Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Σου ειπα...η καριερα σου τελειωσε.

Τωρα,βαλε την σαλωμη διπλα,και πηγαινε με 120.

Εφτασες να σε κατουρανε τα 316.

Φετος αραχωβα θα πηγαινουμε με το δικο μου...τουρμπατοι....η αμα θες παρε και το 500αρακι...η σαλωμη θα προτιμησει τον γρηγοροοοοο μλκ

Ρε άσε δεν ξέρω τι να πώ... Πρέπει κάτι να χε κάνει... Αφού ξενέρωσα τόσο που βγήκα μια έξοδο πριν καταλάθος και πήγα από την παλιά εθνική.
Link to comment
Share on other sites

Ρε άσε δεν ξέρω τι να πώ... Πρέπει κάτι να χε κάνει... Αφού ξενέρωσα τόσο που βγήκα μια έξοδο πριν καταλάθος και πήγα από την παλιά εθνική.

Αν σε περνάει 316 με μαμά & παιδί μέσα ναι είναι καλύτερα να πας από τον παράδρομο.

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χτές έγινε κάτι κουλό, κατέβαινα Καλαμάτα με το 500ρακι και πήγαινα κάπου 150 και βλέπω από πίσω μου να ρχεται μια μπέμπα και να ανάβει φώτα, πατάω πατάω, τελικιάζω 210 και μου ξανανάβει φώτα, κάνω δεξιά και ήταν 316 e36 ή e46 αλλά νομίζω η 36, 3καβαλος αυτος με γυναικα και παιδι 2 καβαλος εγώ με ac. Πάει τόσο η 316? Ο.ο

 

κι εσυ ακομη πιστευεις οτι ήταν 316 ;;

 

:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ασχετο βεβαια...αλλα αμαξι να κολαει προφυλακτηρα με 210 και παιδι μεσα...τραγικο...

+1000

Και ταχύτητα και τέτοιου είδους συμπεριφορά είναι απαγορευτική με παιδιά μέσα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Chris εσύ πάρτο και με τα πόδια :p

Ναι όντως και γω έμεινα λίγο που είδα το παιδάκι μέσα, ήταν στις μεγάλες ευθείες αλλά και πάλι... Πάντως δυσκολεύομαι να πιστέψω οτι ήταν 316 μαμά, εξάτμιση βέβαια δεν άκουσα...

Link to comment
Share on other sites

Chris εσύ πάρτο και με τα πόδια :p

Ναι όντως και γω έμεινα λίγο που είδα το παιδάκι μέσα, ήταν στις μεγάλες ευθείες αλλά και πάλι... Πάντως δυσκολεύομαι να πιστέψω οτι ήταν 316 μαμά, εξάτμιση βέβαια δεν άκουσα...

320i και πάνω..

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή 16/8 εγνατία όδος Ιωαννίνων - Κοζάνης τούρκος με bmw σειρά 3 μοτέρ δεν ξέρω δεν είχε αυτοκόλλητα πίσω μάλλον 320 θα ήταν με 170... με κολλάει από πίσω και παίζει τα φώτα δεν έχω δει μέχρι τότε ότι είναι τουρκος με περνάει και βλέπω την πινακίδα και σαν ταύρος που βλέπει κόκκινο πανί βγάζω το αντισπιν αρχίζω κατεβάζω ταχύτητες με 4 στα 160 είμαι δίπλα του πατάει κόρνες και ο φουκαράς στα 200 είναι πίσω 3 αμάξια στα 230 τον έβλεπα από τον μέσα καθρέφτη στα 260 ήθελε κιάλια το τουρκούλι μετά μέχρι και την Κοζάνη όπου βγήκα από την εγνατία ερχόταν από πίσω στα 500 μέτρα δεν πλησίαζε πιο κοντά έκοβα εγώ επίτηδες έκοβε κ αυτός είχε πολύ πλάκα !!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

. Πάντως δυσκολεύομαι να πιστέψω οτι ήταν 316 μαμά, εξάτμιση βέβαια δεν άκουσα...

 σε μεγαλη ευθεια εχω πιασει 212 χλμ με μια Ε 36 4πορτη  μοντ του 1993 με τα 102 αλογα.κουφο αλλα η αεροδυναμικη κανει θαυματα μαγκες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 σε μεγαλη ευθεια εχω πιασει 212 χλμ με μια Ε 36 4πορτη  μοντ του 1993 με τα 102 αλογα.κουφο αλλα η αεροδυναμικη κανει θαυματα μαγκες.

