Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Καλα υπαρχουν βαγκιτες που βλεπουν αυτα τα σηματακια με τα 400-500 αλογα και γελανε...

Βλεπε quicksilver λευτερη????????????

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπουμε όλοι το έργο έχουμε και εμείς στο group vag πολύ δυνατά μοτέρ φίλε samanico85... το καλό με αυτούς ξέρεις πιο είναι ότι 8 στα 10 έχουν μόνο το αυτοκόλλητο M3 και οι άλλοι 2 στους 10 που έχουν το εργαλείο M3 KAI AMG δεν ξέρουν να τα οδηγούν... άσε που στης μέρες μας σπανίζουν λόγο κρίσεις αυτά τα μοτέρ... είχα πετύχει M3 στην καστανιά (δρόμος με στροφές και κλειστά πέταλα για πολλά χιλιόμετρα) και με το τότε αμάξι μου clio III 2.0 rs 200ps και του έκανα πλάκα δεν μπορούσε όχι να με περάσει αλλά ούτε να με ακολουθήσει... εντάξει μετά στην ευθεία δεν πρόλαβα ούτε να τον δω αλλά το θέμα είναι ότι δεν ήξερε να το πάει το αμάξι του ... λίγοι είναι αυτοί που μπορούν να βάλουν και να κρατήσουν  τόση δύναμη στο δρόμο θέλει χέρια... αν τύχη και τον βρεις πίνεις το τσαγάκι σου και πας για νάνι... αχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Πατησα με ενα Golf 4 20vt π εκανε φασαρια. 

Απο περιπου 45-50 πατησαμε πολυ καλα κ συγκρονισμενα μεχρι τα 170-180 π ημουν 1 κενο ΠΕΡΙΠΟΥ μπροστα.. 

 

Φουσκωμενο με 17ρες ή 18ρες εξτερναλ στανταρ κ εξατμιση.. κ φιλτρακι λογικα. 

Εδιτ. Εγω Τσι 122ρι ΦΠΕ.

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Εργοστασιακο ξεκιναει με 150ps.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Εργοστασιακο ξεκιναει με 150ps.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είπα να παω γλυφαδα για ποτακι χθες με την γυναικα,λεω κατσω να βαλω 20 ευρω βενζινη να εχω να το σκισω!

Τιποτα,τι πηγαινα τσιγκλαγα οποιον εβρισκα,μονος μου...

Σημερα ομως,ωραιες παλιες μερες,εκεινες που καθε 40χλμ 12 λιτρα βενζινη,τα τακακια σερβιριζοντουσαν για πρωινο,και τα λαστιχα για τραπεζακι σαλονιου????

Παμε....2καβαλος εγω,την εβαλα να τραβαει και βιντεο!

Κανω δεξια αριστερα να περασω τους αριστεροελληνες,τσιμπαει ενα colt και λεω cz3 τωρα μια χαρα...

2α πατωμα,3η πατωμα,μου ειναι προφυλακτηρα,πεταγομαι δεξια να τον αφησω να με περασει...Το χαος...ο μλκς πατησα με czt που μπροστα ειχε ενα Intercooler οσο η ψαθα που πηρα απο τα jumbo....

Χαλαρα δεξια,τις λεω περιμενε με το κινητο ετοιμο,κατι θα βρεθει????????????????

Ξυνισε το εκλεισε και γκρινια????????????

Ακουω διπλα μου μια σκαστρα λεω τι ειναι αυτο,κοιταω βλεπω ενα clio 1.4 2008,με τασια...ε λεω εβαλε ηλεκτρονικη να νομιζει οτι εχει Rs????????????

Βαζω 2α τον περιμενω,και τον ακουω,2α,3η,και λιγο 4η κολωνα++.

Μετα επεσε Mitsuko,αεριο και D????????

Link to comment
Share on other sites

Χθες βραδυ βολτιτσα στα μερη που μας ξηλωσαν πριν 1 μηνα με το 7ρι το golf apr 100ron + φιλτρο.

Πατημα με ενα παλικαρι που ειχαμε γνωρισει,με s3 tfsi που δηλωνει 390-400hp.

Ο ηλιας μου ελεγε μλκ θα τον φαμε,η ζωή να λεει ηλια μου θα κερδισουμε;και γω σκεφτομαι,απο 2ες,αναβαση,οτι σφαζομαστε...

