Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Και μενα 17ετιας και με 215.000+ αεριο...Ποια ειναι η συνταγη αραγε που ακομα και σημερα παει μπαλα;

Παιζει θεμα συντηρησης-οδηγηση κλπ.. Δεν εχω τις καταλληλες γνωσεις , αλλα εχω δει 316ι ε36 να περναει σα σταματημενο 318ι ε36 , και τα δυο σενταν και τα δυο με 200+ χιλιαδες χλμ και τα δυο ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΜΑΜΑ, το ενα ενος φιλου(316ι-που εγινε και 2.2 διβανο) και το 18αρι του παππου του κολλητου μου! Μυστηρια πραγματα

Το δικο σου το κακομοιρο κανει διατροφη και καθε μερα διπλες προπονησεις , ειναι σε μονιμο προγραμμα ογκου, παιρνει αντι να χασει

Link to comment
Share on other sites

Του φιλου μου φορουσε ενα τελικο και μετρηθηκε 139 στροφαλο σε maha.

Γνωςτο οτι ειναι 6κυλινδρο και ποσα τα επισημα αλογα.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

θελει επισκευη το μοτερ.Μαμα ειχε καπου στα 155+ αλογα

Link to comment
Share on other sites

Εχει πωληθει ταμαξι εδω και καιρο.

Ισως επειδη ηταν αυτοματο ειχε μια πιο ομαλη καμπυλη ροπης που οδηγουσε σε μικροτερη (peak) ιπποδυναμη. Καθως οι μεγιστες τιμες ηταν μετα τις 6000rpm στο μοτερ αυτο.

Το maha δεν χαριζει, ιδιαιτερα αυτο εδω στα βορεια.

Μια επισκευη σαφως και θα βοηθουσε αναμφιβολα.

Επειδη δεν ειναι του παροντος, ας μεινουμε ομως εντος θεματος.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

΄Συμφωνα με φίλους που έχω πατησει 1000 φορές,εν τελη το αμάξι με την αλλαγή εξατμισης (αλλαγή φ και ελευθερα καζανια) χωρίς προγραμμα δειχνει να εχει χασει στο δρομο.

 

Ωστοσο χθές ειχα παει γεφυρα,και μου ζαλισαν να πατησω με juke 1.5 dci 110hp 1250kg.

 

Toυς ειπα οτι δευτερα βαζω την μαμα εξατμιση να πατησουμε τοτε,οχι χθες...

 

Πάμε για πατημα,2 καβαλος εγώ,με άεριο γιατι η βενζινη μεσα ειναι 1 μηνος....

 

Μου λεει 1ες 20....Του λεω ρε φιλε απο τα 20 εχω 2.200 στροφες τι να πατησω?

 

Παμε μου λεει 2ες 40....του λεω με 40 εχω 2.800 τι να πατησω?

 

Φουλ στα μετρα του λοιπον.

 

2ες 40,μου κανει ενα ξεκολλημα 2 αμάξια στο πατα,μαζευω,στα 400-500 μετρα περνάω και στα 190 κοντέρ δικα μου ήμουν 3 αμάξια μπροστα.

 

1ες 20,μου κανει ενα αμαξι,μαζευω κατευθειαν,περναω,κοφτιαζω 3η ο μλκς,και περναω στα 170 1 αμαξι μπροστά.

 

Του λεω παμε και μια στα μετρα μου....οχι μου λεγε,γιατι ειμαι πετρελαιο,ρε φιλε εγω πηγα απο τα 20,εσυ γιατι δεν πας απο 60....

 

Πάμε απο τα 60.

 

Καλημερα σας,στο πατα φευγω κατευθειαν,στα 205 δικα μου κολώνα μπροστά,γιατι οπως μου ειπε στα 190 βαρεσε κοφτες η 6η.

 

Οχι τίποτα αλλο,αλλα δεν μπορουσε να καταλαβει οτι με μαμα εξατμιση,και βενζινη,δεν υπαρχει επαφη...

 

Only Vag

 

Μετά απο καιρο στην γεφυρα,πιστολιασε η μωρακλα μου.

Edited by Passatoukos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατσε ρε φίλε πως πάει χειρότερα με εξάτμιση?Μηπως είναι η ιδέα σου?Μήπως επειδή το δουλεύεις υγραέριο κ σου φαίνεται να μην έχει σπιρτάδα που είχε πριν?

Και βασικά καλό θα ήταν να βάλεις ενα προγραμματάκι για να έχεις συνολική εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Αλλη φορα την κοντρα καντην στα 5χλμ οχι μονο 400m....θα εχεις και μεγαλυτερη διαφορα

Μωρο μου,εσενα σε παω και 200 μετρα αμα θες.

