Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Βολτάρωντας με βροχή δυστυχώς στα βουνά της στερρέας ελλάδας,με Group Vagitojapan.

 

Πηγαίνωντας στην ευθεία του σειριου κάναμε ενα άνοιγμα με ένα Bmw 335i e92.

 

Εμείς με Subaru 2.5λιτρο,με την μικρή πίεση περίπου στα 340 άλογα 2 κάβαλοι.

 

Πάτημα περίπου απο 160 με 4ή και το αποτέλεσμα είναι μέχρι τα 260 το suba να κάνει πάτα ασε απο πίσω.

 

Οταν περάσαμε είδαμε:

 

Οδηγό ξανθιά 50άρα,με 2 παιδάκια πίσω 5-8 χρονων:/

σου θυμησε corsa opc στα σκοταδια ε??? τι να πεις........

Link to comment
Share on other sites

μετα απο προτροπη του speedy, εχουμε και λεμε : honda s2000 μου κολλαει εν κινηση 2α περιπου 50 με αποτελεσμα να του κανω 2 καροτσες σε 150μ περιπου μετα ειχε φαναρι , μου λεει εγω τους vagites τους παω απο σταση , παμε  και του φευγω απο εκκινηση και στα 400μ εμουν 2-3 καροτσες μπροστα , ξαναπαμε μου λεει οπως και εγινε μου φευγει αυτος ωσπου τον μαζεψα στην τριτη και εκει που θα τον περναγα εκοψε. 

μετα σταματαμε του εξηγω τι εχω τι φοραω (αυτος λεει φ-ε) και μου λεει ενας απο την παρεα να παμε με το δικο του civic μοτερ integra και μου ειπε 205 τροχο και 1000κιλα περιπου (σωβρακο που λεει και πασσατουκος). παμε απο 1ες τσουλιτες που τον βολευε , και του ριχνω 2-3 καροτσες στα 300μ περιπου , γυρνωντας προς στο σπιτι ερχετε διπλα μου ενα παρομοιο civic turbo οπου μου κολλαει , ξεκιναμε του πεταγομαι και με μαζευει στην τεταρτη (αυτος δικαβαλος) μου λεει οτι ειναι γυρω στα 350 με τ3 τουρμπινα . μου λεει παμε μια ρολλ 3ες-100 και εκει μεχρι τα 200 ηταν 1μιση αμαξι μπροστα.

τελος πηγα με ενα φιλο μου με typer ep2 240-250 και μπλοκε απο σταση που ηθελε και στα 400 μετρα ειμουν 2 αμαξια μπροστα. (εχω και βιντεο για το τελευταιο αλλα δεν ξερω πως να το ποσταρω χωρις να μπει youtube).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

εγω με v gti k04 ~330ps , αν γυρισεις πισω σελιδες θα δεις και ποιο αναλυτικα.

πω πω , αν εβλεπες τα μουτρα τους εκει που ηταν στη μαυρη μαζεμενοι οταν περασα το civic....xaxa

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

εγω με v gti k04 ~330ps , αν γυρισεις πισω σελιδες θα δεις και ποιο αναλυτικα.

πω πω , αν εβλεπες τα μουτρα τους εκει που ηταν στη μαυρη μαζεμενοι οταν περασα το civic....xaxa

πολυ καλα αποτελεσματα ειδικα με το civic turbo που ειναι κ πιο ελαφρυ απο σενα!!σιγουρα το s δεν ηταν μονο φ ε αλλα δεν πειραζει αστον να βραζει στο ζουμι του!!!χχεχεχεχεεχεχ

Link to comment
Share on other sites

μετα απο προτροπη του speedy, εχουμε και λεμε : honda s2000 μου κολλαει εν κινηση 2α περιπου 50 με αποτελεσμα να του κανω 2 καροτσες σε 150μ περιπου μετα ειχε φαναρι , μου λεει εγω τους vagites τους παω απο σταση , παμε και του φευγω απο εκκινηση και στα 400μ εμουν 2-3 καροτσες μπροστα , ξαναπαμε μου λεει οπως και εγινε μου φευγει αυτος ωσπου τον μαζεψα στην τριτη και εκει που θα τον περναγα εκοψε.

