Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Παιδες με Cooper S κομπρεσορατο τα Gt τι κανουνε? Εχει ανοιξει κανεις? Ενς γνωστος μου το εχει και τα λεγαμε χτες..Φοραει Χταποδι,φουλ εξατμιση Miltek και αλλη τροχαλια αν δν κανω λαθος,Αν και εχω ενα θεμα με το αμαξι,βλεπω να ξανασυναντιομαστε λιαν συντομος να δουμε τι κανουμε..Το δικο μου (stock 170Hp).Για πεστε..Θα με καταπιει??Δυναμομετρο λεει του βγαλε 185 με 22 kg ροπη,μαλλον θα με καταπιει.. :):whistling:

Αν έχει αλλάξει ΚΑΙ τροχαλία σίγουρα θα φοράει πρόγραμμα.

Ακόμα και έτσι αν είναι όμως θα είσαι πίσω είναι πιο ελαφρύ

με το 1/4 των χρηματων που εδωσε βαζεις προγραμματακι και μετα αντε γεια πες του χαχαχαrolleyes.gif

Τι εννοείς ;;

Link to comment
Share on other sites

2.000 διαφορά είχαν. το GT παλια είχε 25 και το mini 27.

+ ότι το mini το θεωρώ κλάσις ανώτερο και απο τo golf και απο το astra και η έκδοση turbo πάει πολύ καλά και βελτιώνεται τον κώλο του. Με κλειστό μοτέρ το έχουν πάει και 300hp

Link to comment
Share on other sites

Φάση έχουν τα μινι, στριβουν και καλα. Ειναι ελαφρύ με καρτοειδες στησιμο, αλλα δεν μπορω να το χωνέψω με τιποτα απο μεσα. Λες με σφυριλατα να μπορεσει να περασει τα 300+ χωρις υπερκυβισμο? Πολυ χλωμο μου φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Λες με σφυριλατα να μπορεσει να περασει τα 300+ χωρις υπερκυβισμο? Πολυ χλωμο μου φαινεται.

εδώ εμείς (1.6Τ opel ) με σφυρίλατα φτάνουμε στο θεό πλέον λες να μην μπορεί το mini ;;;;

Υπόψιν υπάρχει ένα και compressor και turbo μαζί και φυσικά πάνω απο 350. Δεν θυμάμαι πόσα ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Φάση έχουν τα μινι, στριβουν και καλα.

Στριβουν καλα αλλα πρεπει να ξερεις κιολας να στριβεις γιατι φευγουν και πιο ευκολα λογω μικροτερου μεταξονιου/λιγωτερου βαρους και ιπποδυναμης. Ειδικα σε καμπες με χλμ θελει πολυ προσοχη, δεν ειναι παιχνιδι.

Εχει συναδελφος μου το παλιο τουρμπατο με Hartge βελτιωση λογισμικο/εξατμιση το οποιο θεωρητικα ειναι γυρω στα 210 και πραγματικα ειναι αρκετα δυνατο, αλλα θελει την προσοχη του γιατι ειναι και λιγο απολυτο. Η δε αναρτηση του απο θεμα ανεσης καλυτερα ξεχνα το. Ειναι ομως διαχρονικα πολυ ομορφο ανεξαρτητως.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα μαμά παλιό(κομπρεσσοράτο) των 163αλόγων, το δικό μου που είναι 160 με DSG το είχε σχετικά εύκολα. Σχετικά εύκολα εννοώ να απομακρύνεται λίγο σε κάθε αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

ανοιγματακι με ενα c2 vts.

το πολο 1ο σταδιο και χωρις πισω καθισματα.

το vts φοραει προγραμμα Ανδριαννακης,βαρελακι BMC,ενα τελικο και ειναι φουλ ντυμενο.

απο ρολλαριστες 1ες:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ανοιξα και εγω σημερα με cooper s.Αρχικα πηγαινα χαλαρα στην αριστερη με 100 χιλιομετρα και οπως πηγαινα ηταν αυτος στην μεσσαια και με το που με βλεπει μου παιζει τα αλαρμ τρεις φορες αλλα δεν ειχα πολυ ορεξη(ειχα αλλαξει λαδια πριν 3 μερες και ηθελα να κανω καποια χιλιομετρακια χαλαρα)οποτε αυτος μπαινει αριστερη με φορα μπροστα μου και αρχιζει να παιζει με τα φρενα.Μου την δινει, κατεβαζω απο πεμπτη τεταρτη και κολαω απο πισω του και αρχιζει να ανοιγει.Ανοιγω και εγω φτανουμε 160 και του παιζω τα φωτα να κανει δεξια γιατι ημουνα ετοιμος να περασω απο πανω του και με το που το κανω παταει τερμα φρενο στιγμιαια και μετα γκαζι.Παραλιγο να του δωσω μια να τον μαζευουν ακομα με το κουταλακι.Τελικα μας πιανει φαναρι παω διπλα του ανοιγω το παραθυρο και του λεω "εισαι ηληθιος?"και γελαγαν και αυτος και τα αλλα 2 ζωα που ειχε μεσα.Εγω ημουν με ενα φιλο ο οποιος μου ειπε "αστους μωρε τον ιπιανε και γελανε τωρα"και φυγαμε.Πραγματικα καποια ατομα ειναι κομπλεξικα...

