Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

+1000 , γιατί οι "μικροί" εδώ μέσα δεν ξέρουν οτι το Μίκρα έχει νεύρο ! (για όσους θυμούνται παλιά διαφήμιση !)

πάνω τους pasatouko !!

:db: :db:

Τουλαχιστον ακομα και στους δυσκολους καιρους κανουμε οσο μπορουμε την κ@υλα μας.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ανοιγμα απο φαναρι με αμερικανικη μαυρη αμαξι καινουργιο μοντελο στη κερκυρα τσιτα ολα τυχαια.....το πετυχα και ειπα να δω πως πηγαινε...το θεμα στης πιεσης στη κερκυρα με 19 βαθμους εξωτερικη εξαφανιστηκε με μια αλλαγη ν75 και στα ιωανννινα με +4 ξαναρθε....στη κερκυρα λοιπον πρωτη δευτερα τριτη παρεα......το περιεργο ηταν οτι πρεπει να με επαιζε γιατι οταν εβαλε τεταρτη το δικο του σπινιαριζε και πεταξε λιγο κωλο ..εκει τον εχασα..μολις κουμπωσε τεταρτη απλα χαθηκε...και υπεθεσα οτι απλα με επαιζε στη αρχη με ολα τα ηλεκρονικα on και ισως με χαμηλες πιεσεις...μετα αλλαξε και εξαφανιστηκε...

ειχε τη κομπρα το φιδι στα πλαγια και ξερω το τυπακι οτι το εχει κανει φουλ οσο παει.κερκυραιο αμερικανος...μετα απο ψαξιμο ειδα οτι ειναι αυτο

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Shelby_GT500KR_at_NYIAS.jpg

και εμεινα *μη επιτρεπόμενη λέξη*.....

Link to comment
Share on other sites

καλα με εκανε λιγο γιαγια που παει με το αλτο στο σουπερμαρκετ....αλλα τι να πω...$$$$δεν εχω θειο στην αμερικη να κληρονομησω δυστηχως!!!και αυτους που εχω δανεικα μου ζητανε..επομενως δεν με βλεπω στη ζωη μου,να εχω τετοιο ποτε!λολ

Link to comment
Share on other sites

καλα με εκανε λιγο γιαγια που παει με το αλτο στο σουπερμαρκετ....αλλα τι να πω...$$$$δεν εχω θειο στην αμερικη να κληρονομησω δυστηχως!!!και αυτους που εχω δανεικα μου ζητανε..επομενως δεν με βλεπω στη ζωη μου,να εχω τετοιο ποτε!λολ

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mustang-shelby-gt-500-navi-xenon-leder-d%C3%BCsseldorf/172412631.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=7&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=30&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=333&minPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&ambitCountry=DE&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=90000

Το πετάς πάνω Βουλγάρικες πινακίδες και μιράζεις πόνο

Σήμερα με κέρασε τσάι ο Jack.... :crazy: :crazy: :crazy:

Βγήκα για τρέξιμο με τον σκύλο μου (Μαύρο Βέλγικο λυκόσκυλο 5 ετών)

Τρέξαμε 5 φορές (και της 5 έκλεψα στην εκίνηση) 8)

Στα 10 μέτρα με έφτανε στα 20 μέτρα 1 αμάξι μπροστά στα 30 μέτρα 2 αμάξια μπροστά.

Μετά άναψε λαμπάκι ρεζέρβας και πήγαμε με cruise control χαλαρά...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι πλεον ειναι εμφανες ποσο μεγαλες διαφορες εχουν κο3 με κο4 ...με παχυμετρο μετραει ο αλλος.χαχαχαχ και απλα ειναι μια Bolt on λυση για λιγα περισσοτερα αλογα για every day car!!!!
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι πλεον ειναι εμφανες ποσο μεγαλες διαφορες εχουν κο3 με κο4 ...με παχυμετρο μετραει ο αλλος.χαχαχαχ και απλα ειναι μια Bolt on λυση για λιγα περισσοτερα αλογα για every day car!!!!

Οι τουρμπίνες είναι από 20VT κ03 και κ04 προηγούμενης γενιάς.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα εμαθα οτι το επετειακο σηκωσε 2.2 οβερ και 1.6 σταθερη και θελει να με τρεξει...χαχαχαχ βεβαια με wastgate και τ ασυναφη..

