Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Mercedes c200,στο βουνο προς δερβενοχωρια....Μου ερχεται προφυλακτηρα,ημουν με φιλο μεσα,του λεω ρε μλκ τι να πατησω δεν εχω λαστιχα.

Σκιστα αφου το σαββατο τα αλλαζεις....

Δεν ειχα πολυ βενζινη,οποτε με αεριο,ανεβαινα ολο το βουνο ΤΕΡΜΑ,ο τυπος σταθερα πισω μου,με μαζευε στην ευθεια,και το φρενο δουλευε υπερωριες

Το αποτελεσμα:

ee5ed07cb03a2df45aa1dfb89b1a8b3e.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μωρο μου....για απο τα 50 που πατησαμε...πατα ασε εκανα να μην σε παω για αποσυρση....Θες απο 40 αγαπη μου;

Θελω και την σαλωμη μεσα....αμα με περασεις να φυγετε κατευθειαν για tagli αραχωβα κερναω εγω...να κανεις τα μασαζακια σου και να ανεβαζεις selfie #AfterSex....

Αμα χασεις τωρα...τι να σου πω;αφου χωρισα με την σοφια...Ασε που δεν με αφηνε να παω πανω απο 120????????????????????

 

Πως γίνετε όμως το δικό μου αμάξι με τον ίδιο κινητήρα με το 500, ποιο βαρύ αμάξωμα, περισότερος όγκος, χωρίς dpf μεν, και 5 άλογα λιγότερα, μέχρι τα 140km να πηγαίνω καρότσι Α4 1800 125 άλογα?? μην πω για ανάβαση, εκεί ακόμα με ψάχνει...

Link to comment
Share on other sites

Mercedes c200,στο βουνο προς δερβενοχωρια....Μου ερχεται προφυλακτηρα,ημουν με φιλο μεσα,του λεω ρε μλκ τι να πατησω δεν εχω λαστιχα.

Σκιστα αφου το σαββατο τα αλλαζεις....

Δεν ειχα πολυ βενζινη,οποτε με αεριο,ανεβαινα ολο το βουνο ΤΕΡΜΑ,ο τυπος σταθερα πισω μου,με μαζευε στην ευθεια,και το φρενο δουλευε υπερωριες

Το αποτελεσμα:

ee5ed07cb03a2df45aa1dfb89b1a8b3e.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Θες να μας πεις ότι αυτά τα λάστιχα είναι απο το Passat?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,χθες τα αλλαξα 0d599f43187651d95063601d397e0812.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πως γίνετε όμως το δικό μου αμάξι με τον ίδιο κινητήρα με το 500, ποιο βαρύ αμάξωμα, περισότερος όγκος, χωρίς dpf μεν, και 5 άλογα λιγότερα, μέχρι τα 140km να πηγαίνω καρότσι Α4 1800 125 άλογα?? μην πω για ανάβαση, εκεί ακόμα με ψάχνει...

Δεν γνωριζω τι α4 ειναι,ποσο καλο η σαπιο ειναι,εγω ξερω οτι εχω πατησει ποσες φορες με τον αντωνη και εχουμε διαφορα στο δρομο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι φυσιολογική η φθορά ακόμα κ αν έστριβες με τα όσα.Αυτά διαλύθηκαν ρε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή απο το χωριό σήμερα και στην εθνική μπροστά μου c200 sports coupe δικαβαλος απο φορτωμα δεν ξέρω στα 170km/h μου ανάβει alarm εγώ (golf 6 dsg 160ps μαμα) τρικαβαλο a/c και φορτωμένο του σκασμού μέχρι και στην θήκη των γυαλιων είχα πράγματα (χαχαχα) kick down κουμπώνει 5η μέχρι τα 200km/h μαζί και μέχρι τα 220km/h όπου έπεσε παντόφλα απο την γυναίκα του είχα μαζέψει ένα αμάξι

Πως το βλέπετε το αποτέλεσμα ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή απο το χωριό σήμερα και στην εθνική μπροστά μου c200 sports coupe δικαβαλος απο φορτωμα δεν ξέρω στα 170km/h μου ανάβει alarm εγώ (golf 6 dsg 160ps μαμα) τρικαβαλο a/c και φορτωμένο του σκασμού μέχρι και στην θήκη των γυαλιων είχα πράγματα (χαχαχα) kick down κουμπώνει 5η μέχρι τα 200km/h μαζί και μέχρι τα 220km/h όπου έπεσε παντόφλα απο την γυναίκα του είχα μαζέψει ένα αμάξι

Πως το βλέπετε το αποτέλεσμα ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Στα 220 ήσουν μπροστά ή πίσω ενα αμάξι ;

Link to comment
Share on other sites

Στα 220 ήσουν μπροστά ή πίσω ενα αμάξι ;

οταν ξεκίνησε το πάτημα ήμουν 2 αμάξια πίσω και όταν το έκοψα ήμουν ένα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογική μου ακουγεται η διαφορα,με τα κυβικα πιστευω να καναν την διαφορα ψηλά,οπως ειναι λογικο.

