Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Χθές,ενω ημουν φορτωμενος με κούτες,και γύρναγα σπίτι με μάδερ και μπράδερ,μου έρχεται ενα παλιο φιλαράκι στο φανάρι με 316 ε36 που δηλώνει πρωτο σταδιο 120 αλογα.

 

Του είπα οτι απο φανάρι δεν πατάω ειδικά με τοσο βάρος,μονο ρολλ,φευγει κομμάτια,ξεκιναω χαλαρά,αλλάζω 2ά και παταω τερμα.

 

Τον πιανω,και ξεκιναμε και ανοιγουμε,πίσω του,πάτωμα 2ά,3ή,έκανα πάτα άσε και εγλυφα τα φρενα να μην τον περάσω απο πάνω,κάποια στιγμή επι 1 χιλιομετρο δεν τον αφησα να παρει ανασα,εβγαλε αλαρμ και με αφησε να περασω ;P

 

Μου εστειλε το βράδυ μυνημα,οτι θελει ρεβανς,του ειπα οτι του εκανα πλακα με αεριο 3 καβαλος φορτωμενος,και δεν εχει νοημα,αλλα επιμενει,οποτε θα υπάρξει γλεντι.

 

Στην συνεχεια,βλεπω ενα οκταβια 5 ατμοσφαιρικο πρεπει να ηταν,του κολλαγα,παταμε απο 3ες,ειμαι με 3ή 5.800 και υγραεριο,μου τελειωνει το αεριο και με 6.000 στροφές μου κανει ενα τρελό κοψιμο με δυνατο θορυβο,και λεω παει ανατιναχτηκαμε....Το γυρισα σε βενζινη,εκανα απειρα πατηματα μεχρι κοφτες,λειτουργει αψογα :crazy:  :crazy: το τσαι ομως το φαγαμε.

 

Μπαινω σε ενα βενζιναδικο να βαλω αεριο,αφήνω αποτομα γκάζι,κανω 2&3 πυροβολισμους η εξατμιση,ερχεται ο βενζινας,μου λεει πατάς?εχω ενα Passat fsi 1.6 130 αλογα φιλτρο προγραμμα.

 

Αρνουμαι πατημα?Θα φτιαξω λιγο την εξατμιση,και συντομα θα υπαρξει πατημα :acute:

Link to comment
Share on other sites

Και ενω γυρναω απο το πανέμορφο ναυπλιο που έπαιξε απογευματινό καφεδάκι,με ένα Bmw 116d 116Hp που ειχα παει,είμαι αριστερή 5Κάβαλος σταθερά 190,παιζω τα φώτα σε ενα Passat 1.6.

 

Kανει αριστέρα ο ανθρωπος,συνεχιζω σταθερά 170 αριστέρα,τσουπ μου έρχεται προφυλακτηρα.

 

Ξεκιναω παταω,πατάγε και αυτος,εγω με A/C 5 ατομα αυτος μονος του ημουν σταθερά ενα αμαξι πισω.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κλαίω, ο χρησταρας χάνει από passat χαχαχαχα xD

Αυτό ειναι ευτυχια ρε,αυτο ηθελα????????????????

Δεν παει ρε η μπεμπα...ψωφια ειναι...2.000-3.000 κανει ενα πεταγμα και ψωφαει....

Θελαν να πατησουμε και με το δικο μου 3ες να φανε ολη την γεφυρα του ριου????????????????

Link to comment
Share on other sites

 

Και ενω γυρναω απο το πανέμορφο ναυπλιο που έπαιξε απογευματινό καφεδάκι,με ένα Bmw 116d 116Hp που ειχα παει,είμαι αριστερή 5Κάβαλος σταθερά 190,παιζω τα φώτα σε ενα Passat 1.6.

 

Kανει αριστέρα ο ανθρωπος,συνεχιζω σταθερά 170 αριστέρα,τσουπ μου έρχεται προφυλακτηρα.

