Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Αμα απο τώρα κανονιζεται αράχωβα με 20 αμάξια+ σημαινει πόλεμος.....

Εκεί πάνω θα βγεί ο χειμώνας και φέτος ρε

Link to comment
Share on other sites

Εκεί πάνω θα βγεί ο χειμώνας και φέτος ρε

Αντε αγορι μου να βαλει κανα καλο κρυο να φορτωσουμε οπως εμεις ξερουμε και να ανεβουμε....Πως και πως περιμενω,η σεζον αναμενεται πολυ δυνατη????????

Ανδρεα στα ειπα και στο τηλ,εισαι μλκς που δεν ανεβηκες????????????

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δυνατο ΠΣΚ.

Χθες πατημα με Juke 1.5dci....σταση 500 μετρα.

Μου ξεκολλαει μολις ξεκιναμε 3 αμαξια....,αλλαζω σε 2 ειναι μπροστα 4,φορτωνω δευτερα και ξεκιναω σουβλα τρελη,140 ειμαι διπλα του με ταση να του κανω μια κολωνα,και παταει φρενα....

Του λεω 2ες 65...οχι μου λεει μονο 50....

Παμε 50,Laggαρω τρελα στο πατα,μου κανει 2 αμαξια,μαζευω κατευθειαν,παρε μια κολωνα μεχρι τα 160 που εκοψε να χεις.

Mazda 6 150hp μου δηλωσε,3 καβαλος αυτος,μονος μου εγω,2ες 70 μεχρι 140 γιατι εκοψε 3 αμαξια μπροστα το μωρο μου.

Σαββατο,βγαινω ερυθραια για ποτο,στο γυρνα Mercedes Glk 220 bluetec.

Με ψηλοκοιταζε,φευγουμε χαλαρα τσουλαμε με 1η και μολις το ακουω να φουσκωνει,τερμα,πρωτη σφαγη διπλα διπλα,2α φωτογραφια,3η πεταω σιγα σιγα μουρη και στα 160 σκαρτο αμαξι μπροστα.

Φευγω παω προς το σπιτι και χτυπαει τηλ για κηφισια...Κανω αναστροφη και ανεβαινω.

Μεχρι κιφισσια νεκρα τιποτα.

Γυρναω πριν λιγο τωρα για σπιτι,φαναρι διπλα μου Fiesta ecoboost...του ψηλοκανω μαρσαροσματακια,κανει και αυτος,φευγουμε τερμα,πεταχτηκε 2 αμαξια με το καλημερα(παραπανω επρεπε),2α ειμαι 1 πισω,αλλαγη σε 3η εχω ερθει διπλα,περναω μισο μπροστα και κοψαμε.

Πολυ ωραιο πατημα.

Μπαινω για χαλανδρι και μου ερχεται πισω fiat punto t jet,κατεβαζω παταω απο πισω μου,βγαινει να με σουβλιζει απο δεξια,πιανει φαναρι και μιλαμε,του λεω τι εισαι,μου λεει 180 μοτερ ιδιο με σενα overload...τσαμπα χαιρομουν.

Παρασκευη-σαββατο 150χλμ.....Αυριο εχει πολεμικη βολτα....

Με θηρια 500-600hp....

Passatouke έτσι όπως τα λες εγώ αν σε πετύχω πουθενά θα βγάλω φλας δεξί και θα κάνω την κότα ρε φίλε :p :p :p Redbull του βάζεις στο ρεζερβουάρ ???

Edited by Toni_power
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάτημα με 316 φιλου που δηλωνει 120 αλογα,σωστό,περιποιημενο,και δυνατο για αυτά που ειναι.

 

Εγώ με αέριο και 18αρες,2κάβαλος,αυτός βενζίνη 15αρες μονος του.

 

Στάση μέχρι τα 160 ημουν 2 αμάξια μπροστά

2ες 60 μεχρι τα 160 ημουν 3 αμάξια μπροστά

3ες 100 μεχρι τα 160 3 αμάξια μπροστά

2ες 60 με βενζίνη εγώ κολώνα++ ανοιγομενη,ειδικα ψηλα εβλεπα να φευγω σαν τρελος.

