Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

καλησπέρα !  πάντως ρε beckman , τόσες προσφορές απο παιδιά εδω μέσα για φιλικά πατηματάκια..

 

ούτε σούπερ μάρκετ να είμασταν !!  στα 2 το 1 δώρο !!      Εχεις πέραση  φίλε βεκμαν !!

Link to comment
Share on other sites

μα δεν θα μου ριξει και αυτο ειναι σιγουρο σιγα μην τρεμω για τις κοντρες εχω ριξει τοσσες κιδειες και εχω φαει απο αμαξια και κιδειες γατακι....εγω εχω ενα καμαρι γρηγορο απο τα χαμηλα και το καμαρωνω μεχρι τα 120 χιλιομετρα ..απο κει περα οποιος με παιρναει στα ιδια αλογα μαζι μου χαμενος ειναι ...:-)

Link to comment
Share on other sites

μα δεν θα μου ριξει και αυτο ειναι σιγουρο σιγα μην τρεμω για τις κοντρες εχω ριξει τοσσες κιδειες και εχω φαει απο αμαξια και κιδειες γατακι....εγω εχω ενα καμαρι γρηγορο απο τα χαμηλα και το καμαρωνω μεχρι τα 120 χιλιομετρα ..απο κει περα οποιος με παιρναει στα ιδια αλογα μαζι μου χαμενος ειναι ...:-)

 

Μην έχεις μεγάλα όνειρα.

Δεν περνάς τον mpoukou μέχρι τα 120.

Ίσως στα πολύ ψηλά λόγω τούρμπο.

Link to comment
Share on other sites

εμενα το αμαξι μου ανοιγει απο χαμηλα μεγαλε για αυτο σε ολες τις κοντρες ειμαι μπροστα μεχρι τα 120 χιλιομετρα...ετσι το εχουμε ρυθμισει με τον προγραμματιστη μου το αμαξι απο τα χαμηλα να σκοτωνει...

Link to comment
Share on other sites

Beckman ποιός είναι ο σκοπός της βελτίωσης που έχεις κάνει και που θές να το φτάσειςτο φτάσεις το Polo, γιατι στο post σου αναφέρεις μια ότι θα βάλεις μοτέρ απο 2λιτρο και μία ότι θα βάλεις 3.2 από TTS.Ετσι ενημερωτικά ρωτάω γιατι έχω την εντύπωση ότι τρίτοι σου γεμίζουν το κεφάλι σου με φούμαρα....Δεν το λέω με εχρθρική διάθεση πρός Θεού, απλά ενημερωτικά

Edited by wolfburg
Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν εχω καταληξη ποιο απο τα δυο θα βαλω μολις γυρισω απο τα καραβια τοτε θα δουμε και τα δυο τα μοτερ τα εχει βρει ο θειος μου σε πολυ κυριλε τιμη ...και δεν μου γεμιζουνε τα μυαλα με φουμαρα...:-) καποια στιγμη αναλογα θα βαλω ι το μοτερ του audi tts ι ενα δυλιτρο μοτερακι θα δουμε :-) πρωτα ο θεος να ειμαι εγω καλα να εχω καλες και ηρεμες θαλασσαες και βλεπουμε ...και το αμαξι θελω να το φθασω καπου πολυ ψηλα ετσι και αλλιως και εγω μηχανικος ειμαι κατι ξερω απο αυτα...

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν εχω καταληξη ποιο απο τα δυο θα βαλω μολις γυρισω απο τα καραβια τοτε θα δουμε και τα δυο τα μοτερ τα εχει βρει ο θειος μου σε πολυ κυριλε τιμη ...και δεν μου γεμιζουνε τα μυαλα με φουμαρα...:-) καποια στιγμη αναλογα θα βαλω ι το μοτερ του audi tts ι ενα δυλιτρο μοτερακι θα δουμε :-) πρωτα ο θεος να ειμαι εγω καλα να εχω καλες και ηρεμες θαλασσαες και βλεπουμε ...και το αμαξι θελω να το φθασω καπου πολυ ψηλα ετσι και αλλιως και εγω μηχανικος ειμαι κατι ξερω απο αυτα...

