Jump to content
lebron

Scirocco 1.4 160ps Vs Astra Gtc 1.6 180ps

Recommended Posts

Σωστος! Δηλωνω συμμετοχη εγω με GT. ας ερθει και ενα παιδι με GTC 1.6T και ας ερθει και καποιος με 160ρι.

αντε γιατι πολλα γραφονται που ειναι ανακριβειες.

επισης οσους με χαρακτηρισαν τους επιστρεφω τους χαρακτηρισμους εις διπλουν. δηλαδη τι? δε μπορουμε να γραφουμε την αποψη μας αν αυτη ενοχλει καποιους? το φορουμ ειναι ανοιχτο για ολους να γραφουν την αποψη τους.

Ουτε ασχετος ειμαι ουτε κ βλακας. 5 αμαξια εχουν περασει απο τα χερια μου ως τωρα... εχω μια αποψη για το συγκεκριμενο μοτερ ως κατοχος του και γι αυτο την αναφερω.

Eγω συμφωνω σε ορισμενα απο οσα ειπες παραπανω δηλαδη σε προηγουμενα ποστ σου και διαφωνω με τον τροπο που σε χαρακτηρισαν!Λοιπον καιρος η ασφαλτος να δωσει απαντησεις...Οσο για το Gtc πιστευω ο Γιωργος(TwoFace) να μας βρει ενα Gtc μαμα..

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να βρώ αν και λίγο δύσκολο τώρα καθώς είμαι και φαντάρος

Παρε 10 γτ δν υπακους σαυτα που λεω... <_<:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην φιλε REDGOLFGT κανεις δεν σε ειπε βλακα και κατα δευτερον εννοείται πως μπορείς να λες την αποψη σου ελευθερα. Αυτο που με πειραξε προσωπικα, και το παρατηρησα δυο φορες απο σενα, ειναι οτι αμφισβητεις λεγομενα μου π.χ επιδοσεις απο golf 160 ή scirocco 160 χωρις να εχεις ιδια αποψη κια προφανως χωρις να εχεις ανεβει στα συγκεκριμενα αυτοκινητα. Δεν καταλαβαινω το λογο, λες και συγκριναμε τα δικα μας με το δικο σου. Οσον αφορα για τη συμετοχη σου με το gt επιβεβαιωνεις για μια ακομη φορα το κομλεξ σου, λες και οι διαφορες των δυο ειναι αισθητες. Φιλικα προς αποφυγη παρεξηγησεων.

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως το Golf V αποτελεί ήδη παρελθόν όπως και το Astra σε λίγους μήνες. Είναι και τα δύο παλιά μοντέλα.

¶ρα καλό θα ήταν το Scirocco ή το Golf VI να συγκριθούν με νέους ή μελλοντικούς αντιπάλους (π.χ. το Golf VI με το Megane turbo 1,4 που θα παρουσιαστεί φθινόπωρο ή το νέο Astra turbo 1,4 και το Scirocco με το Alfa Mito).

τωρα με εστειλες

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην φιλε REDGOLFGT κανεις δεν σε ειπε βλακα και κατα δευτερον εννοείται πως μπορείς να λες την αποψη σου ελευθερα. Αυτο που με πειραξε προσωπικα, και το παρατηρησα δυο φορες απο σενα, ειναι οτι αμφισβητεις λεγομενα μου π.χ επιδοσεις απο golf 160 ή scirocco 160 χωρις να εχεις ιδια αποψη κια προφανως χωρις να εχεις ανεβει στα συγκεκριμενα αυτοκινητα. Δεν καταλαβαινω το λογο, λες και συγκριναμε τα δικα μας με το δικο σου. Οσον αφορα για τη συμετοχη σου με το gt επιβεβαιωνεις για μια ακομη φορα το κομλεξ σου, λες και οι διαφορες των δυο ειναι αισθητες. Φιλικα προς αποφυγη παρεξηγησεων.

Mπορεις να πιστευεις οτι θελεις για μενα. δε με απασχολει...

Οταν κρινω οτι μπορω να σχολιασω κατι θα το σχολιαζω. μπορει να ειμαι σωστος μπορει να ειμαι κ λαθος. αυτο ομως δε μου αφαιρει το δικαιωμα αποψης και να την γραψω. Για τον TSI εχω αποψη καθως ζω μαζι του εδω κ ενα χρονο.

Τωρα αν το θεωρεις εσυ αυτο κομπλεξισμο τι να σου πω....Κομπλεξικος μπορει να ημουν αν ειχα κανα χρεπι κι ηθελα να φτασω σε αλλα επιπεδα μειωνοντας οσους εχουν καλυτερο αμαξι κι οχι απο τη στιγμη που συζηταμε για σχεδον το ιδιο αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως το Golf V αποτελεί ήδη παρελθόν όπως και το Astra σε λίγους μήνες. Είναι και τα δύο παλιά μοντέλα.

