Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

μια χαρα ειναι το βαρος του αυτοκινητου σου φιλε μου...1400+ ειναι τα gti-fr-cupra κλπ νεας γενιας αυτοκινητα.... new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι παταει καλα!!!μετραει κ η ροπη!πανε καλα τα μοτερ κ σηκωνουν καλα αυτα.

Για πειτε μας ρε παιδια κι εμας πως γινεται να πατανε καλα τα αυτοκινητα γιατι εγω με 270++ και Kw 2 συνεχως αφηνω το μισο λαστιχο κατω ασε που αμα δεν απενεργοποιησεις το esp στα κοβει ολα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Απλα τον εκανες να σκεφτει αν το εφαπαξ το εδωσε σε σωστο αμαξι και ισως να επρεπε να παρει κανα πολακι.

Πατουσε δεν πατουσε δεν εχει σημασια.. σημασια εχει οτι εμεινε πισω!

Μονο που ξεχνατε τι αισθηση ειχε αυτος στη mercedes και τι αισθηση ο φιλος μας στο πολακι...Δλδ για να καταλαβω αν εκεινη τη στιγμη αλλαζανε αυτοκινητα παλι το πολακι θα ηταν μπροστα?? Εσυ φιστικα αν την οδηγουσες την slk θα επινες τσαγακι ακομα κι απο το πολακι σου?? Τι λετε ρε παιδια εκει ειναι θεμα οδηγου και τι τρελα κουβαλαει ο καθενας..Και βεβαια προσεχε να μη διαλυσει 50 χιλ αμαξι ενω και να διαλυθει το πολακι με ενα 15 αρι παιρνεις αλλο..Ειπαμε να γραφουμε αλλα να κραταμε κι ενα μετρο..Στο τελος θα καταντησουμε honda φορουμ..

Link to comment
Share on other sites

Μονο που ξεχνατε τι αισθηση ειχε αυτος στη mercedes και τι αισθηση ο φιλος μας στο πολακι...Δλδ για να καταλαβω αν εκεινη τη στιγμη αλλαζανε αυτοκινητα παλι το πολακι θα ηταν μπροστα?? Εσυ φιστικα αν την οδηγουσες την slk θα επινες τσαγακι ακομα κι απο το πολακι σου?? Τι λετε ρε παιδια εκει ειναι θεμα οδηγου και τι τρελα κουβαλαει ο καθενας..Και βεβαια προσεχε να μη διαλυσει 50 χιλ αμαξι ενω και να διαλυθει το πολακι με ενα 15 αρι παιρνεις αλλο..Ειπαμε να γραφουμε αλλα να κραταμε κι ενα μετρο..Στο τελος θα καταντησουμε honda φορουμ..

Ποια ? Τι?

Απεχθανομαι τους θειους που χωνονται με τα slk και το παιζουν μουρη σε εμενα με το αμαξακι μου.

Αισθανεται καλυτερα αυτος που ειναι μπροστα!

Και εμενα με κερασε ραλλακι το ανεβασα και εδω. Τι σημασια εχει τωρα αν εγω ειμαι καλυτερα.. Εκεινη τι στιγμη που ηταν

μπροστα μου δεν ειχα καμια αισθηση!(μονο λιγα νευρα)

Στο αλλο που ειπες οτι προσεχε μην το διαλυσει. Οσο ευκολο/δυσκολο ηταν για τον αλλο το σλκ αμα χαλασει

τοσο ευκολο/δυσκολο ειναι και για το παιδι αν χαλασει το πολο.

Τελος παντων δεν θελω να μεταπεισω κανεναν σε θεμα ανεσης+γκαζι απλα ειπα την γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μας ρε παιδια κι εμας πως γινεται να πατανε καλα τα αυτοκινητα γιατι εγω με 270++ και Kw 2 συνεχως αφηνω το μισο λαστιχο κατω ασε που αμα δεν απενεργοποιησεις το esp στα κοβει ολα.. ;)

δεν ειπα εγω φιλε μου οτι το αμαξι κρατιεται,κ δεν σπινιαρει,το παταει εννοουσα ανοιγει,κ οσο για το σπινιαρισμα,φευγω σε τετρακινητο με 400 αλογα απο ρολαριστες,κ ας σπινιαρω,παρα πολυ.καλα χριστουγεννα!!! Edited by dogo_argentino
Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα εγω φιλε μου οτι το αμαξι κρατιεται,κ δεν σπινιαρει,το παταει εννοουσα ανοιγει,κ οσο για το σπινιαρισμα,φευγω σε τετρακινητο με 400 αλογα απο ρολαριστες,κ ας σπινιαρω,παρα πολυ.καλα χριστουγεννα!!!

Αυτά έχεις εσύ ρε Πανούλι!!! Evo 10 & Evo 6 τα έφτιαξες καλά ιδικά με το 10άρι που το τυπάκι το έπαιζε ότι να είναι...

