Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

2α τραβα τον 60-65 χιλιομετρα.

Δεν υπάρχει καλυτερη δευτερα η τριτη,εισαι πιο δυνατος.

οκ φίλος ευχαριστώ

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bmw 320 comp (μετά από μέρες βγήκαμε γνωστοί . . . 280 τροχό λέει χμμμμμμ . . . ) με bmw που δεν ξέρω αλλά έπαιζαν σχεδόν στα ίσια έκαναν παιχνίδι στον περιφερειακό. Φανάρι Ευκαρπίας και τα 2 είναι το ένα μπροστά από το άλλο με το compressorάτο μπροστά . . . Ανοίγω βαλβιδόνι χαμηλή . . . Πράσινο . . . Compressorας μονόμπαντος ο ατμόσφαιρας ουρλιάζει κόφτες και ορμάω από πίσω και τέρμα δεξιά . . . 3ες και στροφάρω ψηλά . . . ανοίγει external και 4η . . . πέφτουμε στα φρένα για στροφή . . . ο ατμόσφαιρας κάνει δεξιά και τα παρατάει . . . στο έβγα της στροφής ακούω τον compressoρα να σφυρίζει . . .  σανίδα 3η . . . μαζεύω μούτρα και 4η . . . φρρρρρ & ΜΠΑΜ το μπουρί . . . ανηφόρα και 200+ . . . βλέπω στον καθρέφτη και είναι πολύ πίσω . . . δεξιά και ρελαντί να κρυώσει μέχρι το σπίτι γιατί πάλι θα γαβγίζουν τα σκυλιά στη γειτονιά και η γυναίκα θα με φωνάζει "κάγκουρα" . . . 

Edited by daemon
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Τι καλημερα δηλαδη,δεν κοιμηθηκαμε και καθολου.

Carrera 4s/997 turbo/997 turbo pdk/bmw m6/bentley continental Gt/Golf mk7/audi tt.

Οτι πιο δυνατο εχουμε βγει βολτα ποτε...

bentley λοιπον 800hp δηλωνει Vs M6 507hp

Ρολλ 1ες μεχρι πολλα+ τρελη σφαγη.

Σταση εφυγε 3 αμαξια το bentley και κλειδωσε εκει.

Bentley Vs carrera 4s σταση 4 αμαξια μπροστα το bentley

Golf mk7 380hp Vs Carrera 4s σταση 4 αμαξια πισω το golf.

2ες 60 σφαγη με ταση να ανοιξει το golf.

Audi tt 210hp Vs Boxter S σταση εφυγε το S μαζεψε το Ττ και περασε 1 αμαξι.

2ες 50 ρολλ 3 αμαξια μπροστα το Ττ.

Golf mk7 380 Vs 997 turbo 500hp 2ες 60 5-6+ αμαξια μπροστα το 997.

Καλημερα σας,και ζητω τα βαγκ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

τετοιο ασπρο οπως δεξια εχει η παολα.....κατεβηκε για κοντρες???....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ξερω και αλλα ακουω 2 επιτυχιες σε γκολφ. με  ecu..κανενας δεν μιλαει.......απορω τον ενα τον ειχα προειδοποιησει σε ολους τους καφεδες εδω μεσα που ειχα παει...μακρυα απο εκει ,,,αλλα τιποτα επρεπε να γινει  μαλακια  για να βγω αληθινος....λες και δεν τα ξεραμε απο αλλους ποιο πριν....να δηλωσω οτι 3 χρονια στον σαλια με 45000 χλμ σφυρι .και τα πατηματα τα απανωτα και ολα οκ.....1000 φορες να τα δωσω σε προγραμμα που να γαμαει και να ειναι καραsafe το αμαξι και να εχω ψυχικη ηρεμια παρα να τα δωσω σε ζημιες μετα...και ας μου λενε πολλα εδωσες....τα λεω και γινομαι κακος...

Edited by quicksilver
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μια τέτοια bentley έχει και ο Berbatov με πινακίδες βουλγαρίας τον πέτυχα μια φορά περιφερειακό θεσ/νικη απίστευτος ήχος !!! και πολύ δύναμη το αμάξι !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδάκι με την 100στή Cayman S στην "καριέρα" μου και 1η με stage 2+, τίποτα το ιδιαίτερο αλλά δεν κυκλοφορούσε και τίποτα αξιόλογο. Γνωστό το έργο λοιπόν, κολλημένος πίσω εγώ, πατάω αφήνω πατάω αφήνω ξαναπατάω αφήνω μέχρι να ανοίξει λωρίδα, αυτός έχει παντρευτεί την αριστερή οπότε ανοίγομαι εγώ, περνάω άνετα σε μισή αλλαγή, σκάνε οι μπούκες μέστη μούρη του στην αλλαγή της 5ης, φρένα 200, κόκκινο. Δυστυχώς βίντεο δεν...

