Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

εγω ρωτησα για δισκοπλατο και μου ειπε τα παραπανω μου ειπε να περασεις απο το μαγαζι να τον ρωτησεις οτι αλλο θελεις και να σου πει και την τελικη τιμη χρηστο...στειλε μου π.μ να σου πω που ειναι το μαγαζι ρε :-))) αντε παλι θα σε φτιαξω :-)

Link to comment
Share on other sites

Από στάση στην χειρότερη να πεταχτεί κ να περάσεις μετά τα 80. Ρολλαριστα πρέπει να είσαι μπροστά εξ'αρχής.Προσωπικά δεν έχει τύχει να δοκιμάσω με κανένα 1.2Τ της μικρότερης κατηγορίας,οπότε όσα σου είπα είναι υποθέσεις. Δοκίμασε κ πες μας

 

Σε ένα από τα πατήματα που κάναμε, δεν μπήκε η τρίτη σε εμένα...

 

Πήγα να την βάλω και έκανε ένα δυνατό χτύπημα...αλλά δεν με άφησε να την βάλω? ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν τις κάρφωνα !! Η ταχύτητα φυσικά δεν μπήκε ευτυχώς γιατί αλλιώς θα πήγαινα για αλλαγή σαζμαν τώρα... Γιατί μου το έκανε αυτό ? Λέτε να έχω πρόβλημα ? Συγχρονιζέ μου είπε το παλικάρι μάλλον ... 

Edited by AlexkSeRRes
Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα συμβαινει να μην μπαινει οχι αμα εμπαινε να σου διαλουσε το σασμαν..

 

Συγχρονιζε 3ης η και 2ας ειναι παιδικες αρρωστειες των TSi μην αγχωνεσαι η μην βαλεις κοντρες ενα απ τα δυο :)

 

 

:D Απλά ακούστηκε σαν να έβαλα άτσαλα μία ταχύτητα ενώ δεν την έβαλα !! Τέσπα αφού περπατάει το πολύ πολύ να το πάω όσο είμαι στην εγγύηση για αλλαγή συγχρονιζέ και είμαι εντάξει !! Ty !

 

Προτιμώ επίσης να μην αγχώνομαι :D

Link to comment
Share on other sites

:D Απλά ακούστηκε σαν να έβαλα άτσαλα μία ταχύτητα ενώ δεν την έβαλα !! Τέσπα αφού περπατάει το πολύ πολύ να το πάω όσο είμαι στην εγγύηση για αλλαγή συγχρονιζέ και είμαι εντάξει !! Ty !

 

Προτιμώ επίσης να μην αγχώνομαι :D

 

Για τσεκαρε το.... Αμα έχεις θέμα θα στο κάνει μόνο όταν θελεις να αλλάξεις απότομα όταν τρέχεις.Αμα πηγαίνεις χαλαρά δεν πρόκειτε να έχεις πρόβλημα.

Βασικά παίζει να παίζει το ότι ανεβάζει θερμοκρασία στης απότομες αλλαγές και άμα έχεις θέμα με συχρονιζέ το καλοκαίρι θα το παρουσιάζει ποιο συχνά όταν θα πας επιθετικά.

Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρε το.... Αμα έχεις θέμα θα στο κάνει μόνο όταν θελεις να αλλάξεις απότομα όταν τρέχεις.Αμα πηγαίνεις χαλαρά δεν πρόκειτε να έχεις πρόβλημα.

Βασικά παίζει να παίζει το ότι ανεβάζει θερμοκρασία στης απότομες αλλαγές και άμα έχεις θέμα με συχρονιζέ το καλοκαίρι θα το παρουσιάζει ποιο συχνά όταν θα πας επιθετικά.

Αυτό ακριβώς γιώργο.. Όταν τρέχω το κάνει. Και τις τρεις φορές που το έκανε τις 2 έκανα πάτημα και την άλλη απλά έτρεχα. Όταν πάω χαλαρά δεν υπάρχει θέμα .. άρα πάω αλλαγή συγχρονιζέ ...τώρα που είμαι σε εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

Passatouko ολο fuck japan λες αλλα τη μαλακεια την οδηγας αντι να τη βαψεις μπλε και να τη ριξεις στη θαλασσα και βαζεις και κοντρες με αλλα vw μας ριχνεις σταχτη στα ματια παλιοιαπωνα κατασκοπε !!! :-p

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Passatouko ολο fuck japan λες αλλα τη μαλακεια την οδηγας αντι να τη βαψεις μπλε και να τη ριξεις στη θαλασσα και βαζεις και κοντρες με αλλα vw μας ριχνεις σταχτη στα ματια παλιοιαπωνα κατασκοπε !!! :-p

 

 

Τούμπανο όμως το Micra !!! Για πλάκα τα έχει τα άλλα!

