Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Έχουμε εδώ Θεσσαλονίκη ένα υβριδικό cupra dsg αλλά έχει περιοριστεί στα 235 άλογα,κατάφερε κάποιο cupra dsg να φτάσει 260 άλογα??ωχ ποιός ακούει τον αδερφό μου τώρα <_< Μήπως μιλάς για τα παλιά cupra 1.8 20vt?

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε εδώ Θεσσαλονίκη ένα υβριδικό cupra dsg αλλά έχει περιοριστεί στα 235 άλογα,κατάφερε κάποιο cupra dsg να φτάσει 260 άλογα??ωχ ποιός ακούει τον αδερφό μου τώρα :hyper: Μήπως μιλάς για τα παλιά cupra 1.8 20vt?

Στα 260-270 παίζει ένα λευκό Θεσσαλονίκη. <_<

Θα σκωτωνει ότι κηνίτε..

Link to comment
Share on other sites

Στα 260-270 παίζει ένα λευκό Θεσσαλονίκη. :hyper:

Θα σκωτωνει ότι κηνίτε..

χαχα το κινειται το σκοτωσες τζορτζιο.. :sword:

μην παρεξηγηθεις ε! <_<

καλα πηγαινει το ιμπιζα και με τοσα αλογα σε συνδυασμο με το βαρος εκτελει.. αλλα δεν ειναι για πολλα ο tsi, σε καθε περιπτωση ρισκαρεις. κανα προγραμματακι αμα το γουσταρεις και μια χαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

χαχα το κινειται το σκοτωσες τζορτζιο.. :tongue:

μην παρεξηγηθεις ε! :tongue:

καλα πηγαινει το ιμπιζα και με τοσα αλογα σε συνδυασμο με το βαρος εκτελει.. αλλα δεν ειναι για πολλα ο tsi, σε καθε περιπτωση ρισκαρεις. κανα προγραμματακι αμα το γουσταρεις και μια χαρα ειναι.

Χαχαχαχαχα. Το έκανε όλο σφυριλατο...!!!! Άλλαξε και τουρμπινα, έβαλε και ενισχυμένα δισκάκια στο dsg.

Link to comment
Share on other sites

7 30 το απογευμα,φαναρια λαρισης πριν τον περιφεριακο στο βολο..πιανει κοκκινο και ερχετε διπλα λευκο corolla αυτο με τα στρογγυλα φαναρια εμπρος το 3πορτο..μαυρο καπο ο τυπος ιντερκουλερ απο volvo fh16 τσαφ τσουφ η σκαστρα του απο το kenworth κλπ..ακολουθει ο διαλογος..

toyotomi:φιλε προς τι τοση μαυριλα η κασα σου?νεκροθαφτης εισαι??

εγω: ναι ρε φιλε εχω γραφειο τελετων,ψηνεσαι να σου κανω κηδεια δωρεαν??

toyotomi:γελια...

αναβει πρασινο...ξεκιναει και σπινιαρει σαν τρελος εγω χαλαρα περναω τις 3 και κατι στην πρωτη και δινω.. στα 180 περιπου σταματαω να δινω..η καροτσες που μαζεψε ηταν σαν τα road train της αυστραλιας μπορει και παραπανω..με τα πολλα κοβω ερχετε διπλα χαιρεταει(ωραιος) και συνεχιζει τον δρομο του ηρεμα πλεον.τα σπεκ του αγνωστα.τα δικα μου μονο προγραμμα κ φιλτρο.ειχα καιρο να ανοιξω ετσι και το ευχαριστιθηκα ειναι η αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

7 30 το απογευμα,φαναρια λαρισης πριν τον περιφεριακο στο βολο..πιανει κοκκινο και ερχετε διπλα λευκο corolla αυτο με τα στρογγυλα φαναρια εμπρος το 3πορτο..μαυρο καπο ο τυπος ιντερκουλερ απο volvo fh16 τσαφ τσουφ η σκαστρα του απο το kenworth κλπ..ακολουθει ο διαλογος..

toyotomi:φιλε προς τι τοση μαυριλα η κασα σου?νεκροθαφτης εισαι??

εγω: ναι ρε φιλε εχω γραφειο τελετων,ψηνεσαι να σου κανω κηδεια δωρεαν??

toyotomi:γελια...