Edited by Andreas tsi
Link to comment
Share on other sites

η ''πρακτικη'' φρενο-γκαζι ειναι ιδιαιτερα επικινδυνη και εχουν συμβει πολλα ατυχηματα ετσι.ο κοσμος δεν παει καλα sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το δικό μου σαββατόβραδο δεν το χάλασε ένα insignia turbo που πήγαινε γρήγορα... Μια φορά άνοιγα για πλάκα, και έχοντας μειονέκτημα(ήμουν σταματημένος, ενώ αυτός ερχόταν από πιο πίσω και είχε ήδη κάποια χλμ) και ίσα που έφτασε δίπλα μου, και μετά σε κάθε αλλαγή του έκανα μισό αμάξι..

Link to comment
Share on other sites

Eγώ προχθές είχα ενα απίστευτο κυνηγητό στα Λιμανάκια, από Βάρκιζα μέχρι Βάρη, με ένα...Mazda 2 1.5!

Το αυτοκινητάκι αυτό πήγαινε πολύ γρήγορα...Ναι μεν από ένα σημείο και μετά έκανε δεξιά, κυρίως όταν έβλεπε ότι τον είχα στις στροφές, αλλά στις ευθείες τον πλησίαζα μεν, αλλά πολύ σιγά...Δεν ξέρω τι φορούσε! new_killpc.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gif

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

Τι μοντέλο 1.5? Πάντως δεν έχει σημασία αν τον έφτανες δύσκολα. Αυτό που μετράει είναι ότι τον έφτανες.... Γμτ, είχα ψάξει να βρω σε βιντεάκι εκείνη τη σκηνη από το Fast and the furious, που έλεγε ότι δεν έχει σημασία αν είσαι μπροστά με διαφορά μιας ίντσας είναι ξέρω 'γω μισού μιλίου, κάτι τέτοιο, αλλά δε βρήκα στο youtube.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και να ήθελα να στήσω την κόντρα τόσο καλά δεν θα γινόταν ... αλλά πάντα θα υπάρχει και ο κομπλεξικός που θα έρθει να στην χαλάσει.. έχει πετύχει κανείς έναν τυπάκο με λευκό rocco 2τ , με ένα μαύρο αυτόκλητο στο πλάι.. ο χαλάστρας

Ferrari California με cooper s jcw το όπιο του έχω βάλει pss10 και semi και μοτέρ πρόγραμμα 246 στρόφαλο , εγώ με το golf ψάχνουμε φανάρι να ανοίξουμε από στάση , στο ψάξιμο πετυχαίνουμε το California ,και ο τύπος κάθεται δεξιά και μας δίνει χώρο να καθίσουμε δίπλα .. το mini μας κάνει 1 κενό και το California δεν ξεκινάει σωστά μαζεύω το mini μετά την 3η .. 2 φανάρι ο χαλάστρας βγαίνει τέρμα αριστερά και κάθετε μπροστά από το mini και δεν ξεκινάει στο πράσινο ,, χάνουμε ένα άνοιγμα , έχουμε φτάσει στο φανάρι της Βουλιαγμένης πριν κανείς δεξιά για Βάρης Κορωπίου,,, και στηνόμαστε ξανά ο τύπος με το rocco φεύγει με κόκκινο και ξεκινάμε ξανά.. το California στέκεται μισό αυτοκίνητο μέχρι την 2η το mini χάνει σταδιακά έδαφος ενώ μαζεύω και τους 2 μετά τα 150 χιλιόμετρα .. ο χαλάστρας πηγαίνει όσο λεει η ταμπέλα 60 χιλιόμετρα και από δεξιά χωρίς φλας παει μεσαία και καταλαβαίνεται τι έγινε ??

Μέχρι τα λιμανάκια που πηγαίναμε βόλτα είχε κολλήσει πίσω μου στον προφυλακτήρα .. δεν μπορώ να καταλάβω την λογική κάποιων..