Link to comment
Share on other sites

Passatouko ολο fuck japan λες αλλα τη μαλακεια την οδηγας αντι να τη βαψεις μπλε και να τη ριξεις στη θαλασσα και βαζεις και κοντρες με αλλα vw μας ριχνεις σταχτη στα ματια παλιοιαπωνα κατασκοπε !!! :-p

+1000

:laugh:  :laugh:  :laugh:

Link to comment
Share on other sites

beckman ???    δέξου τις προτάσεις για κόντρα και μετρήσεις στο δρόμο !    τους έχεις λέμε !!   :yes:         :whistling:  :whistling:

το κανες κοντράδικο το τόπικ αλλά ειναι οκ απο μένα.

 

θα συμφωνήσω με το φίλο  tasossline  σχετικά με τη ροπή σου και το διάγραμμα.

 

αναμένουμε αποτελέσματα της κόντρας.      ready,   steady,  GO  !!!

Link to comment
Share on other sites

Beckman θα ναι μια καλή ευκαιρία να μετρήσεις τι έχεις κάνει μέχρι στιγμής στο καλύτερο δυναμόμετρο, δηλαδή στο δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μπεκαμ να πω και εγω κατι χωρις να με παρεξηγησεις .το αμαξι σου οντως μπορει να εχει 27 κιλα ροπη οπως λες και 150 αλογα αλλα το 0,1 =3 αλόγα ειναι λιγο μπακαλιστικο για να το πιστεψω γιατι παιζουν πολλα ρολο στο προγραμματισμο  με αποτελεσμα μονο ενα 0,3 συν δεν μπορει απο μονο του να κανει τη διαφορα εαν δεν υπαρξει σωστος προγραμματισμος .απο εκει και περα οταν λες κρατας 0,3 επανω δηλαδη ποσο πιεση ειχες στις 6500 χιλ στροφες και ποσο εχεις τωρα ?π,χ ειχες 0,65 και τωρα εχει 0,95?γιατι απο οτι ξερω το τουρμπο που φορας ειναι πολυ παιδικο γιαυτο σε ρωταω απο περιεργεια και μονο οχι τιποτα αλλο.επισης εφοσον ασχολησε με το αθλημα δεν ανεβαζεις και κανενα λογκ να δουμε πιεσεις απο το καναλι 115 εαν σου ειναι ευκολο.και κατι τελευταιο που αφορα τη ροπη παιδια εαν δειτε καλα τη δυναμομετρηση η ροπη που κανει το πικ ειναι απο τις 2800 εως και τις 3100  οπου στα ενδιαμεσα να πεφτει λιγο η ροπη και να κανει κυλια χωρις να μπορει να τραπεζωσει εστω και γιαυτες τις λιγες στροφες ,οσο πιο μικρο τουρμπο εχουμε τοσο πιο πολυ μπορει να υπερστροφαρει στα χαμηλα αρα τα 27 κιλα ροπης που λεει ο μπεκαμ δεν ειναι η πραγματικη ροπη απλα ενα πικ τις ροπης το θεμα ειναι το τι μπορει να τραπεζωσει στη ροπη  και οχι απλα ενα πικ αυτο το πικ γινετε λογο μικρου τουρμπο .

γεια σου φιλε μου οχι δεν παρεξηγουμε σιγα δεν εγινε τπτ εσυ δεν εισαι που εχεις το μαγαζι στην νεα ερυθραια το group A ??κοιτα χωρις να το παιξω εξυπνος επειδη ειμαι και εγω μηχανικος αλλα στα καραβια και επειδη και εκει εχουμε τουρμπινες πανω στις μηχανες και επειδη το εχω ψαξει πολυ το πραγμα το 0.1 bar === 3 hp δεν στο παιζω εξυπνος απλα σου λεω τι ισχυει φιλε ...σιγουρα οπως λες δεν μπορει απο μονο του να κανει την διαφορα αλλα αυτο ητανε το μεγαλυτερο μειονεκτημα στο αμαξι επρεπε να βγαλω την σκαστρα απο πανω για να δω οτι το αμαξι δουλευει συμφωνα με τον προγραμματιστη μου στο 1.25 bar ενω πριν δουλευω 0.95 bar ...το ξερω οτι το turbo που φοραω ειναι μικρο καποια στιγμη θα μπει στο αμαξι αλλο μοτερακι ...