αναβει πρασινο...ξεκιναει και σπινιαρει σαν τρελος εγω χαλαρα περναω τις 3 και κατι στην πρωτη και δινω.. στα 180 περιπου σταματαω να δινω..η καροτσες που μαζεψε ηταν σαν τα road train της αυστραλιας μπορει και παραπανω..με τα πολλα κοβω ερχετε διπλα χαιρεταει(ωραιος) και συνεχιζει τον δρομο του ηρεμα πλεον.τα σπεκ του αγνωστα.τα δικα μου μονο προγραμμα κ φιλτρο.ειχα καιρο να ανοιξω ετσι και το ευχαριστιθηκα ειναι η αληθεια.

ΧΑΧΑΧΑΧΑ :frantics::lol: Ωραιος καλα εξηγηθηκες! :goodjob: :goodjob: Αλλα πιο πολυ τα σπαει η απαντηση που του εδωσες!! :bow: Ολα τα λεφτα! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

7 30 το απογευμα,φαναρια λαρισης πριν τον περιφεριακο στο βολο..πιανει κοκκινο και ερχετε διπλα λευκο corolla αυτο με τα στρογγυλα φαναρια εμπρος το 3πορτο..μαυρο καπο ο τυπος ιντερκουλερ απο volvo fh16 τσαφ τσουφ η σκαστρα του απο το kenworth κλπ..ακολουθει ο διαλογος..

toyotomi:φιλε προς τι τοση μαυριλα η κασα σου?νεκροθαφτης εισαι??

εγω: ναι ρε φιλε εχω γραφειο τελετων,ψηνεσαι να σου κανω κηδεια δωρεαν??

toyotomi:γελια...

αναβει πρασινο...ξεκιναει και σπινιαρει σαν τρελος εγω χαλαρα περναω τις 3 και κατι στην πρωτη και δινω.. στα 180 περιπου σταματαω να δινω..η καροτσες που μαζεψε ηταν σαν τα road train της αυστραλιας μπορει και παραπανω..με τα πολλα κοβω ερχετε διπλα χαιρεταει(ωραιος) και συνεχιζει τον δρομο του ηρεμα πλεον.τα σπεκ του αγνωστα.τα δικα μου μονο προγραμμα κ φιλτρο.ειχα καιρο να ανοιξω ετσι και το ευχαριστιθηκα ειναι η αληθεια.

χαχα ρε φίλε έγραψες!! Αυτή είναι ατάκα επιπέδου Επιθεωρητή Κάλαχαν....!!!! Λιτή και αποστομωτική!!! Χαχα φταίω εγώ να φτιάξω κανένα βιντεάκι με τους διαλόγους τώρα??!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχα ρε φίλε έγραψες!! Αυτή είναι ατάκα επιπέδου Επιθεωρητή Κάλαχαν....!!!! Λιτή και αποστομωτική!!! Χαχα φταίω εγώ να φτιάξω κανένα βιντεάκι με τους διαλόγους τώρα??!!!

οχι!φτιαξε!!!!!!θα φταις αν δεν κανεις video!

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Γυρνάω από Θεσσαλονίκη προς Βέροια προσπερνάω ένα BMW 5??? 2006 και πάνω μοντέλο μαύρο mpacket 19 wheels με εξάτμιση μόνο από την μια πλευρά. Το αμάξι με γερμανικές πινακίδες πήγαινε για Κοζάνη μάλλον για Ηγουμενίτσα. Τον περνάω με 180 αυτός πήγαινε σταθερά αλλά τον ξυπνησα λίγο και άρχισε να ακολουθή. Με περνούσε τον περνουσα χαζευαμε ο ένας τον άλλον. Στα 240-250 και ήταν από πίσω μου όχι κολιτός αλλά ακολουθούσε. Στα 270 τον ανοιγα. Πηγαίναμε χαλαρά όχι σε φάση κόντρα. Μόλις έβγαλα φλας να βγω κορναρε κορναρα και εγώ και ο καθένας συνέχισε την διαδρομή του. Όμορφο πάντος όλο μαύρο. Μάλλον 530.

Link to comment
Share on other sites

Αν και αποφεύγω πατήματα με άλλα αυτοκίνητα (συνήθως όταν τρέχω- τρέχω μόνος μου), σήμερα είδα ένα insignia turbo να έρχεται πατημένο και το έδωσα και εγώ να δω τι κάνει το αμάξι μου και αν όντως είμαι κοντά στα 200 άλογα.

