Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

νιώθω οτι δεν θα μεγαλώσω πότε ...  την πέμπτη που μας πέρασε δοκίμαζα ενα καινούριο σύστημα ( greek πατέντα )  ψύξης λαδιού στο αυτοκίνητο που έχω στην φωτογραφία ... και Ιάπωνας  εμφανίστηκε σαν νιντζα !!! toyota auris tourbo  ... απο σουνιο μεριά .....  αν και το golf δεν ειναι ετοιμο ... ανοιγα παντού διαφορά ... θα μου πεις τι σχέση εχει το τετραπορτο με το αγωνιστικό .... πότε μην λες πότε ο ιαπωνας φοραγε D-MAC SEMI - 225-45-17 ..TRD long craun weel ... με custom turbo απο  wrx .... φρενα  απο κατι ιαπωνικο stock ειχει , δεν ξερω ομως τι ... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ανεβηκα γεφυρα σημερα με διαθεση να πατησω ..

Εφερα κσι την φιλεναδα μου τι Α1 κσι εψσχνσ πατηματα..

Βρηκα ενσ Scirocco 122/hp ΦΠΕ overload 100ron,δηλωσε 160 αλογα.

A1 1.4 stock 122hp tfsi.

Πρωτο πατημα 2ες 55 πεταγομαι στο πατα,μα μσζευει και αργα στα 170 μου κανει 1 αμαξι.

1ες 30 μεχρι τα 195 κατω απο την γεφυρα 1 αμαξι μπροστα.

Στον γυρισμο της λεω παμε αττικη να δουμε τι γινεται A1 vs passat.

Ρολλ 100 3ες μεχρι τα 170 δικα μου 1.5 αμαξι εγω πισω...

Link to comment
Share on other sites

Το α1 παει μπαλα μλκ,επαθα πλακα.

Με το πασσατ αμα πατουσαμε απο 60 θα μου εκανε πολυ....ασε που της εχω μαθει να αλλαζει ταχυτητες σαν s tronic...

Μου λεει πανω στο πατημα απο 3η σε 4η αλλαγη

"Πααααααμεεε σπαστηηηνν" :lol:

Και αφου γυρναμε για σπιτι μου λεει παρε την οβερλοαδ θελω προγραμμα χρηστοοο :lol: :lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αμα δε ταιριαζατε.... Που λενε! Ειδες η κοπελα του μπεμβεδακια τον παταει τωρα

Μου σκασε προχθες στο μαγαζι με το beetle και του λεω μωρη κουφαλα και εσυ vagitis?

Οχι μου λεει της κοπελας μ ειναι 160 αλογα

Δακρυσα,εκλαψα σου λεω

Link to comment
Share on other sites

Δυνατό βράδυ μετά απο 14 ώρο δουλειά ηταν οτι πρέπει....

 

ΤΤ λοιπόν,1.8 tfsi με προγραμμα overload 95 ron γύρω στα 210hp?σύντομα θα μετρηθει.

 

Πάτησε με Rocco πρώτο στάδιο γνωστού απο 2ες 70 μεχρι τα 220 ήταν κοπύο,απο 2ες 50 μεχρι τα 210 ήταν 1 αμάξι μπροστά το ΤΤ.

Και τα 2 αμάξια ντυμμένα και 2 κάβαλα.

 

Θα ξαναγινει πατηματάκι διοτι το παλικαρι ειχε καποια θεματάκια.

 

ΤΤ Πάλι με cupra 1.4 tsi stock dsg 2ες 50 πάνω απο 5++++ αμάξια μπροστά το ΤΤ..

 

 

 

 

Golf 3 gt φιλου γδυμμένο με 14αρες και φιλτρο εξατμιση με οδηγό εμένα Vs mercedes c230 coupe στάση 400 μέτρα 3 αμάξια πίσω το golf.

 

Golf 3 gt φίλτρο εξατμιση Vs golf 1.4 fsi 90hp με οδηγο εμένα στάση μέχρι 170 4/5 αμάξια μπροστά το 3ρι.


Aντρεα εμαθα σε ψάχνει ενα 3ρι γκολφ ντυμμένο φιλτρο εξατμιση για πάτημα στάση ή 1ες....

Link to comment
Share on other sites

Δυνατό βράδυ μετά απο 14 ώρο δουλειά ηταν οτι πρέπει....

ΤΤ λοιπόν,1.8 tfsi με προγραμμα overload 95 ron γύρω στα 210hp?σύντομα θα μετρηθει.

Πάτησε με Rocco πρώτο στάδιο γνωστού απο 2ες 70 μεχρι τα 220 ήταν κοπύο,απο 2ες 50 μεχρι τα 210 ήταν 1 αμάξι μπροστά το ΤΤ.

