Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

εγω την πατησα με γραψανε προχτες το απογευμα στην περιμετρικη της Πατρας..ειχαν ρανταρ και με επιασε στα 160 με οριο 100 ευτυχως την γλυτωσα με 110 ευρω γιατι μου εκοψε 30 χιλιομετρα...και γαμωτο ηταν κλασικο σημειο αλλα ειχα ξεχαστει :thumbsup: ...περιττο να πω οτι ειχαν σταματησει αλλους 5 οσο ημουν εκει τους εραβαν καλα κουστουμακια...φοροεισπρακτικα μετρα ειναι μου φανηκαν....

φιλε ποιο ειναι το κλασικο σημειο?γιατι περναω πολλες φορες απο εκει για να παω για μπανιο :p

Edited by Andreas tsi
Link to comment
Share on other sites

φιλε ποιο ειναι το κλασικο σημειο?γιατι περναω πολλες φορες απο εκει για να παω για μπανιο :p

στο ρευμα που παει για Πυργο της περιμετρικης στην μεγαλη ευθεια μετα το τελευταιο τουνελ πριν την εξοδο για Γλαυκο...παλι προχτες ηταν εκει και καθονται για ωρα αλλα ηξερα τωρα upyours.gif ..το οριο ειναι 100 και εχουν ρανταρ φορητο που σε πιανει πιστευω απο καμμια 400 μετρα μακρυα μπορει και παραπανω!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε γιατι δεν ανοιγεις ενα νεο topic για να μας πεις τα βασικα του βιβλιου που εχεις γραψει?ακουγεται πολυ ενδιαφερον!να μην γεμιζουμε και off topic το θεμα.

Υπάρχει topic αλλά οι περισσότερες ερωτήσεις και απαντήσεις καταλήγουν γύρο από μια κόντρα , όποτε θέλοντας και μη απαντώ σε λάθος topic

Το βιβλίο ακόμα είναι παράνομο δεν το έχει αναλάβει εκδοτική εταιρία ,

Το δίνω σε πατεράδες σε μορφή stick για να αρχίσουν τα παιδία τους kart , και να καταλάβουν μέσα από το συγκεκριμένο βιβλίο , ότι η ταχύτητα δεν σκοτώνει , σκοτώνει η άγνοια και η ημιμάθεια , και το βασικό οτι το motorsport πρέπει να μπει στην ζωή μας με σωστό τρόπω και όχι με εκμετάλλευση

Παντός εχθές το απογευματάκι γυρνώντας από εθνική λάμιας μετά την Μαλακάσα μέχρι και τα διόδια ωρα 15: 00 o οδηγός με rocco που έγραφε sirocco club στο πίσω παρμπρίζ χρώματος ανθρακι , και σηματάκι r … μουφά όμως , έφαγε αρκετά και μυαλό δεν έβαλε , και μετά τα διόδια έκανε τον γρήγορο ενώ του έχω ανάψει alarm όχι για να του δήξω ότι είμαι πιο γρήγορος ότι μπροστά βλέπω στρουμφακια , εκνευριστικέ και με πέρασε από δεξιά.. στην πρώτη γέφυρα τον σταματήσανε τα στρουμφακια και το επεισόδιο κατέληξε πάλι στα ίδια ,, δρόμους δεν έχουμε , καύσιμο με 95 καθαρό δεν έχουμε αλλά 1,50 το πληρώνουμε ...και μόλις περάσεις τα 150 είσαι στο αυτόφωρο ,,

Πόσο μακακες είναι ρε ??

Δεν πανε να μαζέψουν τον παπαου που είναι 85 και οδηγεί με 3 λίτρα καταρράχτη από το κάθε μάτι

Και 7 κιλά αμνησίας , τεσπα , βαρέθηκα παω να κάνω kart

Link to comment
Share on other sites

νικο για να γινει κατι τετοιο δλδ να αρχισει το motorsport να μπαινει στη ζωη μας με σωστο τροπο και οχι με σκοπο την εκμεταλευση πρεπει να γινει και πιο προσιτο...δεν γινεται μια μαιμουδια οπως τα μεγαρα να ζητανε για 10 γυρους 60-90 ευρω και σε ολοκληρο nurburgring οπου ειναι μια πιστα θρυλος να ζητανε μονο 20 για 4 γυρους....δλδ ελεος!!!

