Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Δυνατο βραδυ με τον φιλο μου τον λευτερη...

Ενημερωτικα ακομα βολταρω με το πασσατ και νομιζω οτι θα πατησω γκαζι και θα ακουσω το εξτερναλ να ουρλιαζει...

Το μ6 εφαγε καλα και επρεπε γιατι ειναι bmw,2 αμαξακια μεχρι να πατησει φρενο ο λευτερης.

ΖΗΤΩ ΤΑ ΒΑΓΚ

Μωρα μου ερχονται νυχτες τουρμπατες και θα ειναι αλλοιωτικες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πατήματα τα λιώσατε :-)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ωραία πατήματα τα λιώσατε :-)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα off topic απομακρύνθηκαν.. Χρήστο αν θες συζήτηση για set up και τα λοιπά άνοιξε ενα θέμα στην παρουσίαση βελτιωμένων, πέτα 10 φωτογραφίες και απο κατω γραψτε τα. Εδω ειναι χώρος για να συζητάτε τα πατήματα, οχι τι τουρμπίνα να βάλουμε..

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Audi tt 1.8 tfsi 160hp + 95ron προγραμμα....

 

Πάτημα με Audi a3 20vt πρωτο σταδιο.

 

2ες 60 μισο αμαξι το a3 μπροστά με το tt στα 210 να μαζευει αλλα να κοβει ο αλλος λογω στροφης.

1ες 30 στα 210 τον κοιταγα δεξια μου πήγαιναμε κοπύο.

2ες 50 στα 210 μισο αμαξι μπροστά το TT.

 

Πάτημα με Corsa Opc πρώτο σταδιο τέρμα στοκ μοτέρ 231 άλογα δηλωσε ανδριαννακη.

 

2ες 60 στα 225 χλμ κοπύο τρελό καταβαση με τάση το ΤΤ να ανοιξει αλλα ΠΟΛΥΥΥ αργά.

2ες 60 ανάβαση μέχρι τα 210 χλμ 1.5 Αμάξι μπροστά το TT.

 

Φευγωντας Leon 20vt δηλωσε προγραμμα 100ron και εξατμιση απο 2ες 60 μέχρι τα 190 μια κολώνα μπροστά το TT...

 

Σήμερα το αμάξι ξαναρυθμιστηκε με 100στάρα και δυνατό File και αυριο το πρωι παει για μετρημα να δουμε γιατι παει τοσο μπάλα..

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πατήματα. Ποσό μετρήθηκε με το υπάρχον προγράμμα; Ποιο TT είναι το τελευταίο με το Gen3 μοτέρ; Τι αλλά περιφερειακά φοράει;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by SkyNet
Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβε να μετρηθει με το 95ρι file γιατι ηταν προσωρινο και αυριο θα μετρηθει κατευθειαν με το καινουργιο.

 

Τίποτα δεν φοράει.

Ένα τελικό και το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Mk2 1.8 tfsi

Με πρόγραμμα αυτά είναι γύρω στα 220-230. Προφανώς τα πηγαίνει καλά λόγω βάρους.

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι τα βαγκ....212 αλογα και στο δρομο παει ΜΠΑΛΑ.

 

Το 2016 μυρίζει απο τώρα πολυ δυνατο.

 

12274774_10205577364249571_3945797437467

ερωτηση.....

 

το δυναμομετρο που ειναι,στην κορυφη του Ολυμπου και εχει τοσο μικρη πιεση?

 

Τα αυτοκινητα δεν τα μετραμε οταν εχει πολυ χαμηλη ατμοσφαιρικη πιεση και ημερες με αυξημενη υγρασια γιατι οσο και να κανει διορθωσεις το προγραμμα που εχει το δυναμομετρο,δεν θα εχουμε καλες τιμες.

 

Π χ....αν ειχες πιεση καπου στα 1.013-1.018mb και σχετικη υγρασια κατω του 50%,θα σου εβγαζε 15 αλογα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχ αυριο παω να παρω μοναδα παρακολουθησης καιρου και ενα βαρομετρο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση.....

το δυναμομετρο που ειναι,στην κορυφη του Ολυμπου και εχει τοσο μικρη πιεση?