μετα σταματαμε του εξηγω τι εχω τι φοραω (αυτος λεει φ-ε) και μου λεει ενας απο την παρεα να παμε με το δικο του civic μοτερ integra και μου ειπε 205 τροχο και 1000κιλα περιπου (σωβρακο που λεει και πασσατουκος). παμε απο 1ες τσουλιτες που τον βολευε , και του ριχνω 2-3 καροτσες στα 300μ περιπου , γυρνωντας προς στο σπιτι ερχετε διπλα μου ενα παρομοιο civic turbo οπου μου κολλαει , ξεκιναμε του πεταγομαι και με μαζευει στην τεταρτη (αυτος δικαβαλος) μου λεει οτι ειναι γυρω στα 350 με τ3 τουρμπινα . μου λεει παμε μια ρολλ 3ες-100 και εκει μεχρι τα 200 ηταν 1μιση αμαξι μπροστα.

τελος πηγα με ενα φιλο μου με typer ep2 240-250 και μπλοκε απο σταση που ηθελε και στα 400 μετρα ειμουν 2 αμαξια μπροστα. (εχω και βιντεο για το τελευταιο αλλα δεν ξερω πως να το ποσταρω χωρις να μπει youtube).

Xaxa Πολύ καλά τα αποτελέσματα!! Εύγε όχι μόνο στο Golf αλλά και στον οδηγό!! Δώσε πόνο!!

( Τώρα που ξεκίνησες βάλε στο πρόγραμμα την εγκατάσταση κλειστού κυκλώματος με κάμερες γιατί ο Σειρηνακης μπροστά σου θα είναι ένα 0... :p)

Link to comment
Share on other sites

σου θυμησε corsa opc στα σκοταδια ε??? τι να πεις........

Ναι ρε μλκ,πηγαιναμε 260+ στην ευθεια και δεν μασαγε......

Αν το S ηταν φιλτρο εξατμιση,να πατησουμε και μαζι ρε :lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γυρνουσα απο την δουλεια σπιτι και τσιγκλισα ενα golf 7 tdi.

Κυνηγιομασταν στην κινηση και αντι να στριψω για σπιτι συνεχιζω για λουτσα...

Βγαινουμε στην ευθεια και ηρθε διπλα μου,ειπε οτι κακως κυνηγηθηκαμε γιατι εχω την ηλικια των παιδιων του,οτι ειμαι ωραιος και να προσεχω κλπ.

Του ειπα να παμε 2ες 60,γελασε και πατησαμε.

Μεχρι τα 150 ημουν 2 αμαξια μπροστα.

Βιντεο υπαρχει αλλα δεν το ανεβαζω γιατι φαινονται πινακοδες.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα χουμε πόλεμο :p

Αύριο ούτε νερό δε θα πιώ, 10 κιλά ελαφρύτερος θα ρθω xD

Edited by Tonyantony
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ηρεμη μερα χθες για μενα,κανονικα με καθισματα ρεζερβα και αρκετη βενζινη.

πατημα για μενα 3πλετα,peugeot 106 1.4 δεν ξερω τι φοραγε,γδυμμενο,και seat altea 1.4 tsi 122hp.

Αποτελεσμα απο 1ες 30 μεχρι τα 180 να ειμαι 3+ αμαξια μπροστα απο το 106 και 1 μπροστα μου το altea,στα 200 εκανα δυνατο μαζεμα και περαςα μισο μπροστα.

Πατημα με οδηγο εμενα και το golf του αντωνη με το scirocco του μεγιστου μπανιστα winner.

2ες 60 μεχρι τα 140 που αφησα το rocco ηταν 3+ μπροστα.

Το golf logαριστηκε απο τον winner και εδειξε οτι δεν σηκωνει πιεση.

Δευτερα θα δουμε τι φταιει.

Videa υπαρχουν in car ;)

Link to comment
Share on other sites

Πατημα με ενα τυχαιο golf 4 gti. εγω 122ρι φπε.

Εκανε αρκετο θορυβο κ ειχε κ εξτερναλ οΟ.. απο 55-60 πατησαμε συγχρονισμενα μεχρι 170-180 κ ηταν κανα 1.5-2 (σχεδον κενο) πισω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αμα ηταν μαμα θα ηταν πολυ πισω. Καμια 170 ηταν...απο τς αλλαγες περνουσα οχι απο δυναμη

Link to comment
Share on other sites

20vt βγαινει 150 το golf....μονο προγραμμα αν φοραει εχει ξεφυγει απο τα 200....

Σε καθε περιπτωση μπορει να ηταν κουλαδι,καλα του κανες;D

Link to comment
Share on other sites

20vt βγαινει 150 το golf....μονο προγραμμα αν φοραει εχει ξεφυγει απο τα 200....