Προσωπικα θα τον πηγαινε απο τα 50-60,οπου εκει,θα επαιζες αλλιως μπαλα????

Link to comment
Share on other sites

Καλά εκατσες αν σκεφτείς το επιπλέον βάρος που είχες. Βάλε ένα επώνυμο πρόγραμμα να του δείξεις τι μήκος έχει το Παπανικολής.. :D

Link to comment
Share on other sites

Τρελη νυχτα....10κυλινδρη....

Bmw m6 μονο εξατμιση....

Κιφισσιας σε καθε φαναρι παταμε με tdm 900,το m6 παλευε να κατσει κατω,με 3η και 140+ δεν ισιωνε,μολις πατουσε επεφτε τρελη σφαγη...

Βουλιαγμενης παταγαμε μονοι μας,τιποτα....

Παμε λιμανακια για στριψιμο,x6 m,τον εκανε μεροκαματο στην πρωτη στροφη,και ερχεται απο το απεναντι ρευμα,κομματια Ferrari f430 και bmw s1000r....

Αναστροφη επιτοπου,και ξεκιναει τρελο κυνηγητο μεχρι γλυφαδα,δεν τους πλησιασαμε ποτε,οι τυποι ηταν αλλου....

Πετυχαμε m6 στην γλυφαδα,τι κολληματα τι πατα ασε δεν παταγε τιποτα....

Συγγρου ανοιξαμε με ενα v strom,τσαμπα βενζινη....

Κεντρο....φαναρι σταδιου,αδεια ολα,launch control,και φευγει τερμα,1η,2α,δεν ισιωνε πουθενα,πεταγονται 5 αστυφυλακες μας κα ουν νοημα δεξια...

-Κυριε ξερετε ποσο ειναι το οριο;(γελωντας)

-50;

-Φυγετε...ηρεμα...(γελωντας)

ΑνεβΑινουμε προς κιφισσια,bmw 435....τι προφυλακτρηρες,τι κοφτες,δεν παταγε...

Ερχονται βιντεακια...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εθνική οδό Κοζάνης Γιάννενα 30/4/2015 χαλαρά εγώ 138χλμ με 6 ταχυτήτα  στον πιλότο μεσαία λωρίδα, έρχεται πίσω μου με φόρα ένα mazda 6 με  μάσκες, ζάντες, θόρυβο τρελό, πίτα κάτω,  και κολλάει πίσω μου για ένα χιλιόμετρο μου παίζει τα φώτα, λέω πλάκα με κάνει ο τύπος που πάει με τον κουβά δεν δίνω σημασία λέω δώσε τόπο στην οργή δεν βλέπει που λέει TSI PORFIRIS AUTO SPORT δεν ξέρει... ανάβει φλας και περνάει και όπως περνάει με κοιτάει με ένα μπλαζέ ύφος με ένα στυλ λες και είχε κανένα 458 Italia... λέω από μέσα μου τώρα θα γελάσουμε... μπαίνει μπροστά δεν βλέπω 2πλη εξάτμιση ούτε σήμα MPS λέω κάνε πλάκα να είναι 1800 με 120-130 άλογα... 150χλμ ο τύπος χαλαρά εγώ από πίσω δεν πατάω ίσα ίσα να είμαι πίσω του 170 τα ίδιο χαλαρά εγώ πίσω 200 χαλαρά εγώ απο πίσω τον βλέπω κοιτάει απο τον καθρέφτη 220 χαλαρα έγω με 6 πίσω του καταλαβαίνω ότι δεν ανοίγει άλλο κάπου εκεί τελίκιαζε τον παίζω τα φώτα κάνει δεξιά και κατεβάζω 5 την πατάω μέχρι κόφτη στα 260 περίπου βάζω 6 και το αφήνω να τσουλήσει ο τύπος δεν υπήρχε στον καθρέφτη μου κόβω και το ξαναβάζω στο 130 τον πιλότο και συνεχίζω το ταξίδι μου... λίγο πριν το Μέτσοβο τσουπ πίσω μου το mazda με 80 εγώ δεν με περνάει με 60 εγω δεν με περνάει ανάβω δεξί φλάς να με περάσει τίποτα ο αυτος δεν με περνάει πίσω μου σαν βαγόνι τον είχα φτάνω στα διόδια του Μετσόβου με παίζει τα φώτα και με κάνει νόημα με το χέρι να σταματήσω να μιλήσουμε ήμαστε δίπλα δίπλα στην ουρά για να πληρώσουμε ανοιχτά παράθυρα του λέω φίλε βιάζομαι έχω μεγάλο ταξίδι μπροστά με λέει τi είναι αυτό ρε φίλε  μου λέει? του λέω γελώντας είναι μεγάλη ιστορία, του γέλασα τον χαιρέτησα τον είπα καλό ταξίδι και έφυγα πλακωμένος για Πρέβεζα... σε όλη την διαδρομή στην συνέχεια το σκεφτόμουν και γελούσα μόνος μεσα στο αμάξι χαχαχαχα συμπέρασμα που πας ρε καραμήτρο με mazda 6 1.800 sport ..... 125ps

