Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

για εξηγησε μου speedy , τι εννοεις ?? 

φιλε passatouko , κυριως κατεβαινω βουλιαγμενης που ειναι κοντα μου , ε αμα βγεις αργα την νυχτα ολο και καποιος επιδοξος μαχητης των δρομων θα βρεθει....δεν εχω κατσει σε στεκια γιατι δεν γνωριζω ατομα ...(αφου σας εχω πει οποτε κανονιζετε , πειτε και σε μενα). πω χθες εκει που παταγα με το opel gt ηταν και μια cayman που δεν τον καταφερα να ανηξει...γκρρρρρρ

επισης να πω , και ενα πατημα με ενα α3 1.8tsi σφυρι k04 και μεθ με χαλαρες ρυθμισεις γυρω στα 370 αρπαξα 2κενα στα 600 απο 2ες 60 , αυτο ηταν και το πρωτο μου πατημα πριν 2 μηνες που ειχα πρωτοπαρει το αμαξι....

τελος υπαρχουν και μερικα που δεν εχω αναφερει οπως bmw335d e92, honda crx, scirocco (αγνωστο), polo gti (που τους εχω ριξει πολυ και γιαυτο δεν ανεφερα.)

Link to comment
Share on other sites

το αμαξι φοραει , κ04, μπεκ σ3 , κουλερ σ3 , αντλια , εξατμιση 76αρα απο σκριβανο με καταλυτη , εισαγωγη neuspeed (αν το γραφω σωστα) . το εχω περιπου 2 μηνες  και κατι και το πηρα ετσι ετοιμο. απο οτι ειπε ο προηγουμενος ιδιοκτητης ειναι γυρω στα 330 με χαλαρες ρυθμισεις(και μαλλον τοσα ειναι συμφωνα με τα πατηματα που εχουν γινει ) , προγραμμα etuners . να φανταστεις ετσι κυκλοφορει το αμαξι απο το 08 και εχει κανει 100.000 χλμ με αυτο το setup . θελω να παω να το ρυθμισω καποια στιγμη απο οτι μου ειπε ο κριτωνας παει γυρω στα 360 ετσι οπως ειναι...

ενδιαφερομαι απλα δυστηχως αυριο πεταω για ροδο και θα ερθω τριτη οποτε τα κανονιζουμε για την αλλη βδομαδα οπωσδηποτε....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επιστρόφη απο ένα γρήγορο καφεδάκι στην εύβοια,Νέκραααααα το πήγαινε,νέεεεκρα και το έλα....

Ένα Bmw 316 ε 46 βρήκα αλλά χαζοπάταγε....

 

Άλλες 300 στροφές για να κοφτιάσει...

 

10365981_10202329966946668_4271569850179

Link to comment
Share on other sites

Μήτσο,στα 180 το Gps του Note 3 έγραφε 178,δεν ξερω αν χάνει,δεν με νοιάζει,μονο κοντέρ κοιτάω :D

 

Πάμε λοιπόν.

Πλύσιματάκι,και φύγαμε για βολτιτσα.

Κιφισσίας νέκρα απο πατήματα,φτάσαμε ολυμπιακό χωρίο με ενα φιλαράκι.

 

Bmw 320 2.0 170 hp Vs Passat 1.8 20v 125 hp.

 

Πάτημα απο 2ες 50 χαμηλά για μένα,με αποτέλεσμα μέχρι τα 130 να είμαι κλειδωμένα 1 αμάξι πισω του.

 

Και οι 2 ντυμμένοι,το Bmw 2κάβαλο,εγώ 1κάβαλος με 2 τενεκέδες λάδι πισω και μισο ντεποζιτο.

 

Αύριο θα κατέβω σώβρακο και θα κάνουμε ένα καλό πατημα.

 

 

Υ.Γ Βενζινάς-Που πάς πάλι ρε μλκ?   -Βόλτα-   -Α οκ,τα λέμε σε κάνα 2ώρο :lol:

 

 

 

 

post-12097-0-96112500-1401312439_thumb.j

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μήτσο,στα 180 το Gps του Note 3 έγραφε 178,δεν ξερω αν χάνει,δεν με νοιάζει,μονο κοντέρ κοιτάω :D

Πάμε λοιπόν.