Θα αμολησω καλουμπα για να μην χαθουμε????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

πριν μερικές μέρες πετυχαίνω ένα πεζο 106 με την κλασική καγκουροεξάτμιση που σκάει..πλησιάζοντας στο φανάρι που ήθελα να στρίψω αριστερά αυτός κόβει και φεύγει ευθεία... λέω ας κάψουμε λίγη βενζινη...δε βαριέσαι.. Σβήνω το φλας και φεύγω ευθεία... τον φτάνω στο επόμενο φανάρι.. ξεκινάμε και με το που με βλέπει κόβει.. κάθεται αριστερά και εγώ δεξιά... έχουμε απόσταση γύρω στα τρία αμάξια... με το που κατεβάζω για να πλησιάσω και μπαίνω μεσαίο ρεύμα αρχίζει και πατάει... πατάω κι εγώ.. τον φτάνω μιας και είχε κίνηση πιο μπροστά.. δεν του κολλάω όμως.. έχω απόσταση γιατί ποτέ δεν ξέρεις.. ανοίγει ο δρόμος και δίνει.. το ίδιο κι εγώ.. έχουμε σταθερή απόσταση δύο αμάξια..ξαφνικά κάποιος αποφάσισε από το μεσαίο ρεύμα να μπει αριστερά και να τον κόψει.. πλακωθηκε στα φρένα σε σημείο να του φεύγει το πίσω μέρος... πήγε να χωθεί στο μεσαίο αλλά με είδε που ερχόμουν με πολλά και έκατσε αριστερά... εγώ είχα ανοικτό δρόμο και περνάω από το μεσαίο ρεύμα... μέχρι να φορτώσει το πεζο είχα φύγει μια κολόνα μπροστά (χωρίς υπερβολή)... δεν μπορούσε να μαζέψει με τίποτα.. στο φανάρι με φτάνει και κάθεται από πίσω μου... ανάβει πράσινο και γκαζώνει... εγώ με 20 χλμ... ανοίγω σταθερά μαζί με τον διπλανό που ήταν στο μεσαίο... κολλάει προφυλακτήρα... κάποια στιγμή άνοιξα λίγο παραπάνω και πάει να χωθεί από δεξιά.. τον κλείνω... πάει να χωθεί από αριστερά.. τον κλείνω.. βαρέθηκα και κάνω δεξιά.. έρχεται και με ρωτάει.. τι έγινε μεγάλε;; μου κλείνεις τον δρόμο;; και του λέω... βολτούλα κάνω μεγάλε...βολτούλα... νευρίασε και έφυγε..

όλα αυτά ενω ήταν με το "αίσθημα" στο κάθισμα του συνοδηγού.

Link to comment
Share on other sites

Bασικα γιατι τον εκλεινες?

 

Προχθες ειχα ενα παρομοιο περιστατικο στην αττικη οδο.

 

Ερχομουν 200ρισμενος,και στην αριστερη ενας τυπακος με 120.

 

Του παιζω φωτα απο μακρια,τιποτα,φτάνω πλακωνομαι στα φρενα πισω του....φωτα κορνες τιποτα....

 

Και μου πατάει τερμα φρενα....πλακώνομαι και εγω τερμα να μην πεσω πανω του....

 

Παω διπλα του,τυπακος 40ρης με την γυναικα διπλα.

 

Ξεκιναει τα αντε γ@μ#σου,γ@μ# το σπιτι σου,που θα μου παιξεις εμενα φωτα,και τετοια,ξερεις ποιος ειμαι εγω,κλπ κλπ.

 

Τι του λεγα σταματα να τα πεις φατσα φατσα,τι κατεβα να δουμε ποιος εισαι,τιποτα ο πουπουλιαρης.

 

Αυτον τωρα,μιση μεριδα ηταν,αν κατεβει και τον κανεις ασηκωτο,νομικα θα φταις.

 

Οποτε οταν ηρεμεις λες και δοξα το θεο που δεν κατεβηκε.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φάνηκε εξ'αρχης από τον τρόπο που οδηγούσε μόλις με είδε και για όση ώρα ήταν μπροστά μου πως ήθελε παιχνίδια.. οπότε του έδωσα αυτό που ήθελε..

Σε καμία περίπτωση δεν πιανεσαι στα χέρια.. Όπως είπες όταν όλα μέσα στο κεφάλι σου ηρεμήσουν λες καλά έκανα και δεν κατέβηκα να έχουμε άλλα..