Link to comment
Share on other sites

και εδώ υπάρχει μια κόντρα αλλά όχι στον δρόμο , αλλά στην τσέπη μας το nurbrurgrin , το εκμεταλλεύεται κατά κάποιο ποσοστό ο δημόσιος φορέας της Γερμανίας , έχοντας υπόψη το κέρδος της πίστας μόνο από την παροχή υπηρεσιών όπως μαθήματα οδηγήσεις διάφορα cups βλέπε vw racing – http://www.vw-cup.co.uk/info.htm

και δεν έχει μονοπώλιο , άσχετος την ποιότητα του tarmac grip και των χορών που φιλοξενεί η κάθε πίστα , απλό παράδειγμα ένας καφές σε ευρωπαϊκή πίστα 1,20 ενώ στην Ελλάδα εάν βρεις καφέ στην πιστά , 2 εύρο σε πλαστικό ποτηράκι κάτω από τον ελληνικό ήλιο

σε αυτήν την χώρα που ζούμε το μόνο που δεν υπάρχει είναι το motorsport

είμαστε 1000 κάφροι και 10 που μπορούμε να ξεχωρίσουμε την καφρίλα από το motorsport . με την διαφορά ότι οι πατεράδες μας πληρώσανε πολλά λεφτά για εμάς

που πήγαν χαμένα , και λίγοι από εμάς κάνουμε κάποιες επισκέψεις σε δίφορες πίστες να οδηγήσουμε και να συμμετάσχουμε σε κάποιους τοπικούς αγώνες τύπου cup ..

για τον απλό επισκέπτη που θέλει να κάνει βόλτα στην πίστα θέλει 70 εύρο συμμετοχή στο track day που κάνει το συγκεκριμένο event , καθώς και 25 λίτρα καύσιμο , δεν μιλάμε για υλικές ζημίες όπως , τακάκια , λάστιχα , δισκολακες ρουλεμάν , όλα αυτά θα βγάλει το αυτοκίνητο σε αυτούς τους ρυθμούς

Link to comment
Share on other sites

στο δρομο το trackday δεν θελει 100ευρο ειναι τσαμπα απλα με το ρισκο να φας προστιμο :)

εγω νομιζω το να δινεις 300 ευρο καθε βδομαδα για καποιον που θελει να τρεχει ειναι παρα μα απρα πολλα.αω κατεβαδουν τιμες στα trackday και στα καρτ που ειναι 20 ευρο λιγοι γυροι για να ανεβει το Motorsport στην ελλαδα.αλλιως να μη περιμενουν τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει topic αλλά οι περισσότερες ερωτήσεις και απαντήσεις καταλήγουν γύρο από μια κόντρα , όποτε θέλοντας και μη απαντώ σε λάθος topic

ποιο ειναι το τοπικ φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το τοπικ φιλε μου?

δεν το βρίσκω φίλε , το έχουν σβήσει , τι να πω ?? be the driver ήταν ο τίτλος ,

το Σάββατο το βράδυ το rx8 forum είχε συνάντηση και τους πέτυχα τυχαία

λιμανάκια και Βάρκιζα , εγώ ήμουν οικογενειακά με την κοπέλα μου και τον κοπρόσκυλο , ανοίξαμε με 5 αυτοκίνητα μαζί αλλά άκρη δεν βγάλαμε είχε τόσο κίνηση που ήταν μάταιο να κάνουμε σφήνες ,

την τρίτη 15 του μήνα , αύριο δηλαδή , εάν κανείς περνάει από την πιστά μεγάρων ας κάνει μια στάση θα είμαστε 20 αυτοκίνητα και θα παίζουμε , μετά της 5 το απόγευμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν έπρεπε να το ποστάρο αυτό αλλά τεσπα!

Εχτές το βράδυ με θερμοκρασία 30 βαθμούς όπως είχε και λίγη υγρασία έκανα βόλτα στην παραλία και κατά τύχη έτυχα έναν γνωστό με S3 από Λάρισα και είπαμε να τα «περπατήσουμε»… το συγκεκριμένο S3 είναι πρώτο στάδιο 330ps όχι κάτι το ιδιαίτερο γιατί κάνει πολλά ταξιδάκια… είπαμε να τα στήσουμε στο φανάρι (εγώ ήμουν με το 2ρο αμάξι μου C350 4MATIC)… με το που βγήκε το πράσινο κάναμε και οι 2 το μπαμ μέχρι τα 100 ήμασταν δίπλα δίπλα, μετά όμως έφυγε 1 αμάξι μπροστά μέχρι να την πατήσει άσχημα… δεν είχε πυρόμετρο… τα είχαμε κουράσει και λιγάκι με μπασίματα… και πάει η τουρμπίνα… αυτό του είπαν δηλαδή στο συνεργείο σήμερα… οδική βοήθεια να το σηκώσει και να το πάει στο συνεργείο ενός φίλου μας στη Θεσσαλονίκη… τελικά το στοίχημα που ήταν ποτάκι το πληρώνει ή του κερνάω εγώ τον καφέ της παρηγοριάς???