Τα αυτοκινητα δεν τα μετραμε οταν εχει πολυ χαμηλη ατμοσφαιρικη πιεση και ημερες με αυξημενη υγρασια γιατι οσο και να κανει διορθωσεις το προγραμμα που εχει το δυναμομετρο,δεν θα εχουμε καλες τιμες.

Π χ....αν ειχες πιεση καπου στα 1.013-1.018mb και σχετικη υγρασια κατω του 50%,θα σου εβγαζε 15 αλογα παραπανω.

Τα ίδια τα δυναμόμετρα διορθώνουν από όσο γνωρίζω ανάλογα με τις συνθήκες. +15ps μου κάνει τρελή διαφορά.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια τα δυναμόμετρα διορθώνουν από όσο γνωρίζω ανάλογα με τις συνθήκες. +15ps μου κάνει τρελή διαφορά.

Sent from my iPhone using Tapatalk

για τουρμαπτο????? 

Ειναι εφικτο αν οι συνθηκες ειναι αυτες που προανεφερα.

 

το δυναμομετρο οσο και να θελει να κανει αναγωγες σε Κ.Σ,δεν προκειται ποτε να αντισταθμησει την πραγματικοτητα οσον αφορα την πυκνοτητα,την θερμοκρασια και την υγρασια που εχει μεσα η ατμοσφαιρα και αναφερομαι τοσο στην σχετικη υγρασια οσο και στην απολυτη υγρασια,2 εννοιες διαφορετικες και με τεραστια σημασια στο τελικο αποτελεσμα της δυναμομετρισης.

 

Παραδειγμα ...το καλοκαιρι που εχει λαυρα τα τουρμπακια ''δεν πανε'' και τον χειμωνα με τα κρυα νομιζεις οτι το αμαξι πειρε 200 κυβικα επιπλεον.

 

Οσοι απο εσας εχετε δυνατο εργαλειο και κυριως οι τουρμπατοι,καντε μια μετριση ρολ σε μια ευθεια σημερα και την Τριτη-Τεταρτη καντε παλι την ιδια μετριση απο τα ιδια χλμ και στην ιδια ευθεια.

Την τριτη και την Τεταρτη  θα εχουμε ατμοσφαιρικη πιεση κατα 10mb επιπλεον σε σχεση με σημερα,,βορειαδες με κρυο αερα και στεγνο με μικρη περιεκτηκοτητα σε υγρασια.

 

Περιμενω την Τεταρτη να μαθω τα νεα σας!!

Edited by takisbrax
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

για τουρμαπτο?????

Ειναι εφικτο αν οι συνθηκες ειναι αυτες που προανεφερα.

το δυναμομετρο οσο και να θελει να κανει αναγωγες σε Κ.Σ,δεν προκειται ποτε να αντισταθμησει την πραγματικοτητα οσον αφορα την πυκνοτητα,την θερμοκρασια και την υγρασια που εχει μεσα η ατμοσφαιρα και αναφερομαι τοσο στην σχετικη υγρασια οσο και στην απολυτη υγρασια,2 εννοιες διαφορετικες και με τεραστια σημασια στο τελικο αποτελεσμα της δυναμομετρισης.

Παραδειγμα ...το καλοκαιρι που εχει λαυρα τα τουρμπακια ''δεν πανε'' και τον χειμωνα με τα κρυα νομιζεις οτι το αμαξι πειρε 200 κυβικα επιπλεον.

Οσοι απο εσας εχετε δυνατο εργαλειο και κυριως οι τουρμπατοι,καντε μια μετριση ρολ σε μια ευθεια σημερα και την Τριτη-Τεταρτη καντε παλι την ιδια μετριση απο τα ιδια χλμ και στην ιδια ευθεια.

Την τριτη και την Τεταρτη θα εχουμε ατμοσφαιρικη πιεση κατα 10mb επιπλεον σε σχεση με σημερα,,βορειαδες με κρυο αερα και στεγνο με μικρη περιεκτηκοτητα σε υγρασια.

Περιμενω την Τεταρτη να μαθω τα νεα σας!!