Link to comment
Share on other sites

Μαυρο golf gt 140 ηπιε χαμομιλι, γιατι ειχε και λιγο κρυο, σημερα το πρωι πηγαινοντας προς Γιαννενα, στη θεση κερασωνας με τεταρτη μεχρι τα 150. Τον ειχα μπροστα και ο π...της δεν μαφηνε να τον περασω οποτε σε μια ευθεια τα καθαροαιμα αρχισαν να χλιμιτριζουν και πιστευω οτι εκτος απο το χαμομιλι που ηπιε να σταματησε στο τεροβα και για σαλεπι.

πως ξερεις οτι ηταν 140αρι κ οχι 122αρι?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα εγω φιλε μου οτι το αμαξι κρατιεται,κ δεν σπινιαρει,το παταει εννοουσα ανοιγει,κ οσο για το σπινιαρισμα,φευγω σε τετρακινητο με 400 αλογα απο ρολαριστες,κ ας σπινιαρω,παρα πολυ.καλα χριστουγεννα!!!

Καλα Χριστουγεννα!! Χαλαρωσε , φιλικα το λεω!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου συμβαίνει και μου τυχαίνουν όλα τα δυνατά evo τελευταία!

Πάτησα με το μαύρο evo του φίλου μου του Nicola, που μόλις βγήκε δυναμομετρημένο 450 στρόφαλο στον Φωτεινέλη. Εγιναν δυο ουσιαστικά πατήματα, ένα από δευτέρες και ένα από τρίτες, στην μαύρη. Από δευτέρες μου έκανε μισό κενό περίπου, και μετά πηγαίναμε κοπία μέχρι κάτω (γεμάτη τετάρτη δική μου). Από τρίτες και 70χλμ τα αμάξια ήταν ισοδύναμα μέχρι τα 200χλμ περίπου που πατήσαμε.

Specs:

Evo: 450ps, 1400kg, 3,1kg/ps

Golf: 350ps, 1080kg, 3,1kg/ps

Link to comment
Share on other sites

Εχει ανοιξει κανεις με fiat bravo 150 sport?Πετυχα σημερα ενα στα φαναρια της κυμης στην καλογρεζα το οποιο ανοιξε με εναν ταριφα με octavia 5 και πηγαιναν κοπια συνεχεια μεχρι τα φαναρια του βασιλοπουλου.Τα εχασα με το ταξι..Εγω ανοιξα μολις αντιληφθηκα την κοντρα και εμεινα σταθερα 3 αμαξια πισω τους (golf 122 με προγραμμα) αλλα δεν περιμενα να φαμε τοσο ξυλο απο το ταξι!Και το bravo δυνατο φανηκε.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ανοιξει κανεις με fiat bravo 150 sport?Πετυχα σημερα ενα στα φαναρια της κυμης στην καλογρεζα το οποιο ανοιξε με εναν ταριφα με octavia 5 και πηγαιναν κοπια συνεχεια μεχρι τα φαναρια του βασιλοπουλου.Τα εχασα με το ταξι..Εγω ανοιξα μολις αντιληφθηκα την κοντρα και εμεινα σταθερα 3 αμαξια πισω τους (golf 122 με προγραμμα) αλλα δεν περιμενα να φαμε τοσο ξυλο απο το ταξι!Και το bravo δυνατο φανηκε.

Έχω ανοίξει εγώ με Bravo, δις...Αν πιστέψουμε τα 0-100 πού τους δίνουν, μάλλον ήταν 150άρια...Το ένα μου είχε κάνει παλιά 1 κενή σε έντονη ανηφόρα, το άλλο πριν 3-4 μέρες σε ευθεία πηγαίναμε κόπιες από στάση μέχρι τα 150 Km/h...Και πάλι επιφυλάσσομαι για το αν ήταν σίγουρα 150άρια...B.G. εσύ πως κάθεσαι απέναντι σε TSi 140?

Link to comment
Share on other sites

to ροβερακι σου εχει καμια σχεση με τον κινητηρα του MGF με τα 150 ???εχω ενα 2001 εδω και ειναι ατμοσφαιρικο...μαμα παντως το γκολφακι μου οταν ηταν 150 αλογα για κανα μηνα και το ετρεξα με αυτο του φυγα δυσκολα με εσωσε το τουρμπο....αλλα ειναι παναλαφρο το mgf

Link to comment
Share on other sites

Έχω ανοίξει εγώ με Bravo, δις...Αν πιστέψουμε τα 0-100 πού τους δίνουν, μάλλον ήταν 150άρια...Το ένα μου είχε κάνει παλιά 1 κενή σε έντονη ανηφόρα, το άλλο πριν 3-4 μέρες σε ευθεία πηγαίναμε κόπιες από στάση μέχρι τα 150 Km/h...Και πάλι επιφυλάσσομαι για το αν ήταν σίγουρα 150άρια...B.G. εσύ πως κάθεσαι απέναντι σε TSi 140?

