Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Μου στειλε μυνημα ενα φιλαρακι οτι πηρε ενα c200 compressor 2.0 163hp.

Ηθελε σημερα αργα να δοκιμασουμε να δει πως παει.

Του ειπα οτι ειναι αλλη κατηγορια βεβαια,αλλα τι ειχα να χασω;

Παω ντυμμενος φουλ,με μισο ντεποζιτο βενζινη,ρεζερβα,κυριλέ δηλαδη.

Πατησαμε 2ες 50,αναβαση,εχασα πολυ στο πατα,τον κλειδωσα στα 130 οταν ειχε φυγει 4 αμαξια,τελειωματα 3ης μου 150 μαζευα αργα,και 180 αφησα περιπου 3 αμαξια πισω.

Πατημα 3ες 110 μεχρι 200.

Στο πατα φυγαμε μαζι,μου εκανε 2 αμαξια μεχρι τα 160,κλειδωσα,και εμεινε εκει μεχρι που κοψαμε.

Θεωρω,αψογα για μενα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

ατησαμε 2ες 50,αναβαση,εχασα πολυ στο πατα,τον κλειδωσα στα 130 οταν ειχε φυγει 4 αμαξια,τελειωματα 3ης μου 150 μαζευα αργα,και 180 αφησα περιπου 3 αμαξια πισω.

εκει δηλαδη καλυψες τα 4 αμαξια και τον περασες κιολας αλλα 3??? παταγε αυτος???

Link to comment
Share on other sites

εγω ετρεξα ενα v8 compressor amg 5.5 μερσεντες για παρα πολλα χλμ και μπορω να πω υστερα απο 2ωρες κυνηγητου ο μονος λογος που ηταν μπροστα επειδη βαριομουν να πηγαινω κοντερισια 290...δεν λεω αλλα γιατι θα μας πανε μεσα...χαχαχα αποτελεσμα λογω πλακωματος πανω απο ωρα τζογος στο αξονα του υβριδιου...δεν με αντεξε το υβριδιακι μου και παραιτηθηκε παλι καλα υστερα απο 1 ωρα απτις δοκιμες με κουφη ταχυτητα των 60 χλμ.....μετα γυρισα ατμοσφαιρα, μεχρι την επομενη ημερα που εγινα βτ

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Πατημα με Golf tsi 122hp φίλου.

1ες 30 ηταν ψηλα για αυτον,1ες 20 ημουν κρεμασμενος,με αποτελεσμα σε ολα τα πατηματα που καναμε να σφαζομαστε αναλογα το πως παταμε.

Απο μερα σε μερα θα πατησουμε απο τα 45 εγω με 1η αυτος με 2α.

Και οι 2 ντυμμενοι,με συνοδηγο και οι 2,εννοειται με βενζινη.

Θα παιξει και βιντεο Gopro στο επομενο πατημα????

Link to comment
Share on other sites

Αυτο π σφαζεσαι με 122ρι μαμα κ κλειδωνεις "τερατα" στα 2 με 3 αυτοκινητα μετα τα 150 μ καιει τον εγκεφαλο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα τερατα με τα 200-250 αλογα που παταω,ειναι 2 τονοι,τετρακινητα,και επειδη το book λεει 35 κιλα ροπης,νομιζουν οτι εχουν γρηγορα αμαξια.

Χθες με το 122ρι σφαχτηκα διοτι,πηγαμε μεχρι 120,2καβαλοι,ντυμμενος,και το σημαντικοτερο,απο 1ες.

Ισως κατεβει το βραδυ αττικη οδο,που θα ειμαι τερμα.

Να κανουνε ενα πατημα μεχρι τα 200 να υπαρξει ολικο σουβλισμα.

Link to comment
Share on other sites

Night out....ΠΟΛΕΜΟΣ...

Βεβαια στον γυρισμο κολλησαμε σε ενα ibiza 20vt...που ηταν πολλα!

Ρολλ 80 περιπου κολωνα καθε δευτερολεπτο...