Πλύσιματάκι,και φύγαμε για βολτιτσα.

Κιφισσίας νέκρα απο πατήματα,φτάσαμε ολυμπιακό χωρίο με ενα φιλαράκι.

Bmw 320 2.0 170 hp Vs Passat 1.8 20v 125 hp.

Πάτημα απο 2ες 50 χαμηλά για μένα,με αποτέλεσμα μέχρι τα 130 να είμαι κλειδωμένα 1 αμάξι πισω του.

Και οι 2 ντυμμένοι,το Bmw 2κάβαλο,εγώ 1κάβαλος με 2 τενεκέδες λάδι πισω και μισο ντεποζιτο.

Αύριο θα κατέβω σώβρακο και θα κάνουμε ένα καλό πατημα.

Υ.Γ Βενζινάς-Που πάς πάλι ρε μλκ? -Βόλτα- -Α οκ,τα λέμε σε κάνα 2ώρο :lol:

Πολυ καλα πηγες.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάμε λοιπόν.....

 

Το προβλεπόμενο 20ρικο,το προβλεπομενο γυάλισμα,τα 2 προβλεπόμενα πιτόγυρα και βουυυυυυρ για γέφυρα.

 

Πάω σπίτι να γδύσω και ο γέρος αποφάσισε να κάτσει στο γκαράζ......Fuck

Φεύγω,πάω γέφυρα και με περιμένει ο νικολακης (Nick polo 6r).

Ξαναγυρνάμε σπιτι μου,να δει και ο νικολακης πως βγαινουν τα καθίσματα σε 1 λεπτό.

Σώβρακο λοιπόν,φευγουμε και κάνουμε 3-4 πατήματα στο δρόμο.

 

Ο νικος 1.2 tsi polo φίλτρο εξάτμιση απο 1ες,2ες δικες μου 3ή ο νικος,2 ες και οι 2,τα αποτελεσμα αμφιροππα,μια περνουσε ο ένας,μια ο άλλος,μια κοπυο...σφαγές!

 

Ήρθε γέφυρα ενα αλλο φιλαράκι μου με Polo 1.2 tsi Φίλτρο ολόσωμη εξατμιση Intercooler και σωληνωσεις.

 

Πάτημα απο 2ες 65 με αποτέλεσμα να βρισκομαι 2 μπροστά.

Πάτημα απο 1ες 30 με αποτέλεσμα να περνάμε κοπυες.

Πάτημα απο 2ες 50 περνάει μπροστά 1.5 το Polo.

Και διάφορα ακυρα αλλα πάτηματα άκυρα λόγω χαμενών αλλαγών,λάθος συνχρονισμου κλπ.

 

 

Αυτά απο μένα για σήμερα,αναμένεται αύριο κοντρα με άλφα ρομεο 159 1.8 145 γιατί το κοπύο αυτός το μετάφράζει σε 2 αμάξια μπροστά αυτος.

 

Υ.Γ Άκουσα και το κορυφάιο "Φίλε δεν θα το συζητήσω,αλλά αυτο δεν ειναι 125 αλογα μαμα :lol:  :lol:  :lol: "

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και χωρις μπλε φωτακια σημερα Χρηστο! :clapping:

Πατημα κ εγω με το Polo intercooler 2ες 60 μπροστα το αλλο Polo και τις 2 φορες (ανεβα-κατεβα).

 

Ηρθε ωρα για το προγραμμα????

Link to comment
Share on other sites

Είναι και θεμα τυχης. Μαραθώνος χτες γυρω στις 2:30 ενα rx8 και μια 190Ε έκαιγαν βενζίνη. ....

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου

Edited by Giorgos79
Link to comment
Share on other sites

Είναι και θεμα τυχης. Μαραθώνος χτες γυρω στις 2:30 ενα rx8 και μια 190Ε έκαιγαν βενζίνη. ....

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου

Το RX-8 και λάδι μαζί!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι και θεμα τυχης. Μαραθώνος χτες γυρω στις 2:30 ενα rx8 και μια 190Ε έκαιγαν βενζίνη. ....

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου

Οχι ρε φιλε.....κατεβαινα χθες μαραθωνος 4 το ξημερωμα,τιποτα,μονος μου.....