Δεν εχει τυχει να ανοιξω με καποιο golf συννενοημενα.Μια φορα εκατσε ενα απο φαναρι σε φαναρι και ημουν μπροστα αλλα δεν ξερω αν το εσπαγε ή οχι.Ακουγοταν παντως οτι του εδινε.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, καμία σχέση, τα MG F και TF φοράνε K-Series 1.6 και 1.8 μοτέρ της Rover, όπως και όλα τα Rover μετά το '95...Τα παλιότερα, τα πιό "τετράγωνα" φόραγαν τόσο 1.4/1.6 K-Series, όσο και 1.6 D-Series της Honda, ένα το GSi SOHC με 115 Ps και το GTi DOHC με 125 Ps , και τα δύο non-VTEC...Εμένα είναι το GTi...Έχεις 20vt 150άρι? Είχε φέρει ένας γνωστός μου εντελώς μαμά 150άρι και είχαμε πατήσει, μέχρι τα 150 σφαζόμασταν, 4ες άρχισε να μου φεύγει και μου έκανε 1-1,5 αμάξι μέχρι τα 180, αν σου δίνει μέτρο σύγκρισης το άνοιγμα αυτό...

Λογικά TSi 122 με πρόγραμμα είναι μπροστά μου αλλά θα είχε ενδιαφέρον μιάς και δεν κυκλοφορούν πολλά, εγώ τουλάχιστον δεν έχω βρεί κανένα... :angry:

Καλές γιορτές κιόλας παιδιά, με ασφάλεια και προσοχή... ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι τα εχω στησει μερικες φορες...παει καλα το μjf αλλα σου ειπα με εσωσε το τουρμπο στα ψηλα και εφυγα....μετα το ανεβασα το γκολφακι και αλλο και ηρεμησαμε με το mgf253339_5_b-1.jpg253339_4_b-1.jpgth253339_1_A-1.jpgth253339_2_C-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το opel zafira opc φοραει το ιδιο μοτερ με το αστρα? η δεν υπαρχει zafira opc, παντως ειχε αυτα τα 3 γραματα πισω.

Χτες κολησε μια τετοια κλουβα απο πισω κ μεχρι τα 180 ηταν πισω μου κ αφησε κ το γκαζι 1 φορα για να μη μ'ακουμπησει :good: , μετα κωψαμε γτ ειχε κινηση.

Δεν πετυχαμε κανα κοκινο φαναρι για να πουμε 2 κουβεντες, παντως φορουσε καλη εξατμιση

(Εγω δικαβ., αυτος μονος)

EDIT: Καλες γιορτες σε ολους κ χρονια πολλα!! :wacko: :wacko:

Edited by attnos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το opel zafira opc φοραει το ιδιο μοτερ με το αστρα? η δεν υπαρχει zafira opc, παντως ειχε αυτα τα 3 γραματα πισω.

Χτες κολησε μια τετοια κλουβα απο πισω κ μεχρι τα 180 ηταν πισω μου κ αφησε κ το γκαζι 1 φορα για να μη μ'ακουμπησει :good: , μετα κωψαμε γτ ειχε κινηση.

Δεν πετυχαμε κανα κοκινο φαναρι για να πουμε 2 κουβεντες, παντως φορουσε καλη εξατμιση

(Εγω δικαβ., αυτος μονος)

EDIT: Καλες γιορτες σε ολους κ χρονια πολλα!! :wacko: :wacko:

http://www.cityauto.gr/article.cityauto.gr?aid=136

Link to comment
Share on other sites

Όχι, καμία σχέση, τα MG F και TF φοράνε K-Series 1.6 και 1.8 μοτέρ της Rover, όπως και όλα τα Rover μετά το '95...Τα παλιότερα, τα πιό "τετράγωνα" φόραγαν τόσο 1.4/1.6 K-Series, όσο και 1.6 D-Series της Honda, ένα το GSi SOHC με 115 Ps και το GTi DOHC με 125 Ps , και τα δύο non-VTEC...Εμένα είναι το GTi...Έχεις 20vt 150άρι? Είχε φέρει ένας γνωστός μου εντελώς μαμά 150άρι και είχαμε πατήσει, μέχρι τα 150 σφαζόμασταν, 4ες άρχισε να μου φεύγει και μου έκανε 1-1,5 αμάξι μέχρι τα 180, αν σου δίνει μέτρο σύγκρισης το άνοιγμα αυτό...

Λογικά TSi 122 με πρόγραμμα είναι μπροστά μου αλλά θα είχε ενδιαφέρον μιάς και δεν κυκλοφορούν πολλά, εγώ τουλάχιστον δεν έχω βρεί κανένα... :wacko:

Καλές γιορτές κιόλας παιδιά, με ασφάλεια και προσοχή... :wacko:

:good::whistling: :whistling:

<----

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.