 

Πάμε να κατσουμε λιγο γιατι τα ειχαμε καψει,και ερχεται civic S 90hp το κοφτοκωλο ΦΕ για πατημα.

 

Ψηνεται κατευθειαν,μου δινει τα κλειδια του 316 και παμε.

 

Στάση 400 1 αμαξι πισω το bmw.

1ες 30 αναβαση μισο αμαξι πισω το bmw.

1ες 30 καταβαση 2 αμάξια μπροστά το bmw.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δυνατο για αυτα που φοραει η παλιοκασα το βλεπω ειμαι σιγουρος μολις σου την εδωσε να πατησεις με το honda θα ειπες απο μεσα σου τι σκατα γινεται εδω περα ασε που πιστευω οτι ψαρωνες κιολας για να πηγαινει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δυνατο για αυτα που φοραει η παλιοκασα το βλεπω ειμαι σιγουρος μολις σου την εδωσε να πατησεις με το honda θα ειπες απο μεσα σου τι σκατα γινεται εδω περα ασε που πιστευω οτι ψαρωνες κιολας για να πηγαινει καλυτερα.

Και ομως ενω δεν το εχω σε εκτιμηση παει αρκετα καλα στο δρομο,χαμηλα ειδικα μεχρι της 5.000 πηγαινε μπομπα.

Link to comment
Share on other sites

Γυρνώντας απο ερυθραία σε μια απο τις αγαπημενές μου διαδρομές(λ. Κηφισίας) σταματάω να φάω την κρεπούλα μου και να χαζέψω την αμαξάρα μου.

 

Ξεκινησα σιγά σιγά για το σπίτι,εχωντας βαλει ηρεμη μουσικη.

 

Δεν σε αφήνουν ομως.

 

Με περνανε ένα SLK200 2.0 ατμοσφαιρα,και ενα Audi a3 1.4 tfsi S tronic κομμάτια,ο ενας απο αριστερα ο ενας απο δεξια?Τι να έκανα?

 

Kickdown πάτωμα με αέριο όπως ημουν δεν προλαβα ουτε να αλλάξω,και ξεκιναει το κυνηγι.

Τους πιανω,κολλάω στο Slk προφυλακτηρα,κανει δεξιά και πάω στο a3,μας πιάνει φανάρι.

 

Ξεκινάω ηρεμα με 1ή και μολις πατάω τέρμα πατάει,1ή είμαι 1 αμάξι μπροστά,2ά κόφτες 100+χλμ είμαι 1 μπροστά,και το γ%μω αυτοματο μεχρι να βαλει 3ή,με μαζευει,μου κάνει μισο αμάξι,ανοίγει και είναι 1 αμάξι μπροστά,κόβω εχωντας κλειδώσει εκει.

 

Δεν νευριάσα γιατι έφαγα,αλλά γιατι δεν ειχα μετρα να σουβλισω ψηλά.

 

Μετά τίποτα,πέτυχα ενα Yaris καγκουρεικο το τσιγλησα λιγο μπας και αλλά νέκρα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα 1.4tsi σε περνάνε η τα περνάς;

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Tώρα πιά,ανάλογα.

 

Αν θα πατήσω με αέριο και 18άρες είμαι πίσω πιστέυω και εώς τα 200,ελάχιστα αλλα ειμαι πισω.

Αν πάτησω με βενζίνη και 18άρες θα μαζεψώ αργά ψηλά και δεν ξερω στα ποσα θα περασω.

Αν πατήσω με βενζίνη 15-16άρες είμαι μπροστά απο 60 μέχρι όσα πάμε.

 

Δοκιμασμένα πράγματα στο δρόμο,με πολλά πατήματα με τα συγκεκριμένα μοτέρ.

 

Μην ξεχνάς ότι οι 18άρες που έβαλα,σε συνδυασμό με μεγαλύτερο λάστιχο,σύν οτι τα χιλιόμετρα αγγίζουν τα 230.000,με 120.000 απο αυτά στα χέρια μου,σύν οτι με το αέριο,ζάντες,και 2-3 ακομα το αμάξι ζυγιστηκε προχθές 1422 κιλά,χώρις εμένα μεσα+92 κιλα.