Λοιπόν πατήσαμε αρκετές φορές σε δρόμο με λίγη κίνηση και το αποτέλεσμα ήταν τον άνοιγα χαμηλά μπαμ 2-3 αυτοκίνητα (όχι σταματημένοι από τα 50 χιλιόμετρα), μετά τα 120 η απόσταση έμενε σταθερή και κάπου στα 180 άρχιζα να ανοίγω και άλλο.

(Στα 180 δεν άφηνε αυτός το γκάζι- έτυχε και πάτημα που τον αφήνω να περάσει πατάω και μετά τα 180 μάζευα και πέρναγα σιγά σιγά).

Λογικά είμαι λοιπόν κοντά στα 200

Link to comment
Share on other sites

Αν και αποφεύγω πατήματα με άλλα αυτοκίνητα (συνήθως όταν τρέχω- τρέχω μόνος μου), σήμερα είδα ένα insignia turbo να έρχεται πατημένο και το έδωσα και εγώ να δω τι κάνει το αμάξι μου και αν όντως είμαι κοντά στα 200 άλογα.

Λοιπόν πατήσαμε αρκετές φορές σε δρόμο με λίγη κίνηση και το αποτέλεσμα ήταν τον άνοιγα χαμηλά μπαμ 2-3 αυτοκίνητα (όχι σταματημένοι από τα 50 χιλιόμετρα), μετά τα 120 η απόσταση έμενε σταθερή και κάπου στα 180 άρχιζα να ανοίγω και άλλο.

(Στα 180 δεν άφηνε αυτός το γκάζι- έτυχε και πάτημα που τον αφήνω να περάσει πατάω και μετά τα 180 μάζευα και πέρναγα σιγά σιγά).

Λογικά είμαι λοιπόν κοντά στα 200

Τα Ιnsignia 1.6 A16LET (νέο ελαφρώς τροποποιημένο μοτέρ σε σχέση με το κλασικό μοτέρ των Astra 1.6T/Corsa OPC μιας και διαθέτουν εγκέφαλο "Delco" αντί Bosch), έχουν δυναμομετρηθεί ως stock στα 192-195ΗΡ! Φυσικά με τόσο βάρος (1480Kg έχουν ζυγιστεί :p ), απορώ πως μπόρεσε να σταθεί έστω κι έτσι μαζί σου και κανονικά έπρεπε να μη σε "βλέπει" πουθενά! Και η ροπή του ως νορμάλ δεν μπορεί να συγκριθεί με βελτιωμέμου Tsi. Πιθανολογώ ότι είχε πρόγραμμα 1ου σταδίου (210-220ΗΡ αναλόγως αν φορούσε cooler) αλλά τότε έπρεπε να σε έφτανε στα ψηλά και να μην του ανοίγεις μετά τα 180Κm/h (όχι τόσο λόγω δύναμης όσο αεροδυναμικής CxQ 0,27). Περίεργο! Μήπως ήταν νορμάλ και συ δεν το πάταγες ιδιαίτερα επειδή τον είχες εύκολα οπότε "έπαιρνε στο τέλος φόρα" με αεροδυναμική ;

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάτησα φιλικά ρολαριστες 2ερες 60χλμ για 1000 μέτρα με 1 wrx sti 2004 μοντέλο που δήλωνε μαμά με 0-100 4,9 (είναι όντως μαμά;:p 2 αμάξια ήμουν μπροστά... μόλις έβαλα 4η το παιχνίδι το είχε χαμένο.

Link to comment
Share on other sites

7 30 το απογευμα,φαναρια λαρισης πριν τον περιφεριακο στο βολο..πιανει κοκκινο και ερχετε διπλα λευκο corolla αυτο με τα στρογγυλα φαναρια εμπρος το 3πορτο..μαυρο καπο ο τυπος ιντερκουλερ απο volvo fh16 τσαφ τσουφ η σκαστρα του απο το kenworth κλπ..ακολουθει ο διαλογος..

toyotomi:φιλε προς τι τοση μαυριλα η κασα σου?νεκροθαφτης εισαι??

εγω: ναι ρε φιλε εχω γραφειο τελετων,ψηνεσαι να σου κανω κηδεια δωρεαν??

toyotomi:γελια...

