Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

8 hours ago, Passatoukos said:

Νασια και θοδωρη πρεπει να κανονιστει συναντηση,χθες ειχα 2 σακια ξυλα πισω και 3 καβαλος,οριακα φλερταρω με μπιελες :lol: 

Καλά χαζοπάτημα ήταν έτσι κι αλλιώς, και της Νάσιας έκανε kickdown π.χ.

Εννοείται να κανονίσουμε, και στην παρουσίασή σου, σου είχα πει όποτε θες μας λες. Απλά θυμήσου ότι το Cupra το προλαβαίνεις δεν το προλαβαίνεις (ξέρεις εσύ), το Edition όμως θα μείνει για καιρό B)

Link to comment
Share on other sites

On ‎12‎/‎19‎/‎2017 at 3:33 ΠΜ, Passatoukos said:

Προσπαθουσα να τον πιασω απο ρολλ 70-80 χιλιομετρα να γλυτωσω το σπινιαρισμα γιατι το 4S δεν πιανετΑι απο σταση 1ες.

 

Παρολα αυτα πατησα απο 1ες και θεωρω εκατσα πολυ καλα.

 

 

βρε αγορινα δεν ειχες το σωστο οπλο....μην λεμε ότι δεν πιανεται από σταση...σιγα τα καλτσον....μην σκισει κανα ποντο....παντα υπαρχουν και ποιο καλα...ακομη και σε εκκίνηση μονο...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , XIONOULIS said:

βρε αγορινα δεν ειχες το σωστο οπλο....μην λεμε ότι δεν πιανεται από σταση...σιγα τα καλτσον....μην σκισει κανα ποντο....παντα υπαρχουν και ποιο καλα...ακομη και σε εκκίνηση μονο...

Λευτερη δεν πιανεται απο fwd απο σταση.

Ειδικα στα αλογα μου 290-300 δεν γινεται να το πιασεις αυτο το πραγμα απο σταση η 1ες.

Link to comment
Share on other sites

ισως είναι ανιση η συγκριση που κανεις...πισω κινηση με μπροστινη κινηση στο φαναρι λογικα το πισω θα φυγει ποιο καλα....πρεπει το μπροστινοκινητο να φοραει σλικ λάστιχα και μεγαλα κιολας για να μεγιστοποιηση την τριβη...και αν !!!!λολ...ενώ με ένα τετρακινητο...το παιζεις για πλακα...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι δυστυχώς. Εγώ σκέψου σε μία από τις καλύτερες εκκινήσεις που έχω καταφέρει, με τα R888 να καίνε, 1 αμάξι πίσω από 4S 1η 2α. Δε χαμπαριάζω και από στάση τις πάω, αλλά είμαι πάνοπλος δεν πάω με φραπέ και σαγιονάρα, και πρώτα και πάνω απ' όλα ξέρω σε τι ευθεία θα πατήσω για να προλάβω να ρίξω τη σούβλα. Αλλά βέβαια αν είσαι τετρακίνητος κανένα άγχος, και με σαγιονάρα και με βατραχοπέδιλα...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Σαφως θελει δουλίτσα και χρήμα για να ξεκιναει ενα Fwd και να παταει κατω απο φαναρια με τόσο ροπη.

Εγω επειδη δεν εχω τίποτα απο τα 2,παταω απο 70 :p

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2018 at 8:18 ΜΜ, Passatoukos said:
Σαφως θελει δουλίτσα και χρήμα για να ξεκιναει ενα Fwd και να παταει κατω απο φαναρια με τόσο ροπη.
Εγω επειδη δεν εχω τίποτα απο τα 2,παταω απο 70 :p

 





Sent from my iPad using Tapatalk

 

Edited by activious
merge
Link to comment
Share on other sites

v8 amg  mercedes slk νομιζω ηταν..ειδα το v8 στα πλαγια που εγραφε αλλα δεν εδωσα και πολυ σημασια...μαρσαριζε στο φαναρι...ξεκινησε κιολας...αφησα να δω διαθεσεις ...γιατι δεν εχω ορεξη να τρεχω μονος μου ...και αφου ανοιξε τοτε τερματισα το πενταλι και αρχισαν τα οργανα...απλα εφαγε κολωνα και ηρεμησε μεχρι το επομενο φαναρι που ηταν ποιο κατω...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