Link to comment
Share on other sites

Χθές βγαινω κατα της 1 να παω για ποτάκι,μαραθώνος,μουσικουλα,χαλαρα.

Φτάνω στο φανάρι στο πικερμι,να σου ενα Honda με κοφτό κωλο του 95-00 μοντέλο...

 

Ξεκινάω να κανω σκασιματα στο ρελαντι,ανοιγει πράσινο,φευγουμε με πρώτη.

 

Με τον τύπο λες και ειχαμε ενδοεπικοινωνια.

Με το που φτάνουμε 40 χιλιόμετρα παταμε ΜΑΖΙ.

1η κοπύο,2ά στα 80 περίπου ειμαι μισο αμάξι μπροστά,3ή 1 αμάξι και στα 150 που κόφτιασα 3ή 1.5 αμάξι μπροστά.

 

Ρολλάρουμε με καμια 80άρα και έρχεται διπλα μου,κοβει αργα αργα,βαζει 2ά,βάζω και εγώ,ρολλάρουμε 50-100 μετρα και μολις τον ακουω να πατάει παταω τερμα.

 

2α μου κανει μισο αμάξι,3ή έρχομαι δίπλα του,4ή 170 είμαι μισο αμάξι μπροστά.

 

Αυτος 2 κάβαλος,εγώ μόνος μου,αλλά με άεριο.Είχα ελάχιστη βενζινη μεσα και δεν το ρισκαρα να πατησω με βενζινη.

 

Τον πλησιασα να του μιλησω να δω τι μοτέρ φοράει κλπ κλπ αλλα δεν κατεβασε παραθυρο.

Εξάτμιση φορουσε,μπλε ηταν,V tec ακουγονταν να σκυλιαζει αλλα να μην πηγαινει :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

1.4 μαλλον

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

160 αλογα v tec δεν το βλεπω ουτε αμα κλεισουμε ραντεβου.

 

Το συγκεκριμενο civic εβγαινε και 1.5 v tec 114hp.

 

Παμε σημερα λοιπον,οργάνωσα μαζωξη,να πατησω με το juke 1.5 dci 115hp σταση.

 

Οχι οτι δεν ηξερα τι θα γινει,αλλα τεσπα.

 

Πρωτο ξεκινημα,δεν ξεκινησε σωστα,2ο το ιδιο,ε στο τριτο εσπασα βαση....Φευγουμε λοιπον,μου κανει 4 αμαξια στο πατα με το καλημερα....

 

Φορτώνω 2ά,ξεκιναω κλειδωνω,3ή μαζευω σαν τρελος,και στα 190 τον εχω σουβλισει και φευγω.

 

Η κοντρα ηταν 400 μετρα,οποτε χασαμε.

 

2ες 50 δικο μου ηταν αυτο,στάση αυτος,2ες εγω.....

 

Πάταμε,με το καλημερα φευγω,ξεκιναω ανοιγω,στα 170 μια κολώνα μπροστά εγώ.

 

Φιλακια 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάμε παλι γιατι χθες απο την υπέρνταση δεν μπορουσα να γράψω αλλα...

 

 

Μάζι με το Passat λοιπον κατεβηκαμε ολο το Team,bmw m6,audi a3 tfsi,tt tfsi 160hp,γιατι θα μας φέρναν ενα Golf gt για πάτημα.

 

Ολο το απογευμα ειχαμε σκάσει να δούμε αν το TT θα φάει απο το Gt και γινουμε ρομπα,κλπ κλπ.

 

2ες 50 ζητησα εγώ,στάση ηθελε το Gt....

 

Gt 170 hp stock Vs Ττ 1.8 tsi 160hp stock.

 

Στάση λοιπον,φευγουμε κοπυο,1ή το ΤΤ ολη κατω,δευτέρα δεν παταγε κατω ποτε,2ά ψηλα πατάει και ξεκιναει το μεγαλο ανοιγμα,3ή,4ή,5ή,στα 230 κοψαμε 2 κολώνες μπροστά το TT.

 

Ηλίθιο αποτέλεσμα Σαφώς,μιας και τα αμάξια ειναι ισοδυναμα,με το golf να ειναι λιγο πιο βαρυ.

 

Όπως παμε να ανεβουμε γέφυρα,σκάει ενα ασημι Golf gt το οποιο δηλώνει 210 μονο προγραμμα.

 

Παμε με το Tt 2ες,μέχρι τα 200 1 αμάξι μπροστά το TT....

 

Ξανακουλο το αποτέλεσμα.

