Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Guest hellenic vanagon

quatro γιατι γραφει τοτε στο ντουλαπακι και οχι χαλντεξ?δεν το εχω σε εκκινησεις αλλα πρεπει να το πιανω στην πορεια...

Το θέμα δεν είναι quattro η haldex, (η ΑUDI λέει τα τετρκίνητα της, ότι κι αν έχουν, "quattro", όπως η VW "4 motion" και όχι "haldex"),

το θέμα είναι το

 

4x4

Link to comment
Share on other sites

όταν η Audi λέει quattro εννοεί κατά περίπτωση τετρακίνητο δηλαδή όπως το s3 κίνηση μπροστά κ όταν χάσουν πρόσφυση οι μπροστινοί τροχοί εμπλέκονται και οι πίσω!Οπότε στην εκκίνηση έχει σαφώς προτέρημα σε σχέση με ένα μπροστοκίνητο!Από ρεπρίζ έχει 2500 κυβικά κ turbo δηλαδή ροπή φορτηγού!

Edited by wolfsburg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τους 5 κυλινδρους δν ειπες κ μερικοι δν εξπερματωσαν ΟΣΟ επρεπε.. Εγω που τ ηξερα παντως ειμαι οκ! :crazy:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τους 5 κυλινδρους δν ειπες κ μερικοι δν εξπερματωσαν ΟΣΟ επρεπε.. Εγω που τ ηξερα παντως ειμαι οκ! :crazy:

Το μοτέρ το φοράει κ το TT-RS και δεν είναι εύκολος αντίπαλος σε καμία περίπτωση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Τους 5 κυλινδρους δν ειπες κ μερικοι δν εξπερματωσαν ΟΣΟ επρεπε.. Εγω που τ ηξερα παντως ειμαι οκ! :crazy:

Τα πεντακύλινδρα σύνολα της AUDI, (turbo),  έχουν αφήσει εποχή!

 

Βλέπεις πρωτοβγήκαν τον...περασμένο αιώνα! ('80s).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Του...περασμένου αιώνα...

 

Audi_Quattro_engine_Jarama_2006.jpg

 

Μοντέλο Sport Quattro (1983 - 1984) Κινητήρας: Πεντακύλινδρος σε σειρά (Ι5) Χωρητικότητα: 2.133 cm³ Βαλβίδες ανά κύλινδρο: 4 Ισχύς: 225 kW (306 PS) στις 6.500 στροφές/λεπτό Ροπή: 330 N·m στις 4.500 στροφές/λεπτό Τελική ταχύτητα: 250 km/h 0 - 100 km/h: 4,9 sec Βάρος: 1.300 kg

 

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΡΑΛΛΥ ΣΥΝΕΧΩΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ!

 

85_sport_auttro_s1_audi_01.jpg

Edited by hellenic vanagon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

λοιπον να βρουμε ενα μαμα να πατησουμε...να μου φυγει η απορια..

παντως ξερω τι θελω απτον αγιο βασιλη φετος!!!RS7!!!

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια,αλλα μπορειτε να γραφετε σε απλα ελληνικα και οχι σε γκρικλις???????

Γιατι θα πρεπει να σπαμε το κεφαλι μας προκειμενου να μαντεψουμε τι θελει να πει ο καθενας με τις πετσοκομενες λεξεις του στυλ γτ=γιατι  ?????

Link to comment
Share on other sites

GOLF 2 Άσπρο δυνατό στην ΕΟ Αθηνών Κορίνθου κυνηγητό με CLK, όπου και παρέδωσε τα σκύπτρα στο golfέα!

18αρι θα ητανε :p:D  8) .....

Link to comment
Share on other sites

Του...περασμένου αιώνα...

 

Audi_Quattro_engine_Jarama_2006.jpg

 

Μοντέλο Sport Quattro (1983 - 1984) Κινητήρας: Πεντακύλινδρος σε σειρά (Ι5) Χωρητικότητα: 2.133 cm³ Βαλβίδες ανά κύλινδρο: 4 Ισχύς: 225 kW (306 PS) στις 6.500 στροφές/λεπτό Ροπή: 330 N·m στις 4.500 στροφές/λεπτό Τελική ταχύτητα: 250 km/h 0 - 100 km/h: 4,9 sec Βάρος: 1.300 kg

 

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΡΑΛΛΥ ΣΥΝΕΧΩΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ!

 

85_sport_auttro_s1_audi_01.jpg

 

το Audi δεν ηταν για πολλα χρονια πρωταθλητης στα ραλι.

δλδ τι να πει η Mitsubishi , Citroen , Peugeot , Toyota η ακομα και η Lancia...?

πολύ γρηγορα τα Audi αλλα μην εχουμε και παρωπιδες

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

το Audi δεν ηταν για πολλα χρονια πρωταθλητης στα ραλι.