Σε καθε περιπτωση μπορει να ηταν κουλαδι,καλα του κανες;D

πολυ πιθανον να δουλευε πολυ πλουσιο μειγμα κ νομιζες οτι εχει εξτερναλ ειδαλως θα σημαινε οτι εχει αλλαξει τουρμπινα που παει να πει απο 260 κ πανω!τουλαχιστον το χαρηκες ενω αυτος οχι!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο:

Περιφερειακή Θεσσαλονίκης.. Αριστερό ρεύμα εγώ με 140..πλησιάζουν από μακριά φώτα xenon..μπαίνω δεξί ρεύμα καθότι παρακάτω έχει κάμερα..πάω με 90..περνάω την κάμερα και με προσπερνά ένα μαύρο bmw e46 (τα φώτα xenon που έβλεπα πιο πριν)..κατεβάζω από 6η σε 3η..πατάω και κολλάω πίσω του..στα 20 μέτρα έχει τούνελ με διπλή στροφή και ανάποδη κλήση..το bmw πάει με 110 και φοβάται να το πιέσει..ανάβει αλαρμ..περνάμε το τούνελ και κάνει δεξιά...σανίδα το γκάζι εγώ και αρχίζει να πατάει..πιάνω 180 και τον βλέπω στον καθρέπτη καμία 2 κολώνες πίσω σε μια διαδρομή που είχε στροφές με ανάποδη κλήση ανηφορικά και κατηφορικά κομμάτια..το κοντέρ στα 180 κολλημένο..το bmw άφαντο.. Μόλις πιάνω την ανηφόρα που έπρεπε να στρίψω αφήνω και τον βλέπω πλησιάζει..πρέπει να με πέρασε με 170 μιας κι εγώ ήμουν με 140.. Αγνώστων στοιχείων το bmw..λογικά πρέπει να ήταν σαν κι αυτό μηχανικά.. http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/5076071/

Edited by Speedy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ενας ταφος speedy με οδηγο κουλο.

Αν ηταν το i με τα 125 αλογα μιλαμε για νεκροταφειο

Κι εγώ έτσι πιστεύω γιατί αν ήταν χερας θα ακολουθούσε όσο μπορούσε στις στροφές.. Τώρα για τον κινητήρα αυτός πρέπει να ήταν γιατί αν ήταν πιο δυνατό στην ανηφόρα που έκοψα θα έπρεπε να με είχε φτάσει προτού αφήσω το γκάζι.. Το καλό της υπόθεσης είναι ότι αποδείχθηκαν υγιή τα 115 μου άτια και όλα εν ζωή.. :)
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα αν εισαι μαμα πρεπει να ησασταν σαφως πολυ κοντα.

Μονη εξηγηση να ηταν κουλος η να πατησε με 4η π.χ και εσυ με 3η.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα αν εισαι μαμα πρεπει να ησασταν σαφως πολυ κοντα.

Μονη εξηγηση να ηταν κουλος η να πατησε με 4η π.χ και εσυ με 3η.

Μαμά είναι το αμάξι.. Τώρα για την ταχύτητα που είχα μέσα δεν θυμάμαι να σου πω τι είχα εκείνη την στιγμή.. Κι εγώ έψαχνα να τον βρω στον καθρέπτη κάπου πίσω μου κολλημένο αλλά όταν τον, έψαξα τον είδα 2κολώνες πίσω.. Μάλλον φοβήθηκε στις στροφές.. Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ καθώς γυρνάγαμε με τη γυναίκα από έξοδο,παρατηρώ ότι μου κολλάει Fiesta facelift επίμονα!Του κάνω νόημα με τρόπο από τον μεσαίο καθρέφτη να μη μου κολλάει γιατί θα κλαίει μετά....

Αμέσως λοιπόν μετά από φανάρι κ ενώ πάω να αλλάξω σε 2α τον βλέπω κάνει μια δεξιά και με περνάει και ενώ φορτώνω την δευτέρα μου χει κανει 2 αμάξια,αλλάζω σε 3η και τον μαζεύω για πλάκα όταν φορτώνει και ενώ είμαι να τον περάσω,αρχίζει η γυναίκα τα ψυχολογικά και μην τρέχεις κ τα τοιαύτα!

Κι αυτό γιατί από τη μια πλησίαζε στροφή κ από την άλλη τον είχα στριμώξει

Δεν μ άφησε να ρίξω ξύλο στον Ecoboost....

Σημειωτέον αυτός μονοκάβαλος.

Δεν θα σε πετύχω ρε π..... ξανά, θα κλαίς τα λεφτά που δωσες 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.