Κοντεράτα 212??Πραγματικά δηλ. πόσα??195-200 ίσως....

Link to comment
Share on other sites

Κοντεράτα 212??Πραγματικά δηλ. πόσα??195-200 ίσως....

στο κοντερ τα 212.

Για 2χλμ αναβε φώτα? Tragic

ειναι αρκετοι που εχουνε μοτερ πιο μεγαλο και φυσικα χωρις να το εχουνε δηλωσει,οποτε............κατι βρωμαει εδω ε?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για 2χλμ αναβε φώτα? Tragic

 

τρατζικ τρατζικ αλλα εκανες δεξια για να περασει..........

Link to comment
Share on other sites

Γυρισαμε απο 5 ημερο τουρ στην ομορφη ελλαδα....

Φευγω απο αθηνα για βολο....Πρωτη φορα τοσο ηρεμα,πηγαινα με 120-130 ξαπλωμενος με φραπεδακι,ωραιο ταξιδι.

Φουλαρω λαμια 220χλμ ειχα καψει 14 ευρω.

Βγαινω εθνικη εξω απο την σουρπη μου ερχεται c200 bluetec καινουργια μου παιζει φωτα....Αεριο κλιμα Off,τερμα,δεν κανω δεξια μεχρι να περασω της 4.500στροφες,κανω δεξια,και μολις περναω τα 150χλμ κανω δεξια κανει αργα αργα να με περασει,μενει στην πισω μου πορτα μεχρι τα 200 και μετα φρεναρει.

Φευγω απο βολο 3:30 την νυχτα για κερκυρα.

Βγαινω εθνικη,πιανω 190,αριστερα,μου ερχεται κατι απο μακρια μου παιζει φωτα πριν τον αλμυρο σφαιρα,κανω δεξια,και με περναει S class Amg ΣΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟ,με αλλαξε και μια λωριδα????????????????

Βγαινω εγνατια,πηγαινω με 150 αριστερα χαλαρα μου ερχεται Corolla 1.6 2002 mod,παιζει φωτα,κανω δεξια,παταω τερμα με αεριο,γεια σας,σιγα σιγα εφαγε καλα.

Μεχρι ηγουμενιτσα νεκρα....

Γυρναω χθες πρωι,φευγω απο ηγουμενιτσα καπου εξω απο την παργα(;) εχω μπροστα land rover evogue και κατεβαινουμε κατι στροφιλικια αρκετα καλα,βγαινουμε σε μια ευθεια χαος,του κολλαω και εξαφανιστηκε...τι σκατα ηταν αυτο το τιναγμα που εκανε.

Φτανω ριο,περναω απεναντι σταματαω πατρα να φουλαρω και να παρω 2 redbull γιατι αρχιζα και την ακουγα,τσιτωσα,βγαινω αθηνων πατρων παιζω τα φωτα σε ενα rallye μαζευεται δεξια τον περναω.

Με ακολουθει χαλαρα απο μακρια,μολις βγαινουμε αθηνων κορινθου ειμαι με 110 και μου κολλαει στους 10 ποντους...κατεβαζω 3η πατω τερμα,συνεχιζει στους 10 ποντους,τραβιεμαι δεξια και μου εκανε 8 κολωνες.

Εκανα μλκια,επρεπε απο ηγουμενιτσα να χαρα γυρισει απο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Ειχε καιρο να χαρει το golfακι, κανει μονο ταξιδια.

Στον περιφερειακο πετυχα ενα γερμανικο astra opc μπλε μαλλον φπε τουλαχιστο 280ps και πητηςε πρωτος 2-3η αλλα δεν εφυγε πουθενα εμεινα στο κωλαρακι του για σουβλισμα :)

Θυμαμαι καποτε μονο προγραμμα,

με αντιστοιχο astra opc το εβλεπα να απομακρυνεται εμπρος μου..

Υγ. Οσο για τις bmw (σειρες 3-5) εχουν καλυτερη αεροδυναμικη και συντελεστη οπισθελκουσας δυναμης καθως επισης και δυναμη στην υψηλη κλιμακα στροφων μεχρι τον κοφτη.

