Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Πολύ ωραίο πάτημα με A3 1.8 TFSI K04-064, από τα καλύτερα μου πατήματα τον τελευταίο καιρό, δυνατό το Α3 και με προοπτική για περισσότερα. Έχει καιρό που έγινε το πάτημα, είχα πει ότι θα το ανέβαζα κάποια στιγμή οπότε έστω και με τόση καθυστέρηση...

Λοιπόν, έχουμε 25 βαθμοί θερμοκρασία, ελαφρά ανηφορική ευθεία, 2 κάβαλος εγώ, μονοκάβαλος ο άλλος και ξεκινάω 1 αμάξι πίσω. Δήλωσε 323 ρόδα (Δημητριάδη), και όπως φάνηκε από το πάτημα, ναι μεν στις αλλαγές κερδίζω πολύ όπως ήταν λογικό, αλλά και ενδιάμεσα έχω περισσότερη δύναμη κάτι που φαίνεται κυρίως προς το τέλος, πριν την αλλαγή. Και μέχρι ψηλά 4ης πήγα μόνο (200 χλμ), στην 5η πλέον είναι που λυσσάει, μακάρι να μπορούσαμε να πάμε κι άλλο. Αυτό αφήνει απολύτως ανοιχτό το ενδεχόμενο σε πραγματικές συνθήκες και όχι μέσα στο δυναμόμετρο να είμαι πάνω και από 375 μοτέρ, τον χειμώνα που θα ξαναμετρήσω θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον. Το βέβαιο είναι ότι το φάσμα μου ψηλά έχει βελτιωθεί πολύ με το πρόγραμμα στο DSG, που πλέον κάνω αλλαγές στις 7200 και έχω κέρδος 400-500 στροφές χωρίς απώλειες. Ακόμα δουλεύω το ίδιο αβάνς.

Ευχαριστώ τη Νάσια (queen) που βλέποντας να μην ασχολούμαι τόσο καιρό αποφάσισε να σβήσει τις πινακίδες και ουσιαστικά να έχω να βάλω μόνο το κείμενο. Νομίζω αν δεν το έκανε εκείνη θα έφτανε χειμώνας να το ανεβάσω. Τώρα που το σκέφτομαι πλάκα θα είχε που θα βλέπατε 25 βαθμούς θερμοκρασία ξημερώματα. :lol:

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2016 at 6:18 ΜΜ, DarkX said:

Πολύ ωραίο πάτημα με A3 1.8 TFSI K04-064, από τα καλύτερα μου πατήματα τον τελευταίο καιρό, δυνατό το Α3 και με προοπτική για περισσότερα. Έχει καιρό που έγινε το πάτημα, είχα πει ότι θα το ανέβαζα κάποια στιγμή οπότε έστω και με τόση καθυστέρηση...

Λοιπόν, έχουμε 25 βαθμοί θερμοκρασία, ελαφρά ανηφορική ευθεία, 2 κάβαλος εγώ, μονοκάβαλος ο άλλος και ξεκινάω 1 αμάξι πίσω. Δήλωσε 323 ρόδα (Δημητριάδη), και όπως φάνηκε από το πάτημα, ναι μεν στις αλλαγές κερδίζω πολύ όπως ήταν λογικό, αλλά και ενδιάμεσα έχω περισσότερη δύναμη κάτι που φαίνεται κυρίως προς το τέλος, πριν την αλλαγή. Και μέχρι ψηλά 4ης πήγα μόνο (200 χλμ), στην 5η πλέον είναι που λυσσάει, μακάρι να μπορούσαμε να πάμε κι άλλο. Αυτό αφήνει απολύτως ανοιχτό το ενδεχόμενο σε πραγματικές συνθήκες και όχι μέσα στο δυναμόμετρο να είμαι πάνω και από 375 μοτέρ, τον χειμώνα που θα ξαναμετρήσω θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον. Το βέβαιο είναι ότι το φάσμα μου ψηλά έχει βελτιωθεί πολύ με το πρόγραμμα στο DSG, που πλέον κάνω αλλαγές στις 7200 και έχω κέρδος 400-500 στροφές χωρίς απώλειες. Ακόμα δουλεύω το ίδιο αβάνς.