χιχιχι στο πηγαινε για λαρισα  ψοφια πραγματα αλλα χαρηκα τις δυνατοτητες του χιονουλη....τελειοι δρομοι πλεον επιτελους....στο γυρνα ομως επεσε τσαι λιπτον on the rocks...ειμαι αριστερα και με 140 πχ και μου παιζουν φωτα να κανω ακρη και εβλεπα κατι που σε ογκο που δεν το ειχα ξαναδει στην πιατσα.... παω δεξια και μιας δεν υπηρχε ψυχη  παρα μονο εγω και αυτος...που λεφτα για ταξιδια πες...ανοιγω πιεση και παμε να εκτιμησουμε .....270+ και με κοιταζε σαν χανος... ...ποιο κατω αφου παιζαμε πολυ ωρα ειδα και τι ηταν ....μ5 2018 aim competition package εγραφε με γερμανικες πινακιδες ασπρο.... ειχε πλακα επιτελους να βρεις κατι αξιο να μπορει να κατσει διπλα...πεσαμε απτις κολωνες σε καροτσες....επιτελους...

και ενα νορμαλ 330 ντιεσελ που απλα ειχε οιστρο και ηθελε να δεις πως παει... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

στο θεο του δεν παιζεται...καταλυτη ,2 μεσαια και τελικο ,καινουργια εξατμιση για να μην κανει θορυβο...χαχαχαχαχα....

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάτημα με ροκο 14αρι dsg φπε κουλερ (με πρόγραμμα ρεβο απενεργοποιημενο στο πάτημα). 3ες 100 μου έριξε 3 αμάξια μόνος αυτός, δικαβαλος εγώ. Από 2ες 60 του μπέρδευε οι ταχύτητες οπότε και που του άνοιξα το κόψαμε το πάτημα. 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα θρασος..σ2000 στα διοδια για να μπω στην αττικη....κολλαει απο πισω αφου πληρωσαμε...απο πρωτη ανοιγμα...ηταν ανοικτος...τον λυπηθηκε η ψυχη μου...μαυρισε ο τοπος ...ειχα και καιρο να το ανοιξω,....λολ κρυφτηκε ο ηλιος ενα πραγμα..χ.αχαχαχα ενα απτα james bond κολπα του χιονουλη....1f602.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , XIONOULIS said:

χαχαχα θρασος..σ2000 στα διοδια για να μπω στην αττικη....κολλαει απο πισω αφου πληρωσαμε...απο πρωτη ανοιγμα...ηταν ανοικτος...τον λυπηθηκε η ψυχη μου...μαυρισε ο τοπος ...ειχα και καιρο να το ανοιξω,....λολ κρυφτηκε ο ηλιος ενα πραγμα..χ.αχαχαχα ενα απτα james bond κολπα του χιονουλη....1f602.png

Καλα αν πετυχεις ομως και κανα τουρμπατο S2000 θα δεις πως ανοιγει διαολεμενα καλα.. Εχω φιλους χονταιους. Φτηνουν και παιρνουν αλογα τα ρημαδια.. πολλες επιλογες για βελτιωση.

