξα να φαω ενα 20αρικο βενζινης στριβοντας μονος μου....πφφφ.....περασμενα μεγαλεια κ διηγοντας τα να κλαις!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

χρηστο στειλε ένα μυνημα που θα εισαι αυριο μηπως περασω μια βολτα

Skotadia agorina mou.

χτες βραδυ εκανα 58 χλμ προσπαθοντας να βρω κατι καλο να πατησω...απο κηφισια γερακα γλυκα νερα χαλανδρι...τιποτα....μα τιποτα ομως......κατεληξα να φαω ενα 20αρικο βενζινης στριβοντας μονος μου....πφφφ.....περασμενα μεγαλεια κ διηγοντας τα να κλαις!!

Paraliaki only niko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Bmw X5 3.0,θα ήταν ενδιαφέρον πάτημα αλλά μου το τσίμπησε το Slk που μπήκε μπροστά μου και του έριξε αρκετά απο ότι είδα.

 

το bmw καπου στα 230 αλογα,εσυ με το 1,8 20v,  (να πουμε καπου στα 135 αλογα??) και θα τολμουσες να τον τσιγκλησεις για κοντρα??

 

Εισαι ηρωας αδερφε μου.

Link to comment
Share on other sites

Bmw X5 3.0,θα ήταν ενδιαφέρον πάτημα αλλά μου το τσίμπησε το Slk που μπήκε μπροστά μου και του έριξε αρκετά απο ότι είδα.

 

το bmw καπου στα 230 αλογα,εσυ με το 1,8 20v,  (να πουμε καπου στα 135 αλογα??) και θα τολμουσες να τον τσιγκλησεις για κοντρα??

 

Εισαι ηρωας αδερφε μου.

 

Δεν είναι και τρομερά γρήγορη η μαούνα...

300px-BMW-X5.jpg

Σίγουρα θα ήταν ενδιαφέρουσα δοκιμή :db:

Ενδεικτικά η Χ5 Ε53 έχει 8,5 0-100 και 215 τελική.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω εχω δοκιμασει με χ3 με αυτο το μοτερ οταν ημουν μονο προγραμμα (αυτοματο εκεινο) κ πηγαιναμε μαζι

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.Ακριβώς,αν αναλογιστεί κανείς τα 230 άλογα που έχει,τις απώλειες απο την τετρακίνηση,και τα 2100 κιλά που είναι,τόσο δύσκολος αντίπαλος σου φαίνεται απο ρόλλ?δεν νομίζω.

 

Πάμε στα σημερινά,δυνατό βράδυ,με όχι τόσα πατήματα αλλά έχουμε και λέμε.....

 

Passat 1.8 20v 125 hp (Ντυμμένος με ρεζέρβα και 2/4 βενζίνη) Vs Slk 200 163 hp απο 2ες 60 μέχρι τα 180 3 αμάξια + το Slk μπροστά.

 

Slk 200 163 hp Vs golf 7 140 hp του λευτέρη,μέχρι την γέφυρα απο 2ες 50 1 αμάξι μπροστά το Golf.

 

Slk 200 163hp Vs Scirocco 1.4 tsi+APR 95 ron 200 hp+\- κολώνα +μπροστά το Rocco.

 

Scirocco 1.4 tsi+APR 95 ron 200 hp+\- Vs Corsa opc Petropoulos 1st stage 2 κάβαλο (+2 μωρά με καρεκλάκια πίσω) 2 αμάξια μπροστά το Opc.

 

Scirocco 1.4 tsi+APR 95 ron 200 hp+\- Vs Corsa Opc Nirburing 210 hp 2 κάβαλοι και οι 2 μέχρι τα 210 μπροστά 2 αμάξια το Rocco.

Edited by Passatoukos
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο με το Scirocco και το Opc Nirburing...

 

https://scontent-lhr.xx.fbcdn.net/hvideo-frc3/v/t43.1792-2/1542789_10202025288529898_1140617224_n.mp4?oh=85579ca5de4e0f99814a3f191a9f25a8&oe=533DF96D

 

Στο ακριβώς επόμενο πάτημα (ανάβαση) είχαμε ένα ατυχές περιστατικό όταν το Rocco απο 3ή αντί για 4ή εβαλε 2α και πρόλαβε κάπου στις 7.800 και πατησε συμπλέκτη πριν ερθει το ΠΑΣΧΑ νωρίτερα.

Edited by Passatoukos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.