Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Aν ήταν μαμά, θα έκανες τρελό γλέντι! Εχω S2K, αλλά πίστεψέ με, σε μαμά κατάσταση πίνει ακόμη και από το δικό μου TSi! Έπρεπε να τον διδάξεις τι εστί R!

Link to comment
Share on other sites

S2000 στην παραλιακη πριν απο λιγο... μου κολαει βεντουζα προφυλακτηρα κ σε ολες τις σφηνες κολητος πισω στην μιση παραλιακη. Πολυ προκλητικος! Κ μολις καταφερνω κ τον φερνω διπλα στο φαναρι στο ρομεο κατεβαζω τζαμι και του λεω ' οκ λοιπον παμε?' γελοντας μου απανταει 'ασε φιλε δεν σε παιρνει' κ δεν ανοιγει ....σκατοκοτες χονταιοι μια ζωη κομπλεξικοι κ παντα τελευταιοι!!!

Mάλλον αυτόν δεν "τον έπαιρνε"!!! :roadrage::lol::lol:

Δεν του είπες: "Κρίμα τις βενζίνες που θα έκαιγα αν είσαι το πολύ 1ο στάδιο"

Αν είχε όμως καμιά τρελή βελτίωση, μπορεί και να το εννοούσε. :thumbsup:

Μήπως "ξεφυσούσε"; Πώς ακουγόταν πίσω σου;

Link to comment
Share on other sites

ενδεικτηκα το 122αρι θελει αλαγη ταχητας στις 4000σαλ ....

Τα παραλές... να έλεγες αλλαγή στις 5500, ναι.

Link to comment
Share on other sites

S2000 στην παραλιακη πριν απο λιγο... μου κολαει βεντουζα προφυλακτηρα κ σε ολες τις σφηνες κολητος πισω στην μιση παραλιακη. Πολυ προκλητικος! Κ μολις καταφερνω κ τον φερνω διπλα στο φαναρι στο ρομεο κατεβαζω τζαμι και του λεω ' οκ λοιπον παμε?' γελοντας μου απανταει 'ασε φιλε δεν σε παιρνει' κ δεν ανοιγει ....σκατοκοτες χονταιοι μια ζωη κομπλεξικοι κ παντα τελευταιοι!!!

Κομπλεξικοί όσο δεν πάει.Αυτοί έχουν το vtec σαν το 8 θαύμα.....

Πάτα ένα απότομο φρενάριζμα να σου κάνει δώρο καινούργιο προφυλακτήρα με εξατμίσεις από GOLF R. :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κομπλεξικοί όσο δεν πάει.Αυτοί έχουν το vtec σαν το 8 θαύμα.....

Πάτα ένα απότομο φρενάριζμα να σου κάνει δώρο καινούργιο προφυλακτήρα με εξατμίσεις από GOLF R. :roadrage:

Golf R20 έχει το παιδί. :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Golf R20 έχει το παιδί. :roadrage:

Δεν το πρόσεξα...... :tongue:

Τα φώτα ημέρας που έχει το Golf R20 (μια που το έφερε η κουβέντα) σαν ανταλλακτικό άμα τα πάρω μπαίνουν στο CC?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πρόσεξα...... :rolleyes:

Τα φώτα ημέρας που έχει το Golf R20 (μια που το έφερε η κουβέντα) σαν ανταλλακτικό άμα τα πάρω μπαίνουν στο CC?

Λογικά ναι, 190 euro από ebay.

