Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

λοιπον μιας και το σχηματαρι λογω σεμιναριων πυροσβεστικης επαιξε πολυ τις τελευταιες ημερες ειχαμε....0σημερα 0730 το πρωι σημερα ενα Bmw aim 5 του 2004 sta 400 ps ειπε το παιδι μετα...ακουστε ομως το πως ηταν  τογκολφ...4 ατομα των 90-130 κιλων μπαγκαζια λογω αναχωρησης για ιωαννινα και φουλ πορτμπαγκαζ με στολες και εξοπλισμο για τα σεμανιναρια συν τις βαλιτσες...υπολογιζαμε γυρω στα 450 κιλα να ειμασταν μαζι με τις αποσκευες τα ατομα σιγουρα μετρηθηκαμε βγαιναμε 400 κιλα σε πλαστιγγα πυροσβεστηρων που ειναι ακριβειας...ααρα το γκολφ επαιζε 1850 κιλα λεω οταν παταγαμε...ανοιγουμε τριτες μεχρι τα 270 και ειναι μπροστα το γκολφ 3.5 αμαξια.στα 270 βαλανε τις φωνες τα χιοτοπουλα που ειχα μαζι μου μιας και ηταν αμαθητα στη χιο απο κοντρες και πατηματα και φοβηθηκανε....αυτο την δευτερη ημερα σημερα..την πρωτη ημερα του πηγα με 270 και τους γυρισα με 290 στην εθνικη αλλα δεν συνηθισανε...βεβαια δεν τους ειπα οτι πηγαιναμε τοσο απτην αρχη αλλα τα 290 ηταν δυσκολο να κρυφτουνε μιας και ολα ηταν αργα γυρω μας....η μπεμπα ηταν δικαβαλη ασημενια και μας ελεγε οτι το πηρε σημερα και μαλλον του τη χαλασαμε ασχημα...εμας μας εβλεπε να το περναμε και δεν επεφτε βελονα μεσα στο γκολφακι....ξενερωμα αγριο οταν μιλγαμε μετα σε ρολλαριστα χλμ ..την δευτερη φορα ανοιξε και παλι δεν μου εφυγε και παλι μεχρι τα 170 αυτη την φορα λογω κινησης ηταν 1.5 γκολφ πισω.....

εγνατια ενα 530 καινουργιο μεχρι τα 280 μιας και νομιζε οτι ειχε τον πυραυλο 2 φορες χρειαστηκανε απτα 170 που το πλευρισα για να ηρεμησει.κολωνα το γκολφ μπροστα και μετα κατι απλα clk δεν τα γραφω καν

 

to montelo ηταν αυτο https://www.google.gr/search?q=bmw+m5+2004&es_sm=122&qscrl=1&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=8fhsU5z7G4yV7AaLxoHwDQ&sqi=2&ved=0CCgQsAQ&biw=1680&bih=830#facrc=_&imgdii=SLvJZw34t586uM%3A%3BlMTPrMOvRHfdsM%3BSLvJZw34t586uM%3A&imgrc=SLvJZw34t586uM%253A%3B4qu36szTy65TPM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.m5board.com%252Fvbulletin%252Fattachments%252Fe39-m5-e52-z8-discussion%252F124564d1294795637-bmw-m5-e39-aftermarket-wheels-bmw-e39-m5-silver-iforged-swift.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.m5board.com%252Fvbulletin%252Fe39-m5-e52-z8-discussion%252F110025-bmw-m5-e39-aftermarket-wheels-99.html%3B1045%3B784

Edited by quicksilver
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1826 κιλα την δινουν αυτη χωρις οδηγο οποτε μαζι με οδηγο κ συνοδηγο που ειχε ηταν πιο βαρυ απο εσας, 400 μοτερ οποτε καπου στα 330 ροδα χωρις φυσικα το δικο σου ξεσπασμα ροπης....αρα παμε στα 80 αλογα παραπανω εσυ, με ροπη απο το ρελαντι αρα ειναι σαν να κλεβεις εκκλησια!!μην ξενερωνεις τετοιους τυπους ειναι κριμα δεν τους λυπασαι?!?!?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη αν σε καποιο απο τα πολλα ανοίγματα σου δοκιμασεις για τελική ή έστω για 300χλμ/ωρα και θέλεις και μπορείς τράβηξε ενα βιντεο να τριακοσοκ@υλωσουμε!!!:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bmw x5 3.0 2001,η το περναμε,η μας δουλευουν ολοι...

