Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

xionoulis vs epeteiako gti 5 ko4

τα ιδια πραγματα εκτος πολλαπλασιαστων και run flap delete.

προηγουμενες 10 μερες πανω κατω ειχαμε ξαναβαλει και εφαγα 1 κολωνα με ρεβο προγραμμα αυτος τοτε δουλευε πιεσεις 1.95 οβερ και 1.6 σταθερο..

τωρα που γυρισα απο αθηνα ξαναβαλαμε πριν απο λιγο.πλεον μου ειπε οτι δουλευε πιεσεις 1.8 και 1.5.οντως το πηρα το μεσημερι  βολτα, ετσι δουλευε...

αυτο το 1.8 κανει δυνατη κλωτσια... 

αποτελεσματα

 

πηγαμε 3 φορες και πλεον αναπενταχα η διαφορα μας ειναι πλεον στο 1αμαξι  υπερ του.αλλα οπως μου λεει κοπιες πανε πλεον γιατι αυτος συνεχεια ξεκιναει ποιο νωρρις..απλα αυτο το ποιο νωρρις μου στοιχιζει ενα αμαξι  και δεν αλλαζει ουτε στα 250.απο χρονους

και με 1.8 οβερ αυτος και με σταθερη 1.5 ενω εμενα 1,6-(στο κρυο παει και 1.7 πλεον) οβερ και κοφτη 1,35    

τελεια μπορω να πω οτι πηγε το πατημα..μιας και περιμενα μεγαλυτερο κενο υπερ του.

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ενα ασπρο παραλια nissan 350 z  μια δευτερα κοπιες

επιστροφη ενα καyeine ανετα...

ενα πουντο με εκανε μαλακα (εξωτερικα μαμα-αλλα μηδεν κλιση σε φουρκετες)..ομως....οχι σε επιδοσεις αλλα σε κρατηματα...με 130+ τις στροφες για το σπιτι...περασαμε με 130 απο μπλοκο που δεν καταλαβα καν πως ξεφυτρωσε...τελειος λαγος το πουντο,φωτιζε κιολας μπροστα..απλα ακολουθουσα δυσκολα να μεν λογω μηδεν αναρτησεις αλλα με εσωνε το τουρμπο..αυτος ο ανθρωπος ειχε μονο γκαζι

εχασες απο πουντο ρε??? πως εγινε αυτο ρε αδερφε???

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι τα punto σκιζουνε κολο αβερτα εχει ο ξαδερφος μου και ριχνουμε κηδειες σε evo s3 φτιαγμενα...kai δευτερον ειναι ιταλικα τα punto και εχουνε αλλο γκαζι σε σχεση με τα δικα μας :-)

Link to comment
Share on other sites

εχασες απο πουντο ρε??? πως εγινε αυτο ρε αδερφε???

μα δεν ειπα οτι εχασα....αφου το ξεκαθαριζω οτι σε στησιμο με εντυπωσιασε μονο...σε στροφες τρεχαμε.

ενα πουντο με εκανε μαλακα (εξωτερικα μαμα-αλλα μηδεν κλιση σε φουρκετες)..ομως....οχι σε επιδοσεις αλλα σε κρατηματα...

δινε βαση σε αυτα που διαβαζεις...εξηγω τα ιδια πραγματα δυο φορες

δεν ειχε νοημα να τον περασω στις στροφες γιατι ηταν νυκτα και ηθελα καποιον μπροστα μου να βλεπω τον δρομο με αυτα τα χλμ...οτι τον περασα τον περασα αλλα εκοψα μετα για να μην χασω τον λαγο μου...να τρεχω και μονος μου δεν ειχε νοημα για αυτο τους αφηνω μπροστα οταν ειναι νυκτα..

..πηγαινε πολυ καλα σε στροφες χωρις κλισεις για μαμα αυτοκινητο εξωτερικα. μονο αυτο ειχε...μην τρελαθουμε κιολας τα πουντο αυτοκινητα ....ελαφριοι κουβαδες ειναι που τα εχουν κανει πειραματοζωα οι ιδιοκτητες τους....τοσο απλα..πηγαινε κανε ταξιδι με πουντο να σου σπασει τα νευρα που θα τριζει ολο..και πεςμου

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Πανικός σήμερα......

Απο όλα είχε το μενού......

ΜΑΤ-ΔΙΑΣ-Ζ.....

 

537000_335030626597659_675561375_n.jpg

 

Στον γυρισμό ένα Toyota starlet,με κοίταξε και μου μάρσαρε στο φανάρι,τσάμπα την βενζίνη που έκαψα,βήμα

Link to comment
Share on other sites

μα δεν ειπα οτι εχασα....αφου το ξεκαθαριζω οτι σε στησιμο με εντυπωσιασε μονο...σε στροφες τρεχαμε.