Και τα 2 αμάξια ντυμμένα και 2 κάβαλα.

Θα ξαναγινει πατηματάκι διοτι το παλικαρι ειχε καποια θεματάκια.

ΤΤ Πάλι με cupra 1.4 tsi stock dsg 2ες 50 πάνω απο 5++++ αμάξια μπροστά το ΤΤ..

Golf 3 gt φιλου γδυμμένο με 14αρες και φιλτρο εξατμιση με οδηγό εμένα Vs mercedes c230 coupe στάση 400 μέτρα 3 αμάξια πίσω το golf.

Golf 3 gt φίλτρο εξατμιση Vs golf 1.4 fsi 90hp με οδηγο εμένα στάση μέχρι 170 4/5 αμάξια μπροστά το 3ρι.

Aντρεα εμαθα σε ψάχνει ενα 3ρι γκολφ ντυμμένο φιλτρο εξατμιση για πάτημα στάση ή 1ες....

τι φοραει;
Link to comment
Share on other sites

Παντα μαμα φιλε,και παντα δηλωνουμε αληθινα νουμερα.

Σαν χθες βεβαια που μας βγαζαν το ΤΤ 260 ΑΛΟΓΑ και αρπαχτηκαμε γιατι τους ειπα οτι οποιος αμφισβητει,δεχεται και να παει δυναμομετρο να αντιμετωπισει την αληθεια.

Αυτα ειναι που με κανουν ολο και πιο πολυ να εχω το αμαξι για παρτι μου και να μην παταω με κανεναν.

Link to comment
Share on other sites

Γυρνώντας απο το κεφαλάρι με την γυναικα,τσουπ πετυχαίνω τον γιό της δασκάλας μου στο δημοτικο με Honda civic και μπουροσομπο.

 

Civic 1.4 S.

 

Και αυτος με κοπελα,ερχεται διπλα μου έκανε πατα ασε....

 

Κατευθειαν του λεω 2ες και πατάμε απο 50,λίγα για μένα.

 

Φεύγουμε κοπύο αλλαγή 2ά σε 3ή έχω πετάχτει μισο αμάξι μπροστά και στα 130 στο 1 αμαξι μπροστά αφηνω γιατι ειχε αρχισει η γκρινια.

 

Εγώ με 18άρες αέριο και ντυμμένος φούλ.

 

Γυρνώντας σπίτι στο φανάρι έρχεται ενα Auris 4 καβαλο,κοιτούσαν στο φανάρι,λέω εδω ημαστε.

 

Ξεκιναμε χαλαρά με 1ή μεσα,πατάει αυτός,άργησα λιγο πατάω τερμα,στα 150 που κόψαμε μέτραγε κολώνα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλτρο εξατμιση 100 αλογα...

το golf 3 gt ειχε 16αρι κινητηρα οχταβαλβιδο πολλαπλου ψςκασμου με 102 αλογα.Με σωστη εξατμιση και φιλτρακι τα 110 τα ειχε ανετοτατα.

 

Επιπλεον εκεινη την εποχη με λιγα σχετικα λεφτα,στο μοτερακι αυτο κοτσαριζες ενα εκκεντροφορο shrick ,του χα'ι'δευες λιγο το υψος της κυλινδροκεφαλης και τους αυλους της,εβαζες και ενα προγραμα με 250 ευρωπουλακια,φουλ χταποδοεξατμιση και ειχες καπου στα 130+ αλογα,ικανα να δουλεψουνε απο τις 2.000 εως και τις 6.000+ στροφες.

Golf 3 gt φίλτρο εξατμιση Vs golf 1.4 fsi 90hp με οδηγο εμένα στάση μέχρι 170 4/5 αμάξια μπροστά το 3ρι.

 

κατι δεν παει καλα με το 3αρι.θα επρεπε η διαφορα να ειναι τουλαχιστον διπλασια για να μην πω χαοτικη υπερ του 3αριου.

 

Εχω καβαλησει και τα 2 αυτοκινητα και ξερω τι λεω.

Link to comment
Share on other sites

το golf 3 gt ειχε 16αρι κινητηρα οχταβαλβιδο πολλαπλου ψςκασμου με 102 αλογα.Με σωστη εξατμιση και φιλτρακι τα 110 τα ειχε ανετοτατα.

Επιπλεον εκεινη την εποχη με λιγα σχετικα λεφτα,στο μοτερακι αυτο κοτσαριζες ενα εκκεντροφορο shrick ,του χα'ι'δευες λιγο το υψος της κυλινδροκεφαλης και τους αυλους της,εβαζες και ενα προγραμα με 250 ευρωπουλακια,φουλ χταποδοεξατμιση και ειχες καπου στα 130+ αλογα,ικανα να δουλεψουνε απο τις 2.000 εως και τις 6.000+ στροφες.