αναβει πρασινο...ξεκιναει και σπινιαρει σαν τρελος εγω χαλαρα περναω τις 3 και κατι στην πρωτη και δινω.. στα 180 περιπου σταματαω να δινω..η καροτσες που μαζεψε ηταν σαν τα road train της αυστραλιας μπορει και παραπανω..με τα πολλα κοβω ερχετε διπλα χαιρεταει(ωραιος) και συνεχιζει τον δρομο του ηρεμα πλεον.τα σπεκ του αγνωστα.τα δικα μου μονο προγραμμα κ φιλτρο.ειχα καιρο να ανοιξω ετσι και το ευχαριστιθηκα ειναι η αληθεια.

εετσι, με καθε λιπτον δωρο η κηδεια! :p

Link to comment
Share on other sites

Τα Ιnsignia 1.6 A16LET (νέο ελαφρώς τροποποιημένο μοτέρ σε σχέση με το κλασικό μοτέρ των Astra 1.6T/Corsa OPC μιας και διαθέτουν εγκέφαλο "Delco" αντί Bosch), έχουν δυναμομετρηθεί ως stock στα 192-195ΗΡ! Φυσικά με τόσο βάρος (1480Kg έχουν ζυγιστεί :p ), απορώ πως μπόρεσε να σταθεί έστω κι έτσι μαζί σου και κανονικά έπρεπε να μη σε "βλέπει" πουθενά! Και η ροπή του ως νορμάλ δεν μπορεί να συγκριθεί με βελτιωμέμου Tsi. Πιθανολογώ ότι είχε πρόγραμμα 1ου σταδίου (210-220ΗΡ αναλόγως αν φορούσε cooler) αλλά τότε έπρεπε να σε έφτανε στα ψηλά και να μην του ανοίγεις μετά τα 180Κm/h (όχι τόσο λόγω δύναμης όσο αεροδυναμικής CxQ 0,27). Περίεργο! Μήπως ήταν νορμάλ και συ δεν το πάταγες ιδιαίτερα επειδή τον είχες εύκολα οπότε "έπαιρνε στο τέλος φόρα" με αεροδυναμική ;

Δεν ξέρω τι ήταν, μάλλον για νορμάλ τον κόβω επειδή τον είχα.Σε πατήματα από τα 120 πηγαίναμε μαζί πιθανόν λόγω διαφοράς στο κιβώτιο (να ήταν αυτός σε πιο οφέλιμη περιοχή). Αν δίναμε από σταματημένοι είμαι σίγουρος ότι θα μετρούσε κολώνες. Εγώ είμαι golf V (άρα δεν έχω τις τρελλές ροπές που σηκώνει το VI :zorro: ) φοράω revo 95oct, catback 63,5 και panel kn στο φιλτροκούτι.

Link to comment
Share on other sites

Εχθες ενω προσπαθουσα να κερασω λιπτον στον Kostas kat με την Ματιζαρα μου στην ευθεια παραλιας (οριο ταχυτητας 60χλμ) ΚΑΙ ΔΝ ΜΕ αφηνε να τον περασω στα 110 περιπου..ξαφνικα απο πισω μου μπλε και κοκκινα λεντακια αρχισαν να αναβοσβηνουν...... :notfair: Ευτηχως μονο μας ψαρωσαν γτ μονο λεφτα για αυτους δν υπαρχουν τωρα...... LOVE POLICE! (τελικα ομως περασα οποτε Matiz vs Golf 122 1-0 :D )

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι ήταν, μάλλον για νορμάλ τον κόβω επειδή τον είχα.Σε πατήματα από τα 120 πηγαίναμε μαζί πιθανόν λόγω διαφοράς στο κιβώτιο (να ήταν αυτός σε πιο οφέλιμη περιοχή). Αν δίναμε από σταματημένοι είμαι σίγουρος ότι θα μετρούσε κολώνες. Εγώ είμαι golf V (άρα δεν έχω τις τρελλές ροπές που σηκώνει το VI :startle: ) φοράω revo 95oct, catback 63,5 και panel kn στο φιλτροκούτι.