Πάτημα 2 με Ibiza cupra tsi 185 hp .. με πρόγραμμα vs mini s σχεδόν ίδια σε κάθε φανάρι λίγο μπροστά το μινι μάλλον κέρδιζε από τα semi

Link to comment
Share on other sites

Και να ήθελα να στήσω την κόντρα τόσο καλά δεν θα γινόταν ... αλλά πάντα θα υπάρχει και ο κομπλεξικός που θα έρθει να στην χαλάσει.. έχει πετύχει κανείς έναν τυπάκο με λευκό rocco 2τ , με ένα μαύρο αυτόκλητο στο πλάι.. ο χαλάστρας

Ferrari California με cooper s jcw το όπιο του έχω βάλει pss10 και semi και μοτέρ πρόγραμμα 246 στρόφαλο , εγώ με το golf ψάχνουμε φανάρι να ανοίξουμε από στάση , στο ψάξιμο πετυχαίνουμε το California ,και ο τύπος κάθεται δεξιά και μας δίνει χώρο να καθίσουμε δίπλα .. το mini μας κάνει 1 κενό και το California δεν ξεκινάει σωστά μαζεύω το mini μετά την 3η .. 2 φανάρι ο χαλάστρας βγαίνει τέρμα αριστερά και κάθετε μπροστά από το mini και δεν ξεκινάει στο πράσινο ,, χάνουμε ένα άνοιγμα , έχουμε φτάσει στο φανάρι της Βουλιαγμένης πριν κανείς δεξιά για Βάρης Κορωπίου,,, και στηνόμαστε ξανά ο τύπος με το rocco φεύγει με κόκκινο και ξεκινάμε ξανά.. το California στέκεται μισό αυτοκίνητο μέχρι την 2η το mini χάνει σταδιακά έδαφος ενώ μαζεύω και τους 2 μετά τα 150 χιλιόμετρα .. ο χαλάστρας πηγαίνει όσο λεει η ταμπέλα 60 χιλιόμετρα και από δεξιά χωρίς φλας παει μεσαία και καταλαβαίνεται τι έγινε ??

Μέχρι τα λιμανάκια που πηγαίναμε βόλτα είχε κολλήσει πίσω μου στον προφυλακτήρα .. δεν μπορώ να καταλάβω την λογική κάποιων..

Πάτημα 2 με Ibiza cupra tsi 185 hp .. με πρόγραμμα vs mini s σχεδόν ίδια σε κάθε φανάρι λίγο μπροστά το μινι μάλλον κέρδιζε από τα semi

το ειδα ταινια μπροστα μου. αληθεια.

πολυ περιγραφικος νικο χαχαχαχα

παει καλα τελικα το cupraki ε? λεω να το τσιμπισω :(

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κ λεμε..βρεθηκαμε με το παλικαρι με το κομπρεσορατο Μινι αλλα δυστηχως (ευτηχως :p ) δν ητανε με το δικο του..αλλα με φιλο του ο οποιος μαντεψτε..Ειχε και αυτος Μινι τουρμπατο αλλα μαμα..Δεν ηθελε πολυ,πηγαμε να πατησουμε σε 10 λεπτα βαρια.Ρολλ 2ες 50χιλ. αν θυμαμαι καλα και μεχρι τελιωματα πηγαιναμε μαζι..3ες μου ξεμυτιζει και μεχρι 4ες μου τελιωματα μου εκανε 2,5 αμαξια περιπου..περαστικα μου.. :baby: Πολυ καλο και πανω απο ολα πουπουλο..

Edited by GIANNIS_KAN
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κ λεμε..βρεθηκαμε με το παλικαρι με το κομπρεσορατο Μινι αλλα δυστηχως (ευτηχως :p ) δν ητανε με το δικο του..αλλα με φιλο του ο οποιος μαντεψτε..Ειχε και αυτος Μινι τουρμπατο αλλα μαμα..Δεν ηθελε πολυ,πηγαμε να πατησουμε σε 10 λεπτα βαρια.Ρολλ 2ες 50χιλ. αν θυμαμαι καλα και μεχρι τελιωματα πηγαιναμε μαζι..3ες μου ξεμυτιζει και μεχρι 4ες μου τελιωματα μου εκανε 2,5 αμαξια περιπου..περαστικα μου.. :p Πολυ καλο και πανω απο ολα πουπουλο..

εσυ τι εχεις? :baby:

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο αλλα δεν ξερω που αλλου να το γραψω.

το opel gtc 1.6 turbo εχει ιδιο μηχανικο συνολο με το corsa opc?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.