Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Μου αρέσει η υπογραφή σου ... όλοι αυτό μου έλεγαν ποσά είναι το polaki σου 136 ρόδα τους έλεγα .... μπέρδεμα τι εννοείς ρόδα…. 152 στρόφαλο 1.4 cc

Δεν έχω να σου δήξω βιντάκια από κόντρες γιατί ήταν μόνο για αγώνες πανελλήνιου πρωταθλήματος

Έχει στην υπογραφή του video o capamaru …. Τώρα που το θυμήθηκα...

Ετοιμάζουμε ένα καλό polo του capamaru θα αργήσει να τελειώσει όμως .. θέλει να το κάνουμε πιο δυνατό από το δικό μου ???? θα το κάνουμε , εύκολα ... σασμαν τι θα αρκουδέψουμε δεν ξέρω ??

ναι εχω μιλησει με τον Κωστα παρα πολλες φορες και μου τα εχει πει...

οσο για το πολακι σου το ειχα δει πολλες φορες μιας και ημουν φαν των αναβασεων και τον ραλι...........

το βιντεακι το δικο σου το εχω δει και πραγματικα το εστριβες απιστευτα!

το πηρε αποφαση ο Κωστα?μπραβο ενα δυνατο πολο...

πιστευω να παρω και εγω σειρα..........

με το σασμαν τι προβλημα εχετε?

Link to comment
Share on other sites

Τσάι κεράστηκε σε Opel Corsa αγνώστων στοιχείων . Κόκκινο με μαύρη οροφή(γυάλινη?) και πίσω δεξιά δεν έγραφε τπτ . Ήμουν με 6η και με περνάει με 120 εγώ με 100. Κατεβάζω 5η και αυτός μου είχε ανοίξει ήδη 1,5 αμάξι . Με το που πήγε η βελόνα στα 160 ήμουν μπροστά 2,5 - 3 αμάξια. Τώρα τι ήταν μην με ρωτάτε !

Υ.Γ.: Εγώ ήμουν δικάβαλος με γεμάτο ρεζερβουάρ και γεμάτο πορτ μπαγκάζ επίσης , αυτός δικάβαλος αλλά δεν γνωρίζω αν είχε αποσκευές ..

edit:είχε και φιμέ πίσω φανάρια

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

ναι εχω μιλησει με τον Κωστα παρα πολλες φορες και μου τα εχει πει...

οσο για το πολακι σου το ειχα δει πολλες φορες μιας και ημουν φαν των αναβασεων και τον ραλι...........

το βιντεακι το δικο σου το εχω δει και πραγματικα το εστριβες απιστευτα!

το πηρε αποφαση ο Κωστα?μπραβο ενα δυνατο πολο...

πιστευω να παρω και εγω σειρα..........

με το σασμαν τι προβλημα εχετε?

Ετσι οπως παει το σασμαν θα εχει προβλημα με μας sillyhorse1rb5.gif και σοβαρο μαλιστα... Ο στοχος της ιπποδυναμης οσο παει και ανεβαινει και το σασμαν θα μας αφησει χρονους και καιρους, ειδικα σε κανενα trackday ή σε διαρκη καννιβαλισμο. Για aftermarket σασμαν δεν το συζηταμε γιατι το κοστος ειναι εξωφρενικο. Τα αλογακια αυξανονται γιατι οσο ο Νικος ψαχνει την αποθηκη ανακαλυπτει ολο και περισσοτερα ανταλλακτικα απο τις μερες που το αρκουδο-polo του ανεβοκατεβαινε στα βουνα. Ειδικά ο Autronic smc ειναι χάρμα οφθαλμων :D:baby:love.gif . Σειρα εχεις παρει εσυ ηδη αλλα δεν το ξερεις ;), η τυχη σου δουλευει που λενε :D και αυτό γιατι οταν αποφασισεις με το καλο να κανεις το δικο σου Polaki αρκουδα η λύση θα ειναι ετοιμη και τα spare parts θα σε περιμενουν ;). Τεσπα ο Νικος το κατεχει το αθλημα οσο δεν παει και το αμαξι δεν θα μπορουσε να βρισκεται σε καλυτερα χερια :).