Edited by GIANNIS_KAN
Link to comment
Share on other sites

οποιο αμαξι γινει τουρμπο θα παει καλυτερα....αμα φτύνουν οι φιλοι σου γλυκερινη μεσα στο ντεποζιτο στανταρακι θα σε περνανε....με τι ιπποδυνάμεις λες τωρα σε παιζουν οι φιλοι σου?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά οτιδήποτε τουρμπάτο μπορεί δυνητικά να είναι δύσκολος αντίπαλος, ειδικά σε ελαφριά καρότσα όπως s2k, τάπερ κ.α. Δεν είναι όμως το πιό απλό πράγμα να τουρμπίσεις ατμόσφαιρα, δεν το κάνει ο καθένας. Πολύ ευκολότερα πας από μαμά turbo σε υβρίδιο, ακόμα και σε big turbo. Οπότε είναι κρίμα που οι εμμονές της Honda στην ατμόσφαιρα δεν έδωσαν τη δυνατότητα για εύκολη βελτίωση, και μπορεί τα πρώτα χρόνια της παραγωγής του να φιγουράριζε στα δυνατά, στα τελευταία όμως που αγρίεψαν τα πράγματα κυρίως από το VAG, δεν πλησίαζε καν. Άλλο 240 άλογα το 2000 και άλλο το 2010. Και βέβαια δεν πας πουθενά με 22 κιλά. Δεν είναι τυχαίο που περίπου από το 2006 και έπειτα έχουν το παρατσούκλι πελάτης. Η λογική λέει πως αν δεν σταματούσε η παραγωγή του το 2009 λόγω μειωμένου ενδιαφέροντος για roadster (που έπεσε για κακή του τύχη πάνω στην θεαματική αύξηση ζήτησης στα suv και hot hatchbacks) θα βλέπαμε αργά ή γρήγορα και την τουρμπάτη εκδοχή του, όπως τελικά έβαλε μυαλό η κατασκευάστρια και το κανε στο τάπερ, έστω και αν της πήρε 20 χρόνια. Αλλά βέβαια όσο τουμπανέιρος κι αν είναι το νέο τάπερ, στη χώρα μας με 50 χιλιάρικα που κι αυτό δεν ξέρω αν θα μείνει τόσο μέχρι να φτάσει στην αντιπροσωπεία, μόνο σαν concept μπορώ να το δω (δεν θα το δούμε πουθενά δηλαδή). Πιθανότερο να πετύχεις τουρμπάτο s2k...

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago , XIONOULIS said:

οποιο αμαξι γινει τουρμπο θα παει καλυτερα....αμα φτύνουν οι φιλοι σου γλυκερινη μεσα στο ντεποζιτο στανταρακι θα σε περνανε....με τι ιπποδυνάμεις λες τωρα σε παιζουν οι φιλοι σου?

Κλ με το δικό μου δεν συγκρίνονται δεν υπάρχει επαφή. Απλά αναφέρω ότι ένα S2000 σε τούρμπο καταστάσεις σκοτώνει. Μακάρι να βρεις κτ αντάξιο του αμάξιου σου να κάνετε ένα πάτημα να το χαρείς, γτ προσωπικά θεωρώ όταν κοβεσαι με ένα άλλο αμάξι ισοδύναμο είναι πιο ωραίο το πάτημα. Γενικά θεωρώ βελτίωνονται και παίρνουν αρκετά τα Hondaκια. Πχ φίλου (είναι και άλλοι με πιο μεγάλες ιπποδυνάμεις) πιο παλιά civic eg 16αρι μόνο χιτώνια έβγαλε 450 άλογα, αλλά τα συμπαθώ μόνο σαν μοτέρ, σε όλα τα άλλα δεν. 

Link to comment
Share on other sites

λολ....εντελως αλλου τροπου σκεψης ομως,,,,

προγραμματισμενα πατηματα σε ντραγκστερ μονο εκανα...του χρονου ισως το κατεβασω παλι να δω αμα θα μπω στα 9ρια αυτη την φορα...

 

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

παρολο που ειμαι στο club καιρο και βελιωνω το αμαξι γενικα δεν κανω κοντρες αλλα καμμια φορα πειραματιζομαι μιας και μου γεννιουται αποριες ετσι ξαφνικα απο το πουθενα.

 

Σημερα λοιπον το βραδυ εκει που οδηγουσα χαλαρα βλεπω κατι να ερχεται απο πισω μου σχετικα γρηγορα.

 

Μου ανεβηκε ξαφνικα η διαθεση και ειπα για να δουμε τι ειναι αυτο. Προς μεγαλης μου εκπληξη, να σου ενα Cooper works 2016. Κολλαει πισω μου ενω πηγαινα με τεταρτη ανηφορα χαλαρα με 120. Αλλαζω σε τριτη... εν τω μεταξυ αυτος βγαινει απο δεξια μου να με περασει ερχεται διπλα μου δινει φουλ... δινω κι εγω μπαινει μπροστα μου και ειμαι απο πισω στα 5 μετρα κολλημενος φορτωνω τριτη και τον μαζευω στα 2 μετρα. Τρελαινομαι  σπαω την τριτη 170 στο κοντερ καρφωνω τεταρτη γεμιζω ειμαι αριστερα του και στα 210 ειμαστε διπλα διπλα και φευγω. Εν ολιγοις τι να πω... εχω κατα-ενθουσιαστει. Το αμαξι μου με ολα αυτα που του εχω φορτωσει το ζυγισα σε αγωνιστικη πλαστιγγα και χωρις επιβατη (με φουλ ρεζερβουαρ) βγηκε 1790 κιλα. Εγω 130 και η κοπελια 65 συνολο 1985. Με 360 αλογα με εβγαλε ασπροπροσωπο το CC και δε το περιμενα απο το 1.8 με την Κ04-64. 5.2 kg/PS το cooper 5.0 kg /PS εγω μονοκαβαλος ο αλλος, δικαβαλος εγω. Που να το περιμενε ο καημενος θα το θυμαται για καιρο.

