Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

επιστρεφοντας απο το video club σπιτι μου πριν απο λιγο πηγα να προσπερασω σε κεντρικο δρομο ενα suzuki swift sport με αρκετα χαλαρη οδιγηση..

πανω στον προσπεραση πατησε το γκαζι εριστικα και ανοιξε τη διαφορα εγω συνεχισα με τον ιδιο χαλαρο ρυθμο μεχρι που το σκηνικο ξαναεγινε..

δεν αντεξα.. καθως ειχαμε φτασει στο τερμα της ιωαννινων για οσους γνωριζουν απο λαρισα αποφασισα να μην παω σπιτι και να τον κυνιγισω.

με ενα καλο ανιγμα τριτης τον εφτασα μεχρι το φαναρι που κανει αριστερα για το τει.

περιμεναμε το κοκκινο και μολις αναψε στριψαμε τρενακι. εκει εφαγε το ξυλο της ζωης του.

κανει προσπεραση προσπεραση πανω στην προσπεραση εγω ολη τη δευτερα ολη την τριτη και ολη την τεταρτη.

πριν αρχισω να κοβω για να στριψω προς το σπιτι μου κοιταξα πισω και ηταν καπου στις 2+ κολονες πισω.

ειμουν δικαβαλος. αυτος μονος

Link to comment
Share on other sites

επιστρεφοντας απο το video club σπιτι μου πριν απο λιγο πηγα να προσπερασω σε κεντρικο δρομο ενα suzuki swift sport με αρκετα χαλαρη οδιγηση..

πανω στον προσπεραση πατησε το γκαζι εριστικα και ανοιξε τη διαφορα εγω συνεχισα με τον ιδιο χαλαρο ρυθμο μεχρι που το σκηνικο ξαναεγινε..

δεν αντεξα.. καθως ειχαμε φτασει στο τερμα της ιωαννινων για οσους γνωριζουν απο λαρισα αποφασισα να μην παω σπιτι και να τον κυνιγισω.

με ενα καλο ανιγμα τριτης τον εφτασα μεχρι το φαναρι που κανει αριστερα για το τει.

περιμεναμε το κοκκινο και μολις αναψε στριψαμε τρενακι. εκει εφαγε το ξυλο της ζωης του.

κανει προσπεραση προσπεραση πανω στην προσπεραση εγω ολη τη δευτερα ολη την τριτη και ολη την τεταρτη.

πριν αρχισω να κοβω για να στριψω προς το σπιτι μου κοιταξα πισω και ηταν καπου στις 2+ κολονες πισω.

ειμουν δικαβαλος. αυτος μονος

Ωραίος!!!Καλά του έκανες!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

E ok, δεν νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση μεταξύ SS και δυνατού Golf V, το SS πάει ελάχιστα χειρότερα από TSi 140...

:)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και ώρα 16:20- 16:25 στην Εθνική Αθηνών-Θεσσαλονίκης , λίγο πριν τα Μάλγαρα μου κολλούσε ένα ασημί 6άρι από πίσω .... οδηγός <27 χρονών μαζί με συνοδηγό κοπέλα ... μέχρι που φτάσαμε τα 170+ είχε μείνει 2-2,5 αμάξια πίσω μου ...

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τα 180 ατμοσφαιρικα ?

Μαλλον με τα 80 ηθελε να γραψει αναφερομενος στο ασημι 6αρι.Κανα εταιρικο θα ηταν 1.4 ατμοσφαιρικο..

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον με τα 80 ηθελε να γραψει αναφερομενος στο ασημι 6αρι.Κανα εταιρικο θα ηταν 1.4 ατμοσφαιρικο..

who knows :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Πατημα με ενα Mercedes χθες το βραδυ.

Νομιζω ηταν το 1.8 Cobressor που διαφημιζει αυτο το καιρο.

Τον πλησιαζα 1 μετρο καθε 100 μετρα περιπου μεχρι και 4η τερμα.(αυτοματος αυτος)

Link to comment
Share on other sites

Aνοιγμα από στάση με Α4 1.8 Turbo (με τα 160 άλογα, ο κλασσικός 1800άρης του Group), αυτός τρικάβαλος, εγώ δικάβαλος.

Μέχρι τα 200χλμ/ώρα έφαγε 1μιση κολωνίτσα...

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να ήταν και η 192, αν έχεις 210 άλογα εσύ.Δεν είναι και τόσο γρήγορες...Αλλα λογικά η 2λιτρη ηταν.

Αν είχε δίμπουκ εξάτμιση ήταν 2.5 αν είχε μία μπούκα ήταν η δίλιτρη.

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους πέτυχα ένα ραλάκι στην εθνική! :wacko:

¶χτι τα είχα από τότε που με έπαιζε ένα στα Μέγαρα και τον έφτανα μόνο μετα τα 200 χλμ/ω (μαμά τότε). Ήθελα να δω τι θα γίνει. :thumbsup:

Το συγκεκριμένο λοιπόν ήταν μαύρο με κλασική εξάτμιση (σκασίματα και τα σχετικά) και τόσο πίσα φιμέ που δε μπορούσα να καταλάβω αν είχε κι άλλο άτομο μέσα εκτός του συνοδηγού. Έκανε μια σφήνα και πέρασε από δεξιά εμένα και τον μπροστινό που δεν έλεγε να ξεκαβαλήσει από την αριστερή.