Αν και είμαστε off και καθότι μετρήσεις είναι ποικίλες και διαφέρουν, μπορείς να αναρτήσεις δυναμομετρήσεις από το ίδιο αυτοκίνητο με διαφορετικές συνθήκες οι οποίες επιβεβαιώνουν τα λεγόμενα σου;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε off και καθότι μετρήσεις είναι ποικίλες και διαφέρουν, μπορείς να αναρτήσεις δυναμομετρήσεις από το ίδιο αυτοκίνητο με διαφορετικές συνθήκες οι οποίες επιβεβαιώνουν τα λεγόμενα σου;

Sent from my iPhone using Tapatalk

οχι δεν εχω γιατι πολυ απλα σε δικο μου αμαξι δεν το εκανα ποτε....ειναι πολλα τα λεφτα για εμενα..

φιλος μου που το μετρισε 2 φορες μια χειμωνα και μια καλοκαιρι ειχε 9 αλογα διαφορα σε ατμοσφαιρικο αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ποσο δουλευουν και αν εχουν μοναδα καταγραφης βαρομετρικης πιεσης τα δυναμομετρα.....εγω οπου πηγα με το χερι ειδα να την περνουν ...και ειναι οτι θελει να βαλει ο εκαστοτε δυναμομετρας....μια φορα κιολας ειχα πει φιλε τσεκαρε την πιεση για να ειμαστε ακριβης και η απαντηση ηταν εδω τοσο ειναι συνεχεια.δεν αλλαζει πολυ....οπου απλα ειπα κομπογιαννιτες που απλα αγοραζουν ενα δυναμομετρο .τους το στηνουν και μετα τελος ....το χρημα να πεφτει απτις δυναμομετρησεις και τελοσ.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παγωτο λεει στο zillions στην ερυθραια...αγαπη μου αλλο που δεν θελω να ανεβοκατεβω την κηφισιας..ολο και κατι θα βρουμε!

 

Στο ανέβα δεν περασα τις 3.000 στροφες,στο κατέβηκα πετυχα ενα mr2 αλλα δεν κουνηθηκα γιατι θα γινομουν ρομπα.

 

Για αυτους ερχεται η k04 να τους τιμωρησει.

 

Πήγα και μια βόλτα απο τον υμηττο,και στο γύρνα ενω ανεβαινω μεσογειων κόφτες 2ά αλλαγή σε 3ή εχω μπροστά μου ενα MG..

 

Κατι μου θυμιζει τι ειναι αυτο,τσουπ ο QuickSilver μεσα..ο λευτερακης μας.

 

Πήγαμε φαγαμε την κρεπουλα μας,και στο φευγα μου λεει θελω πατημα...

 

mg 1.8 140hp...

 

Εγω ντυμμενος με αεριο και 18αρες,ο λευτερης 2 καβαλος.

 

2ες 60 μεχρι σπασμενη 3η μου 150,3αμάξια μπροστά το Mg.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Εγω ντυμμενος με αεριο και 18αρες,

 

 

Αυτο το ''ντυμενος'' γιατι το γραφεις καθε φορα που κανεις κοντρα?

 

Το αμαξι η' εχει γκαζια και δεν μασαει απο ενα επιπλεον πισω καθισμα η' ειναι χελωνα που ψαχνει να βρει κανενα 1.000ρακι με 60 αλογα,μπας και καταφερει να βγει πρωτο.

 

Εχεις δει εσυ καμια φεραρι οταν κανει κοντρα να βγαζει την ρεζερβα η' το καθισμα του συνοδηγου μπας και κερδισει 10 κιλα βαρος?

 

Εχει καταντησει αηδια αυτο το πραγμα με ολους εσας που καθεστε και ξηλωνετε το αμαξι για να κερδισετε 20-30 κιλα βαρος.

 

Αντι να βαλετε κανενα μοτερ της προκοπης ψαχνετε ψιλους στα αχυρα.....

 

Αντε και με τα 30 κιλα που δεν εχεις,καταφερνεις να εισαι μισο αμαξι πιο μπροστα και εισαι ο νικητης της κοντρας.........Σιγα τον πυραυλο που εχεις ρε φιλε!!!!!

 

Κοιταξτε να βρειτε τροπο να παρετε κανενα αλογο και αφηστε τα αμαξακια οπως ειναι.

 

Οσο και να το ξηλωσεις,η 3η σου δεν θα σπινιαρει,οποτε εχεις αμαξι και οχι ΕΡΓΑΛΕΙΟ.....

 

φιλικα Τακης....

Edited by takisbrax
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.