Κάθε βελτίωση είναι υποκειμενική.όταν όμως ξεκινάς να βελτιώσεις ένα αυτοκίνητο πρέπει να έχεις έναν στόχο εφικτό πάντα. Καταρχήν ξέρεις αν χωράει το μοτέρ του TTS?Τετρακίνηση????????Εγώ λέω μηχανικά σταμάτα εκεί γιατί να ξέρεις οτι κάθε πλαίσιο αντέχει μέχρι μια ιπποδύναμη και κάποιες μετατροπές.Εξωτερικά μπορείς να κάνεις ότι θές

Link to comment
Share on other sites

στο youtube εχει 2 βιντεακια.

στο πρωτο παταμε ανηφορα απο 2ες χαμηλα και τρωω αρκετα.

 

στο  δευτερο παταμε 2ες πιο ψηλα με αποτελεσμα μικρη διαφορα.

 

 

 

βεβαια ολα αυτα οταν ημουν 1ο σταδιο,αντε να ημουν 115.τωρα εχω δυναμωσει λιγο και σε αλογα και σε κυβικα.

Link to comment
Share on other sites

mpoukou γιατί πατάς απο ρεπρίζ με τουρμπάτο?Χαντακώνεις το αμάξι σου.Μόνο στάση μπορείς να εκτιμήσεις τέτοιο μοτέρ.Ειδικά αν έχεις μπλοκε!

Link to comment
Share on other sites

μα δεν θα μου ριξει και αυτο ειναι σιγουρο σιγα μην τρεμω για τις κοντρες εχω ριξει τοσσες κιδειες και εχω φαει απο αμαξια και κιδειες γατακι....εγω εχω ενα καμαρι γρηγορο απο τα χαμηλα και το καμαρωνω μεχρι τα 120 χιλιομετρα ..απο κει περα οποιος με παιρναει στα ιδια αλογα μαζι μου χαμενος ειναι ...:-)

 

 

 

beckman σε βλεπω πολυ σιγουρο.

σου εχω ετοιμο μερος που δεν θα εχουμε κανενα προβλημα με μπλε.

και για να δεις οτι δεν εχω κανενα προβλημα θα σε παω περιπου στα μετρα σου.

2ες αλλα οχι χαμηλα!

αν ειναι πιο γρηγορο το tsi πρωτος εγω θα σου πω μπραβο

απο εκει και περα ολα τα αλλα ειναι σαλια!

 

γεια σου φιλε passatouko :)

mpoukou γιατί πατάς απο ρεπρίζ με τουρμπάτο?Χαντακώνεις το αμάξι σου.Μόνο στάση μπορείς να εκτιμήσεις τέτοιο μοτέρ.Ειδικά αν έχεις μπλοκε!

 

φιλε wolfburg παταω με φιλους-γνωστους και δεν παω για καριερα.παταω οπως να'ναι

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

beckman σε βλεπω πολυ σιγουρο.

σου εχω ετοιμο μερος που δεν θα εχουμε κανενα προβλημα με μπλε.

και για να δεις οτι δεν εχω κανενα προβλημα θα σε παω περιπου στα μετρα σου.

2ες αλλα οχι χαμηλα!

αν ειναι πιο γρηγορο το tsi πρωτος εγω θα σου πω μπραβο

απο εκει και περα ολα τα αλλα ειναι σαλια!

 

γεια σου φιλε passatouko :)

Έλα έχουμε παντελονάτη δήλωση για πολλοστή φορά!