αν ειναι ευχαριστημενος παιδια ειναι ολα τελεια αυτο μετραει με ασφαλεια βεβαια μη κλαιμε κανενα αμαξι!το ποσο γρηγορο ομως ειναι φαινεται με νουμερα 0-100 κοντρεσ κτλ

σιγουρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με αυτο που εχω φτιαξει και εχεις δικιο και εσυ φιλαρακι 

beckman ???    δέξου τις προτάσεις για κόντρα και μετρήσεις στο δρόμο !    τους έχεις λέμε !!   :yes:         :whistling:  :whistling:

το κανες κοντράδικο το τόπικ αλλά ειναι οκ απο μένα.

 

θα συμφωνήσω με το φίλο  tasossline  σχετικά με τη ροπή σου και το διάγραμμα.

 

αναμένουμε αποτελέσματα της κόντρας.      ready,   steady,  GO  !!!

λοιπον συντομα θα ανεβασω ενα καλο videaki δικο μου προσωπικα για το πως ανοιγει το αμαξι μου να το δειτε παιδια...

Beckman θα ναι μια καλή ευκαιρία να μετρήσεις τι έχεις κάνει μέχρι στιγμής στο καλύτερο δυναμόμετρο, δηλαδή στο δρόμο.

ξερω πολυ καλα τι εχω κανει φιλε μου στο αμαξι μιας και εχω ανοιξει με audi 1.4 tfsi που δηλωνε 140 αλογα το παιδι ...με seat 1.8 turbo 160 αλογα μαμα με suzuki 1.6 sport me c2 vts και με πολλα αλλα ρε συ που αν κατσω να τα γραψω αυριο θα τελειωσω...με audi 1.8 turbo 160 αλογα μαμα μεχρι εκει ειναι τα ορια του αυτοκινητου μου ..παραπανω οποτε ανοιγω τρωω κηδειες ...σιγα την διασκεδαση μου κανω με ταξη και ασφαλεια πανω απο ολα :-)

Link to comment
Share on other sites

προφανως και δεν θελεις να πατησουμε μαζι,απλα δεν καταλαβαινω τον λογο.

το να μη γουσταρεις,ενταξει κατανοητο.απλα πιστευω να ειναι μονο αυτος ο λογος.

απλα ειμαι περιεργος να δω πως παει το πολακι σου.

φολα στην Βουτα σημερα...

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν πατας με τον mpoukou22  ???   εχεις δυνατό πόλο που σκίζει τα περισσότερα 1,8 με 160 άλογα.

 

πόλο εχει και ο mpoukou,  άρα  γιατι δεν πατε για καφε να τα πείτε κι απο κοντα και μετα 1 πατηματάκι είναι ωραία για να τελειωσει το απογευματακι.

Link to comment
Share on other sites

απλα δεν κανω πατηματα εδω στην αθηνα φιλε μου....ολα τα πατηματα που κανω ειναι κατω στην πατρα δεν εχω κανεναν αλλο λογο να μην πατισω με καποιον δεν εχω με κανεναν κανενα προβλημα εδω περα τα περισσοτερα παιδια τα ξερω και απο κοντα κιολας :-)

Link to comment
Share on other sites

αααα... οκ  ..  άμα είναι αυτός ο λόγος πάω πάσο.  η αθήνα δεν είναι για κόντρες, η πάτρα είναι.   :fool:  :fool:

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι αυτος ειναι ο λογος ποτε μου δεν ανοιγα κοντρες εδω στην αθηνα γενικα εδω πανω δεν παταω γτ προτον υπαρχουνε τα στρουμφακια και στην πατρα που ειναι δικα μου τα μερη ξερω που να ανοιγω το αμαξι μου...:-) δεν εχω αλλο λογο με το παιδι και πολυ ευχαριστως να παω και για καφε κιολας να τα πουμε δεν εχω θεμα :-)

Link to comment
Share on other sites

προφανως και δεν θελεις να πατησουμε μαζι,απλα δεν καταλαβαινω τον λογο.

το να μη γουσταρεις,ενταξει κατανοητο.απλα πιστευω να ειναι μονο αυτος ο λογος.