ενα πουντο με εκανε μαλακα (εξωτερικα μαμα-αλλα μηδεν κλιση σε φουρκετες)..ομως....οχι σε επιδοσεις αλλα σε κρατηματα...

δινε βαση σε αυτα που διαβαζεις...εξηγω τα ιδια πραγματα δυο φορες

δεν ειχε νοημα να τον περασω στις στροφες γιατι ηταν νυκτα και ηθελα καποιον μπροστα μου να βλεπω τον δρομο με αυτα τα χλμ...οτι τον περασα τον περασα αλλα εκοψα μετα για να μην χασω τον λαγο μου...να τρεχω και μονος μου δεν ειχε νοημα για αυτο τους αφηνω μπροστα οταν ειναι νυκτα..

..πηγαινε πολυ καλα σε στροφες χωρις κλισεις για μαμα αυτοκινητο εξωτερικα. μονο αυτο ειχε...μην τρελαθουμε κιολας τα πουντο αυτοκινητα ....ελαφριοι κουβαδες ειναι που τα εχουν κανει πειραματοζωα οι ιδιοκτητες τους....τοσο απλα..πηγαινε κανε ταξιδι με πουντο να σου σπασει τα νευρα που θα τριζει ολο..και πεςμου

quicksilver σε πέρασε punto;;;

έχασες από punto;;;

πω πω πως έγινε αυτό;

LOL..........

σοβαρά τώρα πρόσεχε τι κανεις φίλε μου γιατί το αλανι που λες με το punto μπορεί να μπεικε στο forum του και να λέει ιστορίες.

Φανταζεσε να άνοιξε κανένα θέμα fiat vs golf gti και να γίνονται γλέντια εκεί μέσα;

Χα χα χα....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πραμα οταν χανουμε να τα βγαζουμε κουβαδες περιπτερα με ροδες και να θυμομαστε οτι σε ταξιδι ειμαστε πιο κομπλε απο αλλους.. τι να πω.. Εννοειτε οτι ειναι πιο αμαξια τα Golf σε ολα τους και εννοειτε ειναι πιο ταξιδιαρικα. Και για θεμα τριξιματος golf εχω και εγω, ειναι φορες που τριζουνε τα πλαστικα τους που σου σπανε τ@@.. εχω δει στο καρτοδρομο σαξοραλα να ξευτιλιζουνε evo. Τελος παντων απλα θελω να πω οτι ο καθε ενας οτι μπορει εχει και κανει αλλα μην τα βγαζουμε και χρεπια οταν μας τσαγιαζουνε. Το καθε αμαξι εχει την αιγλη του. Φιλικα.

Edited by GIANNIS_KAN
Link to comment
Share on other sites

Νταξει δν υπαρχουν κ πολλα TFSI που φλερταρουν με τα 12ρια στο 400ρι υπαρχουν ομως παρα πολλα πουντο κ αλλα "κουβαδακια" που το 12ρι το χουν ευκολα.. Αυτο δν τα κανει καλυτερα αυτοκινητα. Αυτο τα κανει γρηγοροτερα στο 400ρι!

Link to comment
Share on other sites

μαρεσει που κανατε και το πουντο με τα 80 αλογα θεμα...ελεος πια...αν πουμε οτι κατι εχει καλο στησιμο δεν γινεται... πρεπει να χανουμε η να κερδιζουμε απο αυτο για μερικους..

.ειλικρινα δεν ειναι ολοι για να οδηγουν χωρις αυριο...ξυπνηστε καποιο εχουν οικογενειες που θελουν να τις ξαναδουν...εγω εγινα της ευθειας γιατι σε συγκριση με τις στροφες ειναι ποιο ασφαλης...αν βρω κανα γρηγορο προτιμω να τον εχω μπροστα για λαγο(να σου δειχνει τον δρομο την νυχτα) και να ακολουθω παρα να ειμαι εγω μπροστα και να σκεφτομαι θα μου βγει καμια νταλικα τωρα η οχι σε καθε στροφη....δηλαδη με 370 αλογα στο θεο που πιστευετε τι ελπιδες να εχει ενα πουντο 80 αλογων...το οτι εχω επιλεξει εγω να μην μπαινω γρηγορα σε στροφες δεν σημαινει οτι τα GTI δεν μπαινουν γρηγορα στις στροφες..και επειδη εχασα το προηγουμενο Gti σε στροφη με 170 και με 4 τουμπες προτιμω να πηγαινω ποιο χαλαρα πλεον εγω που εχω ζησει και την στραβη....εξαλου το οτι εμπαινε φετες στις στροφες,δειχνει οτι πχ μπορει να ηξερε τον δρομο.ασχετα που πηγε να τρακαρει 2 φορες αλλα ηταν τυχερος.

