Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Παμε λιγο γιατι πεσαμε πολυ....

Roadtrip...1200km....

Απολυτη ησυχια...Ειχα βαρεθει....

Ανεβαινα βολο 5 ατομα φουλ φορτωμενο...

Θηβα ευθεια,πηγαινω με 150 αριστερα,Ml 350 235hp το παλιο,μου παιζει φωτα,αλλαζω βενζινη πεταγομαι δεξια και παταω τερμα,δεν με περασε ποτε,εμεινε μεχρι τα 220 που αφησα 1 αμαξι πισω μεχρι που αφησα.

Γυρναω χθες αθηνα 3 το βραδυ...

Citroen c4 hatchback,πισω εγραφε μονο Puretech...

Φορτωμενος πιτα με 5 ατομα,κυνηγιομαστε και βλεπω οτι με αεριο δεν...Βενζινη...

Του κολλαω προφυλακτηρα και παταω με 2α και 70,μεχρι τα 140 τον πηγαινα απο πισω,μετα εκανε λιγο και μου ανοιγε....τα ειχα παρει ηθελα να τους κατεβασω κατω....

Μας πιανει φαναρι,μπαινει δεξια και με περιμενει,ξεκιναει,παω διπλα του κανω kickdown πρωτη,γυαλι κατω,αλλαζω δευτερα εγραφε,παταει κατω και ειμαι μισο αμαξι μπροστα μεχρι τα 120,εκει παλι αρχιζει ελαχιστα και ανοιγει...

Ετοιμοα ημουν να του πω περιμενε να τους κατεβασω????????????????????

Νεκρα παντως εθνικη οδο...ολοι δεξια με 100 και ανοιχτα παραθυρα....

Link to comment
Share on other sites

Ανεβαινα βολο 5 ατομα φουλ φορτωμενο...

Θηβα ευθεια,πηγαινω με 150 αριστερα,Ml 350 235hp το παλιο,μου παιζει φωτα,αλλαζω βενζινη πεταγομαι δεξια και παταω τερμα,δεν με περασε ποτε,εμεινε μεχρι τα 220 που αφησα 1 αμαξι πισω μεχρι που αφησα.

 

Γιατι δεν μπορω να το πιστεψω αυτο ρε φιλε?????

 

Εσυ με 125 αλογα και φουλ βαρος.Αρα τα αλογα φτασανε κατω απο τα 100 και μπορεσες να πατησεις τα 235 με 1.000 κυβικα επιπλεον απο το δικο σου?????

 

Αν το μαθει η Μερσεντες θα στο αγορασει οσο οσο τυχερακια................

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορω να το πιστεψω αυτο ρε φιλε?????

Εσυ με 125 αλογα και φουλ βαρος.Αρα τα αλογα φτασανε κατω απο τα 100 και μπορεσες να πατησεις τα 235 με 1.000 κυβικα επιπλεον απο το δικο σου?????

Αν το μαθει η Μερσεντες θα στο αγορασει οσο οσο τυχερακια................

Αρχικα,εγω ειμαι 1300kg,και αλλα 300 κιλα ατομα+100αποσκευες.

Το ml βαση specs ειναι 2180 κιλα,+3 ατομα που ηταν μεσα+οποιες αποσκευες.

Μιλαμε για ταχυτητες,μεγαλες,που ρολο παιζει η αεροδυναμικη,οι απωλειες,ειναι τετρακινητο,εχει 235+λαστιχο.

Με το ml το καινουργιο καλου φιλου, με τα 270 αλογα,εχουμε πατησει αρκετες φορες εθνικη οδο,με διαφορες εμενα πισω απο 2 εως 3 αμαξια.

Μπορεις να ρωτησεις και τον economist,που μου εφερε jeep 3.7 211 hp και απο 60 μεχρι 160+ εφαγε κολωνα +.

Αξιο αποριας παντως,η Passatara λογω κλιμακωσης σασμαν,λογω του οτι μετα τα 200.000 ζωντανεψε και αλλο,μετα τα 140 θεωρω οτι σκοτωνει για αυτα που ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ανεβαινα βολο 5 ατομα φουλ φορτωμενο...

