Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Επειδή δεν λέτε να συμμορφωθείτε με τα εκτός θέματος το θέμα κλειδώνει μέχρι νεοτέρας.

 

Καλές γιορτές σε όλους !

Edited by Speedy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλους με υγεία !

 

Το θέμα όταν ξεκίνησα να το καθαρίσω είχε 7505 Απαντήσεις.

Μετά από αρκετό καθάρισμα οι δημοσιεύσεις έφτασαν στις 6646.

 

Συνολικά διαγράφηκαν 859 δημοσιεύσεις μια προς μια !!!

 

Απαράδεκτα πράγματα !!

 

Από εδώ και στο εξής ότι είναι άσχετο με πάτημα θα διαγράφεται χωρίς προειδοποίηση.

Κρατήστε το θέμα καθαρό.

 

Το θέμα θα ανοίξει το βράδυ, ώστε να μπορέσετε να δημοσιεύσετε.

Edited by Speedy
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ποσες μερες χωρις το θεμα...Αγορασα τετραδιο απο τα jumbo για να μην τα ξεχασω...θα γραψω τα σημαντηκοτερα γιατι αμα τα γραψω ολα θα κολλησει ο Server.

Bmw i3,η ηλεκτρικη πατατα.

Γυρνουσα απο ποτο,μαραθωνος,και τσουπ ενας 20αρης διπλα να κοιταει λες και οδηγαει f430.

Ανοιγει το φαναρι,τρωει μια κλωτσια αστο,εχω μεινει κοκκαλο....αλλαγη 2α 3ης γυρω στα 100 μαζευα και στα 130 τον σουβλιζα....μετα του κανα πατα ασε απο πισω...

Bmw x3....πηγαινα αραχωβα,και παιζαμε στη δρομο,πριν βγουμε στην ευθεια του σειριου,παταμε με περιπου 120,μεχρι τα 170,πηγαιναμε κοπιες,180 ανοιγα ελαχιστα,200 ανοιγα καλη διαφορα,220 ανοιγα σαν τρελος.

Παμε παλι...πρωτοχρονια 8 το πρωι...golf 3 με σηματακι πισω gti....ξεκιναμε απο φαναρι,μεχρι τα 130 3 αμαξια πισω το golf....(3καβαλος το Passat,4 το golf),το πασσατ με υγραεριο στο πατημα.

Ποιος αλλος θα πηγαινε θεσσαλονικη για ποτο;

Η διαδρομη μεχρι την κατερινη κυλησε βαρετη,μονος μου,δεν υπηρχε ψυχη.

Βγαινω ομως σε μια τεραστια ευθεια,νομιζω εξω απο την κατερινη,και ελπιζω να μην ειχε κανα ρανταρ????????

Renault laguna,δεν εγραφε τιποτα....

Ηρθε μου παιξε φωτα με 110,κανω kickdown 3η πεταγομαι δεξια και παταω τερμα,δεν μαζεψε ποτε,εφαγε και 3 αμαξακια αργα και βασανιστικα μεχρι τα 210 που αφησα.

Το πασσατ 4 καβαλο με υγραεριο.

Παμε μεσα σαλονικα τωρα...ειμαστε ετοιμοι για ποτο,και παμε στην τσιμισκη να παρκαρουμε...

Ερχεται στο φαναρι Saxo με γκομενες μεσα????

Ξεκιναω ταπα,φευγει και αυτη κοφτες,και να κανουμε σφηνες δεξια αριστερα????????????

Φαναρι ξεκιναμε,1η ολη κατω,ηταν λες και δεν την πατησα,αλλαγη 2α εγραφε σαν τρελο.

Τι κωλοδρομος/κωλασφαλτος;

Στο επομενο φαναρι πιασαμε την κουβεντα,και δεν ηρθαν για ποτο μαζι μας γιατι ειχαν οικογενειακο τραπεζι????????

Κυριακη φευγουμε με tony antony για αραχωβα...προβλεπεται πόλεμος????????

Edited by Passatoukos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μετα την δοκιμη με 3076ρ ετυχε μια δοκιμη σε σ3 8π με 2876r...απο ρολ εχασα στην αρχη ενα αυτοκινητο απο τα 50 λογω χαζοσπινιαρισματος που ανοιξαμε,το σ3 απλα εγραφε και με τα 4 λαστιχα...θερμοκρασια εξωτερικη +1 αλλα γρηγορα μαζεψα και περασα μπροστα απο τα 100 μεχρι τα 180 ημουν και 1 γκολφ μπροστα......σφυρι εννοειται το σ3...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Παμε....στο δρομο για αραχωβα...Olympus plaza για καφεδαρα,και βουρ για πανω.

Ευθεια θηβας,εχω μπροστα ενα megane dci GT.

Του κολλαω προφυλακτηρα,Παταω κουμπακι βενζινη,μπαινει,κατεβαζω 3η,μολις παταει παταω.