Sent from my iPhone using Tapatalk

75c814b5bab2becd7aec07a29a31ac78.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πατημα με Fabia rs το προηγουμενο, μετατροπη σε 20vt προγραμμα εξατμιση ημουν 2 κενα κλειδωμενα πισω απο ρολλ 2ες 60χιλ μεχρι 200χιλ.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη,

 

για δοκίμασε ν' ανοίξεις και από 3η (110+).

Link to comment
Share on other sites

Ρε γιαννακη,μαμα δεν εισαι εσυ;

Πες στο παιδι,οτι μαλλον δεν πετυχε η μετατροπη.

20vt,ειναι 215+ αλογα,150 κιλα ελαφρυτερο,Καμια επαφη με το Golf σου????

Αμα θες,εχω φιλαρακι καλο με Octavia 20vt μονο προγραμμα 95αρας Overload.

Θα ειναι ωραια δοκιμουλα????????

Link to comment
Share on other sites

Φιλε χαρη του εκανα. Εννοειτε και δν με νοιαζει να ειμαι μπροστα απο ενα τετοιο αμαξι μετατροπη. Απο τι μου ειπε παντως K03 φοραει οχι την S που βγαζει παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε γιαννακη,μαμα δεν εισαι εσυ;

Πες στο παιδι,οτι μαλλον δεν πετυχε η μετατροπη.

20vt,ειναι 215+ αλογα,150 κιλα ελαφρυτερο,Καμια επαφη με το Golf σου

Αμα θες,εχω φιλαρακι καλο με Octavia 20vt μονο προγραμμα 95αρας Overload.

Θα ειναι ωραια δοκιμουλα

Τρολλάρεις τωρα ε?Απο το Octavia αυτο που λες θα φαει 3-4 κολωνες

Link to comment
Share on other sites

Φιλε χαρη του εκανα. Εννοειτε και δν με νοιαζει να ειμαι μπροστα απο ενα τετοιο αμαξι μετατροπη. Απο τι μου ειπε παντως K03 φοραει οχι την S που βγαζει παραπανω.

Ναι κουλουρα μου,σε πιστευω,απλα σκαλωσα οταν ειδα το αποτελεσμα και οντως κατι δεν παει καλα.

Οσο για το οκταβια του κωστα,οντως ειναι ανουσιο πατημα,αλλα το προτεινα για να λυσουμε αποριες ????

Link to comment
Share on other sites

χωρις πιεση μονο μηχανικη 1.1 με 1.2 bar μαχ επεσε τσαι σε ρενο μεγκαν 380 ιππων σφυριλατο με διπλες εξατμισεις πισω..δεν εφευγα πολυ.... αργα αλλα σταθερα 1 γκολφ μπροστα ο χιονουλης στην ευθεια με προγραμμα χαλαρο μεχρι να ερθουν τα ανταλλακτικα μας...πατημα απο 70 εως 170  σε νερο....ειχαμε και οι δυο γλυστρημα πολυ αλλα εχω την εντυπωση οτι παταγε ποιο καλα αυτος ασχετα που δεν με ειχε,

στις στροφες το ειδα αυτο το αμαξι να μην γλυστραει ενω το esp σε μενα εκανε υπερωριες...ακομη αναρωτιεμαι το πως κρατιοταν στο νερο...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οι Γάλλοι το έχουν στις στροφές απο παλιά!

Μπραβο για την νίκη!!

Btw οταν θα εχεις χρονο και δεν βαριέσαι τράβηξε ενα βιντεο να ακούσουμε το external με τους δικούς σου σχολιασμούς παντα:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χωρις πιεση μονο μηχανικη 1.1 με 1.2 bar μαχ επεσε τσαι σε ρενο μεγκαν 380 ιππων σφυριλατο με διπλες εξατμισεις πισω..δεν εφευγα πολυ.... αργα αλλα σταθερα 1 γκολφ μπροστα ο χιονουλης στην ευθεια με προγραμμα χαλαρο μεχρι να ερθουν τα ανταλλακτικα μας...πατημα απο 70 εως 170  σε νερο....ειχαμε και οι δυο γλυστρημα πολυ αλλα εχω την εντυπωση οτι παταγε ποιο καλα αυτος ασχετα που δεν με ειχε,

στις στροφες το ειδα αυτο το αμαξι να μην γλυστραει ενω το esp σε μενα εκανε υπερωριες...ακομη αναρωτιεμαι το πως κρατιοταν στο νερο...