 

με αυτα που κανεις....Ηρωες! :drinks:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φανταστητε μονο τι κανει η πασσαταρα χωρις ατομα μεσα κ ξυλωμενη.. Σαν 200αλογα πολακι το υπολογιζω.. :D

Link to comment
Share on other sites

Φανταστητε μονο τι κανει η πασσαταρα χωρις ατομα μεσα κ ξυλωμενη.. Σαν 200αλογα πολακι το υπολογιζω.. :D

Πυροβολαει...οπως εκανε τα τελευταια 2 χρονια που παταγε με οτι κινειται????

Αλλωστε ποτε δεν αρνηθηκα πατημα,και ολοι ξερουν πως παει το αμαξι απο κοντα!

Το μωρο μου ο economist,ενα jeep 210 αλογα μου εφερε πηρε και για του χρονου,και τον ηλια με το 316 με τα 120αλογα ετρωγε 2-3 αμαξια σε καθε ταχυτητα????

Αυτο σημαινει,οτι παει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Χρηστο να σε ρωτησω κατι λες 5 ατομα μεσα 300 κιλα ποσα κιλα ειστε ο καθενας 60 ? εγω με αλλους 2 φιλους μου ειμαστε 280 κιλα και εσεις ειστε 5 ατομα μονο 300 ? πλακα μας κανεις ? και τελοςπαντων απο αυτα που διαβαζω λογικα εισαι ποντικι μλκ δηλωνεις μαμα και οταν πας βαζεις 100αρα ξυλωνεις βαζεις νιτρα τορκο και οτι αλλο προχειρο βελτιωτικο υπαρχει και αφηνεις 1 λιτρο λαδι στη μηχανη ισα ισα για την λυπανση να μην εχεις απωλειες στο στροφαλο... δεν γινονται αυτα με τιποτα το αμαξι μπορει να πηγαινει καλα αλλα δεν νομιζω να πατας με οτι κινειται και να εισαι μπροστα η να ειστε κοπιες δηλαδη αμα παρεις κανα αμαξι 500 αλογα θα πρεπει ολοι να βαλουν τσιγκινα βρακια και να περπατανε τοιχο τοιχο.... αλλα παρολα αυτα εισαι ωραιος και σε παω γιατι το εχεις σκισει σπανε τα χερουλια πας κοφτες 5-6 χιλιομετρα και δεν εχει κανει κιχ.

Edited by stavros g
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια  τώρα, μα πολλά  χρόνια, οι  αναμετρήσεις  ξεκινούν  από  στάση και  πάντα  άκουγα:’’ανάβαση Πάρνηθας’’, ‘’ανάβαση  Ριτσώνας‘’, ‘’ανάβαση  Πορταριάς’’. Κατάβαση  δεν  άκουσα  ποτέ.
.
 

Link to comment
Share on other sites

Ρε Χρηστο να σε ρωτησω κατι λες 5 ατομα μεσα 300 κιλα ποσα κιλα ειστε ο καθενας 60 ? εγω με αλλους 2 φιλους μου ειμαστε 280 κιλα και εσεις ειστε 5 ατομα μονο 300 ? πλακα μας κανεις ? και τελοςπαντων απο αυτα που διαβαζω λογικα εισαι ποντικι μλκ δηλωνεις μαμα και οταν πας βαζεις 100αρα ξυλωνεις βαζεις νιτρα τορκο και οτι αλλο προχειρο βελτιωτικο υπαρχει και αφηνεις 1 λιτρο λαδι στη μηχανη ισα ισα για την λυπανση να μην εχεις απωλειες στο στροφαλο... δεν γινονται αυτα με τιποτα το αμαξι μπορει να πηγαινει καλα αλλα δεν νομιζω να πατας με οτι κινειται και να εισαι μπροστα η να ειστε κοπιες δηλαδη αμα παρεις κανα αμαξι 500 αλογα θα πρεπει ολοι να βαλουν τσιγκινα βρακια και να περπατανε τοιχο τοιχο.... αλλα παρολα αυτα εισαι ωραιος και σε παω γιατι το εχεις σκισει σπανε τα χερουλια πας κοφτες 5-6 χιλιομετρα και δεν εχει κανει κιχ.

100 κιλα εγω,3 γκομενες απο 50-60 κιλα,και ο κολλητος μου 70 κιλα.

Κανε το αρθροισμα.

Τορκο,100σταρα,ξυλωματα,και οτι αλλο,Παντα τα εκανα,αλλα ποτε δεν το εκρυψα.

Οτι πατημα εχω κανει,ειναι το αυτο,δεν εχω πει ποτε ψεματα σε πατημα,και υπαρχει καποιος ας με αμφισβητησει????