 

Ειμαι ακομα ενθουσιασμενος......

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

και εσυ 130 .... τανκς εισαι ....

πουνα παει το αμοιρο....1985 κιλα...και καλα και καλα..μην τοπεις ουτε του παπα....χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago , XIONOULIS said:

λολ....εντελως αλλου τροπου σκεψης ομως,,,,

προγραμματισμενα πατηματα σε ντραγκστερ μονο εκανα...του χρονου ισως το κατεβασω παλι να δω αμα θα μπω στα 9ρια αυτη την φορα...

 

Δεν μ άρεσαν ποτέ τα 400αρια.. 

Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2018 at 1:11 ΠΜ, panagiotispoulios said:

παρολο που ειμαι στο club καιρο και βελιωνω το αμαξι γενικα δεν κανω κοντρες αλλα καμμια φορα πειραματιζομαι μιας και μου γεννιουται αποριες ετσι ξαφνικα απο το πουθενα.

 

Σημερα λοιπον το βραδυ εκει που οδηγουσα χαλαρα βλεπω κατι να ερχεται απο πισω μου σχετικα γρηγορα.

 

Μου ανεβηκε ξαφνικα η διαθεση και ειπα για να δουμε τι ειναι αυτο. Προς μεγαλης μου εκπληξη, να σου ενα Cooper works 2016. Κολλαει πισω μου ενω πηγαινα με τεταρτη ανηφορα χαλαρα με 120. Αλλαζω σε τριτη... εν τω μεταξυ αυτος βγαινει απο δεξια μου να με περασει ερχεται διπλα μου δινει φουλ... δινω κι εγω μπαινει μπροστα μου και ειμαι απο πισω στα 5 μετρα κολλημενος φορτωνω τριτη και τον μαζευω στα 2 μετρα. Τρελαινομαι  σπαω την τριτη 170 στο κοντερ καρφωνω τεταρτη γεμιζω ειμαι αριστερα του και στα 210 ειμαστε διπλα διπλα και φευγω. Εν ολιγοις τι να πω... εχω κατα-ενθουσιαστει. Το αμαξι μου με ολα αυτα που του εχω φορτωσει το ζυγισα σε αγωνιστικη πλαστιγγα και χωρις επιβατη (με φουλ ρεζερβουαρ) βγηκε 1790 κιλα. Εγω 130 και η κοπελια 65 συνολο 1985. Με 360 αλογα με εβγαλε ασπροπροσωπο το CC και δε το περιμενα απο το 1.8 με την Κ04-64. 5.2 kg/PS το cooper 5.0 kg /PS εγω μονοκαβαλος ο αλλος, δικαβαλος εγω. Που να το περιμενε ο καημενος θα το θυμαται για καιρο.

 

Ειμαι ακομα ενθουσιασμενος......

Φιλε μου το εργαστασιο το δινει 1420 κιλα,τα 1800 κιλα ΧΩΡΙΣ επιβατη ειναι καπως,βασικα πολυ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ.

 

Δεν γινεται ενα Cc να ζυγιζει 1800 κιλα.

 

Και επειδή εχω και εγω Passat k04-023 στα 290-300hp,εχω πατησει με Works F56 231hp αυτοματο,μια απο 1ες και μια απο 2ες.

Και στις 2 περιπτωσεις πηρε και για το σπιτι,στην μικρη πιεση.

Με το Setup σου αν εισαι οντως 360 αλογα επρεπε να παιζεις με το γκαζι διπλα του.

Edited by Passatoukos
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , GIANNIS_KAN said:

Δεν μ άρεσαν ποτέ τα 400αρια.. 