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

Κι έφαγες κολώνα στο χιλιόμετρο???????????? Στάση ή ρόλλ??????

Πόσα ρημαδοάλογα ήταν δηλαδή το ρημαδοR32????

για να παρεις μια ιδεα...το δικο μου VR6 με GT35 στο 1 bar βγαζει 400ps

που ειναι 2800cc και 12v ...σκεψου ποσα θα βγαζει το R32 που ειναι

3200cc και 24v ..........λογικα καπου στα 480-500ps (τελειος υποθετικα)

Link to comment
Share on other sites

για να παρεις μια ιδεα...το δικο μου VR6 με GT35 στο 1 bar βγαζει 400ps

που ειναι 2800cc και 12v ...σκεψου ποσα θα βγαζει το R32 που ειναι

3200cc και 24v ..........λογικα καπου στα 480-500ps (τελειος υποθετικα)

Καλημέρα φίλε , δεν ξέρω τι και πως με αυτό το R32.. από στάση δεν έχω ελπίδα γιατί φοράει και haltex control … , από Δευτέρες πάλι τα ίδια γιατί εάν και έχω μπλόκε ... σπινάρω, μετά την 2η ότι και να κάνω έχω φαει 3 αυτοκίνητα , και δεν μαζεύω πουθενά μέχρι τα 240 που μένει σταθερή η απόσταση αλά τα 3 αυτοκίνητα έχουν γίνει 1 κολώνα περίπου

Ο skn το δινει 335 με το μικρό compressor . ο μεγαλύτερος έχει διαφορετικό λαβύρινθο η με φτερωτές .. δεν ξέρω τι έχει μέσα ο μεγάλος , και σηκώνει λογικά περισσότερο πίεση.. και το δίνει λεει 480 με safe pressure.

Το κιτ κάνει 10 .000 χιλιρικάκια χωρίς έκπτωση

Βαλε 480 και τετρακίνητο με κοντύτερες σχέσεις ... από το gti = 4 αυτοκίνητα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε , δεν ξέρω τι και πως με αυτό το R32.. από στάση δεν έχω ελπίδα γιατί φοράει και haltex control … , από Δευτέρες πάλι τα ίδια γιατί εάν και έχω μπλόκε ... σπινάρω, μετά την 2η ότι και να κάνω έχω φαει 3 αυτοκίνητα , και δεν μαζεύω πουθενά μέχρι τα 240 που μένει σταθερή η απόσταση αλά τα 3 αυτοκίνητα έχουν γίνει 1 κολώνα περίπου

Ο skn το δινει 335 με το μικρό compressor . ο μεγαλύτερος έχει διαφορετικό λαβύρινθο η με φτερωτές .. δεν ξέρω τι έχει μέσα ο μεγάλος , και σηκώνει λογικά περισσότερο πίεση.. και το δίνει λεει 480 με safe pressure.

Το κιτ κάνει 10 .000 χιλιρικάκια χωρίς έκπτωση

Βαλε 480 και τετρακίνητο με κοντύτερες σχέσεις ... από το gti = 4 αυτοκίνητα

Νικο το R32 HGP BiTurbo με τα 550 νομιζω, τι διαφορες να εχουν με το κομπρεσορατο;

Link to comment
Share on other sites

χθες εκανα ενα πατηματακι με ενα Polo 6n2 1.6 GTi με φιλτρο και ενα τελικο.μαμα ειναι αυτο στα 125 αλογα.

το παληκαρι εχει ερθει και σε καποιες συναντησεις αλλα δεν νομιζω να γραφει στο ιντερνετ....