Επισης να ξερεις,οτι μετρα,δεν εχω δωσει,Και ουτε θα δωσω????

Τωρα για αναβαση καταβαση,δεν σπαω το αμαξι με 5 ατομα σε ανηφορες,τουλαχιστον οχι πια????

Καλως η κακως,με 210.000χλμ,υγραεριο,και βιασμο που οσοι με ξερουν,καταλαβαινουν,Δεν κανει ΚΙΧ????????

Υ.Γ Τωρα πιά δηλωνω φιλτρο εξατμιση????

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα σε καποιο ποστ να δωλωνεις πως τρεχεις παραμονο το αποτελεσμα γραφεις μαγκια σου που τους πατας ολους αλλα οχι υπερβολες φιλε εγω σε συμπαθω παρολο που δεν εχουμε μιλησει απο κοντα ποτε και δεν σε εχω κραξει ποτε αλλα ετσι οπως τα γραφεις ολοι γελανε και δεν πιστευει κανεις ολοι λενε οτι βαζεις σαλτσες εγω απο παντα ηξερα οτι τα αμαξια τα συγκρινεις 0-402 ουτε ρολλ ουτε τιποτα εκτος και αν εχεις τρελα αλογα και δεν μπορεις να πατησεις κατω οποτε τοτε πας ρολλ. εισαι γρηγορος ? κατσε στο φαναρι launch και παρατα συμπλεκτη η φρενο στην περιπτωση σου μεχρι τα 402. εγω γρηγορος δεν ειμαι 100 αλογα εχω μπορει να ειναι και 90 αλλα απο σταση τα 400 τα περναω με 140χλμ και 16.9 μετρημενο μη μου λες πηγα απο 120 και για 10 χιλιομετρα αποσταση ειμουν 1 αμαξι πισω. 

υ.γ. φιλικα παντα χωρις παρεξηγηση.

Link to comment
Share on other sites

Rover 200 1.4 φιλου μου βαρελακι εξατμιση ολοσωμη και κορωνοπηνιο απο saxo 1.1 αντε πιαστο απο σταση

https://www.youtube.com/watch?v=oJ6ZUT8f5_A&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα αν πας πισω,ΠΟΛΛΕΣ σελιδες,θα δεις οτι γραφω,ντυμμενος,ξυλωμενος,με απλη 95αρα η οχι.

Κατα δευτερον,δεν με αφορα ποιος,και αν πιστευει η οχι,χω κανει απειρα πατηματα και οποιος μπορει να με αμφισβητησει εστω και σε ενα ας το κανει.

Επισης ολοι οσοι εχουν δει πατηματα απο κοντα,ξερουν πως παει.

Το θεμα σταση το εχω ξεκαθαρισει 1.000.000 φορες,ΔΕΝ ΠΑΤΑΩ ΣΤΑΣΗ.

Δεν υπαρχει λογος λογω σασμαν,δεν εχω διαθεση για ζημιες,και για 2.000+χιλιαρικα.

Τωρα οσον αναφορα το ποιος πιστευει,η οχι,αρνηθηκα ποτε πατημα;τα ιδια μου ελεγε και ο economist,που να παει,δεν παει,και μολις το ειδε,αλλαξε γνωμη.

Παταω με οτι κινειται,ειτε χασω ειτε κερδισω.

????

Επισης οποιος δεν πιστευει οτι ειμαι μαμα,κερναει δυναμομετρηση,και εγω καφε.

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αμφισβητησα για τα <<πατηματα>> που εκανες απλα δεν θεωρουνται πατηματα και κοντρες αυτα που εκανες κοντρα η πατημα ειναι 0-402μ αυτο θελω να σου πω. 

Link to comment
Share on other sites

ibiza..γιατι οχι?

Γιατι..θα δεις! :)

και γιατι  Cupra εντελως μαμα υπαρχουν μονο σε μουσεια

Edited by granset
Link to comment
Share on other sites

Παιζουν πολλα ρολο φιλε,ο οδηγος,οι ζαντες,το βαρος,αν εισαι με γεματο ντεποζιτο η με λαμπακι,λαστιχα,κατασταση μηχανης.

Πατα,τι εχεις να χασεις;μπορει να περασεις,μπορει να εισαι πισω.

Βαση specs σε ιδανικες συνθηκες το golf ειναι πισω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.