 

Ξεκιναω παταω,πατάγε και αυτος,εγω με A/C 5 ατομα αυτος μονος του ημουν σταθερά ενα αμαξι πισω.

 

 

1.6 b5?

Edited by passatfsi
Link to comment
Share on other sites

1.6 b5?

Ναι.

Αντωνακη οποτε θες ρε φιλε,εγω θα οδηγαω ουτως η αλλως,θα σε αφησω να κερδισεις.

Αλλιώς δεν μπορεις,αφου δεν το εκανε τις υπεροχες εκεινες νυχτες στην παραλιακη με το Golf,απο δω και περα μονο ΡΟΥΦΑΣ.

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα κρεμασε το πασσατ ευτυχως που αφησε λιγο και τον φτασατε. Σου ειπα οτι δεν θα ασχολεισαι με παλιαμαξα οτι bmw κυκλοφορει μεχρι 2.0λιτρο ειναι κασα οσα αλογα λενε οτι ειναι -30 στον τροχο τα 1600 ειναι 80 αλογα. Απο ποτε η νταλικα εγινε ενα αμαξι ?

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα κρεμασε το πασσατ ευτυχως που αφησε λιγο και τον φτασατε. Σου ειπα οτι δεν θα ασχολεισαι με παλιαμαξα οτι bmw κυκλοφορει μεχρι 2.0λιτρο ειναι κασα οσα αλογα λενε οτι ειναι -30 στον τροχο τα 1600 ειναι 80 αλογα. Απο ποτε η νταλικα εγινε ενα αμαξι ?

Καλα μεταξυ μας,ημουν 5καβαλος,σχεδον 4 ατομα=400 κιλα+65 ο αλλος,βαλε και το A/c...

Αν ημουν μονος μου ημουν χαλαρα μπροστα 2-3 αμαξια αερατα.

Αυτος ηταν μονος του.

Μα το ξερω οτι τα bmw δεν πανε(πλην εξαιρεσεων)????????????

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Οι εξαιρεσεις ειναι 2-3 μοντελα. Πιστεψε με 80 αλογα και μονος σου να εισουν δεν θα γινοταν κατι διαφορετικο το πολυ πολυ να πηγαινατε κοπιες για 2-3 αμαξια ουτε λογος. Καταρχην οσοι εχουν bmw στο πρωτο σερβις αλλαζου δισκοπλατο γτ το καινε στην προσπαθειατους να ανεβουν στο ανεβατωριο φιλος με 316τι αλλαξε δισκοπλατο στα 105000 χλμ εγω εχω 180000 σχεδον με αλλαγες καθε μερα γαμησετα και δεν εχει κανει κιχ γι αυτο σου λεω αστο καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Οπα μισο, πιστευεις μονοκαβαλα και τα δυο το 116 θα ταν κοπιες με το πασσατ 1.6 ατμο; Δε μπορει λαθος θα καταλαβα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε, εγω λεω για τo 116d με το passat , δε ξερω για τα αμαξια που μου λες δεν εχω ιδεα για ροβερ, να μου συγκρινεις το 116d με το passat 1.8 πω καλυτερα... Χρηστο εχεις πατησει με πετρελαιο 16αρι εσυ;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα μιλαμε για διαφορετικα αμαξια γιατι αυτο εδω που βλεπω δεν ειναι ικανο ουτε παπακι να περασει  

και εγω σου λεω φερε μου ενα τετοιο να παμε απο σταση απο ρολλ απο οτι θελεις μεχρι οσα θελεις να σου λυθει η απορια. Καποια πραγματα δεν πρεπει να τα συγκρινουμε καν οποιος ξερει απο αυτοκινητα θα δει οτι δεν αξιζει να κατσεις να ασχοληθεις με το συγκεκριμενο μοντελο.

Edited by stavros g
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι με skoda octy 2.0 tdi 150hp περναω 1 αμαξι στα 200χλμ.

Με merc A180cdi 115hp ειμαι 3+ μεχρι τα 160,στα 200 πιστευω εχω φυγει αρκετα πιο πολυ.