απο 1ες:

απο 2ες:

πατησα και με ενα C2 VTS τελειως μαμα που ηταν στην παρεα οπου παλι η διαφορα ηταν αρκετη υπερ του πολο.

πατησαμε απο 1ες και χανω την 3η μου φευγει λιγο και οταν την βαζω και φορτωνω τον περναω ανετα.μου φαινετε και μενα περιεργο....

απο 2ες:

Link to comment
Share on other sites

χθες εκανα ενα πατηματακι με ενα Polo 6n2 1.6 GTi με φιλτρο και ενα τελικο.μαμα ειναι αυτο στα 125 αλογα.

το παληκαρι εχει ερθει και σε καποιες συναντησεις αλλα δεν νομιζω να γραφει στο ιντερνετ....

απο 1ες:

απο 2ες:

πατησα και με ενα C2 VTS τελειως μαμα που ηταν στην παρεα οπου παλι η διαφορα ηταν αρκετη υπερ του πολο.

πατησαμε απο 1ες και χανω την 3η μου φευγει λιγο και οταν την βαζω και φορτωνω τον περναω ανετα.μου φαινετε και μενα περιεργο....

απο 2ες:

Μια χαρα τα παει το polaki γιωργο, αλλα με τα C2 δεν βγαζω ακρη :p .

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει η υπογραφή σου ... όλοι αυτό μου έλεγαν ποσά είναι το polaki σου 136 ρόδα τους έλεγα .... μπέρδεμα τι εννοείς ρόδα…. 152 στρόφαλο 1.4 cc

Δεν έχω να σου δήξω βιντάκια από κόντρες γιατί ήταν μόνο για αγώνες πανελλήνιου πρωταθλήματος

Έχει στην υπογραφή του video o capamaru …. Τώρα που το θυμήθηκα...

Ετοιμάζουμε ένα καλό polo του capamaru θα αργήσει να τελειώσει όμως .. θέλει να το κάνουμε πιο δυνατό από το δικό μου ???? θα το κάνουμε , εύκολα ... σασμαν τι θα αρκουδέψουμε δεν ξέρω ??

ναι μου εχει πει ο Κωστας πολλα πραγματα.....

το θυμαμαι το πολακι σου μιας και ειμαι φαν των αναβασεων και των ραλι γενικα....

το βιντεακι το εχω δει και πραγματικα το στριβεις απιστευτα!

πολυ θα ηθελα μια βολτα με αυτο το πολο....

πολυ χαιρομαι που ο Κωστας πηρε την αποφαση...

αντε να περνω και εγω σειρα... :p

με το σασμαν τι προβλημα υπαρχει?

Edited by mpoukou22
Link to comment
Share on other sites

να'σαι καλα δημητρη.

ναι δικαβαλο και το αλλο πολο

Θυμάμαι είχα πετύχει παλιά ένα Polo GTi δικάβαλο πού μου είχε πεί ΦΠΕ και ήμουν μπροστά...Λογικό και το δικό σου λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

να'σαι καλα δημητρη.

ναι δικαβαλο και το αλλο πολο

Δεν ξέρω εάν ο κόσμος είναι μικρός .. σήμερα ήμουν στον εξάτμισα που συνεργάζομαι και μίλαγα με ένα παλικάρι με c2 και είπε ότι σε ξέρει με το nickname σου… λεει ότι στο rembas σου άνοιξε 1 αυτοκίνητο ???

Δεν σε γνωρίζω αλά θυμόμουν το ψευδώνυμο σου .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν ο κόσμος είναι μικρός .. σήμερα ήμουν στον εξάτμισα που συνεργάζομαι και μίλαγα με ένα παλικάρι με c2 και είπε ότι σε ξέρει με το nickname σου… λεει ότι στο rembas σου άνοιξε 1 αυτοκίνητο ???

Δεν σε γνωρίζω αλά θυμόμουν το ψευδώνυμο σου .