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμιά ώρα στεναχώρισα έναν μικρό που με κολουσε απο πίσω με Opel corsa opc 220ps μπλε σε άνοιγμα δευτέρας τρίτης...:rolleyes: στο τελείωμα της τρίτης άφησε το γκάζι. Λέει εδώ δεν πέζουμε...!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε! εντάξει δεν ήταν stock Τ-Sport 192 η Celica! Θα είχε "σαλιγκαράκι" και αν κρίνω ότι ακολουθούσε άνετα Boxter S της εποχής (δηλαδή 280ΗΡ περίπου) και 348TB του 1989 (δηλαδή 295ΗΡ) κάπου "εκεί" θα έπαιζε και αυτή (δηλαδή +/- 300/320ΗΡ.). Τώρα ο οδηγός της F-430 πρέπει να ήταν ή "κουλός" ή με "πεσμένες" αναρτήσεις, φόβο μη "φάει" λάστιχα κ.λπ ΚΑΙ ΕΚΟΒΕ ΠΟΛΥ στις στροφές. Μπορεί όμως οι στροφές να ήταν ΠΟΛΥ κλειστές αλλά και ο "τσελιγκάτος" να είχε καμιά super uper coilover και να είναι rallyman! Tην ΑΜG δεν την "έβλεπε πουθενά" πάντως! Εγώ γούσταρα πάντως το "cinque" με τις ρίγες! Θα έπαιζε όμως καμιά 120στή ΗΡ για να του επιτρέψουν να μπει Varano, γιατί η πίστα είχε και safety car άρα καταλαβαίνουν ποιά "μπορούν" χωρίς (σοβαρούς) κινδύνους και ποιά όχι!

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον αυτόν δεν "τον έπαιρνε"!!! :frantics:B):whistling:

Δεν του είπες: "Κρίμα τις βενζίνες που θα έκαιγα αν είσαι το πολύ 1ο στάδιο"

Αν είχε όμως καμιά τρελή βελτίωση, μπορεί και να το εννοούσε. :yahoo:

Μήπως "ξεφυσούσε"; Πώς ακουγόταν πίσω σου;

απο φαναρι σε φαναρι οταν ανοιγε η κινηση το χοντα εξαφανιζονταν προς τα πισω... 99,9% μαμα ηταν, παρολα αυτα η ενοχλητικη προκλητικοτητα του παραμενε αμειωτη :rolleyes:

και οχι δεν εκανε τσαφ-τσουφ, αλλα τεσπα το θεμα δεν ειναι τι ειχε ο καθενας κατω απο το καπο κ ουτε το πρωτο τσαι που πινω θα ηταν αν με περναγε

αλλα οταν πας κ κολας καλυτερα να εισαι διατεθημενος να ανοιξεις αλλιως κατσε στα αυγα σου κ μην κανεις τπτ

Link to comment
Share on other sites

με ενα σετ coilover , αντιστρεπτικες , σινεμπλοκ , μπλοκε, σουπα μουπες κουπες και το καροτσακι του ΑΒ στρίβει :pardon:

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Πριν καμιά ώρα στεναχώρισα έναν μικρό που με κολουσε απο πίσω με Opel corsa opc 220ps μπλε σε άνοιγμα δευτέρας τρίτης...:pardon: στο τελείωμα της τρίτης άφησε το γκάζι. Λέει εδώ δεν πέζουμε...!!!

Μα καλα ο μικρος πηγε να τα βαλει με τη λιμο??? :console::rolleyes::blush:

Link to comment
Share on other sites

απο φαναρι σε φαναρι οταν ανοιγε η κινηση το χοντα εξαφανιζονταν προς τα πισω... 99,9% μαμα ηταν, παρολα αυτα η ενοχλητικη προκλητικοτητα του παραμενε αμειωτη :pardon:

και οχι δεν εκανε τσαφ-τσουφ, αλλα τεσπα το θεμα δεν ειναι τι ειχε ο καθενας κατω απο το καπο κ ουτε το πρωτο τσαι που πινω θα ηταν αν με περναγε

αλλα οταν πας κ κολας καλυτερα να εισαι διατεθημενος να ανοιξεις αλλιως κατσε στα αυγα σου κ μην κανεις τπτ

Δε μπορω να καταλαβω το κομπλεξ που εχουν οι Χονταιοι με τους Vagites και σε μερικες περιπτωσεις το αντιστροφο :console: .Ειχα ακουσει και'γω απο τη παρεα μου στη Καλαματα για ενα μαντραχαλα 30φευγα ηλικιακα που το ονειρο του ηταν το Civic VTI με τα 160 ατια και τελικα αποκτησε ενα σαπιο απο δαυτο κυριολεκτικα και εκανε λες και ειχε παρει το απολυτο υπεροπλο......ΕΛΕΟΣ :blush: !!!! Θυμαμαι και ενα παλικαρι μελος του club αν δε κανω λαθος λεγοταν LIAKOS αυτος ειχε το Golf gti 6 με προγραμμα μια αναλογη περιπτωση και αυτος :rolleyes: !!!

