Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

δλδ με ενα καλο φπε θα καθονται καλα διπλα στα ραλακια ε?

Χαλαρότατα θα καθετε διπλα σε ραλλακι.

Edited by Capamaru
Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

δλδ με ενα καλο φπε θα καθονται καλα διπλα στα ραλακια ε?

κοιτα μην καθετε και διπλα σου! ! ! new_killother.gifΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΧΙΧΙ new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

anoniko ανοιγματακι με VW Polo 1.2 TSi μαμα.η VW λεει οτι ειναι 105 αλογα το autotriti λεει 122.

δεν ξερω ποσα ειναι,αλλα παει πολυ καλα.

απο 1ες:

απο 2ες:

απο 2ες και χαμηλα για μενα:

Link to comment
Share on other sites

Αντε να μην ειναι 105 να ειναι 108-110.. το Αυτοτριτη μονο @@@@@ λεει...

Παντως παει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!

Αν αρχισουν και τα ΦΠΕ θα περνανε και τα 1.8 ατμο στο χλρο!!!

Link to comment
Share on other sites

απιστευτο παει παρα πολυ καλα :p δεν το περιμενα οτι ειναι τοσο δυνατο το πολακι πρωτο σταδιο θα ειναι παρα πολυ καλο θα δυσκολευει πολλους..122 αλογα πολλα ακουγουνται glare.gif τα 110 λογικα ειναι μιας και καμμια 10 αλογα παραπανω μας εχουν συνηθισει τα vw ;) ...

Link to comment
Share on other sites

και τα 122αρια ειναι κοντα 140 και τα 140αρια ειναι κοντα 155 και τα 170αρια ειναι κοντα 185,

οποτε φυσιολογικο και για το 105 να φτανει στα 120.

Και το Skoda Yeti με τον αντιστοιχο κινητηρα εχει βγαλει νομιζω πανω απο 120.

Link to comment
Share on other sites

Είχε ενδιαφέρον σήμερα η βόλτα. ¶νοιγμα με βαβουριάρικο 106 1300 άγνωστης ιπποδύναμης, από στάση μέχρι 120  μέτρησε κολώνα.

Επίσης, πολλά ανοίγματα από στάση και από 2ες με Leon TSi μονοτούρμπινο με 150 άλογα τροχό, μέχρι τα  140-150 χαω κολώνα επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

τα αλογα της φαβε είναι αναφορά ιπποδύναμης στους τροχους!!!

σιγά μην είναι και στην ρεζέρβα! ! ! έλεος! όλοι οι κατασκευαστές ανακοινώνουν HP μοτερ

η vw ανακοινώνει τροχό! ....τι αλλο θα ακούσουμε .......ρε είσαι κουτος? χαζοσ? ηλιθιος?

βουτυρομπεμπες? ντεντι-μποϊς? ανεπρόκοπος? αχαΐρευτος? ρε μπας είσαι ο Ντεμης Ρουσος? όπα!

άλλος είναι αυτός! χαχαχαχαχαχαχαχα

sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

mpoukou22,μπραβο στο πολακι σου.παει πολυ καλα. εμενα ενας φιλος ειχε παλια ενα 6n ΦΠΕ και πηγαινε μαζι με 'πειραγμενα' ραλλακια...

katana,τωρα που το σκαλισες το γκολφακι εχεις γινει ατακτουλης ε? :)

Link to comment
Share on other sites

Oυουυυυ, άστα, και ο δείκτης της βενζίνης κατεβαίνει χωρίς να το καταλάβω! new_wasntme.gif

αυτο ειναι αληθεια.κι εγω οτι το τσιμπαω το γκαζι,βλεπω και κατεβαινει ο δεικτης...αλλα βαζω κατοσταρα τουλαχιστον και κραταει πιο πολυ απο την απλη.

Link to comment
Share on other sites

..αλλα βαζω κατοσταρα τουλαχιστον και κραταει πιο πολυ απο την απλη.