Link to comment
Share on other sites

Κάθε βελτίωση είναι υποκειμενική.όταν όμως ξεκινάς να βελτιώσεις ένα αυτοκίνητο πρέπει να έχεις έναν στόχο εφικτό πάντα. Καταρχήν ξέρεις αν χωράει το μοτέρ του TTS?Τετρακίνηση????????Εγώ λέω μηχανικά σταμάτα εκεί γιατί να ξέρεις οτι κάθε πλαίσιο αντέχει μέχρι μια ιπποδύναμη και κάποιες μετατροπές.Εξωτερικά μπορείς να κάνεις ότι θές

ελα δες τπ εδω τι εχουνε κανει οι γερμανοι φιλε μου..απο την αρχη ειναι το ονειρο μου να το κανω ετσι 

http://www.car-creativ.de/galerie/polo6r/fotoindex.html

Link to comment
Share on other sites

και αφου βγάζεις τόσα γιατί δεν παιρνεις εξαρχής ένα μεταχειρισμένο TTS η ένα δίλιτρο TFSI που είναι πιο ολοκληρωμένα αυτοκίνητα.Δεν αξίζει να ρίξεις τόσα λεφτά στο polo.Μην νομίζεις ότι θα χεις ολοκληρωμένο αυτοκίνητο.Θα πέσει πού κόψε-ράψε με αμφιλεγόμενο αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

 

 

beckman σε βλεπω πολυ σιγουρο.

σου εχω ετοιμο μερος που δεν θα εχουμε κανενα προβλημα με μπλε.

και για να δεις οτι δεν εχω κανενα προβλημα θα σε παω περιπου στα μετρα σου.

2ες αλλα οχι χαμηλα!

αν ειναι πιο γρηγορο το tsi πρωτος εγω θα σου πω μπραβο

απο εκει και περα ολα τα αλλα ειναι σαλια!

 

γεια σου φιλε passatouko :)

 

φιλε wolfburg παταω με φιλους-γνωστους και δεν παω για καριερα.παταω οπως να'ναι

 

με τις δυνατοτητες του αμαξιου ειμαι 90% σιγουρος φιλε ...

και αφου βγάζεις τόσα γιατί δεν παιρνεις εξαρχής ένα μεταχειρισμένο TTS η ένα δίλιτρο TFSI που είναι πιο ολοκληρωμένα αυτοκίνητα.Δεν αξίζει να ρίξεις τόσα λεφτά στο polo.Μην νομίζεις ότι θα χεις ολοκληρωμένο αυτοκίνητο.Θα πέσει πού κόψε-ράψε με αμφιλεγόμενο αποτέλεσμα.

γτ ποτε μου δεν εχω παρει μεταχειρισμενα αυτοκινητα παντα μου αρεσαν να ειναι ολα του κουτιου...αν μου πει ο μαστορας οτι θα πεσει πολυ κοψε ραψε και μου πει και ενα ακριβο ποσο για ολο αυτο φιλαρακι μου δεν θα το κανω πχ αν μου πει 5000 ευρω δεν θα το κανω θα προτιμησω να το πουλησω αν ειναι το πολο και να παρω κατι πιο γρηγορο και κουτας παντα :-)

Link to comment
Share on other sites

με τις δυνατοτητες του αμαξιου ειμαι 90% σιγουρος φιλε ...

γτ ποτε μου δεν εχω παρει μεταχειρισμενα αυτοκινητα παντα μου αρεσαν να ειναι ολα του κουτιου...αν μου πει ο μαστορας οτι θα πεσει πολυ κοψε ραψε και μου πει και ενα ακριβο ποσο για ολο αυτο φιλαρακι μου δεν θα το κανω πχ αν μου πει 5000 ευρω δεν θα το κανω θα προτιμησω να το πουλησω αν ειναι το πολο και να παρω κατι πιο γρηγορο και κουτας παντα :-)

ποιός μάστορας ρε αδερφέ?και συ μηχανικός δεν είπες ότι είσαι.5000 μόνο θα κάνουν τα τροπέτα κομπλέ.Χώρια τα υπόλοιπα...Εντωμεταξύ αναφέρεις ότι το αμάξι είναι φτιαγμένο απο το powermakers που είναι στην Αθήνα η από τον θείο σου στην Πάτρα?

Edited by wolfburg
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αστο ενταξει,μας επεισες.