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω το κομπλεξ που εχουν οι Χονταιοι με τους Vagites και σε μερικες περιπτωσεις το αντιστροφο :pardon: .Ειχα ακουσει και'γω απο τη παρεα μου στη Καλαματα για ενα μαντραχαλα 30φευγα ηλικιακα που το ονειρο του ηταν το Civic VTI με τα 160 ατια και τελικα αποκτησε ενα σαπιο απο δαυτο κυριολεκτικα και εκανε λες και ειχε παρει το απολυτο υπεροπλο......ΕΛΕΟΣ :rolleyes: !!!! Θυμαμαι και ενα παλικαρι μελος του club αν δε κανω λαθος λεγοταν LIAKOS αυτος ειχε το Golf gti 6 με προγραμμα μια αναλογη περιπτωση και αυτος :console: !!!

\

Πάντως εγώ που μένω Καλαμάτα και κυκλοφορώ αρκετά (η αλήθεια όχι ιδιαίτερα αργά το βράδυ) δεν είδα κανένα "μερακλίδικο" παλιό Civic Vti να "σκορπά" τον τρόμο!... Μόνο Aston Martin Vantage (λευκή και κουκλάρα!), μία Porsche 911 S, κανα-δύο καλά Astra OPC, ένα μπλε Impreza WRX (προσπαθώ να το πετύχω σε κανά "ανοιχτό" κομμάτι με το Astra VF μου να δω "τί είναι"[: απλό/Sti;] αλλά δεν "κάθεται" φάση -μόνο λεονταρισμούς στην Κρήτης βλέπω που "δε λέει",) ένα ωραίο ασημί EVO IX "τούμπανο" κι αν μιλάμε από κάπως παλαιότερα ένα καλοδιατηρημένο Toledo 1.8 20VT που αράζει συνήθως στο τέρμα Αριστομένους με Μακεδονίας. Από HONDA CIVIC καλοδιατηρημένα ΟΥΤΕ ΛΕΠΙ φίλε συντοπίτη! :blush:

Υ.Γ: Α! Τώρα θυμήθηκα: είναι ένα κόκκινο με τρελό body kit και αεροτομές που το βλέπω κάποιες φορές στα Praktiker αλλά "μοτερικώς" δεν "ακούω" συγκλονιστικά πράγματα!

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγώ στη γειτονιά μου 2 honda φτιαγμένα μάλιστα το ένα είναι βαμμένο πορτοκαλί....Η απόλυτη καγκουριά που μόνο οι χονταίοι μπορούν να επιδείξουν!!Το ένα honda έχει φορέσει πίσω και αεροτομή από evo και έχει χειροποίητους αεραγωγούς στο καπό και το χρώμα είναι το πράσινο της σαύρας μάλιστα αυτό το πρασινάκι έχει φορέσει και τουρμπίνα και έχει φτάσει τα 330 ps...Προχτές που είχα βγει μία βόλτα με το rs μου κολλούσε διαρκώς και τελικά όταν φτάσαμε δίπλα δίπλα μου είπε ότι ανοίγω μόνο με στοίχημα...Τον έχω πατήσει 2 φορές τον συγκεκριμένο με το rs αλλά την συγκεκριμένη στιγμή ήταν κάπως νωρίς και οι δρόμοι της Θεσσαλονίκης ήταν πολυσύχναστοι και δεν ήθελα να κερδίσω 200 ευρώ και να τρέχω πάλι στα αυτόφωρα...