Αν και εκτος θεματος, εγω δεν ειχα παρατηρησει καμμια διαφορα στην καταναλωση απο απλη σε 100αρα.Εξ'αλλου το 100αρα κυριως και τουλαχιστον απ'οτι ξερω, δειχνει οτι εχει καλυτερο αντικροτικο βαθμο (να μην χτυπανε πιρακια) και γι αυτο μπορει να αυξηθει και η παροχη της στον θαλαμο καυσης για μεγαλυτερη σχετικα ιπποδυναμη, κατι ομως, δηλ η αυξημενη παροχη, εχει ως αποτελεσμα και την μεγαλυτερη καταναλωση.

Αυτο καταλαβαινω εγω με τα λιγα που ξερω. Αν συμβαινει κατι αλλο ευχαριστως να το μαθω.

Link to comment
Share on other sites

Αν και εκτος θεματος, εγω δεν ειχα παρατηρησει καμμια διαφορα στην καταναλωση απο απλη σε 100αρα.Εξ'αλλου το 100αρα κυριως και τουλαχιστον απ'οτι ξερω, δειχνει οτι εχει καλυτερο αντικροτικο βαθμο (να μην χτυπανε πιρακια) και γι αυτο μπορει να αυξηθει και η παροχη της στον θαλαμο καυσης για μεγαλυτερη σχετικα ιπποδυναμη, κατι ομως, δηλ η αυξημενη παροχη, εχει ως αποτελεσμα και την μεγαλυτερη καταναλωση.

Αυτο καταλαβαινω εγω με τα λιγα που ξερω. Αν συμβαινει κατι αλλο ευχαριστως να το μαθω.

φιλε μου ειναι ακριβως ετσι οπως τα λες :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Δε λειτουργεί έτσι ο κινητήρας.

Δεν αυξάνεις έτσι απλά τη βενζίνη για να αυξησεις την ιπποδύναμη, ποσο μάλιστα να το κάνει μονος του ο εγκεφαλος αν του βαλεις 100αρα. Το μιγμα, δηλαδη η αναλογια καυσιμου-αερα ειναι προκαθορισμενο και ο εγκεφαλος προσπαθει να το κραταει σταθερο.

Πρεπει να μπει περισσότερος αέρας και μαζί με αυτόν περισσότερο κάυσιμο ώστε να παραχθεί μεγαλύτερη ισχυς. Αν εσύ (με καποιον τρόπο) βαλεις περισσοτερη βενζινη χωρις να αυξησεις και τον αερα, θα εμπλουτισεις το μιγμα και η δυναμη θα πεσει!

Edited by stef80
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι λετε εσεις,παντως το golf την 95αρα οχι απλα την ρουφαει,την καταπινει.

οταν βαζω κατοσταρα,'καλη' απο ελιν-εκο,τοτε βλεπω ΠΟΛΥ μεγαλη διαφορα στην καταναλωση...

Link to comment
Share on other sites

ενα περιεργο type-r καινουργιο εκερασθη τσαγακι μιας και ηταν περιεργος να δει τι κανει στην αναβαση σχιστου το λιονταρακι...δυστυχως για το παλληκαρι απλα δεν υπηρξε επαφη απο την αρχη... sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

ενα περιεργο type-r καινουργιο εκερασθη τσαγακι μιας και ηταν περιεργος να δει τι κανει στην αναβαση σχιστου το λιονταρακι...δυστυχως για το παλληκαρι απλα δεν υπηρξε επαφη απο την αρχη... sillyhorse1rb5.gif

Ωραιος.......Ξερουμε τι φορουσε???εσυ νορμαλ?

Link to comment
Share on other sites

εξατμιση και φιλτροχωανη σιγουρα εγω ειμαι stage 2 sillyhorse1rb5.gif

Δεν ειναι και φωτια το FN2...πολυ πιο γρηγορο ηταν το ep3...αλλα ωραιος....καλα του κανες του σχιζοματι!!!

Υ.Γ.κυκλοφορει συντομα και ενα FN2 του ef9 του γνωστου καλου προγραμματιστη...αν το δεις κανε ακρη...παει για 300+!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.