Προσέχετε τα πατήματα αυτόν τον καιρό γιατί θα το πληρώσετε ακριβά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν έπρεπε να το ποστάρο αυτό αλλά τεσπα!

Εχτές το βράδυ με θερμοκρασία 30 βαθμούς όπως είχε και λίγη υγρασία έκανα βόλτα στην παραλία και κατά τύχη έτυχα έναν γνωστό με S3 από Λάρισα και είπαμε να τα «περπατήσουμε»… το συγκεκριμένο S3 είναι πρώτο στάδιο 330ps όχι κάτι το ιδιαίτερο γιατί κάνει πολλά ταξιδάκια… είπαμε να τα στήσουμε στο φανάρι (εγώ ήμουν με το 2ρο αμάξι μου C350 4MATIC)… με το που βγήκε το πράσινο κάναμε και οι 2 το μπαμ μέχρι τα 100 ήμασταν δίπλα δίπλα, μετά όμως έφυγε 1 αμάξι μπροστά μέχρι να την πατήσει άσχημα… δεν είχε πυρόμετρο… τα είχαμε κουράσει και λιγάκι με μπασίματα… και πάει η τουρμπίνα… αυτό του είπαν δηλαδή στο συνεργείο σήμερα… οδική βοήθεια να το σηκώσει και να το πάει στο συνεργείο ενός φίλου μας στη Θεσσαλονίκη… τελικά το στοίχημα που ήταν ποτάκι το πληρώνει ή του κερνάω εγώ τον καφέ της παρηγοριάς???

Προσέχετε τα πατήματα αυτόν τον καιρό γιατί θα το πληρώσετε ακριβά!

Off Topic

MTM φοράει?
Link to comment
Share on other sites

Off Topic

MTM φοράει?

όχι, πρόγραμμα από γνωστό του(εκεί την πάτησε πιστεύω) και τα υπόλοιπα K&N και MILTEK...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λες τωρα γιατι αυτο με την ζεστη δεν εστεκε κ πολυ.

Η τουρμπίνα σηκώνει 800+ δεν νομιζω πως την πειράζει αν εξω εχει 20 η 40.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες...το χειρότερο είναι ο D.I.A.S. Πετάγονται από το πουθενά και αρχίζουν να μοιράζουν...

Εγώ μέχρι στιγμής τους βλέπω να παλεύουν να οδηγήσουν τις μηχανές, γιατί οι περισσότεροι δεν ξέρουν...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι στιγμής τους βλέπω να παλεύουν να οδηγήσουν τις μηχανές, γιατί οι περισσότεροι δεν ξέρουν...

Off Topic

Αυτοί πραγματικά μπορούν να σε γράψουν ή μόνο έλεγχο κάνουν ?
Link to comment
Share on other sites

Off Topic

Αυτοί πραγματικά μπορούν να σε γράψουν ή μόνο έλεγχο κάνουν ?

τα παντα ολα κανουν...

Edited by raven
Link to comment
Share on other sites

Πατηματακι χτες με 207 Rc γνωστου μου στην εθνικη(Golf Gt εχω).1ο πατημα ρολλ 2ρες μου κανει σκαρτα μισο αμαξι,4ες μου τον μαζευω κ του ριχνω μισο καπο μεχρι τα 210.2ο πατημα απο 3ες ρολλ μισο φτερο εγω μεχρι τελος(τα 200 περιπου).

Σημειωση: στην αντιποσωπεια πηγα κ μου περασανε ενα upadate που πραγματικα στις χαμηλο μεσαιες του ειναι για κλαμματα.Δεν παει βημα σε σχεση οπως πηγαινε.Οταν θα ξανα παω να βαλω το προηγουμενο που ειχα πιστευω θα εχω περισοτερη διαφορα.