Πάντως έχουν πλάκα οι χονταίοι...Καλός κινητήρας ο vtec με πολύ καλό ήχο όταν φτάνει στα κόκκινα αλλά να μην τον θεοποιούμε κιόλας.Έχει να εξελιχθεί πάρα πολλά χρόνια.Χίλια μπράβο που καταφέρανε πριν 20 χρόνια και έβγαλαν από 1600 κυβικά 160 ατμοσφαιρικά άλογα τότε που η vw πάλευε να βγάλει 120 από 1800 κυβικά αλλά και οι 20vt και οι tsi έχουν ξεπεράσει νομίζω τους παρωχημένους vtec.Βέβαια κάτι άκουσα ότι τη νέα χρονιά η honda ετοιμάζει καινούριο crx με κομπρέσσορα και 200 άλογα στα 1500 κυβικά.Θα δείξει τι μπορεί να κάνει και αυτό στο δρόμο!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγώ στη γειτονιά μου 2 honda φτιαγμένα μάλιστα το ένα είναι βαμμένο πορτοκαλί....Η απόλυτη καγκουριά που μόνο οι χονταίοι μπορούν να επιδείξουν!!Το ένα honda έχει φορέσει πίσω και αεροτομή από evo και έχει χειροποίητους αεραγωγούς στο καπό και το χρώμα είναι το πράσινο της σαύρας μάλιστα αυτό το πρασινάκι έχει φορέσει και τουρμπίνα και έχει φτάσει τα 330 ps...Προχτές που είχα βγει μία βόλτα με το rs μου κολλούσε διαρκώς και τελικά όταν φτάσαμε δίπλα δίπλα μου είπε ότι ανοίγω μόνο με στοίχημα...Τον έχω πατήσει 2 φορές τον συγκεκριμένο με το rs αλλά την συγκεκριμένη στιγμή ήταν κάπως νωρίς και οι δρόμοι της Θεσσαλονίκης ήταν πολυσύχναστοι και δεν ήθελα να κερδίσω 200 ευρώ και να τρέχω πάλι στα αυτόφωρα...

Πάντως έχουν πλάκα οι χονταίοι...Καλός κινητήρας ο vtec με πολύ καλό ήχο όταν φτάνει στα κόκκινα αλλά να μην τον θεοποιούμε κιόλας.Έχει να εξελιχθεί πάρα πολλά χρόνια.Χίλια μπράβο που καταφέρανε πριν 20 χρόνια και έβγαλαν από 1600 κυβικά 160 ατμοσφαιρικά άλογα τότε που η vw πάλευε να βγάλει 120 από 1800 κυβικά αλλά και οι 20vt και οι tsi έχουν ξεπεράσει νομίζω τους παρωχημένους vtec.Βέβαια κάτι άκουσα ότι τη νέα χρονιά η honda ετοιμάζει καινούριο crx με κομπρέσσορα και 200 άλογα στα 1500 κυβικά.Θα δείξει τι μπορεί να κάνει και αυτό στο δρόμο!!

τι honda εχει?

ποιο RS εχεις? Focus? , Clio ? τι RS

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Kαταρχήν έχω σαν δεύτερο αμάξι το ταπεινό πολάκι.Το megane rs έχω το καινούριο τσιπαρισμένο με 295 άλογα...Ο τυπάς που με προκάλεσε έχει honda 1600 vti με ''σαλίγκαρο'' και 330 ps...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να το πάρω σε κίτρινο,σύμφωνα με τον αντιπρόσωπο της Ρενό έπρεπε να περιμένω 4 μήνες γιατί δεν υπήρχε ετοιμοπαράδοτο.Η πλάκα ήταν ότι μόλις είχα δει το κίτρινο με τους μαύρους καθρέπτες και την κόκκινη δαγκάνα brembo το ερωτεύτηκα κατευθείαν.Όμως τελικά υπέκυψα και πήρα το rs σε μπορντώ :p Μία χαρά είναι το γαλλάκι απλά θεωρώ κοροιδία για ένα αυτοκίνητο που κοστίζει στο εξωτερικό 29000 εδώ να χρειάζεται να πληρώνουμε 34000 χάρη στον γελοίο φόρο πολυτελείας...Πάντως αυτή την περίοδο έχω αφήσει το γαλλάκι στο πάρκινγκ γιατί έχω άλλο μεγάλο έρωτα...Το ταπεινό polaki φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.