Δεν εχει επαφη μαζι μου ανδρεα,ειδικα μετα τα 150,η διαφορα μεταφραζεται σε κολωνα.

450 βαρος,και A/c μεταφραζεται σε 5-6 αμαξια καθαρα στο δρομο.

Αν ημουν μονος μου θα ημουν 3+ αμαξια μπροστα.

3 Passat 1.6 ειχαμε,ξερω πως πανε.

Γενικα με οτι Bmw εχω πατησει,320 170 ημουν 1-1.5 αμαξια πισω του,318i 125hp του εριξα μια κολωνα,316 πρωτο σταδιο προχθες του εκανα πλακα.

Γενικα η δεν εχω πετυχει σε καλο bmw-οδηγο,η δεν πανε.

Ανδρεα την αλλη εβδομαδα θα φτιαξω 2 πραματακια και παταμε αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με skoda octy 2.0 tdi 150hp περναω 1 αμαξι στα 200χλμ.

Με merc A180cdi 115hp ειμαι 3+ μεχρι τα 160,στα 200 πιστευω εχω φυγει αρκετα πιο πολυ.

Δεν εχει επαφη μαζι μου ανδρεα,ειδικα μετα τα 150,η διαφορα μεταφραζεται σε κολωνα.

450 βαρος,και A/c μεταφραζεται σε 5-6 αμαξια καθαρα στο δρομο.

Αν ημουν μονος μου θα ημουν 3+ αμαξια μπροστα.

3 Passat 1.6 ειχαμε,ξερω πως πανε.

Γενικα με οτι Bmw εχω πατησει,320 170 ημουν 1-1.5 αμαξια πισω του,318i 125hp του εριξα μια κολωνα,316 πρωτο σταδιο προχθες του εκανα πλακα.

Γενικα η δεν εχω πετυχει σε καλο bmw-οδηγο,η δεν πανε.

Ανδρεα την αλλη εβδομαδα θα φτιαξω 2 πραματακια και παταμε αν θες.

Θες να πετυχεις σε καλο bmw?

Συμφωνω οτι ολα κατω απο διλιτρα δε πανε, ειναι και αλλη νοοτροπια αλλωστε και τα 16αρια (κατι 316 κατι χ 16αρια) μονο ελλαδα ερχονται με τετοιες μηχανες για το αγοραστικο κοινο...

Εγω παντως θα θελα με το πολακι να ανοιξω με το 116d το καινουριο να δω, μονο μιλημενο πατημα που χω κανει με μπεμπα ηταν με μια 318ι ε36 που νταξει δεν ειχε νοημα, ποτε, καθε ταχυτητα και γω δε ξερω ποσα αμαξια μπροστα ημουν, αλλα παιζει να ταν κ πεθαμενη

Φιλε σταυρο θα παρω τους δρομους να πετυχω 116d να σου πω πως πανε χαχαχ γτι απο αυτα δεν εχω εμπειρια τοση απλα εγω το ανεφερα γτ σταση ως 100 εχουν εργκστασιακα 2" διαφορα με το μπεμβε πιο γρηγορο, τωρα σε μενα αυτα τα 2 φαινονται πολλα! Και εννοειται φιλικη η ολη συζητηση

Edited by Andreas95
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα πατησα με το 316 με τα 122 αλογα που μου εφερε ο economist.

Ιδια αλογα,ιδιο βαρος,200 κυβικα λιγοτερα.

Περασα κατω απο την γεφυρα 2 κολωνες μπροστα με αφημενο γκαζι.

Δεν το εχει το 116,αντικαστασης ηταν γιατι το M6 ηταν συνεργειο.

Αμα θες να κανονισω με ενα A180cdi 115hp...????????

Edited by Passatoukos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα πατησα με το 316 με τα 122 αλογα που μου εφερε ο economist.

Ιδια αλογα,ιδιο βαρος,200 κυβικα λιγοτερα.

Περασα κατω απο την γεφυρα 2 κολωνες μπροστα με αφημενο γκαζι.