Ο κόσμος είναι μικρότερος απ'όσο φαίνεται...8)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν ο κόσμος είναι μικρός .. σήμερα ήμουν στον εξάτμισα που συνεργάζομαι και μίλαγα με ένα παλικάρι με c2 και είπε ότι σε ξέρει με το nickname σου… λεει ότι στο rembas σου άνοιξε 1 αυτοκίνητο ???

Δεν σε γνωρίζω αλά θυμόμουν το ψευδώνυμο σου .

νομιζω ειναι πολυ μικρος ο κοσμος γιατι μαλλον σε εμενα αναφεροτανε.....

αν ηταν μαυρο και το παιδι τον λεγανε Νικο τοτε νομιζω ειναι σιγουρο...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι πολυ μικρος ο κοσμος γιατι μαλλον σε εμενα αναφεροτανε.....

αν ηταν μαυρο και το παιδι τον λεγανε Νικο τοτε νομιζω ειναι σιγουρο...

Δεν θυμάμαι πως τον Έλενε , έχει το τηλέφωνο σου , μου είπε .. είναι λίγο εύσωμος

Θέλει πρόγραμμα και το μπορεί να έρθει από το μαγαζί .. θα κάνει όμως το λάθος και θα βάλει χταπόδι ... τέλος τα χαμηλά ,

Αν κατεβείτε προς λιμανάκια σήμερα ενημερώστε

Link to comment
Share on other sites

Θα σας παρακαλεσω ολους να λοιπουν τα ονοματα-επιθετα-nick.

Νομιζω οτι εγινε με χαβαλετζιδικη διαθεση το ποστ του dG's καθως ειναι συντοπιτες με τον GiatroC_GT..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εχω ενα golf tsi122ps εντελως μαμα,εχω ενα φιλο ο οποιος εχει ενα honda civic type s 1.8 140 ps,μου κολουσε συνεχεια και μου ελεγε οτι ειναι πιο γρηγορος,υποθετικα ειναι αλλα στη βραση κολαει το σιδερο,ετσι μια μερα του λεω παμε μια κοντριτσα?μου λεει παμε.

πηγαμε σε μια καλη ευθεια και ειπαμε να παμε εν στασει στα 400 μετρα,ειχαμε και ενα μαρτυρα για τυχον παρεξηγησεις,μεχρι να δωσει το σημα ειχα κουμποσει 1η και επεζα με το γκαζι,με το που λεει παμε παιδια ειλικρινα σας μιλαω πρωτη φορα ενιωσα το golfaki να φευγει ετσι,1η στις 6000 στροφες και ειχα ηδη παρει μισο αμαξι διαφορα,κουμπονω 2α και ειχα φυγει με 3η και στα 130χιλ ειχα τουλαχιστον 1 με 2 αμαξια διαφορα.οταν τελειωσε το σκηνικο εκτος οτι ειχα ταχυπαλμια και τρεμανε τα χερια μου γιατι ηταν η πρωτη κοντρα αναρωτηθηκα γιατι νικησα ενω ειχα πιο λιγα αλογα????τι πεχτηκε???

Edited by white bullet
Link to comment
Share on other sites

ροπη, turbo κινητηρας βλεπεις!! δν ξερω αν και το civic ειναι και πιο βαρυ απ το golfaki σου..

αα και στα αλογα ειστε στα ιδια μιας και το δικο σου κανονικα βγαζει 140 αλογα και οχι 122 που λεει το εργοστασιο..

Link to comment
Share on other sites

ροπη, turbo κινητηρας βλεπεις!! δν ξερω αν και το civic ειναι και πιο βαρυ απ το golfaki σου..

αα και στα αλογα ειστε στα ιδια μιας και το δικο σου κανονικα βγαζει 140 αλογα και οχι 122 που λεει το εργοστασιο..

Μπράβο ρε φίλε...Τώρα έχω και μαρτυρία για το πως πάνε τα TypeS, γιατί μερικοί δεν πίστευαν... :)

Edited by i-VTec
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.