Εφυγε με κλωτσια τρια αμαξακια γεματα,καπου 180 κλειδωσα,μαζεψα ελΑχιστα στα 200,225 κοντερ η διαφορα κολλημενη,εγω ειχα κοφτιασει απο σασμαν,φανταζομαι καιαυτος το ιδιο,πηγαιναμε σταθερα ετσι ωσπου εκοψα γιατι δεν ειχε νοημα.

Το passat 4καβαλο,αυτος 2καβαλος.

Προστοπαρον σκι,μαμ μαμ,και μετα ελπιζω να βρεθει τιποτα????

Edited by Passatoukos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλα εκατσα,αν σκεφτεις οτι την διαφορα μου την εκανε χαμηλα,ψηλα που ειχε σκυλιασει,η διαφορα μας ηταν αριστη για μενα.

Ο δρομος,ελαφρως ανηφορικος,η ευθεια της θηβας δηλαδη στο πηγαινε....125 αλογα,ανηφορα,4 ατομα,225....My love <3

Υ.Γ προσπαθω να θυμηθω αν σε εκεινο το κομματι τελικα εβγαλα το υγραεριο,δεν θυμαμαι...????

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

επιστροφη ρευμα προς λαμια....μερσεντες v8 compressor amg 5.5...kybbika γαματα .....290χιλιομετρα  κ  ηταν πισω μου ενα γκολφ.....στροφες 230 με γονατισε...απο καποιο σημειο το γκολφ απλα δεν ....γλυστραγε και στις στροφες εκοβα γιατι θα με σκοτωνε αυτος δεν υπηρχε...βαρυ αμαξι και ηταν πολυ δυνατο.το επαιρνα στις ευθειες και ξεκολαγα αλλα στις στροφες με ειχε για πλακα...λαστιχα τεραστια μπορει και 255 να ειχε ανετα με ζαντες 20 ρες χαλαρα...λιμουζινα τρενο και με τρελη δυναμη...απο περιεργεια πηγα να δω γιατι απο πισω ειχε 100 σηματα που δηλωναν σοβαρο tunning...ολο μαυρο με μαυρα παραθυρα και μαυρες ζαντες με νικελ πατουρα....ο χαρος

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλα,μην νομιζεις οτι ειναι κανας δυναμιτης.

1450kg αμαξι,με 18αρες ζαντες,0-100 κοντα 9 δευτερολεπτα.

Το οτι εχει ροπη,δεν μου λεει κατι,και του πατερα μου 2.0 tdi 150hp μετα τα 170 τον σουβλιζω αλυπητα.

Αν πατουσαμε απο 1ες,θα ετρωγα πολυ παραπανω,αλλα σε αυτα τα χιλιομετρα,η ατμοςφαιρα,και ιδιαιετερα η βενζινη,υπερτερει απο ενα Diesel????

Αμα με κατουρουσαν και diesel 1.6 130hp,θα ειχαμε προβλημα.

Αν εχεις υποψιν κανα τετοιο megane,παταω 3ες 110 μεχρι τερμα να μας λυθουν οι αποριες.

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

ν απω οτι δεν προλαβα να φτασω σπιτι...στην καλαμπακα με αφησε το τουρμπο μαλλον...ακουγεται ενα σφυριγμα καθε φορα που ξεπερνα το γκαζι τις 3000 στροφες και γυρισα με κλειστα τα greddy.σημερα λαδια φανηκανε απτην τουρμπινα...αυριο περιμενω να ανοιξουν τα συνεργεια να δω τι μεγεθος ζημιας εχω...συν οτι εσπασε και το μπαμπριζ απο πετρα....αυθημερον αθηνα και γυρισαμε με τραυματα

Link to comment
Share on other sites

Παμε σημερα....Η Passatara εκατσε σπιτι να ξεκουραστει,με μοναδικο σκοπο να μην ερθει μαζι,διότι θα σκίζονταν τοσο,που ακομα και εγώ το λυπαμαι να ουρλιαζει ολη μερα....

 

Slk 163 hp,Slk 184 hp,ML 350 272hp....

 

Πατημα φανάρι το 163ρι,με το ML....

 

Το slk εγραφε αλυπητα,2α με βγαλμενα ESP δεν ισιωνα πουθενα,η διαφορά υπέρ του ML 3 αμάξια μεχρι τα 150.

 

Slk vs ML roll 2ες 60,κοπιες μέχρι τα 140,και σταδιακα το slk ανοιγε,στα 215 3+ ανοιγομενα αμαξάκια μπροστά το Slk.

 

Πατημα Slk 163hp Vs SLK 184 hp,σταση,σταθερα 3 αμάξια μπροστά το 184ρι.