Πριν λιγο γυρισα απο σουνιο,παραλιακη τιγκα απι κινηση,τριχες παλι....

Link to comment
Share on other sites

Άσε χρήστο,έκανα 150 χιλιόμετρα,της ειχα πισω να γκρινιαζουν και να με ζαλιζουν,δεν βρηκα να πατησω,εκαψα και 30 ευρω,μεγαααααααλη ξενερα.

 

Επιστροφη λοιπον πριν λιγο σπιτι απο αττικη οδο χαλαρά αριστέρα 150,και βλέπω Xenon φώτα να έρχονται.

 

Διακριτικά δεξιά,με περνάει,κάνω ενα πάτημα μέχρι τα 180 πίσω του,αλλά δυστυχώς το Golf 5 ήταν Gti.

 

Πέμπτη κανονιζεται Prive μάζωξη κατηγοριας 100-150 αλογα μπάς και γινει κανα πατημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άνοιγμα με smart roadster brabus πριν λίγο από στάση μέχρι τα 130 που κόψαμε 2 καρότσια μπροστά το polo!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9.30 η ωρα για πλυσιμο.....φυγαμε για ο.χ και μολις ανεβηκαμε πανω ειχε αρχισει η μαζωξη και φαινονταν δυνατη.....

 

Σε 5 λεπτά έσκασε ασφαλιτικο και:

 

"Παιδιά φύγετε γιατί αν σας ξαναδώ σας τα ξηλωνω ολα".

 

Φευγουμε απο ολυμπιακο,και πήγα μετά σκοτάδια.

 

Πατήμα 207 GT 150 hp turbo.

 

2ες 65 καταβαση μεχρι τα 180 1.5 αμαξι μπροστά το Passat.

2ες 50 αναβαση 2 αμάξια μπροστά το Rallye.

 

Υ.Γ Το Passat ΝΤΥΜΜΕΝΟ φουλ με 40 λιτρα βενζινη 

 

Επιβεβαιωθηκα οταν μου ελεγε οτι "δεν εχει νοημα,το rallye εχει ροπη,κλπ κλπ. PASSATARA μου τρελα μου.

 

Επόμενο πάτημα με το astra του σταματη,δεν καταφεραμε να πατησουμε 2ες 65 αλλα μονο 1ες με αποτελεσμα να αρπαξω 1 αμαξι.

 

Μετά τα πραματα ξεφυγαν,τουλαχιστον ειμαι χαρουμενος που έχω πινακιδες διπλωμα άδεια κλπ.....

 

Προσωρινη αποχή,και καλο μας βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Μαζευτίκαμε σήμερα για την μεγάλη ρεβάνς του S6!

Άλλαξε μπουζί έκανε ένα ριστόρ τις ρυθμίσεις για το σασμάν του έβαλε 100άρα και κάτι έξτρα και ήρθε για εκδίκηση! :)

Εγώ μαμά μονο μια αλλαγή κινητήρα έκανα!

ypugy5e9.jpg

Χαχαχα :)

Μην τα πολυλογώ ανάβαση πρώτες σχεδόν σταματημένοι κόπια μέχρι τα 200.

Κατάβαση ρολ 60 έφυγε μια μούρη μπροστά πάλι μέχρι 200.

Στην έξοδο για να γυρίσουμε στο σημείο που αράζουμε μπήκε στην στροφή πατημένος και αγόρασε λίγο χωράφι που είχε με γκαζόν παράλληλα του περιφερειακού! :)

Μετά πάτημα 330D vs V GTi 240ps roll 60 έφυγε το Bmw!

Δεύτερο πάτημα εκκίνηση με launch control to GTi έφυγε πολύ και μάζευε αργά το BMW!

Καλά περάσαμε και σήμερα δεν είχαμε θέματα καλά να είμαστε :)

Sent from my Nokia 3310

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πανουλη,μακαρι να παει τοσο καλο η Octaviara σου,αλλα ρε αγορινα μου απο μαθηματικα και μονο δεν μου κολλαει το αποτέλεσμα.

 

Και ειδικα οταν μου λες στα 180-200 που ο v8 τρελενεται...:/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πανουλη,μακαρι να παει τοσο καλο η Octaviara σου,αλλα ρε αγορινα μου απο μαθηματικα και μονο δεν μου κολλαει το αποτέλεσμα.