Μπα! Θα είχε πρόγραμμα ο μπαγάσας :D αλλά καλού-κακού κάνε ένα checking στο μοτεράκι σου μήπως "χάνει" από κάπου (Ν75 ,N249 σκάστρες, πολλαπλασιαστές κ.λπ) γιατί αν ήταν Astra J τί θα γινόταν δηλαδή;;; θα σε "κέρναγε" αμάξι +150Κg με stock μοτέρ έμμεσου ψεκασμού;;; Εγώ είμαι (και) Οpelάκιας και με "κολακεύει" τέτοιο αποτέλεσμα που μας γράφεις αλλά επειδή ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ, κάτι "βρωμάει" κι ελπίζω να μην "κρύβεται" κάτω από το δικό σου καπώ! :notfair:

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάτησα φιλικά ρολαριστες 2ερες 60χλμ για 1000 μέτρα με 1 wrx sti 2004 μοντέλο που δήλωνε μαμά με 0-100 4,9 (είναι όντως μαμά;:D 2 αμάξια ήμουν μπροστά... μόλις έβαλα 4η το παιχνίδι το είχε χαμένο.

Νormalάκι μου "μυρίζει" ο koς "Scooby" ή το πολύ με ένα light πρόγραμμα! Τα 4.9sec πεστου να τα "ξεχάσει", γιατί τόσο κάνει περίπου η M3 E92 V8 420HP! Τα sti του 2004 πρέπει να είχαν 280ΗΡ περίπου αν είχαν (που νομίζω είχαν) το 2λιτρο μοτέρ). Υπήρχε όμως και μια έκδοση πάλι 2λιτρη, που είχε μανήσια 310ΗΡ- πριν βγει η 2,5λιτρη. Δε θυμάμαι όμως αν είχε βγει το 2004 ή μετά! Κοίτα μέχρι τα 100-120Κm/h, αν είναι χεράς ο οδηγός του (το ξέρει καλά κ.λπ), έχει επιλεγμένα λάστιχα ή έχει βάλει κανα μπλοκέ ή launch control μπορεί να σε "κηδέψει" με -25/30ΗΡ αλλά για λίγο. Ξέρεις υπάρχει και μια κατηγορία οδηγών που "βελτιώνει" το αμάξι του με περιφερειακές τέτοιες έξυπνες κινήσεις ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ. Για μένα -αν και με πληγώνει γιατί συνήθως ρίχνω λεφτά στο μοτέρ μου- ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΙΑ, γιατί είσαι αρκετά γρήγορος ΧΩΡΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΦΘΟΡΕΣ ΣΤΟ ΜΟΤΕΡ σε βάθος χρόνου... :notfair:

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Aς γράψω κι εγώ ένα "γιαλαντζί" πάτημα με το Astra! Eνώ χθες γύριζα Καλαμάτα, στην Αθηνών Κορίνθου (πολύ χαμηλά κοντά στον κόμβο για Τρίπολη-Καλαμάτα) όπου ο δρόμος είναι φαρδύς (πιο πανω "παίζεις" -ως γνωστό- τη ζωή σου), πηγαίνω κανονικά με 140-150Κm/h αλλά είχε κινησούλα! Πίσω μου αλλά και μπροστά διάφορα αυτοκίνητα αλλά τηρώ αποστάσεις μη γίνει καμιά καραμπόλα. Γενικά ο κόσμος με τη κρίση και τη τιμή της βενζίνης "σέρνεται" πια με 110Km/h στην αριστερή λωρίδα, προτιμώντας ακόμα και να προκαλεί κινδύνους από το να "κάψει" 5 - 10€ παραπάνω βενζίνη και δε νοιάζεται καθόλου αν εκνευρίζει τους πίσω ερχόμενους.Επειδή λοιπόν έχω βαρεθεί να ανάβω φώτα (ούτε καθρέφτες δεν κοιτάνε πια! :notfair: ) καταντώ να προσπερνάω από δεξιά με πολύ προσοχή βέβαια κι όχι σφηνοειδώς γιατί πολλοί κάνουν το ίδιο. Κάποια στιγμή ένα μαύρο χαμηλωμένο Octavia 5 Τurbo με πρόσθετα leds, φρυδάκια κ.λπ άρχισε να έρχεται πίσω "τραινάκι" αντιγράφοντας τις τροχιές μου που προσπερνούσα από δεξιά. Λέω turbo αντί "RS" γιατί τώρα με τα 1.8Tsi ο άλλος το σκέφτεται να πάρει 2λιτρο, όταν και με ένα 18άρι tuned είναι πολύ "υπολογίσιμος". Τελικά κάποια στιγμή επειδή εγώ δεν ήθελα παιχνίδια συνέχισα τη "τακτική" μου, χωρίς να προσπαθώ να μείνω μπροστά του. Όμως το εξέλαβε ως "αδυναμία" γιατί σε κάποια στιγμή κι ενώ δεν υπήρχε ούτε δεξιά μεγάλο περιθώριο να φύγει ούτε μπροστά μου για να μου "εξαφανιστεί" αν υποτεθεί ότι είχε πολλά άλογα, μου κάνει σφήνα και μπαίνει με τα 1000 μπροστά μου, χωρίς όμως να μπορεί να φύγει. Ίσα -ίσα για να μου πει: <<εδώ είμαστε φίλε>>. Δεν έδωσα σημασία αλλά τον είχα σε θέση "βολής" να καθαρίσει ο δρόμος με την προοπτική να ανοίξω μια 4η κι αν μου "ρίξει" (π.χ 2λιτρο ΤFSI με Κ04 set up στα 400ΗΡ) μου "έριξε" και μαγκιά του!. Όμως το κατάλαβε ότι μάλλον δεν θα είμαι εύκολος αντίπαλος και προσπαθεί να "χαθεί" με ψευτοελιγμούς και μισογκαζάκια.Πίσω δεν έγραφε τίποτα και τα φανάρια πολύ "σκουρίλα" λέμε! :tongue: Κάποια στιγμή τον κλείνει κάποιος στη δεξιά κι αναγκάζεται να έρθει πίσω μου. Τότε τον βλέπω σε ένα κάπως ελεύθερο ισιάδι να προσπαθεί να με κολλήσει προφυλακτήρα για να με περάσει αλλά δε πρόλαβε να πλησιάσει ούτε στα 15 μέτρα, αφού με 5η και fullboost στο 1,6bar τον αφήνω 2 κολώνες πίσω! Βέβαια δε πείστηκα ότι γκάζωνε, γιατί βελτιωμένo RS Κ03 στα 280ΗΡ και με 42Kg.m ροπή δεν του κάνεις κολώνες :angry2: -τόσο εύκολα! Kόβω, με περνάει διακριτικά και περιμένω αν θα στρίψει για Τρίπολη/Καλαμάτα, ώστε αν "παίξουμε" στις ανηφόρες! Όντως στριβει και φεύγει λοιπόν αλλά στην τρίτη ανηφόρα πριν τα τούνελς τον φτάνω (είχα cruise control στα 170Κm/h :tongue: ) και έρχομαι δίπλα-δίπλα κοιτώντας τον με χαμόγελο! Μιλάμε Octavia σαύρα με μπουρί και τρελό ήχο αλλάαααα κ-ό-τ-α!!! Ερωτάται: Αν ήταν "κυριλέ" και ενώ ήταν παντοδύναμος δε ήθελε αλητείες με Astra 16άρι Turbo, τί τα ήθελε τα παιχνίδια στην Κορίνθου-Πατρών;;;

Πιστεύω ήταν 1.8Tsi στα 230-240ΗΡ και "φοβήθηκε" κάπως! (Σου λέει να' ναι κανά μεταλλαγμένο Astra με 2λιτρο μοτέρ OPC κ.λπ, είχε και κάποιους μέσα...). Αλλά κρίμα, γιατί ήταν ευκαιρία να σπάσουμε πλακίτσα και στο φιλικό! Κι αν έχανα θα το έγραφα σήμερα! Σιγά δηλάδή όποιος έχανε μη του έπεφτε η μύτη :D ! Τελικά δεν έμαθα πόσο δυνατό ήταν. :startle:

Συγνώμη παιδιά για το τεράστιo post! :notfair:

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Xaros μπορεί να ήταν το insignia το δίλιτρο με τα 220 άλογα και 35,7 ροπή (0-100 7,7sec τελική 240) και λόγω διαφοράς βάρους και φυσικά προγράμματος να του έφευγες ελαφρά. Συν το οτι βγαίνει και 4Χ4 οπότε αν ηταν το τετρακίνητο στα ψηλά χάνει. autocar test

Edited by Commissar
Link to comment
Share on other sites

Xaros μπορεί να ήταν το insignia το δίλιτρο με τα 220 άλογα και 35,7 ροπή (0-100 7,7sec τελική 240) και λόγω διαφοράς βάρους και φυσικά προγράμματος να του έφευγες ελαφρά. Συν το οτι βγαίνει και 4Χ4 οπότε αν ηταν το τετρακίνητο στα ψηλά χάνει. autocar test

Τώρα μπερδεύτικα και αυτό γράφει turbo πίσω.