Edited by GIANNIS_KAN
Link to comment
Share on other sites

Πατηματακι χτες με 207 Rc γνωστου μου στην εθνικη(Golf Gt εχω).1ο πατημα ρολλ 2ρες μου κανει σκαρτα μισο αμαξι,4ες μου τον μαζευω κ του ριχνω μισο καπο μεχρι τα 210.2ο πατημα απο 3ες ρολλ μισο φτερο εγω μεχρι τελος(τα 200 περιπου).

Σημειωση: στην αντιποσωπεια πηγα κ μου περασανε ενα upadate που πραγματικα στις χαμηλο μεσαιες του ειναι για κλαμματα.Δεν παει βημα σε σχεση οπως πηγαινε.Οταν θα ξανα παω να βαλω το προηγουμενο που ειχα πιστευω θα εχω περισοτερη διαφορα.

ποτε εκανες update?εμενα μου κανανε στα 15000 χιλιομετρα στο GT μου και μετα στις χαμηλομεσαιες δεν παει βημα σε σχεση με πριν :)...αλλα στο βιβλιαρακι service γραψανε recall 24 το οποιο σημανει ανακληση!!!!!παντως μπραβο για την νικη γιατι το rc ειναι πολυ δυνατο ;)

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανα μηνα απλα τους εχει χαλασει το μηχανημα για να μου το ξανακανουνε οπως πριν και ετσι περιμενω οταν θα..Σε αλλες αντιπροσωπειες σε χρεωνουνε για να στο κανουνε αυτο απλα σε μενα απτην στιγμη που δν το ζητησα και τους εκραξα θα μου το περασουνε χωρις χρεωση,αν μπορεις πηγαινε να σου ξαναβαλουνε το προηγουμενο,καμια σχεση το πριν με το μετα στα χαμηλομεσσαια του,αλλο αμαξι.

Edited by GIANNIS_KAN
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανα μηνα απλα τους εχει χαλασει το μηχανημα για να μου το ξανακανουνε οπως πριν και ετσι περιμενω οταν θα..Σε αλλες αντιπροσωπειες σε χρεωνουνε για να στο κανουνε αυτο απλα σε μενα απτην στιγμη που δν το ζητησα και τους εκραξα θα μου το περασουνε χωρις χρεωση,αν μπορεις πηγαινε να σου ξαναβαλουνε το προηγουμενο,καμια σχεση το πριν με το μετα στα χαμηλομεσσαια του,αλλο αμαξι.

Πριν 2 χρονια περιπου το εκανα θελουν να κανουν λιγο πιο safe ρυθμισεις αλλα δεν το ηξερα τοτε....σου εγραψαν τιποτα στο βιβλιο σερβις?τι μοντελο ειναι το δικο σου?

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 χρονια περιπου το εκανα θελουν να κανουν λιγο πιο safe ρυθμισεις αλλα δεν το ηξερα τοτε....σου εγραψαν τιποτα στο βιβλιο σερβις?τι μοντελο ειναι το δικο σου?

Οχι τπτ δν μου γραψανε.Μην κολας παντως.Τραβα σε αντιπροσωπεια και πες τους οτι δν θελεις αυτο το Update αλλα το προηγουμενο.Το αμαξι μου ειναι Φλεβαρη του '08.

Link to comment
Share on other sites

ηρεμα παιδια τι αλλο θα ακουσουμε ...Αν σου κανουν διαγνωση και σου ζηταει οπως και δηποτε να σου περαστει αυτο το περηφημο downgrade πρεπει να στο βαλουν γιατι μετα δεν μπορεις να κανεις αλλες ιστοριες , οχι ομως και να στο πανε οπως ηταν πριν , ειναι υποχρεωτικο απο την vw και οπως σας λεει οτι μπορουν να το βγαλουν ειναι να μην πω καλυτερα ....thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

ηρεμα παιδια τι αλλο θα ακουσουμε ...Αν σου κανουν διαγνωση και σου ζηταει οπως και δηποτε να σου περαστει αυτο το περηφημο downgrade πρεπει να στο βαλουν γιατι μετα δεν μπορεις να κανεις αλλες ιστοριες , οχι ομως και να στο πανε οπως ηταν πριν , ειναι υποχρεωτικο απο την vw και οπως σας λεει οτι μπορουν να το βγαλουν ειναι να μην πω καλυτερα ....thumbsdown.gif

Φιλε πιο παλια μου χανε ξανακανει τετοια ιστορια,ειναι 2η φορα αυτη.Τους το ειπα κ μου ξαναπερασανε το αρχικο οπως θα κανω και τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.