 

1514 κιλά με 125 αλογα αυτόματο και 18άρες και κοντράρει ή περνάει σύνολα,με τουρμπο,σασμαν διπλου συμπλεκτη,και τεχνολογια 20 ετών μπροστά,δεν είναι επιτυχία?

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο με 15ρες κ αγωνιστηκες να σαι το τσι δν το βλεπεις λεμε ξεκολλα!
Μ θυμιζεις εμενα πριν.. πολλα χρονια οταν ειχα πρωτογραφτει εδω κ ελεγα οτι πιστευω παω κοπια με κουπερ σ.. 

Link to comment
Share on other sites

Πετυχαίνω χθες στην γέφυρα Golf MK5 GT 1.4 TSI Hybrid TFSI Φτερωτές -Etuners μου λεει να πατήσουμε.

-2ες 60 με χειρόφρενο-γκαζο στο πάτα ,του κανω 1.5 κενο μεχρι τα 200

-μου λεει 2ες 70 του λεω εγω θα βάλω τρίτη , με παει στα 65 οπου με τρίτη λαγκάρω,χωρις χειροφρενο αυτη την φορά γιατι τον λυπήθηκα , μου κανει 1.5 -2 αμαξια

-Του λεω αλλη μια 2ες 60, χωρις χειρόφρενο πάλι για να δω τι πραγματικά κανω, στην 2η κορνα ειχε φουσκώσει, μου κανει ενα αμαξι, τον μαζευω ,κοπίο και του εκανα ενα φτερό , αμα ειχαμε μετρα θα του εκανα κ αλλο .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και χανει απο fiesta s

Fiesta s;ποτε πατησα με τετοθο;θυμησε μου.

Μια φορα ησουν μπροστα οταν πατησα με bmw 122hp και εφαγε 2 κολωνες.

Και μπροστα ησουν με το jeep με τα 211 που εφαγε την αρτα και τα γιαννενα.

Και ειναι και φιλοι σου,μην λες οτι ειναι και κουλοι.

Link to comment
Share on other sites

Πατημα γεφυρα χτες με Audi Α3 υβριδιο (overload) 184 τσακανικα (μαμα βγαινει 122) 2ερες 60 1,5 αμαξι εγω μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

Πατημα γεφυρα χτες με Audi Α3 υβριδιο (overload) 184 τσακανικα (μαμα βγαινει 122) 2ερες 60 1,5 αμαξι εγω μπροστα.

:o γιατι δεν το ειδα αυτο?? Ειδα το A3 οταν παταγε με κατι αλλο και εσυ το εβγαζες βιντεο , με τι παταγε εκεινη την ωρα?

Link to comment
Share on other sites

Fiesta s;ποτε πατησα με τετοθο;θυμησε μου.

Μια φορα ησουν μπροστα οταν πατησα με bmw 122hp και εφαγε 2 κολωνες.

Και μπροστα ησουν με το jeep με τα 211 που εφαγε την αρτα και τα γιαννενα.

Και ειναι και φιλοι σου,μην λες οτι ειναι και κουλοι.

Την ιδια μερα πατησες με ενα fiesta s μπλε...Αυτος με το jeep ηταν κουλος ο αλλος οχι

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια μερα πατησες με ενα fiesta s μπλε...Αυτος με το jeep ηταν κουλος ο αλλος οχι

19 σεμτεμβρίου,όριστε και το πόστ,που στο πάτημα ησουν μπροστά,δεν νομιζω να έγραφα ψέματα.

Μάλλον δεν θυμασαι καλά.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=29030&p=571307

Ο ηλιας με το Bmw μονο κουλος δεν ειναι,αλλά η διαφορά δυναμης φάνηκε ειδικα ψηλά.

Το jeep οντως και αν αργησε λιγο να πατησει,μετά του ειπα να πάμε παλι αλλα μου ειπε φιλε δεν υπαρχει επαφή.