χαχαχα τα 400 μετρα ειναι τα ποιο καθαρα...εκει φαινεται τι κανει το αυτοκινητο σου και δεν εχει μυστικα και ποντικιες γιατι πολυ απλα αποκλειεσαι,,,λολ για αυτο οσοι μπαινουν σε 10 κατηγορια πχ ειναι 700 αλογα....9 παει 700+ και ναι τοτε εχει αξια το πατημα γιατι ξεκινας απο σταση και οτι κανεις...

για αυτο λεω αλλο τροπο σκεψης...ποντικιες κτλ ειναι στο δρομο.στην πιστα ειναι αλλιως,,

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago , Passatoukos said:

Φιλε μου το εργαστασιο το δινει 1420 κιλα,τα 1800 κιλα ΧΩΡΙΣ επιβατη ειναι καπως,βασικα πολυ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ.

 

Δεν γινεται ενα Cc να ζυγιζει 1800 κιλα.

 

Και επειδή εχω και εγω Passat k04-023 στα 290-300hp,εχω πατησει με Works F56 231hp αυτοματο,μια απο 1ες και μια απο 2ες.

Και στις 2 περιπτωσεις πηρε και για το σπιτι,στην μικρη πιεση.

Με το Setup σου αν εισαι οντως 360 αλογα επρεπε να παιζεις με το γκαζι διπλα του.

 

6 hours ago , Passatoukos said:

Φιλε μου το εργαστασιο το δινει 1420 κιλα,τα 1800 κιλα ΧΩΡΙΣ επιβατη ειναι καπως,βασικα πολυ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ.

 

Δεν γινεται ενα Cc να ζυγιζει 1800 κιλα.

 

Και επειδή εχω και εγω Passat k04-023 στα 290-300hp,εχω πατησει με Works F56 231hp αυτοματο,μια απο 1ες και μια απο 2ες.

Και στις 2 περιπτωσεις πηρε και για το σπιτι,στην μικρη πιεση.

Με το Setup σου αν εισαι οντως 360 αλογα επρεπε να παιζεις με το γκαζι διπλα του.

Φιλε προσεξε να δεις γιατι δεν διαβασες σωστα το ποστ μου και επιπλεον μερικες λεπτομερεεις για του λογου το αληθες:

 

1. δεν διαβασες καλα το ποστ. Εγραψα απο πανω: Το αμαξι μου με ολα αυτα που του εχω φορτωσει το ζυγισα σε αγωνιστικη πλαστιγγα και χωρις επιβατη (με φουλ ρεζερβουαρ) βγηκε 1790 κιλα.

 

Εξηγω λοιπον οτι περα απο ολα αυτα που εχουν γινει μηχανικα σε αναβαθμισεις ακομα και με δεσιματα για το σασι, ατσαλινα σινε-μπλοκ custom made  κτλπ κτλπ το αμαξι εχει επανω 6 ενισχυτες ηχου, 2 τεραστια subs, ξυλινες κατασκευες σε διαφορα σημεια, ολο το αμαξι εχει ηχομονωθει για λογους ηχητικης ποιοτητας, ξυλο πλακα που εχουν δεθει τα πισω ξαθισματα για να πεφτουν σαν ενα κτλπ κτλπ....

 

2. Ακουσον ακουσον.... για να μπορεσει το αμαξι μετα απο ολα αυτα που εγιναν να ερθει ξανα στο κανονικο του υψος, στο μαξι μπηκαν μπροστα ελατηρια απο αλλο μοντελο diesel και πισω που ειχε κατσει στο πατωμα μπηκαν ελατηρια απο TIGUAN με ενισχυσεις επιπλεον μπλε ελατηρια απο MAD.

 

3. Επαναλαμβανω οτι το αμαξι εχει ζυγιστει σε αγωνιστικη πλαστιγγα με πιστοποιητικα σε συνεργειο που τη διαθετει και ζυγιζονται αγωνιστικα ελληνων οδηγων που προετοιμαζονται εκει πριν απο διαφορους αγωνες. Πληροφοριακα το αυτοκινητο εχει 920 κιλα στο μπροστινο αξονα και 870 πισω για αυτο και εχει ελαφρυνει λιγο το τιμονι.

 

4. Εχω παλαιοτερα ποσταρει τα dyno. Το επισυναπτω αλλη μια για του λογου το αληθες. 

 

5. Θεωρεις ακομα οτι θα μπορουσα να παιζω με το γκαζι διπλα του???

passat cc k04 ZXN 5676.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.