 

Και ειδικα οταν μου λες στα 180-200 που ο v8 τρελενεται...:/

 

Δεν ξέρω όλοι αυτό λέμε αφού του είπα έλα να αλλάξουμε αμάξια και να δώσουμε! Του έκανε λέει ένα κόλλημα η 3η. 

Αλλά οκ ρε συ αυτός από 170 και μετά ανοίγει. Στον κατέβασμα φάνηκε ότι έφευγε και θα άνοιγε και άλλο λογικό είναι δεν είναι μικρή διαφορά.

Μετά που βγήκε από τον δρόμο λέει άστο δεν ανοίγω άλλο τώρα άλλη μέρα ;) 

 

Εσύ τι έπαθες; Είχατε θέματα με τροχαία;

Link to comment
Share on other sites

Dimake,το παραπάνω αμαξι το είχε ο λογιστής μου,και πραγματικα ηξερα απο πρώτο χέρι οτι δεν πάει.

 

Αποτέλεσμα κουλο ναι μέν,έγινε ομως και υπάρχει και βίντεο.

 

Ελπιζω να βρώ και αλλο 207 να δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

χτες εθνικη απο μεγαρα μεχρι κ πριν τα διοδια ελευσινας με ενα 5αρι Ρ32 πορεια απο 200 μεχρι 240 (οχι κοντρα) μια εγω μπροστα μια αυτος μεχρι που στην παρατεταμενη αριστερη πριν την κατηφορα για τα διοδια αλλοι μπηκαν με 220+++ κ αλλοι με 160 κ αν!!!2καβαλος εγω με εργαλεια πισω 2καβαλος νομιζω κ ο αλλος.μου εφυγε στα διοδια λογω μικροτερης ουρας στο ταμειο τον πετυχα παλι καβαλας αλλα ειχε κινηση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο τασος.

Χθεσ την εβγαλα μεχρι αργα παραλια,μετα ειχε σειρα το μπαρμπικιου......

Πηγα για ενα μισαωρο γεφυρα και πατησα με ενα BMW 320 e92 2.0 170 αλογα απο σταση με αποτελεσμα να φαω μια κολωνα μεχρι τα 180.

Πατημα με φιλου σεατ λεον 1.4 122 φουλ πρωτο σταδιο γυρω στα 155+/-; απο 2ες 55 με αποτελεσμα να κλειδωσω 3 αμαξια πισω μεχρι τα 180.

Ερχεται το τελος της σεζον γιατι ξεκινανε τα ταξιδια:D

Link to comment
Share on other sites

Χρησταρα κανα πατημα δεν εκανες να δουμε πως παει decat?

Γιωργαρε πατησα φιλε.

Δεν ξερω τι να πω ρε,μου φαινεται οτι εχει παρει απο 1000 μεχρι 3-500 στροφες και μετα εχει χασει.

Σε λιγες μερες θα βαλω αγωνιστικο καταλυτη,θα αλλαξω και μπουζι που ειναι για πεταμα.

Μητσο,dimake,δεν ηταν γκολφ ηταν λεον,ιδιο μοτερ με το δικο σου φουλ πρωτο +I/c.

Αυριο το προγραμμα εχει tour 400km για στριψιμο σε πανεμορφα βουνα της ελλαδας.

Αντε πολυ καιρο μειναν αθικτα τα καινουργια λαστιχα :D

Link to comment
Share on other sites

Βολτάρωντας με βροχή δυστυχώς στα βουνά της στερρέας ελλάδας,με Group Vagitojapan.

 

Πηγαίνωντας στην ευθεία του σειριου κάναμε ενα άνοιγμα με ένα Bmw 335i e92.

 

Εμείς με Subaru 2.5λιτρο,με την μικρή πίεση περίπου στα 340 άλογα 2 κάβαλοι.

 

Πάτημα περίπου απο 160 με 4ή και το αποτέλεσμα είναι μέχρι τα 260 το suba να κάνει πάτα ασε απο πίσω.

 

Οταν περάσαμε είδαμε:

 

Οδηγό ξανθιά 50άρα,με 2 παιδάκια πίσω 5-8 χρονων:/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.