3 καβαλο και το Golf και το s3....

Τρομερο πατημα.σε τρομερο κλιμα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Στο καπακι ηρθε ενα παλικαρι με Golf 5 tfsi k04 που δηλωσε 360 αλογα.

Αμεσως κανονισα πατημα.

Δυστυχως πηγαν μονοι τους,ο ηλιας τα χασε,πατησαν απο 45,το εχασε και στις κορνες,με αποτελεσμα να κατσει 2 αμαξια μπροστα το 5ρι.

Ειπα κατευθειαν να ξαναπανε αλλα τα στρουμφ ηρθαν να κοψουν δωρακια διακοπων.

Link to comment
Share on other sites

Επισης με το S3 εγινε και πατημα απο 1ες,με το S3 να πεταγεται κατευθειαν το golf να μαζευει και στα 180 κοψαμε λογω κινησης,ηταν 2 αμαξια μπροστα το S3,που ηταν βεβαια απο την εσωτερικη της στροφης.

Σε καθε περιπτωση το 7ρι βαζει εξατμιση,ξαναρυθμιζει,και θα δουμε ωραια έργα????

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το 7άρι μπράβο.

Βέβαια καλό θα ήταν να γίνει και ένα σωστό πάτημα με τους οδηγούς μόνο.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει νικο,απλα χθες ηταν δυσκολα λογω αστυνομιας,και επειδη ο ηλιας δεν ξερει,ημουν εγω για να γλυτωσουμε το δεσιμο????????

Πολυ δυνατο το 7ρι,και τωρα που θα μπει ολοσωμη,πιστευω θα ανεβει πολυ????????

Link to comment
Share on other sites

Αυριο το βραδυ λεμε να μαζευτουμε,μεχρι στιγμης θα ερθει το 7ρι το golf 330-340 hp 1300+kg,και ενα cupra 1.4 tsi 320+.

Θυμησε μου αλογα κιλα να δω τι μπορω να φερω στα μετρα σου????

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 210...... τα υπολοιπα απο κοντα

 

Mας τα γ@μ@σε ο καιρος σημερα....

 

Σου έχω ένα A3 1,8 tfsi μονο προγραμμα Overload και φιλτρο δυναμομετρημενο 208 άλογα.

Και ενα Audi tt 1.8 tfsi 160 ΜΑΜΑ καινούργιο που πάει μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλικό πατηματάκι μετά από δική μου παρότρυνση να δω έτσι απλά πως ανοίγει. Shirocco με Revo και πανελάκι pipercoss στον παπά, το δικό μου Golf gt stock. 2ες 60 μέχρι 4ες τελειώματα μου έκανε 4 αμάξια δικάβαλο εγώ μόνος αυτός ,σίγουρα θα άνοιγε και άλλο η διαφορά. Πιστεύω πάνε πολύ καλά σε σχέση με άλλα που έχω δοκιμάσει. Μόνο 2ες κρατήθηκα δίπλα του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήθελα να γράψω χιλιόμετρα,να ξεφύγουμε λίγο απο την πλέον 200άρα χλμ λόγω δουλειάς εντος αθηνων.....

 

Σπάτα-κάστρο-αράχωβα-δελφοι-ιτεα-γαλάξιδι-ναυπακτο-πάτρα-αθηνα....603 υπέροχα χιλιόμετρα...Πάρεα με Slk 200....

 

Μετά τους δελφούς,έχω μπροστά ένα Vectra 1.8 2008+,στις στροφές,ενημερώνω το κοινό να κρατηθεί,όχι απο τα χερούλια,και να δεθεί.

Του κάνω ένα πάτα άσε απότομα πυροβολισμος εξατμιση,τσιμπάει,και ξεκιναμε το κυνηγητο.

 

Τον είχα αγκαλίασει,και τον πήγαινα προφυλακτήρα,ειδικά σε κάτι κλειστά κομμάτια του εκοψα τα όνειρα,αφού τον πήγαινα ποση ωρα προφυλακτηρα,εβγαλε αλαρμ και πέρασα.

 

Κάπου έξω απο την ιτέα εχει κατι τούνελ,πάταγα αφηνα να τρελενομαι με την εξάτμιση,και τσούπ μια 316 με κατσαρόλα απο πίσω προφυλακτήρα.