Ευχαριστώ τη Νάσια (queen) που βλέποντας να μην ασχολούμαι τόσο καιρό αποφάσισε να σβήσει τις πινακίδες και ουσιαστικά να έχω να βάλω μόνο το κείμενο. Νομίζω αν δεν το έκανε εκείνη θα έφτανε χειμώνας να το ανεβάσω. Τώρα που το σκέφτομαι πλάκα θα είχε που θα βλέπατε 25 βαθμούς θερμοκρασία ξημερώματα. :lol:

 

 

ωραίο πάτημα όντος, και πολύ καλό μάζεμα του κάνεις... άλλα πάνω που θα άρχηζε το πάρτυ κόψατε :( 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@tsel προς τι η ειρωνία δεν καταλαβαίνω.

Ηρεμία... εδώ ο καθένας μπορεί να μιλήσει για τα ανοίγματά του ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ.

Αντίστοιχα τα σχόλια θα πρέπει να γίνονται ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ και χωρίς ειρωνίες.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Toni_power said:

ωραίο πάτημα όντος, και πολύ καλό μάζεμα του κάνεις... άλλα πάνω που θα άρχηζε το πάρτυ κόψατε :( 

Thanks, ναι δυστυχώς είχε πεσμένο οδόστρωμα μερικά μέτρα παρακάτω και περνάω μόνο μέχρι 100, λίγο παραπάνω και βρίσκω θόλο, με 150 λογικά θα σπάω και προφυλακτήρα. Αν είχαμε ελάχιστα δευτερόλεπτα ακόμα στο πάτημα καταρχήν ερχόταν αλλαγή στο επόμενο δευτερόλεπτο οπότε μπαμ μισό ακόμα και μετά στην 5η βγάζει πολύ δύναμη το μοτέρ, λογικά μέχρι τα 230-240 θα του κανα 1.5 αμάξι ίσως και 2, αλλά είπαμε δικάβαλος εγώ και ξεκίνησα 1 πίσω. Εντάξει δυνατός ήταν κι αυτός έχει κάνει καλό σύνολο και απ' ότι είπε θα το βελτίωνε κι άλλο, πάντως το παλικάρι ήταν εντάξει το είπε και ο ίδιος ότι ψηλά έφευγα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πατημα προχθες με Opel insignia turbo που δηλωσε 230 maha.

2ες 60 με αποτελεσμα στα 160 να ειμαι 1.5 μπροστα

3ες 100 μεχρι 180 2 εγω μπροστα ανοιγομενα.

Εγω ΦΠΕ+μπεκ στο 1 μπαρ...

Link to comment
Share on other sites

Πατησα πριν λιγο με peugeot rc φιλτρο προγραμμα ολοσωμη χωρις κουλερ

2ες 60 περιπου 4 εγω μπροστα

Και 1ες 30 παλι περιπου 3 εγω μπροστα

Fiesta st 182 hp stock περιπου 4+ μπροστ εγω απο 2ες 60.

Εγω φπε+ μπεκ στο 1 μπαρ κ03.

Link to comment
Share on other sites

Σασμαν,εννοεις το δισκοπλατο?εννοειται οτι θα βαλω 6φτερο.

Μετα το χθεσινο πατημα που καναμε με το 207,μου φεραν ενα Ττ για να δουν αν ειμαι ποντικι... :lol:

 

Tt 225 quattro φιλτρο προγραμμα τελικο γυρω στα 265 μου δηλωσε το παιδι.

Απο 2ες 60 γυρω στα 3 αμαξια το Ττ μπροστα

1ες 30 γυρω στα 2.5 αμαξια το Ττ μπροστα.