Δεν ξέρω τι να πω πάντως θα πάω προληπτικά για N75 γιατί 80000 δεν έχω αλλάξει (σκάστρα έχω βάλει τη μανίσια αυτή που δεν κόβεται υποτίθεται)

Γενικά μετά το πρόγραμμα δεν πήρα τη δύναμη που θα ήθελα ή αν την πήρα αυτή δε φαίνεται στο δρόμο.(υποτίθεται από 140 πήγα 200, στο vts που είχα παλιότερα τα +25 άλογα που είχα πάρει από το 1ο στάδιο φαινόντουσαν πολύ περισσότερο...)

Link to comment
Share on other sites

Xaros μπορεί να ήταν το insignia το δίλιτρο με τα 220 άλογα και 35,7 ροπή (0-100 7,7sec τελική 240) και λόγω διαφοράς βάρους και φυσικά προγράμματος να του έφευγες ελαφρά. Συν το οτι βγαίνει και 4Χ4 οπότε αν ηταν το τετρακίνητο στα ψηλά χάνει. autocar test

2λιτρο με 14άρι;; μπα...κι αν του ανοίξεις, στο τέλος και ψηλά θα φανούν τα κυβικά...

16άρι θα ήταν αλλά όπως βλέπω κι ο xaros κάπου ψιλοαμφιβάλλει για το αμάξι του. Είμαι σίγουρος ότι με ένα service/έλεγχο το Golfάκι του θα μεταμορφωθεί, μιας και βελτιωμένο 1.4 twincharged Tsi είναι όπλο και δεν "παλεύεται" με οποιοδήποτε stock 16άρι turbo (πολλώ δε μάλλον με τεχνολογικά παλαιότερα μοτέρ)

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Νormalάκι μου "μυρίζει" ο koς "Scooby" ή το πολύ με ένα light πρόγραμμα! Τα 4.9sec πεστου να τα "ξεχάσει", γιατί τόσο κάνει περίπου η M3 E92 V8 420HP! Τα sti του 2004 πρέπει να είχαν 280ΗΡ περίπου αν είχαν (που νομίζω είχαν) το 2λιτρο μοτέρ). Υπήρχε όμως και μια έκδοση πάλι 2λιτρη, που είχε μανήσια 310ΗΡ- πριν βγει η 2,5λιτρη. Δε θυμάμαι όμως αν είχε βγει το 2004 ή μετά! Κοίτα μέχρι τα 100-120Κm/h, αν είναι χεράς ο οδηγός του (το ξέρει καλά κ.λπ), έχει επιλεγμένα λάστιχα ή έχει βάλει κανα μπλοκέ ή launch control μπορεί να σε "κηδέψει" με -25/30ΗΡ αλλά για λίγο. Ξέρεις υπάρχει και μια κατηγορία οδηγών που "βελτιώνει" το αμάξι του με περιφερειακές τέτοιες έξυπνες κινήσεις ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ. Για μένα -αν και με πληγώνει γιατί συνήθως ρίχνω λεφτά στο μοτέρ μου- ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΙΑ, γιατί είσαι αρκετά γρήγορος ΧΩΡΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΦΘΟΡΕΣ ΣΤΟ ΜΟΤΕΡ σε βάθος χρόνου... :angry2:

Είναι 2000cc με 265ps απλά στην έκδοση sti έχει 330ps. Πατήσαμε σε καλή άσφαλτο από 60χλμ και δεν έχασε καθόλου το δικό μου. Μπαμ και κάτω. το πλεονέκτημα είναι από σταματημενα μετα όσο ανοίγουν τα χιλιόμετρα είναι όλα μείον του. Αεροδιναμικη τετρακινηση. Στο τερματισμό τα παιδιά με είπαν ότι το αμάξι μου έκανε δυνατό μπάσο θόρυβο και έχω και 2 μεσαία...:angry2:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.