 

Έχω όμως ένα παλιότερο πριν 4+ χρόνια όταν ήμουν φίλτρο-πρόγραμμα 320 μαμά λάστιχα μαμά ανάρτηση, ESP μέσα με κάτω στροφές, στάση μέχρι 5η δική μου:

 

 

Όπως θα καταλάβατε ήμουν ενθουσιασμένος τότε, άλλωστε στο βίντεο ήταν και πρόσφατο το πρόγραμμα-εισαγωγή οπότε από 230 στα 320 ήταν εντελώς άλλο αμάξι. Anyway πώς περνάω στο βίντεο, φανταστείτε πιό δυνατά πλέον, αν και μικρά τα κέρδη για την ώρα, μόνο +2 αμάξια στο 80-210 σε σχέση με τότε, αλλά έχουμε συνέχεια μετά τις γιορτές. ;)

Edited by DarkX
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ευγε ωρα ηταν να γραψει και κανας αλλος εδω μεσα.......ευγε...μια χαρα......... εκκλησια κλεβεις βεβαια αλλα καπου πρεπει να παιξουμε και εμεις πες....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Thanks. Το θέμα είναι ότι οι περισσότεροι απ' αυτούς έχουν και τουπέ, οπότε ένα reality check τους γκρεμίζει απότομα. Και με Carrera 4S όπως και την πισωκίνητη έχω πατήσει πάλι όταν ήμουν ΦΠ, νομίζω τις εκδόσεις με τα 355 πάλι μπροστά απλά άνοιγα δυσκολότερα και ήταν ρολλ όχι στάση. Όπως είμαι τώρα ρολλ πρέπει να έχω και τις καινούργιες με τα 380 (αν θυμάμαι καλά).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα ναι οι χρονοι των επιταχυνσεων πλεον ναι δεν ειναι μονο των σουπερκαρ πλεον ,απλα σε εμας θελει λιγο παραπανω προσοχη αφου την μελετη την κανουμε μονοι μας για το στησιμο του αυτοκινητου αναγκαστικα... 

Link to comment
Share on other sites

χθες 03:40 ξημερωμα σημερινης στο σχιστο απο κερατσινι προς παλασκα golf mk2 20vt(inside) 302 δυναμομετρημενο φιλικο πατημα με s3 mk1 γυρω στα 300 σταση μεχρι και 400 κοπιο..στη συνεχεια εναμιση και αμαξι μπροστα το golf μεχρι τα 245...προσεχως βιντεο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ηταν πολυ δυνατο πάτημα...ειδικα για να κατσει ετσι στο s3 απο στάση κιολας...

 

Μαζευτήκαμε και εμείς χθες σκοτάδια,με οχι καλό κλιμα οσο θα ήθελα,ομως μετά τα πράγματα γυρισαν στο πολυ φιλικο,οπως παντα πρεπει.

 

Slk 200 TURBO Garrett 28rs χθές δούλευε πίεση γύρω στα 330-340.

 

Πάτησε με το Golf mk7 gti APR Stage 1 του λιακου 332.8 αλογα δυναμομετρημένο πριν 1 εβδομαδα, με αποτέλεσμα 2ες 60 μέχρι τα 220 να ειναι το Golf 1 κολώνα μπροστά,στα 255 κοντέρ του golf η διαφορά ηταν μεγάλυτερη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Thanks. Το θέμα είναι ότι οι περισσότεροι απ' αυτούς έχουν και τουπέ, οπότε ένα reality check τους γκρεμίζει απότομα. Και με Carrera 4S όπως και την πισωκίνητη έχω πατήσει πάλι όταν ήμουν ΦΠ, νομίζω τις εκδόσεις με τα 355 πάλι μπροστά απλά άνοιγα δυσκολότερα και ήταν ρολλ όχι στάση. Όπως είμαι τώρα ρολλ πρέπει να έχω και τις καινούργιες με τα 380 (αν θυμάμαι καλά).

http://www.mediafire.com/watch/g7fu5476vpl5h3t/IMG_1378.MOV

Η δικιά μου S , με powerkit σέρνεται ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καλα οταν τη φερεις ελλαδα στειλε κανα μηνυμα να δουμε τον χιονουλη πως στεκεται διπλα της.....

Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/watch/g7fu5476vpl5h3t/IMG_1378.MOV

Η δικιά μου S , με powerkit σέρνεται ...

 

Καλά μην ποστάρει ο καθένας πώς γυαλίζει το χρώμα ή πώς φέγγουν τα λαμπάκια στο καντράν, υπάρχει ενότητα γι αυτά. THIS - IS - TEA!

Κατά τ' αλλα να τη χαίρεσαι. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

καλα οταν τη φερεις ελλαδα στειλε κανα μηνυμα να δουμε τον χιονουλη πως στεκεται διπλα της.....

 

Καλά, πάτα ένα ταχυδρομικό κώδικα πίσω για να έχει νόημα :laugh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.