απλα ειμαι περιεργος να δω πως παει το πολακι σου.

φολα στην Βουτα σημερα...

Μην αγχώνεσαι!Όταν κατέβω Αθήνα θα σου στείλω pm να γνωριστούμε να κεράσω καφέ και να κάνουμε και κανένα ανοιγματάκι. Αν πάλι σε φέρει ο δρόμος από Βόλο στείλε!Είμαι ακομπλεξάριστος και θα μαι πίσω αλλά δεν μασάω.

φιλαρακι αυτος ειναι ο λογος ποτε μου δεν ανοιγα κοντρες εδω στην αθηνα γενικα εδω πανω δεν παταω γτ προτον υπαρχουνε τα στρουμφακια και στην πατρα που ειναι δικα μου τα μερη ξερω που να ανοιγω το αμαξι μου...:-) δεν εχω αλλο λογο με το παιδι και πολυ ευχαριστως να παω και για καφε κιολας να τα πουμε δεν εχω θεμα :-)

Αδερφέ μην κολλάς.Δεν υπάρχει κανένας λόγος.Για το χαβαλέ θα ανοίξετε!Εξάλλου απ ότι έχω δει απο τα βίντεο στο youtube ο mpoukou φαίνεται ακομπλεξάριστος και ανοίγει και με "δύσκολους" αντιπάλους!Τα αμάξια μας τα έχουμε για να τα χαιρόμαστε παν' απ όλα!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου οχι δεν παρεξηγουμε σιγα δεν εγινε τπτ εσυ δεν εισαι που εχεις το μαγαζι στην νεα ερυθραια το group A ??κοιτα χωρις να το παιξω εξυπνος επειδη ειμαι και εγω μηχανικος αλλα στα καραβια και επειδη και εκει εχουμε τουρμπινες πανω στις μηχανες και επειδη το εχω ψαξει πολυ το πραγμα το 0.1 bar === 3 hp δεν στο παιζω εξυπνος απλα σου λεω τι ισχυει φιλε ...σιγουρα οπως λες δεν μπορει απο μονο του να κανει την διαφορα αλλα αυτο ητανε το μεγαλυτερο μειονεκτημα στο αμαξι επρεπε να βγαλω την σκαστρα απο πανω για να δω οτι το αμαξι δουλευει συμφωνα με τον προγραμματιστη μου στο 1.25 bar ενω πριν δουλευω 0.95 bar ...το ξερω οτι το turbo που φοραω ειναι μικρο καποια στιγμη θα μπει στο αμαξι αλλο μοτερακι ...

λοιπον φιλε μπεκαμ καλημερα οχι δεν ειμαι ο τασος ο γκρουπα καμια σχεση με τον τασο που ξες .παμε στο θεμα μας φιλε θες λοιπον να πεις οτι απο 0,95 οβερ που ειχες ανεβηκες στο 1,25 ωραια λοιπον αυτο ειναι ομως μονο το οβερ δηλαδη κερδισες κατι στη ροπη για να κερδισεις αλογα πρεπει η σταθερη να ανεβει 0,3 και οχι το οβερ με πιασες τι λεω δηλαδη π,χ εαν απο 0,95 οβερ ανεβηκες στο 1,25 αλλα στις 5500 χιλ στροφες ειχες 1 μπαρ και συνεχιζεις να εχεις 1 αλλα οχι 1,3 και στις 6000 ειχες 0,65 και συνεχιζεις να  εχεις 0,65 αλλα οχι 0,95 τοτε δεν ανεβηκες καν σε αλογα απλα κερδισες κατι στη ροπη .αυτα απο μενα γιαυτο σου ειπα ανεβασε και ενα λογκ να δουμε πιεσεις για να συγκρινουμε με αλλα ατομα που εχουν και αυτα προγραμμα

γεια σου φιλε μου οχι δεν παρεξηγουμε σιγα δεν εγινε τπτ εσυ δεν εισαι που εχεις το μαγαζι στην νεα ερυθραια το group A ??κοιτα χωρις να το παιξω εξυπνος επειδη ειμαι και εγω μηχανικος αλλα στα καραβια και επειδη και εκει εχουμε τουρμπινες πανω στις μηχανες και επειδη το εχω ψαξει πολυ το πραγμα το 0.1 bar === 3 hp δεν στο παιζω εξυπνος απλα σου λεω τι ισχυει φιλε ...σιγουρα οπως λες δεν μπορει απο μονο του να κανει την διαφορα αλλα αυτο ητανε το μεγαλυτερο μειονεκτημα στο αμαξι επρεπε να βγαλω την σκαστρα απο πανω για να δω οτι το αμαξι δουλευει συμφωνα με τον προγραμματιστη μου στο 1.25 bar ενω πριν δουλευω 0.95 bar ...το ξερω οτι το turbo που φοραω ειναι μικρο καποια στιγμη θα μπει στο αμαξι αλλο μοτερακι ...