δλδ τι να πει η Mitsubishi , Citroen , Peugeot , Toyota η ακομα και η Lancia...?

πολύ γρηγορα τα Audi αλλα μην εχουμε και παρωπιδες

Δυστυχώς το σύστημα δεν με αφήνει να παραθέσω ένα κατάλογο με τις, πολυετείς, διεθνείς νίκες της AUDI!

 

Πέρασα λέει το όριο των φωτογραφιών που επιτρέπονται!

 

ΑΛΗΘΕΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΟΡΙΟ;

 

Γιατί αν υπάρχει να μην σας κουράζω άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το σύστημα δεν με αφήνει να παραθέσω ένα κατάλογο με τις, πολυετείς, διεθνείς νίκες της AUDI!

 

Πέρασα λέει το όριο των φωτογραφιών που επιτρέπονται!

 

ΑΛΗΘΕΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΟΡΙΟ;

 

Γιατί αν υπάρχει να μην σας κουράζω άλλο...

 

φιλε μου γραφεις παγκόσμιος πρωταθλητης ραλι.

αν δεν κανω λαθος 2 πρωταθλήματα εχουν παρει τα Audi.

και στο ξαναλεω,μην τα ισωπεδωνεις όλα και μην εχεις παρωπιδες!

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

φιλε μου γραφεις παγκόσμιος πρωταθλητης ραλι.

αν δεν κανω λαθος 2 πρωταθλήματα εχουν παρει τα Audi.

και στο ξαναλεω,μην τα ισωπεδωνεις όλα και μην εχεις παρωπιδες!

Ούτε καν περιμένεις να δεις τον κατάλογο...

 

Και μου την λες και για παρωπίδες...

 

Ενδιαφέρον...

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να δω τον καταλογο γιατι θυμαμαι ποσα πρωταθλήματα οδηγων εχει παρει η Audi.

στην αρχη αναφερεσαι σε παγκοσμια πρωταθλήματα και μετα μου αναφερεσαι σε ποσες νικες εχουν παρει σε ραλι.

τελικα σε πιο από τα 2 αναφερεσαι?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχχαχα.Μάγκες πάντως αυτό το topic του έχουμε πετάξει τα μάτια για ότι να ναι πιάνουμε κουβέντα!!! :crazy:

Α!Τωρα που το θυμήθηκα κίτρινο ibiza cupra προηγούμενης γενιάς δίπλα μου στα φανάρια μου κάνε 2 αμάξια στην εκκίνηση και μολις με είδε να ερχομαι μπάλα άναψε φλας κ έκανε δεξιά και με κοίταγε και παράξενα!Η ελεύθερη εξάτμιση που έχω σφυράει στις ψηλές και τρομοκρατεί τα τουρπάκια!!!!

χαχαχαχχαχαχαχα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

δεν χρειαζεται να δω τον καταλογο γιατι θυμαμαι ποσα πρωταθλήματα οδηγων εχει παρει η Audi.

στην αρχη αναφερεσαι σε παγκοσμια πρωταθλήματα και μετα μου αναφερεσαι σε ποσες νικες εχουν παρει σε ραλι.

τελικα σε πιο από τα 2 αναφερεσαι?

Για Ράλλυ μίλησα, αν προσέξεις το αρχικό post.

 

Τέλος πάντων, εύκολο είναι να τα βρει και μόνος του όποιος ενδιαφέρεται...

 

Προς το παρόν περιμένω μία απάντηση από το moderation.

 

Υπάρχει όριο φωτογραφιών;

 

Μήπως σας κουράζω;

Link to comment
Share on other sites

προηγουμενη παρασκευη βραδυ αττικη οδος σχεδον αδειος ο δρομος γυρνοντας απο ελευσινα πετυχενω ενα ασημι 350Ζ που σιγουρα ειχε εξατμιση (οτι μπορεσα να δω δλδ) κατα τα αλλα μαμυ μπλου.ειμαι απο πισω του με 3η 130 περιπου κ του δειχνω τις διαθεσεις μου οπου καποια στιγμη βαρεθηκα που δεν ανοιγε κ αλλαζω σε 4η (με σκοπο να συνεχισω ηρεμα την πορεια μου)...ακριβως την ωρα που κατεβαζει κ παταει. :devil: κατεβαζω κ παταω την ωρα που ειχαμε 3 με 4 κενα με αποτελεσμα στην αλλαγη 5ης να ειμαι με λιγο πανω απο το μισο γκαζι για να μην περασω απο μεσα του.αποφασιζω να βγαλω δεξι (αφου αυτος δεν εκανε τον κοπο να κανει στην ακρη) Κ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΩ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΥΤΗ ΝΑ ΒΓΩ ΜΕΣΑΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΟΥ...........εγω γυρισα σπιτι χωρις τη motion που ειχα κ επινα κ εκεινος με θιγμενο εγωισμο(ισως κ καποιο σημαδακι απο τη motion..)...