Μην παίζεις με τα Γαλλάκια εκεί που δεν σε παίρνει

Άντε σε καμιά ευθεία καλά είναι στις στροφές όμως.....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ αφου βαλω και την τετρακινηση  δεν εχουν ελπιδες...πουθενα, vag rules!!!

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Παμε λιγο πολεμο γιατι εχω βαρεθει....

Γυρνουσα απο δουλεια...σωβρακο 1 καθισμα...Ουτε οροφη δεν ειχα μεσα.

Συμμαθητης με rallye 106 8v,βελτιωσεις που και ο ιδιος λεει οτι παει χειροτερα απο μαμα...Μεταχειρισμενο το πηρε...Χαζοπαιζαμε κιφισσιας,τρελο σφαξιμο...Ειδικα απο 2ες λες και μας ειχαν κολλησει διπλα διπλα!

Ξενερωσε τον κ@λο του...

Στον γυρισμο για το σπιτι alfa romeo μου κολλουσε με αγριες διαθεσεις...

KICKDOWN 3η μεχρι 6.800 με υγραεριο,και σταδιακα ανοιγα...

Ερχεται διπλα μου φαναρι..Ηταν πετρελειο σιγουρα...λογικα αυτο με τα 120 αλογα;

Ξεκιναμε απο φαναρι εγω με πρωτη μεσα,χαλαρα,αλλαζω δευτερα,την κραταω μεχρι τα 80,μπαινψ πισω του και εκανα πατα ασε...

Παταει και φευγουμε...Εκανε ενα πεταγματακι μικρο...αλλαγη 3η,του ειμαι προφυλακτηρα,και κανω πατα ασε να μην τον περασω απο πανω,στα 150 εκοψα γιατι εκαιγα τσαμπα βενζινα...1.32 το λιτρο εχει...

200.000 χιλιομετρα εκλεισε το μωρο μου...Τι να πει το καημενο;εχει γινει κολληταρι με τις 6.800!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 το πρωι...Με πηρε και με σηκωσε η ωρα...Μπαινω αττικη οδο για να ειμαι 7:40 πειραια..

Πληρωνω,βγαινω ευθεια,και ειμαι αριστερα με 130....

Vw polo 1.2 tsi μου παιζει φωτα...

Αφηνω γκαζι,πεφτω 115 κουμπωνω 3η,κανω δεξια και μολις παει να με περασει απο αριστερα παταω τερμα.

Δεν προλαβα να βαλω βενζινη,και ημουν ετοιμος να αφησω γκαζι,αλλα πατησα????????????????

Μεχρι τα 130 μου εκατσε μισο αμαξι μπροστα,κοφτες 3ης μαζεψα και ανοιγα σταδιακα μεχρι τα 170 που εκοψα γιατι εχω παθει ψυχολογικο μην φαω το μεσημερι μακαρονια με βαλβιδες και εδρες...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μωρά μου...δεν άντεχα άλλο Αθήνα!

11ωρα έφυγα για ποτακι πατρα...

Στο κατέβα...5καβαλος με αέριο απι τα 120 μέχρι 190 έκανα πλάκα σε Alμερα απο πίσω που δεν έκανε δεξιά....

Μετά τα έργα βγαίνουμε σε μεγάλη ευθεία με Ibiza 1.4...No my baby...έβγαλα το αέριο και είδαμε καλό έργο...Καμία επαφή....

Volvo S60....μου έκανε τρίδυμα...Κάθε ταχύτητα του και 2 κορώνες...Ακομα χωνεύω...

Η κότα ο economist,τους είπα να πατήσω με punto t jet..120hp...άρχισε τα κινεζικά...

Τώρα του λέω να έρθει για ποτό...Πάλι πούπουλα...Δεν βγαίνει σε τέτοια μαγαζιά λέει...ΕΙΝΑΙ του κολεγίου!

Τα φιλια μου,Η συνέχεια,το πρωι.

Edited by Passatoukos
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.