 

 

Το ml ειναι ο τάφος που μου έριξε 2 αμάξια απο ρολλ 90-100.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τη βδομάδα που μας πέρασε, ήμουνα μαζί με καλό μου φίλο με το Audi του, είχαμε πάει δοκιμαστική βόλτα

για log κλπ. καθώς και να δούμε το νέο συμπλέκτη που πέρασε καθώς ο παλιός για άγνωστο λόγο ξεβιδώθηκε.

 

Το αμάξι βγάζει στο 1 Bar ~500ps. Τέρμα πρόγραμμα με μεθανόλες υπολογίζεται πολλά αλογάκια =@ .

Φοράει custom κιβώτιο και κόφτη περίπου 9000rpm.

Στον δρόμο προς Σκόπια συναντήσαμε γνωστό Cayenne Turbo βελτιωμένο ~700+ps

 

Στο 1bar:

Πάτημα με 3η έως 5ή παρά τα R888 του Audi, το Cayenne πετάχτηκε εμπρός αλλά μετά την 4η η διαφορά άρχισε να μικραίνει. Στην 5η περίπου κοπίο.

Ο δρόμος ήταν επικίνδυνος οπότε δεν είχαμε άλλο παιχνιδάκι.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πριν απο λιγες μερες ειχα παει μια βολτα με κατι φιλους για cafe και επειδη το αμαξι μου ειναι για service ειχα παρει ενα clio gt 1.6 130hp της οικογενεια να μην τα πολυλογο μου κολαει ενα mr2 1.8 140 αλλαγμενο μοτερ απο τι μας ειπε το παιδι, 1η 2η εφυγε περιπου μισο αμαξι απο τριτη και μετα μαζευαξα  στην αλλαγη για 4 χρειαστηκε να κοψουμε γιατι δεν το επετρεπε ο δρομος να σημειωθει ημουν 3 καβαλο και αυτος μονος του. 

Link to comment
Share on other sites

Νικο αγορι μου...τραβαει βιντεο ο κοσμος...Τι περιμενεις;Να ανεβασω εγω με τα 125 αλογα;

Ειχα το laptopακι στα χερια μου :)

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πριν απο λιγες μερες ειχα παει μια βολτα με κατι φιλους για cafe και επειδη το αμαξι μου ειναι για service ειχα παρει ενα clio gt 1.6 130hp της οικογενεια να μην τα πολυλογο μου κολαει ενα mr2 1.8 140 αλλαγμενο μοτερ απο τι μας ειπε το παιδι, 1η 2η εφυγε περιπου μισο αμαξι απο τριτη και μετα μαζευαξα  στην αλλαγη για 4 χρειαστηκε να κοψουμε γιατι δεν το επετρεπε ο δρομος να σημειωθει ημουν 3 καβαλο και αυτος μονος του. 

τα gt / rs δεν ειναι για πατηματα.. αλλου ειναι η χαρη τους

Link to comment
Share on other sites

Corsa 1.4 τηα γκομενας του κολλητου.

Φαναρι κατεχακη μεχρι 120 κολωνα μπροστα το Passat ανοιγομενη.

Υγραεριατος.

Toyota yaris.

Τι του ειπαν;οτι πηρε vag;σε πια αντιπροσωπεια πηγε;μαλλον μπερδευτηκε.

Ηρθε και μου εκανε πατα ασε απο πισω.

Κανω δεξια,με 2α και 60,και μολις παταει,μεχρι τα 130 πηρε και για το σπιτι.

Ερχεται φαναρι,εκανα μια εκιννηση απο αλλο πλανητη,εκει του εκοψα και τις τελευταιες ελπιδες.

Στην κολωνα εβγαλε φλας και εκατσε μεσαια

Υγραεριατος.

Φαναρι,huyndai getz.

Με κοιταει με το ενα χερι πανω στο τιμονι,με βλεμμα fast and the furius,λες και οδηγαει buggati και που πας εσυ μλκ με το Passat.

Τον τσιγκλαγα μπας και,αλλα ματαια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα γιατι να μην υπαρχουν κ αλλοι σαν κ εμας......ευγε χρηστο.....

Link to comment
Share on other sites

Φευγω απο σουπερ μαρκετ με κοπελα και κολλητο....οδηγαει ο κολλητος γιατι βαριομουν...

Χαλαρα αριστερα με 80....σκαει Huyndai coupe και παιζει φωτα...

Μου λεει να πατησω;

Του βγαζω κατευθειαν το υγραεριο,μπαινει δεξια και μολις παει να μας περασει κανει kickdown,στα 90,αργει να φορτωσει και μας κανει μισο αμαξι το huyndai,φορτωνει 3η,στα 130 εχουμε μαζεψει και ανοιγουμε,155 κοφτη 3ης 3 αμαξια μπροστα η Passatara....

Τo μωρο μου 3καβαλο,το huyndai,1 καβαλο.

Ειχε σιγουρα τελικό,και δεν ξερω τι αλλο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.