 

Το Tt αγοράστηκε μεταχειρο με 30.000 χλμ πριν 6 μηνες,ή εχει προγραμμα ο προηγουμενος,η το αμάξι παει μπαλα.

Βεβαια,αυριο είχαμε κλεισει ραντεβου Overload για να μπει προγραμμα,αλλά λογω τραπεζων ειναι αδύνατον,οπότε την αλλη εβδομαδα θα μαθουμε.

 

Γιαννη,επειδη ξερω οτι εχεις σωστο Gt και το πάς σωστα,αν θες να κανονισουμε μια δοκιμη με το Tt.

 

Υ.Γ Φυσικα για ολα τα παραπάνω υπαρχουν Βινδεα με κάμερα I phone 6 8)  8)

Link to comment
Share on other sites

Ας δει το παιδί αν φοράει πρόγραμμα και πάμε δεν έχω θέμα αλλιώς δεν υπάρχει λόγος. Στάση δεν πατάω. 2ες 60.

Link to comment
Share on other sites

Ας δει το παιδί αν φοράει πρόγραμμα και πάμε δεν έχω θέμα αλλιώς δεν υπάρχει λόγος. Στάση δεν πατάω. 2ες 60.

Χθες του την βιδωσε και πηγαμε overload,δεν ειχε προγραμμα,εβαλε χθες 95αρα γυρω στα 210 αλογα του ειπε.

Οντως στο δρομο το αμαξι ειναι αλλου.

Λογικα τα gt δεν πηγαιναν.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πιστεύω και εγώ ότι δεν πήγαιναν. Πάντως από αυτό με το πρόγραμμα έπρεπε να φάει πάρα πολύ υπό νορμάλ συνθήκες...όπως και εγώ εννοείτε.

Edited by GIANNIS_KAN
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ θα ειμαστε στα μερη μου,αμα θες ελα για χαβαλε,θα κατεβω με ολο το Team.

 

Δύο bmw m6,ένα z4 2.5lt,Tt,a3,golf tsi,golf mk7 gti,passat και αναμενω και αλλες απαντησεις.

 

 

Θα στείλουμε φιλακια στον σοιμπλε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και με κλειστές τραπεζες περνάμε καλα....με τα 60ευρα.....

 

A3 1.8 tsi 208 maha fotineli VS Scirocco 1stage e tuners δηλωσε 240 maha.

 

2ες 50 2 αμάξια μπροστά το rocco μεχρι τα 225χλμ.

Και τα 2 αμάξια 2καβαλα με το ροκο γεματο ντεποζιτο.

 

TT 1.8 Tsi Overload 95ron VS Scirocco 1stage e tuners δηλωσε 240 maha.

 

2ες 50 2 αμάξια μπροστά το ΤΤ.

Και τα 2 αμάξια 2 κάβαλα με το ροκο γεματο ντεποζιτο.

 

 

TT 1.8 Tsi Overload 95ron VS tt TFSI 2.0 200HP stock manual.

 

1 κολώνα μπροστά το 1.8 tsi.

 

Golf mk7 gti apr 330hp VS BMW M6 V10 507hp.

2ες 60 το Μ6 μπροστά 3 αμάξια μεχρι τα 230 χιλιομετρα.

Το golf 1καβαλο το μ6 3 καβαλο.

 

Golf mk7 gti apr 330hp VS Corsa opc ko4 δηλωσε 300 ρόδα(?δεν θυμαμαι καλα).

 

Μπροστά 1 αμάξι το golf.

 

Peugeot rallye 1.6 φίλτρο εξάτμιση VS bmw 116i twin turbo 136 hp.

 

1ες 30 μεχρι τα 190 1κολώνα+μπροστά το rallye.

2καβαλοι και οι 2.

 

Passat 1.8 20v 125hp VS bmw 116i twin turbo 136 hp.

 

2ες 60 4 αμάξια μπροστά το bmw.

Και τα 2 αμάξια 2 κάβαλα.

 

πολυ δυνατο βράδυ...χωρις κοσμο,για παρτυ μας ολα,4 ωρες γέφυρα λιώσαμε...εντυπωσιακο το tt 1.8 tsi που παει μπαλα...

 

Συμπερασμα σημερινης νυχτας:

 

Τα βαγκ γαμ@ν*

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα!! Οι πληροφορίες μου λένε πως σε 3 εβδομάδες θα σκάσει μύτη στο λεκανοπέδιο λεοντας τετρακίνητος... Μην βιάζεσαι.. όχι 20vt... ????????

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.