Ακολούθησα και τον πλησίασα μέχρι που σχεδόν κόλλησα πίσω του οπότε και αφηνα γκάζι (με 4η και περίπου 6.500) για να μην πέσω πάνω του. :wacko:

Δυστυχώς αν και βγήκαμε στην ίδια έξοδο, στο φανάρι έστριψε δεξια και έτσι δε μπόρεσα να μάθω λεπτομέριες.

Εγώ είχα άλλα δύο άτομα μέσα (υπολόγίζω ότι όλοι μαζί ζυγίζαμε γύρω στα 260 κιλά!! :thumbsup: )

Link to comment
Share on other sites

Έχω πετύχει καινούριο type-r εν κινήσει, χωρίς να το ξέρω αρχικά ότι είναι τέτοιο. Βασικά δεν είχα καταλάβει καν τι αμάξι ήταν, γιατί ήταν βράδυ και ήταν μαύρο, και όταν το είδα πίσω μου το πέρασα για κανένα leon. Ξεκινάμε να πατάμε την ίδια στιγμή, ενώ βρισκόταν 1 αμάξι πίσω μου, και η διαφορά έμενε ίδια αρχικά, και σιγά σιγά όσο ανέβαινε η ταχύτητα μεγάλωνε λίγο. Ξεκινήσαμε από τα 80 περίπου. Το αναφέρω ενδεικτικά. Από στάση σίγουρα είναι πιο γρήγορο το Honda, αλλά όχι πολύ. Και μου τη δίνουν απίστευτα οι γιαπωνεζόφιλοι που δε με πιστεύουν για το συγκεκριμένο συμβάν, και λένε ότι θα πέτυχα το 1.8 (καμμία σχέση, μετά πέρασε από δίπλα μου και ήταν type-r με τα σηματάκια και τις 18άρες). Και για του λόγου το αληθές, ρεπρίζ type-r από 4τροχούς : 50-80 με 3η (δλ): 3,7 , 80-110 με 4η (δλ): 4,9 , 120-140 με 5η/6η (δλ): 6,9*/4,7**(μάλλον τα έχουν βάλει ανάποδα καταλάθος), ενώ στο τελευταίο τεύχος που έχει το tsi 160 DSG το έχει μετρήσει αντίστοιχα 2,9 , 4,1 , και 4,1/5,2 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πετύχει καινούριο type-r εν κινήσει, χωρίς να το ξέρω αρχικά ότι είναι τέτοιο. Βασικά δεν είχα καταλάβει καν τι αμάξι ήταν, γιατί ήταν βράδυ και ήταν μαύρο, και όταν το είδα πίσω μου το πέρασα για κανένα leon. Ξεκινάμε να πατάμε την ίδια στιγμή, ενώ βρισκόταν 1 αμάξι πίσω μου, και η διαφορά έμενε ίδια αρχικά, και σιγά σιγά όσο ανέβαινε η ταχύτητα μεγάλωνε λίγο. Ξεκινήσαμε από τα 80 περίπου. Το αναφέρω ενδεικτικά. Από στάση σίγουρα είναι πιο γρήγορο το Honda, αλλά όχι πολύ. Και μου τη δίνουν απίστευτα οι γιαπωνεζόφιλοι που δε με πιστεύουν για το συγκεκριμένο συμβάν, και λένε ότι θα πέτυχα το 1.8 (καμμία σχέση, μετά πέρασε από δίπλα μου και ήταν type-r με τα σηματάκια και τις 18άρες). Και για του λόγου το αληθές, ρεπρίζ type-r από 4τροχούς : 50-80 με 3η (δλ): 3,7 , 80-110 με 4η (δλ): 4,9 , 120-140 με 5η/6η (δλ): 6,9*/4,7**(μάλλον τα έχουν βάλει ανάποδα καταλάθος), ενώ στο τελευταίο τεύχος που έχει το tsi 160 DSG το έχει μετρήσει αντίστοιχα 2,9 , 4,1 , και 4,1/5,2 δευτερόλεπτα.

Έχεις το tsi με 160 και dsg;

Εγώ με golf gt να πώ την αλήθεια πέτυχα ένα σε δρόμο με δύο λωρίδες και είχε κατασκηνώσει στην αριστερή μετά απο παίξιμο των φώτων καμια 5 6 φορές και αφου στο τέλος άρχισα να κορνάρω κάνει τελικά δεξιά κα ήμουν σίγουρος ότι θα πατούσε τέρμα το γκάζι για να μην με αφήσει να περάσω και πατάω και με 4η και καμία 110 και του άνοιξα αμέσως κανα 1.5 αμάξι μετά από λίγο έκοψε αυτός και τέλος το παραμύθι.

Απλά ήθελα να το διασταυρώσω γι αυτό ρώτησα πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό έχω. Γενικά πάντως το τελευταίο type-r δεν πάει και πολύ. Το παλιό ήταν πολύ καλύτερο. Αυτό είναι πάνω από 100 κιλά βαρύτερο, και έχει μόλις 1 άλογο παραπάνω... Χώρια που είχε και πιο καλή ανάρτηση το παλιό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.