Edited by Toni_power
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Λογική μου ακουγεται η διαφορα,με τα κυβικα πιστευω να καναν την διαφορα ψηλά,οπως ειναι λογικο.

Προσωπικα θα τον πηγαινε απο τα 50-60,οπου εκει,θα επαιζες αλλιως μπαλα

συμφωνω μαζί σου αν το πάτημα ήταν από τα 50-60 δεν πιστεύω ότι θα είχε καμία τύχη

Sent from my iPad using Tapatalk

Καλά εκατσες αν σκεφτείς το επιπλέον βάρος που είχες. Βάλε ένα επώνυμο πρόγραμμα να του δείξεις τι μήκος έχει το Παπανικολής.. :D

το προγραμμα το σκέφτομαι πολύ καιρό τώρα το μόνο που με κολάει είναι το dsg είναι ευαίσθητο

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τυχη θα ειχε σιγουρα,γιατι σαν αμαξι ουτε πολυ βαρυ ειναι,και παει καλα για αυτα που ειναι.

Απλα θα προλαβαινες να του κανεις μια μικρη διαφορα,την οποια κατ'εμε παλι θα μαζευε,αλλα σε πολλα χιλιομετρα.

Αλλωστε μην ξεχνας οτι το μοτερ σου δεν ειναι για τελικες,ή 230+,κατι που η μερσεντα μπορει να κανει ξεκουραστα λογω κυβικων.

Σε καθε περιπτωση,ελπιζω στο πατημα να ησουν στο Manual και να μην αφηνες το D(drive) να αλλαζει.

Link to comment
Share on other sites

Τυχη θα ειχε σιγουρα,γιατι σαν αμαξι ουτε πολυ βαρυ ειναι,και παει καλα για αυτα που ειναι.

Απλα θα προλαβαινες να του κανεις μια μικρη διαφορα,την οποια κατ'εμε παλι θα μαζευε,αλλα σε πολλα χιλιομετρα.

Αλλωστε μην ξεχνας οτι το μοτερ σου δεν ειναι για τελικες,ή 230+,κατι που η μερσεντα μπορει να κανει ξεκουραστα λογω κυβικων.

Σε καθε περιπτωση,ελπιζω στο πατημα να ησουν στο Manual και να μην αφηνες το D(drive) να αλλαζει.

στην ουσία μια αλλαγή έκανε από 5η σε 6η που την έκανα εγώ από τα paddles στο τιμόνι τα 230 τα έχω δει πολλές φορές και αν διαβάσεις καλά γράφω ότι από τα 200 μέχρι τα 220 του μάζεψα ένα αμάξι για αυτό πιστεύω ότι από τα 50-60 δεν θα είχε τύχη

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bmw m6

Bmw z4 2.5lt

Bmw 320 sport

Slk

Audi tt

Audi a3

merc a180cdi mist

Αν εξαιρεσεις το m6 και το 320 που μετα απο ατελειωτο βιασμο γυρισαν Safe mode με 2.000στροφες...Αν εξαιρεσεις τις κλησεις και που μες σταματησαν 2 φορες....

Προσωπικα δεν πηρα αμαξι...θα το εσκιζα τοσο που το λυπηθηκα....Μου ελειψε βεβαια...Εκει που εβλεπα να βγαινουν καπνοι απο τα φρενα και τα σασμαν,και να πατανε σε καθε φαναρι....Καλυτερα,Γυρισα χωρις να πρεπει να δωσω 500€ σε 10 μερες????????????????

Το καλοκαιρι πεοβλεπεται δυνατο,και ατμοσφαιρικο????????????????????????

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γυρνουσα απο ποτακι ερυθραια,σε ολο τον δρομο παντοφλα δεν πηγα πανω απο 70...

 

Γυρνωντας σπιτι Nissan primera 1.6 με κοζαρε στο φαναρι,ξεκιναει χαλαρα,διπλα του,με 1η,περιμενω να ακουσω γκαζι για να πατησω....