καλυτερα δευτερος σε στροφες με κινηση παρα πρωτος και κορωνα γραμματα η αποψη μου...και ακομη η αποψη οτι το χιοναμαξο εχασε δεν την καταλαβα...απτην αρχη ειπα οτι με εντυπωσιασε το στησιμο του πουντο δηλαδη οτι δεν επερνε κλισεις αυτο και μονο αυτο και οχι οι επιδοσεις του...για να κρατησει τα 120 σε στροφη μιλαμε οτι χρησιμοποιουσε και τα 2 ρευματα κυκλοφοριας χωρις ορατοτητα...χωρις φρενα ,τουλαχιστον το χιοναμαξο αν μη τι αλλο μπορει να περνει κλισεις με την μαμα αναρτηση αλλα δεν εχει αναγκη για να διατηρει μια τελικη των 120-130 χλμ να χρησιμοποιει ολο το δρομο. 

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Είχα για 1 χρόνο Fiat punto sporting 1250cc με 6άρι σαζμαν..

οικονομικό με 1 λίτρο 20χλμ αθόρυβο όταν πήγαινα χαλαρά άνετο στην τελική 170-180 έλεγε το κοντέρ και από ήχο (άλλαξα τελικό) με πωρονε

Όταν κατεβαζα τέρμα τα καθίσματα γινόταν γκαρσονιέρα..;)

Έκανα ταξίδι με 5 άτομα και φουλ φορτομενο (πήγαινε σούζα το εργαλείο) και το πουλισα γιατί ήταν ζημιαρικο όσο κανένα άλλο...

Από κρατηματα καλό αλλά άμα φύγεις έφυγες...

Παντός κάτι golf τα έπαιζα....χα χα χα χα χα .......

Link to comment
Share on other sites

εδω με το punto ενος ξαδερφου μου δεν λεω ποσσα αλογα ειναι γτ μονο 4 ατομα ξερουμε τι εχουμε βαλει πραγματικα επανω στο αμαξι εχω μπει μεσα και σε ταξιδι και ολα κομπλε..και μοιραζει αλλες κηδειες το παλικαρι δεν μασαει πουθενα ...και στην πατρα κιολας κηδειες ριχνουμε δεν παν να ναι το αλλο dsg κηδεια θα φαει...το πιο καλο ητανε με ενα seat leon το cupra ημασταν διπλα σε φαναρι του λεμε παμε μια αμε ανετα ο φιλος μας...ανοιγουμε πρωτες παμε καθομαστε διπλα του ανοιγουμε δευτερες το ιδιο διπλα του μετα ανοιξαμε τριτες και ουτε που μας ειδε και στο επομενο φαναρι μας ρωταει καλα γτ το πηγαινες σαν την κοτα και ερχεσαι και καθεσαι διπλα μου και του λεει ο ξαδερφος μου μου αρεσει να ριχνω κηδειες ετσι σιγα σιγα ......και αλλη φορα να προσεχεις σε ποιον να λες να ανοιγουμε...

Link to comment
Share on other sites

Τι γκαντεμια είναι αυτή.. Με κολαη ένα αμάξι και μόλις μέσα στην χαρά μου παω να το πατησω κόβη... Με προδιδη ο ήχος της τουρμπινας.

Link to comment
Share on other sites

Οντως... Ειδικα το Π.. σπανιο! χαχα

 

 

γενικά δεν θεωρώ ότι υπάρχει άνθρωπος που θα πάρει το yaris για να το βελτιώσει. Βέβαια περι ορέξεως ...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει και Lada βελτιωμένα.. Διπλές στρόγγυλες εξατμίσεις,πίτα μαύρο τζάμι,αεροτομή space αλουμινίου,ζάντα,χαμήλωμα.Παίζει να έχει και bucket μέσα αλλά με τόσο μαύρο τζάμι δεν φαίνεται τίποτα.

 

Βασίλη σήμερα θα κάνουμε metting?  

Link to comment
Share on other sites

George, κρατα την ορεξη σου.. Την αλλη Κυριακη θα μαζευτουμε στη Βεροια, μαλλον, να κοψουμε καμια βασιλοτουρτα...

Link to comment
Share on other sites

γενικά δεν θεωρώ ότι υπάρχει άνθρωπος που θα πάρει το yaris για να το βελτιώσει. Βέβαια περι ορέξεως ...

 Εχω κολλητο με 1000αρι τουρμπο και παει μια χαρα. Βεβαια αυτο σπουδαζε και το εφτιαξε μονος του

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαμα το Yaris δεν ηταν.

Απο σταση του ανοιξα 1 αμαξι στο ξεκινα μπαμ,και με μαζεψε και μου εριξε αλλο 1.5-2.

Με ενα φιλτρο και μια εξατμιση δεν γινεται να κανει τετοιο μαζεμα.



Προτεινα και σε ενα Punto,τσικουετσεντο,huyndai atos,να ανοιξουμε αλλα δεν ειχαν βενζινη :laugh:  :laugh:  :laugh:

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.