Εκει που οι κουβαδες μας πατουν φρενο αυτα συνεχιζουν με καλες τελικες. Ακομα και στα αντιστοιχα μικρα κυβικα (1600-1800).

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Δυνατο ΠΣΚ.

Χθες πατημα με Juke 1.5dci....σταση 500 μετρα.

Μου ξεκολλαει μολις ξεκιναμε 3 αμαξια....,αλλαζω σε 2 ειναι μπροστα 4,φορτωνω δευτερα και ξεκιναω σουβλα τρελη,140 ειμαι διπλα του με ταση να του κανω μια κολωνα,και παταει φρενα....

Του λεω 2ες 65...οχι μου λεει μονο 50....

Παμε 50,Laggαρω τρελα στο πατα,μου κανει 2 αμαξια,μαζευω κατευθειαν,παρε μια κολωνα μεχρι τα 160 που εκοψε να χεις.

Mazda 6 150hp μου δηλωσε,3 καβαλος αυτος,μονος μου εγω,2ες 70 μεχρι 140 γιατι εκοψε 3 αμαξια μπροστα το μωρο μου.

Σαββατο,βγαινω ερυθραια για ποτο,στο γυρνα Mercedes Glk 220 bluetec.

Με ψηλοκοιταζε,φευγουμε χαλαρα τσουλαμε με 1η και μολις το ακουω να φουσκωνει,τερμα,πρωτη σφαγη διπλα διπλα,2α φωτογραφια,3η πεταω σιγα σιγα μουρη και στα 160 σκαρτο αμαξι μπροστα.

Φευγω παω προς το σπιτι και χτυπαει τηλ για κηφισια...Κανω αναστροφη και ανεβαινω.

Μεχρι κιφισσια νεκρα τιποτα.

Γυρναω πριν λιγο τωρα για σπιτι,φαναρι διπλα μου Fiesta ecoboost...του ψηλοκανω μαρσαροσματακια,κανει και αυτος,φευγουμε τερμα,πεταχτηκε 2 αμαξια με το καλημερα(παραπανω επρεπε),2α ειμαι 1 πισω,αλλαγη σε 3η εχω ερθει διπλα,περναω μισο μπροστα και κοψαμε.

Πολυ ωραιο πατημα.

Μπαινω για χαλανδρι και μου ερχεται πισω fiat punto t jet,κατεβαζω παταω απο πισω μου,βγαινει να με σουβλιζει απο δεξια,πιανει φαναρι και μιλαμε,του λεω τι εισαι,μου λεει 180 μοτερ ιδιο με σενα overload...τσαμπα χαιρομουν.

Παρασκευη-σαββατο 150χλμ.....Αυριο εχει πολεμικη βολτα....

Με θηρια 500-600hp....

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Mazda 6 150hp μου δηλωσε,3 καβαλος αυτος,μονος μου εγω,2ες 70 μεχρι 140 γιατι εκοψε 3 αμαξια μπροστα το μωρο μου.

Δηλ το mazda ειχε 2α στα 70χλμ???ποσο πιανει αυτη η 2α του mazda ρε φιλε???Λογικα θα ειχε βαρεσει σχεδον κοφτι σε αυτα τα χλμ μετα απο 2-3 δευτερολεπτα,οποτε ητανε με λαθος σχεση στο σασμαν,εκτος και αν εγω δεν καταλαβα καλα τι εννοεις οποτε συγνωμη.

Δυνατο ΠΣΚ.

Μπαινω για χαλανδρι και μου ερχεται πισω fiat punto t jet,κατεβαζω παταω απο πισω μου,βγαινει να με σουβλιζει απο δεξια,πιανει φαναρι και μιλαμε,του λεω τι εισαι,μου λεει 180 μοτερ ιδιο με σενα overload...τσαμπα χαιρομουν.

Με θηρια 500-600hp....

τωρα εχασα την μπαλα φιλος........125 αλογα δεν εχεις εσυ με 1.800αρι ατμοσφαιρικο μοτερ???

Link to comment
Share on other sites

τωρα εχασα την μπαλα φιλος........125 αλογα δεν εχεις εσυ με 1.800αρι ατμοσφαιρικο μοτερ???

 

Nαι φίλε...το πουντό με έραψε,αυτο εννουσα τσαμπα χαιρομουν,το ιδιο με εσένα Overload εννουσε επειδή έχω αυτοκολλητα.