σαν και εσενα εχω γνωρισει αρκετους,μπλα,μπλα,μπλα.

να χαιρεσαι το αυτοκινητο σου,που ομολογουμενος ειναι πολυ ωραιο,και καλα ανοιγματα στην Πατρα :gym:

ποτε μου δεν ημουνα μπλα μπλα φιλε μου...απλα δεν ανοιγω ανοιγματα στην αθηνα..αν ανοιγα και εκει σιγουρα καθε μερα στο δρομο θα μουνα και θα επαιζα...ευχαριστω για τα καλα σου λογια πιστευω να μην το λες ειρωνικα.

ποιός μάστορας ρε αδερφέ?και συ μηχανικός δεν είπες ότι είσαι.5000 μόνο θα κάνουν τα τροπέτα κομπλέ.Χώρια τα υπόλοιπα...Εντωμεταξύ αναφέρεις ότι το αμάξι είναι φτιαγμένο απο το powermakers που είναι στην Αθήνα η από τον θείο σου στην Πάτρα?

ολο το αμαξι το εχω φτιαξει στο Powermakers στην αθηνα θειος μου ειναι ο ανθρωπος και μου χε πει πιο παλια μια τιμη κομπλε μοτερ ποσο παει γυρω στα 3500 ευρω το βρισκει αυτο το μοτερ κομπλε και δωρο θα μου κανε την εργασια...

εγω ειμα μηχανικος στα καραβια αλλα ξερω αρκετα πραγματα και στα αμαξια οπως εχω βοηθησει και αρκετα παιδια απο δω μεσα σε διαφορα θεματα που ειχανε ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε μπέκαμ,εδώ σου λέει το παιδί να πάρεις σίγουρη νίκη απο δευτέρες,και εσύ λές δεν πατάω αθήνα.

Άν νομίζεις οτι ανοίγεις απο χαμηλά,ανοίχτε 1ες 400 μέτρα.

Αμα χάσει ο μπουκού,κερνάω σουβλάκια ;)

 

 

Υ.Γ Μπουκου,απέκτησες μάνατζερ :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

Υ.Γ Αν φοβάσαι τους μπάτσους,θα πάμε σε ένα μέρος που έχει να περάσει στρουμφάκι ένα χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες (κ γω μαζι) του την καρακαταμαμησαμε την παρουσιαση..

(παντως αν καποιος με 160 αλογα την ειδε γρηγορος να τα βαλει μαζι μου :D )

Link to comment
Share on other sites

Ρε μπέκαμ,εδώ σου λέει το παιδί να πάρεις σίγουρη νίκη απο δευτέρες,και εσύ λές δεν πατάω αθήνα.

Άν νομίζεις οτι ανοίγεις απο χαμηλά,ανοίχτε 1ες 400 μέτρα.

Αμα χάσει ο μπουκού,κερνάω σουβλάκια ;)

 

 

Υ.Γ Μπουκου,απέκτησες μάνατζερ :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

Υ.Γ Αν φοβάσαι τους μπάτσους,θα πάμε σε ένα μέρος που έχει να περάσει στρουμφάκι ένα χρόνο.

τελικα θα μας πει την αληθεια ποσσα αλογα ειναι το αμαξι του???γτ 146 σιγουρα δεν ειναι για να παιρναει peujeot rc filtro eksatmisi δλδ 170 αλογα ειναι αυτο το αμαξι ...

Ρε μαγκες (κ γω μαζι) του την καρακαταμαμησαμε την παρουσιαση..

(παντως αν καποιος με 160 αλογα την ειδε γρηγορος να τα βαλει μαζι μου :D )

συμφωνω απολυτα μαζι σου...τερμα εδω μεσα για κοντρες στην παρουσιαση εδω ειναι για την βελτιωση του αμαξιου μου..ευχαριστω ολους παιδια..¨συνεχιζουμε εχουμε φτιαξει πολλα στο πολο ακομη καποια στιγμη θα μπουνε και φωτο :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.