Δεν το εχει το 116,αντικαστασης ηταν γιατι το M6 ηταν συνεργειο.

Αμα θες να κανονισω με ενα A180cdi 115hp...

Θα ρθω σε μια μαζικη βολτα, ξερεις εσυ, για το χαβαλε κ βλεπουμε χαχαχ! Μη παρεξηγηθω, ΔΕΝ υποστηριζω 116 απλα στο βιντεακι ησουν ενα αμαξι πισω με +450 κιλα κ α/κ .. Καταλαβα καλα; Με πασσατ 1.6 ανοιγες, σωστα; Αμα ηταν μονοκαβαλοι, (οχι το δικο σου πασσατ) πιστευεις οτι το πασσατ το 1.6 θα τα παλι μπροστα; Για να λειξει εδω γτ μιλαμε σαν τα ;

116 να ειναι υπεραμαξια

Link to comment
Share on other sites

Φιλος με e36 320 140ps ανοιξε με εργοστασιακο golf gt, με εξωτερικη 30-32oC.

 

Το Ε36 στην εκδοση 320 ειχε 6κυλινδρο κινητηρα 2.000 κυβικων με 150 αλογα

http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=10039

,μου έρχεται ενα παλιο φιλαράκι στο φανάρι με 316 ε36 που δηλώνει πρωτο σταδιο 120 αλογα.

 

Με πρωτο σταδιο αυτο το καρο δεν φτανει τα 110 αλογα,ο δικος σου τα 120 που τα βρεικε στο τζοκερ?

 

Και οταν λεμε πρωτο σταδιο ενοουμε φιλτρο-προγραμμα και εξατμιση.Αν εχει βαλει εκκεντροφορο του εδωσε συμπιεση με πλανισμα,κοτσαρισε καταλυτη και χταποδι,τοτε ναι,εχει καπου στα 120 αλογα,αλλα αυτο να του πεις δεν ειναι πρωτο σταδιο αλλα δευτερο.

Δυνατό το 36ρι, ψηλα μιλησαν τα κυβικα.

 

 

Συμφωνω και να προσθεσουμε και το γεγονος οτι η μπεμπα εχει 0,29 συντελεστη οπισθελκουσας.

Σαν πρωην κατοχος Ε36 318 is coupe(1.800 κυβικα 16valve 143ps) σας διαβεβαιω οτι η 5η χτυπαγε κοφτη στα 225 χιλιομετρα κοντερατα,οποτε το 320 θα ειχε και λιγο παραπανω τελικη ταχυτητα.

Link to comment
Share on other sites

Το Ε36 στην εκδοση 320 ειχε 6κυλινδρο κινητηρα 2.000 κυβικων με 150 αλογα

http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=10039

Με πρωτο σταδιο αυτο το καρο δεν φτανει τα 110 αλογα,ο δικος σου τα 120 που τα βρεικε στο τζοκερ?

Και οταν λεμε πρωτο σταδιο ενοουμε φιλτρο-προγραμμα και εξατμιση.Αν εχει βαλει εκκεντροφορο του εδωσε συμπιεση με πλανισμα,κοτσαρισε καταλυτη και χταποδι,τοτε ναι,εχει καπου στα 120 αλογα,αλλα αυτο να του πεις δεν ειναι πρωτο σταδιο αλλα δευτερο.

Συμφωνω και να προσθεσουμε και το γεγονος οτι η μπεμπα εχει 0,29 συντελεστη οπισθελκουσας.

Σαν πρωην κατοχος Ε36 318 is coupe(1.800 κυβικα 16valve 143ps) σας διαβεβαιω οτι η 5η χτυπαγε κοφτη στα 225 χιλιομετρα κοντερατα,οποτε το 320 θα ειχε και λιγο παραπανω τελικη ταχυτητα.

Του φιλου μου φορουσε ενα τελικο και μετρηθηκε 139 στροφαλο σε maha.

Γνωςτο οτι ειναι 6κυλινδρο και ποσα τα επισημα αλογα.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.