λοιπον φιλε μπεκαμ καλημερα οχι δεν ειμαι ο τασος ο γκρουπα καμια σχεση με τον τασο που ξες .παμε στο θεμα μας φιλε θες λοιπον να πεις οτι απο 0,95 οβερ που ειχες ανεβηκες στο 1,25 ωραια λοιπον αυτο ειναι ομως μονο το οβερ δηλαδη κερδισες κατι στη ροπη για να κερδισεις αλογα πρεπει η σταθερη να ανεβει 0,3 και οχι το οβερ με πιασες τι λεω δηλαδη π,χ εαν απο 0,95 οβερ ανεβηκες στο 1,25 αλλα στις 5500 χιλ στροφες ειχες 1 μπαρ και συνεχιζεις να εχεις 1 αλλα οχι 1,3 και στις 6000 ειχες 0,65 και συνεχιζεις να  εχεις 0,65 αλλα οχι 0,95 τοτε δεν ανεβηκες καν σε αλογα απλα κερδισες κατι στη ροπη .αυτα απο μενα γιαυτο σου ειπα ανεβασε και ενα λογκ να δουμε πιεσεις για να συγκρινουμε με αλλα ατομα που εχουν και αυτα προγραμμα

λοιπον φιλε μπεκαμ καλημερα οχι δεν ειμαι ο τασος ο γκρουπα καμια σχεση

με τον τασο που ξες .παμε στο θεμα μας φιλε θες λοιπον να πεις οτι απο

0,95 οβερ που ειχες ανεβηκες στο 1,25 ωραια λοιπον αυτο ειναι ομως μονο

το οβερ δηλαδη κερδισες κατι στη ροπη για να κερδισεις αλογα πρεπει η

σταθερη να ανεβει 0,3 και οχι το οβερ με πιασες τι λεω δηλαδη π,χ εαν

απο 0,95 οβερ ανεβηκες στο 1,25 αλλα στις 5500 χιλ στροφες ειχες 1 μπαρ

και συνεχιζεις να εχεις 1 αλλα οχι 1,3 και στις 6000 ειχες 0,65 και

συνεχιζεις να  εχεις 0,65 αλλα οχι 0,95 τοτε δεν ανεβηκες καν σε αλογα

απλα κερδισες κατι στη ροπη .αυτα απο μενα γιαυτο σου ειπα ανεβασε και

ενα λογκ να δουμε πιεσεις για να συγκρινουμε με αλλα ατομα που εχουν και

αυτα προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Εγω συμφωνω με τον μπεκαμ κ τα αλογα του κ τις ροπες του κ ολα..

Αλλα το λεον το 18ρι το τσι με τα 160(καμια 170ρια μεστο νερο) μηπως το οδηγαει λιγο αργα (εως πολυ αργα) ο φιλος π εβαλες κοντρα? Εγω που ειμαι φπε κ δοκιμασα με τετοιο αμαξι εκλαιγα τα λεφτα π εβαλα εξατμιση + φιλτρο μπας κ τα περασω αλλα @@!
Δλδ αν με περασει κ πολο 1.2 με τα ιδια πραγματα π φοραω να το πεταξω στη θαλασσα.. (ειναι κ ηδη χρωμα καρχαρια :p)

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε έκανες το update για να είσαι πίσω;

Δεν μπορώ να σε κατάλαβω...

Επρεπε να έχεις τα 160αρια :/

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δν εκανα update μονο ενα γρηγορο προγραμματισμο ΠΟΛΥ ΠΛΟΥΣΙΟ επειδη δν ηθελα να το κυκλοφορω απρογραμματιστο..
Ακομα δν πηγα :p

 

Παντως ειχα δοκιμασει με ενα σιροκο παλια .. πρεπει να ειναι κ στο κλαμπ το παιδι.. 
160ρι μονο εισαγωγη με ειπε.. Αλλα βαλαμε σχεδον χιλιομετρο κ ημουν 3 αυτοκινητα σιγουρα πισω!

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.