Εγω κλασικα ΦΠΕ+ΜΠΕΚ ΣΤΟ 1 μπαρ γυρω στα 190-200 αλογα.

υ.γ,queen,πως το ειδατε το 207? :p

Link to comment
Share on other sites

Δυνατό το 207, βέβαια μέσα σε 100 μέτρα δεν μπορείς να δεις και πολλά, ωραίο θα ήταν να κάνανε κανονικό πάτημα έτσι για χαβαλέ, άλλωστε μεγάλη η διαφορά σε άλογα, σε ροπή, big turbo το 207 δεν υπάρχει επαφή με το cupra. Επίσης θυμάσαι νομίζω στο θέμα σου που είχε γράψει η queen ότι έχανε πίεση, ακόμα δεν έχει ασχοληθεί να το φτιάξει μιας και πάει γι άλλα. Αυτή τη στιγμή παίζει να είναι και 20-30 κάτω. Οπότε αν σήκωνε πίεση πιστεύω θα καθόταν αξιοπρεπώς στα 400. Θα πάταγα και γω με το 207, για χαβαλέ, και γω πίσω θα μαι. Αυτές τις μέρες το έχω μέσα, από βδομάδα θα βολτάρουμε και με μένα.

Ρε συ πόσο είχες πέσει στο κάθισμα? Στο πατάκι καθόσουν? Είχες αράξει κανονικά. :lol:

Αν σας ξαναπετύχουμε ας κάνουμε στην άκρη να τα πούμε 5-10 λεπτά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα πεσει στο πατωμα,απλα ειχαμε παει για πατημα και δεν ειχε καθισματα.

Δεν υπαρχει επαφη θοδωρη,350 ειναι στην μηχανικη που παταγε χθες.

Σκληρο το 207,αρρωστησα χθες το βραδυ.

Ναι εννοειται,και γω λογω διακοπων εχω κοψει τα πολλα νυχτερινα...θα μιλησουμε

Link to comment
Share on other sites

Α εντάξει αν τα 350 είναι στη μηχανική... θέλει χιονούλη :lol:

Δύσκολα πάντως πετυχαίνεις τέτοια setup στο δρόμο τυχαία, τα τελευταία χρόνια τουλάχιστον μόνο συννενοημένα γι' αυτό και τα πολύ δυνατά νομίζεις ότι έχουν εξαφανιστεί.

Άντε να παίρνουμε και μεις σειρά για big turbo. Διακοπές μας κόβω Σεπτέμβρη...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago , Passatoukos said:

υ.γ,queen,πως το ειδατε το 207? :p

Πλάκα είχε το παιχνιδάκι, καλό φαινόταν. Έχει μετρήσει στην υψηλή;

Πολύ μαυρίλα ρε παιδί μου πίσω... μπεκ;

Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν , queen said:

Πλάκα είχε το παιχνιδάκι, καλό φαινόταν. Έχει μετρήσει στην υψηλή;

Πολύ μαυρίλα ρε παιδί μου πίσω... μπεκ;

Ναι εχει μετρησει,ειναι 440+

Ισχυει,βγαζει πολυ πραμα...αλλα οι φλατιες του και ο θορυβος ειναι ολα τα λεφτα.

Μολις σας ειδα λεω η νασια ειναι πατα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ από αργα άγριο ξύλο σε bmw 320 e 92 2008 ή 2009 λευκό πινακίδες θεσσαλονικης εγνατία προς βεροια κανένα σημείο επαφης πατάει πρώτος από τα διόδια του πολυμήλου κάνει θόρυβο λέω εδώ ήμαστε πληρώνω πετάω δευτέρα τρίτη και κοντευω να μπω στο μπαγκαζ του πιάνω αριστερά και κατεβάζει ταχύτητα και πατάει παταω και εγώ όπως είμαι με τρίτη και αντισπιν off και το passat άρχησε να χάνει και να φεύγει μπροστά σαν τρελό ηδικα μέσα στα τούνελ το passat έκανε σαν f16 τρελό ήχο!!! Του εσπασα τα νεύρα έκοβε αυτός εκοβα και εγώ πατούσε παρούσα λίγο πριν την βεροια στις κατηφόρες άναψε αλαρμ και κατέβηκε για τσιγαρο... Των κοφταρα μία τρίτη και έφυγα για θεσσαλονικη....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα πολο 1.4 tdi bm 90ps και θελω ν πατησω με ενα renault clio 1.5..εχετε ξαναδει κατι παρομοιο..? και αν ναι ποιο ηταν το αποτελεσμα?

Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2016 at 3:00 ΜΜ, Γιώργος Πανταζής said:

εχω ενα πολο 1.4 tdi bm 90ps και θελω ν πατησω με ενα renault clio 1.5..εχετε ξαναδει κατι παρομοιο..? και αν ναι ποιο ηταν το αποτελεσμα?

****** Σήμερα 6-9-2016 στις 12 τα μεσάνυχτα . Με polo 1.6tdi ψήνεσαι. . . . . . . ? :sword: χαχαχαχαχα :lol:

Edited by activious
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φυγαμε λιγο απο το θεμα μας..μεσα στην εβδομαδα θα καθαριστει το θεμα

 

edit: συνεχιζουμε

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Όπως είμασταν και λογκάραμε η Νάσια με το laptop εμφανίζεται μια bmw σειρά 1 που κουνιόταν συνέχεια, στην αρχή το έγραφα είχε πάει και αργά λέω κάτσε να τελειώνουμε να πάμε σπίτι, αλλά αυτός εκεί, ερχόταν δίπλα και πάταγε, στο τέλος μου κάνει η Νάσια ρίξτου ένα γρήγορο να μας αφήσει ήσυχους. Μην τα πολυλογώ έφαγε το 3κόλωνο και ηρέμησε τέρμα τα κουνήματα, δεν είδα μοντέλο. Συνεχίζουμε τα λογκαρίσματα και εμφανίζεται MG cabrio, τσόφλια που είναι αυτά, άκουσα και σκάσιμο άρχισε κι αυτός τα κουνήματα, άντε λέω να σε δω και σένα. Αυτός έφαγε μια κολώνα αλλά μετά δεν ακολούθησε για chatting έκοψε σε ένα φανάρι και την έκανε. Πολύ βιασύνη πάντως. Τέσπα το λογκάρισμα συνεχίστηκε απρόσκοπτα και όπως είμασταν κομμάτια γυρίσαμε σπίτι. Θα μου πεις τι τα γράφω αυτά, αν περιμένω τους δυνατούς σε τυχαία πατήματα θα γράφω μια φορά στους 6 μήνες.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

45 λεπτά πριν , DarkX said:

Όπως είμασταν και λογκάραμε η Νάσια με το laptop εμφανίζεται μια bmw σειρά 1 που κουνιόταν συνέχεια, στην αρχή το έγραφα είχε πάει και αργά λέω κάτσε να τελειώνουμε να πάμε σπίτι, αλλά αυτός εκεί, ερχόταν δίπλα και πάταγε, στο τέλος μου κάνει η Νάσια ρίξτου ένα γρήγορο να μας αφήσει ήσυχους. Μην τα πολυλογώ έφαγε το 3κόλωνο και ηρέμησε τέρμα τα κουνήματα, δεν είδα μοντέλο. Συνεχίζουμε τα λογκαρίσματα και εμφανίζεται MG cabrio, τσόφλια που είναι αυτά, άκουσα και σκάσιμο άρχισε κι αυτός τα κουνήματα, άντε λέω να σε δω και σένα. Αυτός έφαγε μια κολώνα αλλά μετά δεν ακολούθησε για chatting έκοψε σε ένα φανάρι και την έκανε. Πολύ βιασύνη πάντως. Τέσπα το λογκάρισμα συνεχίστηκε απρόσκοπτα και όπως είμασταν κομμάτια γυρίσαμε σπίτι. Θα μου πεις τι τα γράφω αυτά, αν περιμένω τους δυνατούς σε τυχαία πατήματα θα γράφω μια φορά στους 6 μήνες.