 

Δεν με είδε ποτέ,ηθελα να τον ρωτησω αν μου έχει καει καμια λάμπα πισω,αλλά ματαια,ήταν άφαντος,μετά μεσα στο γαλαξίδι μου λεει "Ωραίος φιλε δεν το λυπασαι καθολου"  :laugh:  :laugh:

 

Πινουμε τις καφιεδιές μας σε μια καφετέρια εκεί,τρώμε τα κοψιδια μας,τρώμε το παγωτακι,και προσπαθουν να με πείσουν να γυρισουμε απο τα βουνα κλπ κλπ....

 

Ποτέ,ηθελα εθνικη 200+ και αλύπητο σκισιμο με οτι υπάρχει....

 

Στην πίστα καρτ,εεεεε,αθηνων πατρων ηθελα να γραψω,ενα CC 1.8 tsi κόλλαγε σε μένα,έβγαλα πουπουλα και φωναζα στο cb στο slk να μην τον αφήσει....Μέχρι την αθηνων κορίνθου,παίζανε,μετά λέω γιατί να μην χωθώ?βενζινη,κλεινω A/C,και πάτωμα.

 

Ή ο τύπος ηταν κουλός,ή το SLK στα 230 ήταν μπροστά κολώνα + και εγώ στα 220 σφαζόμουν με το CC μέχρι που άφησα.

 

Η δεν το πήγαινε τέρμα,η δεν πήγαινε,η δεν ηξερε να το πάει.... :wub:

 

Στον γυρισμο εξω απο το δαφνι στην ανηφόρα,Fiat punto gt με στραβομπουρο,λέω κανα 1.1 55 αλογα θα ειναι,και πηγαινα και τον τσιγλαγα....

 

300 άλογα με Εξτερναλ...Ολη την καβάλας μου την εδωσε στο χέρι....σαν πριονοκορδέλα με εκτελεσε.... :excl:  :excl:

 

Και ενα πάτημα με δευτέρα,άεριο,και 4 άτομα φούλ ντυμμένο 2ά... :thumbsup2:

 

https://www.youtube.com/watch?v=jCsr2lT7J88

Edited by Passatoukos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί  να  αμφιβάλουμε  άλλωστε; Έχεις  γράψει  και  μεγαλύτερα  φίδια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί  να  αμφιβάλουμε  άλλωστε; Έχεις  γράψει  και  μεγαλύτερα  φίδια.

 

Καλήμερα τάσο,καλό μήνα,δώσε προσοχή τώρα με τις ζέστες,γιατί οι θερμοκρασίες είναι εχθρός.

 

Όσο για το 1.8 TSI,ούτε εγώ πιστέυω οτι είμαι διπλα του,ειδικά 4 κάβαλος ντυμμένος,ωστόσο αυτός βρέθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου  μέρα.
Η  θερμοκρασία  του  αέρα  είναι  παράγοντας  για  την  απόδοση  σε  όλους  τους  κινητήρες.
Όσο  επηρεάζεται  ένας  υπερτροφοδοτούμενος, άλλο  τόσο  επηρεάζεται  και  ένας  ατμοσφαιρικός.
Πιστεύεις  ότι  η  θερμοκρασία  και  η  πυκνότητα  αέρα εισαγωγής  είναι  διαφορετική;
Το  μόνο  που  χρειάζεται  να  προσέχει  κάποιος  είναι  η  θερμοκρασία  του  σασμάν.
Καλά  να  είμαστε  και  ευχάριστο  καλοκαίρι  σε  όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλοπερασες το τριημερο χρηστακη.

Φιλος με e36 320 140ps ανοιξε με εργοστασιακο golf gt, με εξωτερικη 30-32oC.

Το golf v gt απο 60 μεχρι τα 170 ηταν μπροστα η bmw ακολουθουσε στα 220 ηταν ομως ακριβως απο πισω κι εκανε δεξια το golf.

Δεν βαζει και φωτια στην ασφαλτο το cc εργοστασιακο..

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Δυνατό το 36ρι,ελαφρύ,και ψηλα μιλησαν τα κυβικα.

 

Υ.Γ Τριήμερο,DNT Edition,σαββάτο δουλειά,και αγίου πνευματος δουλειά :laugh:  :laugh:  :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.