3ες 100......

Bmw x5 3.0 2001,η το περναμε,η μας δουλευουν ολοι...

3ες 100......

Link to comment
Share on other sites

Bmw x5 3.0 2001,η το περναμε,η μας δουλευουν ολοι...

3ες 100......

Bmw x5 3.0 2001,η το περναμε,η μας δουλευουν ολοι...

3ες 100......

3ες 100 μεχρι που?200?

Είναι δύσκολος αντίπαλος το BMW σε αυτά τα χιλιόμετρα

Link to comment
Share on other sites

VW golf tsi gt με προγραμμα APR ,WR εισαγωγη, και decat 70mm. το εστησα με ενα skoda fabia με τα 180. ενα αμαξι και κατι διαφορα και το πλησιαζα αργα μετα τα 140. ρε μηπως να χασω κανα κιλο που ειναι και τσαμπα γτ για να ανεβασω αλογα......... δεν υπαρχει μελι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

VW golf tsi gt με προγραμμα APR ,WR εισαγωγη, και decat 70mm. το εστησα με ενα skoda fabia με τα 180. ενα αμαξι και κατι διαφορα και το πλησιαζα αργα μετα τα 140. ρε μηπως να χασω κανα κιλο που ειναι και τσαμπα γτ για να ανεβασω αλογα......... δεν υπαρχει μελι.

αυτο δ λεω κ εγω???1337 κιλα χωρις πισω καθισματα κ ρεζερβα!που να παμε?!?!?!κανε αυτο που κανω εγω βρισκε πιο βαρια αμαξια πχ audi octavia bmw porsche (αν βρεις πια) opel κλπ..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα θαναση που ελεγα να το παω ψηλα επιτηδες.....εσυ τι προτεινεις?

Σ αυτά τα χιλιόμετρα κερδίζουν η ροπή κ τα κυβικά οπότε θα σε έχει

Link to comment
Share on other sites

3ες 100 μεχρι που?200?

Είναι δύσκολος αντίπαλος το BMW σε αυτά τα χιλιόμετρα

Εγω λεω 2ες 65. Αν δεν κανω λαθος,σε βολευει κ εσενα μιας κ ειναι 4ταχυτο το Πασσατ κ το bmw θα ειναι στα ψηλα. 3ες 100 θα σου φυγει απο την αρχη.

Αληθεια,ποσα αλογα ειναι το X5?

 

VW golf tsi gt με προγραμμα APR ,WR εισαγωγη, και decat 70mm. το εστησα με ενα skoda fabia με τα 180. ενα αμαξι και κατι διαφορα και το πλησιαζα αργα μετα τα 140. ρε μηπως να χασω κανα κιλο που ειναι και τσαμπα γτ για να ανεβασω αλογα......... δεν υπαρχει μελι.

Απο σταση πατησατε? Για να εισαι ΦΠΕ αρα υπολογιζεις καπου στα 220~225? Κ απ'οτι καταλαβα ησουν πισω?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

230 ειναι το bmw,αυτομαρο 5ταχυτο....

Θα του πω 2ες 65....

Θα παω και ξυλωμενος,και ο θεος βοηθος:D

Edited by Passatoukos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη αν σε καποιο απο τα πολλα ανοίγματα σου δοκιμασεις για τελική ή έστω για 300χλμ/ωρα και θέλεις και μπορείς τράβηξε ενα βιντεο να τριακοσοκ@υλωσουμε!!! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

300 δεν καταφερα ν αβγαλω μιας και ο δρομος ναι μεν αδειος αλλα ειχε ανομοιομορφια και δεν ηταν ισιος συν λακουβιτσες....290 καλα ειναι....το βιντεο ειναι για εκλεκτους.με μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

6500 στροφες με 290 χλμ .....ολα τα αλλα ειναι περιττα....vw power λεμε!!!

 

εεε τωρα το ανεβασα ...οκ μην φωναααααζεις....μολις ξυπνησα

Edited by quicksilver
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω 2ες 65. Αν δεν κανω λαθος,σε βολευει κ εσενα μιας κ ειναι 4ταχυτο το Πασσατ κ το bmw θα ειναι στα ψηλα. 3ες 100 θα σου φυγει απο την αρχη.

Αληθεια,ποσα αλογα ειναι το X5?