Δώστε τσάγια στο λαό και ειδικά στα honda εγώ όταν βλέπω honda σεληνιαζομαι θέλω να τα περνώ από πάνω ειδικά τα civic vti sedan...!!!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2016 at 0:37 ΜΜ, Andritsos said:

Fever Σήμερα 6-9-2016 στις 12 τα μεσάνυχτα . Με polo 1.6tdi ψήνεσαι. . . . . . . ? :sword: χαχαχαχαχα :lol:

χαχαχα φιλε μου τωρα βρηκα την ευκαιρια να μπω και μολις το ειδα..χαχα ενδιαφερον η προταση σου..:Ρ αυριο κυριακη 18/9/2016******στις 12.00! :Ρ

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2016 at 0:37 ΜΜ, Andritsos said:

****** Σήμερα 6-9-2016 στις 12 τα μεσάνυχτα . Με polo 1.6tdi ψήνεσαι. . . . . . . ? :sword: χαχαχαχαχα :lol:

 

On 17/9/2016 at 7:09 ΜΜ, Γιώργος Πανταζής said:

χαχαχα φιλε μου τωρα βρηκα την ευκαιρια να μπω και μολις το ειδα..χαχα ενδιαφερον η προταση σου..:Ρ αυριο κυριακη 18/9/2016******στις 12.00! :Ρ

 

 

παιδιαααααα.....μεσω p.m...εχουμε και ενστολους στην παρεα μας...

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνουμε παγανιά αργά τη νύχτα μπας και πιάσουμε κάτι καλό. Είμαι σε φανάρι έχοντας μόλις προλάβει να ζεστάνω λάδια όπου έρχεται δίπλα c230 kompressor sports coupe. Ανάβει πράσινο τάπα αυτός, εγώ wtf :lol: Ξεκινάω χαλαρά, τον πετυχαίνω στο επόμενο κάνα 400άρι παρακάτω και κάθομαι πίσω του. Θα ρίξουμε γέλιο τώρα λέω. Πράσινο και ξεκινάει νορμάλ, αλλά 2 δευτερόλεπτα μετά τάπα πάλι, καλά αρχίσαμε και σήμερα λέω. Στα επόμενα λεπτά και ενώ ακολουθώ, έχω πίασει με τη Νάσια συζήτηση για τουρμπίνες, οπότε σε κάποια φάση ανοίγει ο δρόμος μπροστά μου ακόμα αυτός, οπότε έρχομαι δίπλα με 3η 100 και περιμένω. Με το που με βλέπει αυτός, πάλι τάπα. Ε μας έχεις σπάσει τα @@ καρφώνω το γκάζι στο πάτωμα, ίσα που πρόλαβε να πετάξει μούτρα μαζεύω και του σκάω καρότσα σπινάροντας, 7300 αλλαγή και κροτίδες, στο μεταξύ τον έχω κάνει mute μόνο εγώ ακούγομαι, τον βάζω καθρέφτη και αρχίζουν οι κενές να πέφτουν βροχή, περνάω κάτω από γέφυρα ουρλιάζοντας και σκάω 5η από τη δόνηση πρέπει να ξεκίνησαν τα ποτιστικά από πάνω, η διαφορά στο τέλος γήπεδο, φρένα εγώ και περιμένω, οπότε έρχεται και περνάει από δίπλα τόσο ήσυχα λες και του σβησε. Και δυστυχώς αυτό ήταν το μόνο που πετύχαμε όλη νύχτα, ξενερώσαμε τόσο που στο τέλος μιλάγαμε για redecoration στο σπίτι.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.