εγω το βαζω απο παρασκευη στο μηχανικο που παει και αυτος μηπως και βρουμε γιατι πεφτει η πιεση και βλεπουμε....

Link to comment
Share on other sites

ναι λυθηκε στη κερκυρα στους +19 εξωτερικη και επανηλθε στα ιωαννινα στους +4!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλα με εκανε λιγο γιαγια που παει με το αλτο στο σουπερμαρκετ....αλλα τι να πω...$$$$δεν εχω θειο στην αμερικη να κληρονομησω δυστηχως!!!και αυτους που εχω δανεικα μου ζητανε..επομενως δεν με βλεπω στη ζωη μου,να εχω τετοιο ποτε!λολ

πολυ μέτριο αμάξι με απαράδεκτες κριτικές και στο top gear έμαθα οτι εχει και ίδια ανάρτηση κτλ με το απλό όχι το σεμπλι το χω οδηγήσει κι ολας γρήγορο αλλα ως εκει αμερικανική μαουνα προτιμώ ένα μ τριο
Link to comment
Share on other sites

πολυ μέτριο αμάξι με απαράδεκτες κριτικές και στο top gear έμαθα οτι εχει και ίδια ανάρτηση κτλ με το απλό όχι το σεμπλι το χω οδηγήσει κι ολας γρήγορο αλλα ως εκει αμερικανική μαουνα προτιμώ ένα μ τριο

Εεεεεε μας διαβάζουν και ανήλικα!! :crazy: :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά δεν ξαναπάς Ιωάννινα :pardon:

αφου εκει μενω βρε μακη!!!ελπιζω ο τοπικος θεος των φτιαγμενων να μου βρει τι φταιει πριν κατεβω αθηνα και να μπορω να ευχαριστηθω το κατεβασμα τουλαχιστον στην αθηνα οταν κατεβω

αυριο θα παρω τηλεφωνο γιανα κανονισω να το παρει ,ειναι και περιζητητος εδω στα ιωαννινα

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

λοιπον βγηκαμε για κοντρες!!!

χιονουλησ 1.6-1.3

επετειακο γτ(gt inovvation)ko4 setup 2.2 οβερ-1.6 σταθερο =τον ηπια!!!!1.5 αυτοκινητο διαφορα υπερ του επετειακου μεχρι κοφτη τεταρτης

2 κοντρα ρολαριστες επετειακο παλι 1.5 αυτοκνητο υπερ του

3 κοντρα γτι 5(gt inovvation) μανουαλ αυτος ko4 setup

1.7-1.5 αυτος

χιονουλης 1.6.1.4 κοπιες μεχρι τα 275 2 φορες μαζι ουτε πορτα δεν καταφερα ν αξεφυγω!!!

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

εγω οδηγουσα ολοι ειμαστε 2 ατομα μεσα και εγω ειχα τον προγραμματιστη του gt inovvation μεσα για να συγκρινουμε τα δυο γτι που εφτιαξε σημερα το απογευμα

βεβαια ειμασταν καμια 12 ατομα εκει ολοι οι γρηγοροι ,αυριο θα ρωτησω αν τραβηξε κανεις του βιντεο

Link to comment
Share on other sites

οπως καταλαβαινεται επεσε τρελη συγκριση...και το δευτερο που ετρεξα το 5 γτι μανουαλ που ειχε παρομοια πιεση ,το κανανε για 370-375 αλογα και στο τελος του λεω οτι προς στιγμην ειναι 360!

εντυπωση μου εκανε οι πολυ γρηγορες αλλαγες που εκανε το παληκαρι εφαμιλο dsg και παρολο τις πρωτες 2 φορες δεν καταφερε να βαλει την δευτερα

οι κοντρες; εγιναν με 2 ρολαριστη στο δευτερο γτι και στο πρωτο εγινε απο στοπ και μετα ρολαριστη 2 με 4000 στροφες

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

η πιεση τελικα παει με τις μερες με το βαρομετρικο και την εξωτερικη θερμοκρασια!!!οπως ηρθε το προβλημα εφυγε και ξαναερχεται οποτε θελει...γιαννη εβγαλε ομως βλαβη στην αντλια πισω μαλλον για ελλεψη καυσιμου

με το vcds ειδαμε P310B βλαβη και ψαχνομαστε ποια αντλια ειναι.βεβαια το εχει βγαλει 2 φορες στο εξαμηνο και η δευτερη ηταν σημερα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.