 

Τερμα και οι 2 λοιπον,1η κοπυο,2α ξεκιναω ανοιγω,3η ειμαι 3 αμαξακια,4η αφησα στα 170 κολωνα++ μπροστα.

 

Υ.Γ Με αέριο φυσικα  :pardon: 
 

Link to comment
Share on other sites

Σαν να λεμε με την μικρη πιεση.

 Ε σε πατημα που εχω μετρησει με αεριο και βενζινη η διαφορα σε ενα πατημα ειναι 3 αμαξια.

 

Κοοοουυυλοοουρια

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα λεφτά στο δρόμο είναι οι τύποι με τα bmw 316 318 320 mercedes c180 c200 και άλλες πολλές τέτοιες βάρκες στο δρόμο που οι οδηγοί του θεωρούν ότι έχουν το απόλυτο εργαλείο έλα όμως που είναι βάρκες με ρόδες, και όλα τα λεφτά είναι το βλέμμα τους όταν βγάζεις φλας και περνάς στα πολλά... ιδικά η κίνηση του κεφαλιού από το πλάι μεχρι να τον  περάσεις και να ξανα πάει μπροστά... και με το που περάσεις και ανάβεις φλας δεξί να μπεις μπροστά τους εκεί είναι όλα τα λεφτά το βλέμμα του... εχθές γυρνούσα απο Πλαταμώνα για Κοζάνη μέχρι να βγω για Κοζάνη στον κόμβο πατούσα με μια c 180 στην ουσία έπαιζα την γάτα με το ποντίκι γιατι ο τύπος δεν είχε καμία τύχη με το μαμα πανάκριβο αμάξι του τον άφηνα με έφτανε πατούσα τον έχανα από καθρέφτη μόλις με έφτανε ξανά το ίδιο έτσι για να μην μας πάρει ο (ύπνος) χαλαρά... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

κολλάει πίσω μου για ένα χιλιόμετρο δεν βλέπει που λέει TSI PORFIRIS AUTO SPORT δεν ξέρει...

Ουτε και σε εμενα λει κατι αυτο το αυτοκολιτακι που εχεις  βαλει.Γιατι θα επρεπε να ξερει ο ανθρωπος την ερμηνεια απο το καθε αυτοκολιτο που βαζει ο καθενας μας στο αμαξι του?

 

Να υποθεσω οτι ειναι το μαγαζι που κανεις σερβις και ισως και καποιες μετατροπες?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ουτε και σε εμενα λει κατι αυτο το αυτοκολιτακι που εχεις  βαλει.Γιατι θα επρεπε να ξερει ο ανθρωπος την ερμηνεια απο το καθε αυτοκολιτο που βαζει ο καθενας μας στο αμαξι του?

 

Να υποθεσω οτι ειναι το μαγαζι που κανεις σερβις και ισως και καποιες μετατροπες?

 

Nαι είναι το μαγαζί που κάνω σέρβις και όλες τις μετατροπές στο αμάξι και έιναι πολύ γνωστός βελτιωτικός οίκος στην Μακεδονία και γενικά είναι γνωστός στην πιάτσα της βελτίωσης... ;) 

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα λεφτά στο δρόμο είναι οι τύποι με τα bmw 316 318 320 mercedes c180 c200 και άλλες πολλές τέτοιες βάρκες στο δρόμο που οι οδηγοί του θεωρούν ότι έχουν το απόλυτο εργαλείο έλα όμως που είναι βάρκες με ρόδες, και όλα τα λεφτά είναι το βλέμμα τους όταν βγάζεις φλας και περνάς στα πολλά... ιδικά η κίνηση του κεφαλιού από το πλάι μεχρι να τον περάσεις και να ξανα πάει μπροστά... και με το που περάσεις και ανάβεις φλας δεξί να μπεις μπροστά τους εκεί είναι όλα τα λεφτά το βλέμμα του... εχθές γυρνούσα απο Πλαταμώνα για Κοζάνη μέχρι να βγω για Κοζάνη στον κόμβο πατούσα με μια c 180 στην ουσία έπαιζα την γάτα με το ποντίκι γιατι ο τύπος δεν είχε καμία τύχη με το μαμα πανάκριβο αμάξι του τον άφηνα με έφτανε πατούσα τον έχανα από καθρέφτη μόλις με έφτανε ξανά το ίδιο έτσι για να μην μας πάρει ο (ύπνος) χαλαρά...

Μη ξεχνας οτι υπαρχουν "βαρκες" με σηματακι M division για τις μπεμπες και AMG για τα μερκ. Εκει οι Vagites βλεπουμε αλλο "εργο".......
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.