 

Το Mazda το ακουγα να σκυλιαζει διπλα μου αλλα μάταια,σταδιακά του άνοιγα.

 

Αυτο το γαμ#δι το Juke τα χω παρει με αυτο,τι μπαμ εχει ο κουβας,

Θα αρχισω να πιστευω οτι εχει κανα παραλληλο και με τρολλαρει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αμφιβολια, πασατουκο πεφτεις πανω σε αναπηρους!!!!!! το mazda αν ηταν 150 ηταν διλιτρο ατμοσφαιρα, αλλιως 1800 ηταν 125, και αυτα απο οσο ξερω ειναι πολυστροφα και φευγουν πολυ καλα και καινε και τα αντερα τους σε βενζινη.

Edited by dasauto
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αμφιβολια, πασατουκο πεφτεις πανω σε αναπηρους!!!!!! το mazda αν ηταν 150 ηταν διλιτρο ατμοσφαιρα, αλλιως 1800 ηταν 125, και αυτα απο οσο ξερω ειναι πολυστροφα και φευγουν πολυ καλα και καινε και τα αντερα τους σε βενζινη.

 

Tάφος είναι.

Το ακουγα να σκυλιαζει με 3ή πχ και δεν πηγαινε.

 

ακομα και το 2 λίτρο αμα δεις Specs ειδικά χρόνους ειναι για γέλια.

http://www.zeperfs.com/en/fiche992-mazda-6-2-0.htm

 

Είναι πιο αργό απο Passat 1.8T 150 hp.

Όπως ειμαι και εγώ,4 αμάξια πισω.

Link to comment
Share on other sites

Απο τα πολύ ωραία βράδια χθές,ο χειμώνας προβλέπεται πολύ δυνατος.

Αμα απο τώρα κανονιζεται αράχωβα με 20 αμάξια+ σημαινει πόλεμος....

 

Slk 350,Slk 200,Golf mk7 gti,Seat leon 20vt,Bmw m6,Corsa Opc,Audi A3 tfsi,Ibiza Tdi,Passat 1.8.

 

Λείπαν αρκετοί,αλλά ακόμα διακοπάρουνε.

 

Πάμε λοιπον:

 

Golf Mk7 Gti Apr προγραμμα και εισαγωγή 315-320hp Vs Seat leon Cupra r K04 280-290hp.

 

2ες 40 με αποτέλεσμα το Leon να σπινιάρει το Golf να φύγει και μέχρι τα 235 ανάβαση σκοτάδια το Golf 4-5 αμάξια μπροστά.

2ες 60 με αποτέλεσμα να φύγουν παρέα,σταδιακά να ανοίγει το Golf,μέχρι τα 230 3 αμάξια μπροστά το Golf.

2ες 50 με αποτέλεσμα να φύγει το Leon καλύτερα,να μαζεψει το golf και στα 180 που κοψαν να ειναι 2 αμάξια μπροστά το Golf.

 

Δυνατός ο λεοντας,με εναν ηχο τρελό,σαν να μου λεει τι με περιμενει.....

 

Slk 350 272Hp VS Audi a3 1.8 tfsi overload 95 ron and Ramair 208hp maha fotinelis.

 

2ες 60 με αποτέλεσμα να πεταχτεί μισο αμάξι το Slk,μάζεψε το A3,κοπυό μεχρι τα 160,άρχισε να ανοιγει το Slk,στα 235 κοντέρ το Slk 3 αμάξια μπροστά.

1ες 30 φυγαν μαζί,ανοίγει μισο αμάξι το Audi,το κρατάει μπροστά μεχρι τα 180 που έρχεται διπλα το SLK και μέχρι τα 200 που κόψαμε κοπύο.

 

Audi a3 1.8 tfsi overload 95 ron and Ramair 208hp maha fotinelis VS Corsa Opc φίλτρο εξάτμιση.

 

2ες 50 με αποτέλεσμα στα 215 το A3 γύρω στα 4-5 αυτοκίνητα ανοιγώμενα μπροστά.

Edited by Passatoukos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το πατημα Α3 - κορσα το δα να εξελισσεται μπροστα μου ενω γυρνουσα απο ραφηνα

Το πατημα Α3 - κορσα το δα να εξελισσεται μπροστα μου ενω γυρνουσα απο ραφηνα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.