κατι δεν παει καλα με το 3αρι.θα επρεπε η διαφορα να ειναι τουλαχιστον διπλασια για να μην πω χαοτικη υπερ του 3αριου.

Εχω καβαλησει και τα 2 αυτοκινητα και ξερω τι λεω.

Φυσιολογικο τακη,το 3ρι χωρις λαστιχα εγραψε ανελεητα ενω το 5ρι με αναρτηση καινουργια λαστιχα εφυγα βεντουζα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα κυκλοφορησα ολη μερα το Α1...ξεσαλωσα...μαζι με τον tfsi...

Παμε...

Bmw φιλου κοντρακια 320sport 170 hp σταση μεχρι τα 150 κοπυο τρελο...

2ες 50 πεταχτηκα μισο αμαξι και το κρατησα μεχρι τα 130 που αφησαμε...

Ακομα τραβαει τα μαλλια του...

Πατημα με rallye φιλου 8βαλβιδο φιλτρο εξατμιση 2ες 50 μεχρι τα 150 μισο αμαξι μπροστα το rallye,εγω 3 καβαλος,αυτος με την γκομενα 2καβαλος.

Panda 100hp στην λαυριου αυτος 3 καβαλος εγω 4 καβαλος φαναρι μεχρι τα 150 5+αμαξια μπροστα εγω...

Αττικη οδο στο γυρνα απο αεροδρομιο bmw 318is μεχρι τα 200 του εκανα πατα ασε απο πισω,μετα τα 200 ανοιγε δυνατα και το α1/ειχε ψωφησει...

Swift gti το παλιο...αυτος 4 καβαλος εγω 2 καβαλος...απο δευτερες απο πισω του αφηνα παταγα για να μην περασω απο πανω...

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Σκεψου να φοραγε αυτο το μοτερ και στο πολο τι θα γινοταν..

Τα εχω πει..

Τα μεγαλυτερα λαθη της vw ειναι που δεν εβαλε τον 122αρι στο πολο και τον 1.8tfsi στο golf..

Πιστευω πως θα ειχαν πουλησει τρελα..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρεσεις που ψηλα το αμαξι θελει προγραμμα,εδω μεσα εκτελει πολλα κυβικα και αλογα ευκολα.

Τρομερο μοτερ για μενα.

Εχει 95.000χλμ δεν καιει σταγονα λαδι και ολη μερα δουλευει τέεεεεερμα.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε Εφοσον το 122ρι παει μπαλα με το bmw (AXAXAXAXAX) τοτε εσυ που τα περνας τα 122ρια (ΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ) το bmw το κανεις πουτανα! 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μητσο εχω πατησει με την μπεμπα,ειμαι 3-4 αμαξια πισω 60-160 ντυμμενος με 15αρες και βενζινη φυσικα.

Η μπεμπα δεν παει καλα για αυτα που ειναι,μετα τα 170-180 μεχρι τα 240-250 ειναι πιστολι για τα αλογα της,αλλα πιο κατω δεν παει καλα.

Δεν εχω πει οτι περναω 122ρι Α1.

Υποσυγκεκριμενες συνθηκες ειπα οτι κατουραω 122ρια σε καροτσες golf leon passat.

Το εχω πει απειρες φορες,στο ξαναλεω,οποιος θελει να με αμφισβητησει το κανει στο δρομο.

Ποτε δεν αρνηθηκα πατημα.

Οτι παει ποναει.

Τωρα να δουμε με το 20vt τι εχει να γινει.

Link to comment
Share on other sites

Πασατούκε αποφάσισες να γίνεις τουρμπάτος ??? Αντε τώρα ποιος σε πιάνει φίλε... 

Link to comment
Share on other sites

Πασατούκε αποφάσισες να γίνεις τουρμπάτος ??? Αντε τώρα ποιος σε πιάνει φίλε...

Ναι αγορινα,επρεπε,δεν αντεχα αλλο με τα 125 αλογα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μη τα λες αυτα.. 320ι να βγαζει 250..σε κατηφορα και κενο αερος ναι.. Εκτος και αν δεν ειναι μαμα

Edited by Andreas95
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μαμα και η φωτο ειναι χθες βραδυ κατω απο τον σειριο πηγαινωντας χαλκιδα 2 καβαλοι ΜΑΜΑ e508e37c6a645bddd8afe20d7be32041.jpg

Στάλθηκε από το Be Touch μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.