 

σαββατο πρωι μετα απο ενα καλο γεμισμα με 100αρα 52 λιτρα συν 1 που ειχα μεσα (vcds) συνολο 53 και ενα ΚΑΛΟ φουσκωμα στα λαστιχα  ξεκιναω με τη  γυναικα κ μια βαλιτσα ρουχα κ κατι δωρα (οχι για το αγνωστο αλλα για τα πεθερικα) στην Καλαματα. μετα απο 255.2 χλμ το αποτελεσμα ειναι αυτο...

P21_12_13_15_50.jpg

 

6 λιτρα 6 ΛΙΤΡΑ 6 ΛΙΤΡΑ!!!!!!!!!!!!! GREENER THAN PRIUS!!!!!!!!!!! με μεση ταχυτητα 89χλμ ποτε δεν ξεπερασα τα 140 κ γκαζι μονο ΜΟΝΟ επεφτε κατω απο 100. το μυστικο ειναι :question: :question: :question: :question:  2,2 bar οχι στην τουρμπινα αλλα στα ΛΑΣΤΙΧΑ!!! ΚΑΛΑ Κ ΑΣΦΑΛΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!!!

Edited by Συριωτης Νικος
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

προηγουμενη παρασκευη βραδυ αττικη οδος σχεδον αδειος ο δρομος γυρνοντας απο ελευσινα πετυχενω ενα ασημι 350Ζ που σιγουρα ειχε εξατμιση (οτι μπορεσα να δω δλδ) κατα τα αλλα μαμυ μπλου.ειμαι απο πισω του με 3η 130 περιπου κ του δειχνω τις διαθεσεις μου οπου καποια στιγμη βαρεθηκα που δεν ανοιγε κ αλλαζω σε 4η (με σκοπο να συνεχισω ηρεμα την πορεια μου)...ακριβως την ωρα που κατεβαζει κ παταει. :devil: κατεβαζω κ παταω την ωρα που ειχαμε 3 με 4 κενα με αποτελεσμα στην αλλαγη 5ης να ειμαι με λιγο πανω απο το μισο γκαζι για να μην περασω απο μεσα του.αποφασιζω να βγαλω δεξι (αφου αυτος δεν εκανε τον κοπο να κανει στην ακρη) Κ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΩ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΥΤΗ ΝΑ ΒΓΩ ΜΕΣΑΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΟΥ...........εγω γυρισα σπιτι χωρις τη motion που ειχα κ επινα κ εκεινος με θιγμενο εγωισμο...

 

σαββατο πρωι μετα απο ενα καλο γεμισμα με 100αρα 52 λιτρα συν 1 που ειχα μεσα (vcds) συνολο 53 και ενα ΚΑΛΟ φουσκωμα στα λαστιχα  ξεκιναω με τη  γυναικα κ μια βαλιτσα ρουχα κ κατι δωρα (οχι για το αγνωστο αλλα για τα πεθερικα) στην Καλαματα. μετα απο 255.2 χλμ το αποτελεσμα ειναι αυτο...

 

 

6 λιτρα 6 ΛΙΤΡΑ 6 ΛΙΤΡΑ!!!!!!!!!!!!! GREENER THAN PRIUS!!!!!!!!!!! με μεση ταχυτητα 89χλμ ποτε δεν ξεπερασα τα 140 κ γκαζι μονο ΜΟΝΟ επεφτε κατω απο 100. το μυστικο ειναι :question: :question: :question: :question:  2,2 bar οχι στην τουρμπινα αλλα στα ΛΑΣΤΙΧΑ!!! ΚΑΛΑ Κ ΑΣΦΑΛΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!!!

χαχααχχαχ ήρωας!!!! για Καλαμάτα καίω στανταρ ενα 30ευρω στο πιο χαλαρό μου!!!! Πως το έβγαλες το 6;; Δεν σε πήρε ο υπνος; :p

Edited by and64
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χαχααχχαχ ήρωας!!!! για Καλαμάτα καίω στανταρ ενα 30ευρω στο πιο χαλαρό μου!!!! Πως το έβγαλες το 6;; Δεν σε πήρε ο υπνος; :p

με το vcds το ειδα οτι ειχα ακομα 47 λιτρα μεσα.οχι δε με πηρε ισα ισα το εκανα 3 ωρες με τα τσιγαρακια μας τα καφεδακια μας τη μουσικουλα μας κ ολα καλα(κ κυριως χωρις γκρινια!!)! οταν το κανω 2 ωρες θελω 3/4 σχεδον του ντεποζιτου.τωρα που εμαθα το κολπο δεν το αλλαζω με τιποτααααα!!!!

Edited by Συριωτης Νικος
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.