 

Απο σταση πατησατε? Για να εισαι ΦΠΕ αρα υπολογιζεις καπου στα 220~225? Κ απ'οτι καταλαβα ησουν πισω?

 Ναι από στάση φίλε μου. Δεν πιστεύω να είμαι 220. Ναι ήμουν πίσω και μετά τα 140χλμ άρχισα να μικραίνω αργά αργά...την απόσταση. 

 Ναι από στάση φίλε μου. Δεν πιστεύω να είμαι 220. Ναι ήμουν πίσω και μετά τα 140χλμ άρχισα να μικραίνω αργά αργά...την απόσταση.

Το έκανα μπάνιο σήμερα.. μέσα έξω και κεράκι. Πήρε περίπου 100 άλογα........   (Σταμάτησε ένας hondaios και με λέει ¨Φιλέ Κ04 είναι;"   "όχι 1.4 με πρόγραμμα"  "Άντε ρε ψεύτη αφού κάνει μπαμ")

 

Link to comment
Share on other sites

λιγο μετα την λαμια στις ευθειες προς λαρισα πετυχαινω ενα σιερρα κοσworth και ηταν πενα και φτιαγμενο...μια που με ειδε απτο καθρεπτη και μια που ξεκινησε να ανοιγει απτα 70 που πηγαινε....ισα ισα προλαβα και αλλαξα πιεσεις γιατι με την μικρη τον επιανα αργα αργα  και εμεις θελαμε sudden death γρηγορο οπως και εγινε...μεχρι τα 170 ημουν μπροστα του και 3 αυτοκινητα...ξενερωσε ο ιδιοκτητης ουτε μου μιλησε να μου πει ποσα ηταν ....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε Λευτέρη να μην το βρείς καμία μέρα από κει που δεν το περιμένεις....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιcraki μου.....1.2 65 άλογα....

Με το 2ο δισκοπλατο πιά στα 120.000 χλμ να έχει παραδώσει και αυτο πνευμα,ΧΑΖΟπατίναρουμε.

 

Συζητηση με ενα παιδι με Clio 2013 DCI 1.5 105 άλογα....

 

Το παιδι μου ελεγε οτι δεν εχει νοημα οτι θα ειναι πολυ μπροστά κλπ...

 

Πάντα σε φιλικο κλιμα,δοκιμασαμε.

 

1ες 25 πετάχτηκα κατευθειαν και κρατήθηκα μεχρι τα 160 1 αμαξι,ωσπου μαζευε και πριν πατησω φρενο ηταν 1 αμαξι μπροστά.

2ες 45 Πετάχτηκα μισο αμάξι και κρατήθηκα μέχρι τα 130 μισο μπροστά οπου και ξεκινησα να πατηναρω και αφησα....

Υ.Γ Αύριο έχει ποτό εις την παραλιακήν,όποτε θα πέσει και το ανάλογο ξε :ass:σμα....

Τα φιλιά μου :bye:  

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω ενα πατημα παιδια.το αμαξι μου stage 1 golf 5 tfsi dsg φιλτρο προγραμμα εξατμιση ic σκαστρα και αντλια υψηλης με ιδιο golf 5 manual κ04 τα ιδια πραγματα ακριβως με αλλη τουρμπινα και αλλα μπεκ μου ειπε γυρο στα 330 το υπολογιζει 2ες 55 1 αμαξι και κατι  μπροστα εγω στα 400 μετρα.

Edited by marios20vt
Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω ενα πατημα παιδια.το αμαξι μου stage 1 golf 5 tfsi dsg φιλτρο προγραμμα εξατμιση ic σκαστρα και αντλια υψηλης με ιδιο golf 5 manual κ04 τα ιδια πραγματα ακριβως με αλλη τουρμπινα και αλλα μπεκ μου ειπε γυρο στα 330 το υπολογιζει 2ες 55 1 αμαξι και κατι  μπροστα εγω στα 400 μετρα

αντλια υψηλης σε πρωτο σταδιο????τι πιεσεις δουλευεις??

Link to comment
Share on other sites

Συριωτη νικο οι πιεσεις μου ειναι 1,6 over με 1 στον κοφτη.

passatoukos οχι ηταν κοκκινο με ultraleggera.

 

Tfsi 2λίτρο πρώτο στάδιο είσαι?

 

Y.Γ Δές το αλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.