Μην ξεχνάς οτι εγω ο ιδιος σου εστειλα ποσες φορές να κανονισεις με το 4.7 που δεν ηρθε ποτέ.

Όσο και αν πονάει,ακομα και εμένα τον ιδιο μιας και δεν περιμενα οτι θα πηγαινει τοσο καλά αυτο το αμάξι,έχει αποδείξει νύχτες ολόκληρες με πατήματα ατελείωτα την αξια του.

Οποιος θελει να το αμφισβητησει,μπορει να το κανει στο δρομο,άλλωστε ΠΟΤΕ δεν αρνήθηκα πάτημα.,και το σημαντικοτερο,είμαι απο τους λιγους που γράφω τις κολώνες,τα αμάξια που ρίχνω,αλλά και που τρώω.

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

:o γιατι δεν το ειδα αυτο?? Ειδα το A3 οταν παταγε με κατι αλλο και εσυ το εβγαζες βιντεο , με τι παταγε εκεινη την ωρα?

Πριν ερθεις πατησαμε  

 

Την ωρα που ειδες το πατημα παταγε με ενα Golf v Tsi εισαγωγη catback.

Edited by GIANNIS_KAN
Link to comment
Share on other sites

Πετυχαίνω χθες στην γέφυρα Golf MK5 GT 1.4 TSI Hybrid TFSI Φτερωτές -Etuners μου λεει να πατήσουμε.

-2ες 60 με χειρόφρενο-γκαζο στο πάτα ,του κανω 1.5 κενο μεχρι τα 200

-μου λεει 2ες 70 του λεω εγω θα βάλω τρίτη , με παει στα 65 οπου με τρίτη λαγκάρω,χωρις χειροφρενο αυτη την φορά γιατι τον λυπήθηκα , μου κανει 1.5 -2 αμαξια

-Του λεω αλλη μια 2ες 60, χωρις χειρόφρενο πάλι για να δω τι πραγματικά κανω, στην 2η κορνα ειχε φουσκώσει, μου κανει ενα αμαξι, τον μαζευω ,κοπίο και του εκανα ενα φτερό , αμα ειχαμε μετρα θα του εκανα κ αλλο .

Συγγνώμη για την ηλίθια ερώτηση, είμαι άσχετος. Απλά, τι εννοείς με χειρόφρενο? Rolling Start δεν έκανες?

Link to comment
Share on other sites

19 σεμτεμβρίου,όριστε και το πόστ,που στο πάτημα ησουν μπροστά,δεν νομιζω να έγραφα ψέματα.

Μάλλον δεν θυμασαι καλά.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=29030&p=571307

Ο ηλιας με το Bmw μονο κουλος δεν ειναι,αλλά η διαφορά δυναμης φάνηκε ειδικα ψηλά.

Το jeep οντως και αν αργησε λιγο να πατησει,μετά του ειπα να πάμε παλι αλλα μου ειπε φιλε δεν υπαρχει επαφή.

Μην ξεχνάς οτι εγω ο ιδιος σου εστειλα ποσες φορές να κανονισεις με το 4.7 που δεν ηρθε ποτέ.

Όσο και αν πονάει,ακομα και εμένα τον ιδιο μιας και δεν περιμενα οτι θα πηγαινει τοσο καλά αυτο το αμάξι,έχει αποδείξει νύχτες ολόκληρες με πατήματα ατελείωτα την αξια του.

Οποιος θελει να το αμφισβητησει,μπορει να το κανει στο δρομο,άλλωστε ΠΟΤΕ δεν αρνήθηκα πάτημα.,και το σημαντικοτερο,είμαι απο τους λιγους που γράφω τις κολώνες,τα αμάξια που ρίχνω,αλλά και που τρώω.

εκεινη τη μερα πατησες και με ενα fiesta s, θοδωρη το λεγαν το παιδι απο ερυθραια

Link to comment
Share on other sites

Κατηφόρα  είναι, στο  στοιχείο του  βρισκόταν, είπε  να  χαρεί  λιγάκι, θα  τα  έδωσε  όλα ( ίσα  με  180)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.