¶ρα καλό θα ήταν το Scirocco ή το Golf VI να συγκριθούν με νέους ή μελλοντικούς αντιπάλους (π.χ. το Golf VI με το Megane turbo 1,4 που θα παρουσιαστεί φθινόπωρο ή το νέο Astra turbo 1,4 και το Scirocco με το Alfa Mito).

Εδω πραγματικα μας εστειλες φιλε...

Αν ειχαμε ολοι τετοια φιλοσοφια θα επρεπε να αλλαζουμε καθε χρονο τα αμαξια μας, κρινοντας τα ως παλια....

Για ποιο Megane turbo και Astra turbo λεμε τωρα.... Το Astra το νεοτερο που θα φοραει κινητηρα Fiat Τ-Jet και θα ειναι χειροτερο απο το τωρινο με τον 1.6Τ .....

Δε χρειαζεται να ειμαστε τοσο απαξιωτικοι. στα αμαξια υπαρχουν καποιες σταθερες αξιες. Μια απο αυτες ειναι και το Golf V, το οποιο ουσιαστικα ειναι το Vi facelifted exterior-interior. Αλλα κι ασχετως απο αυτο... το Golf ειναι Golf....οποιο μοντελο και να εχεις, θα εχει παντα μια ξεχωριστη αξια για τον κατοχο του.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποιος νοιάζεται αν περνά το χ αυτοκίνητο το ψ γι αυτό το πήραμε?

Τι είναι για τον κάθε έναν μας το αυτοκίνητο ? προέκταση του εαυτού μας η μέσο κοινωνικής προβολής ?

Και καθόμαστε και τσακωνόμαστε για άλογα για στροφάλους και τροχούς .

Είναι καλά αυτοκίνητα και γρήγορα και τα δυο ο καθένας έχει τους λόγους του για τους οποίους το αγόρασε αλλά θέλω να τονίσω ότι όσο γρήγορο αυτοκίνητο και αν έχεις κάποιος θα βρεθεί και θα σε τσαγιάση οπότε δώρο άδωρον, κοιτάξτε να χαρείτε τα αμαξάκια σας που είναι αξιόλογα και τα δυο.

Ειρήνη ημών αδέλφια. :blink:

Αυτά τα κάνουν οι κάγκουρες πιτσιρικάδες που σκέφτονται μόνο με το κάτω κεφάλι . :wacko:

Εισαι γατος κι'αλλανιάρης+++100000000

Edited by tr3m0r
Link to comment
Share on other sites

εγω θα πουλησω τον ροκακο μου και θα παρω μια bugatti veyron ετσι για να μην εχω αντιπαλο!

και για του λογου το αληθες.....

Edited by Scirocco08
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι σιγουρος οτι αν ρωτησω εδω μεσα αυτους που "χαρακτηριζουν" (απαξιωνουν) το 5αρι τι διαφορες εχει ο tsi κινητηρας του με αυτον του 6ριου θα αρχισουν να ανοιγουν το google κ να ψαχνουν.

Επισης ποσοι απο εσας ειχατε κ πριν golf η vag αμαξι οπως πχ ο redgolfgt

θελω να δω πολλες φατσες απο δω μεσα σε λιγα χρονια οταν θα μαθουν να μετρανε με διαφορετικα μετρα κ σταθμα καποια πραγματα.

Δεν παρεξηγω κανεναν απλα το πραγμα θελει περισσοτερη ωριμοτητα κ ψυχραιμια

Link to comment
Share on other sites

Παντως μια αναμετρηση σε φιλικο κλίμα θα ειχε πολυ ενδιαφερον.

Ουτε στα περιοδικα δεν εχει γινει. Οπότε θα ήταν και σημειο αναφορας!

Εννοείται ολα Stock.

Link to comment
Share on other sites

οσοι θελουν να κανουν κοντρουλες και λοιπα θα επρεπε να παρουν το Scirocco 2.0 tsi και οι αλλοι το OPC.

αλλα που να βρουμε τα μπικικινια!!!!!

εμεις με τα 160ρακια και τα οπελακια με τα και καλα 180 ειμαστε απλα ψιλογρηγορα αυτοκινητα! μεχρι εκει! εγω σε οσες βολτες εχω βγει με το club εχω νιωσει μετριο σε ταχυτητα αυτοκινητο!

εκει που δεν πιανεται ο ροκακος ειναι στην εμφανιση ειναι αυτο που μου ειπε ενας φιλος "δειχνει πολυ πιο ακριβο απο την πραγματικη του αξια"

σχολιο: χαιρομαι που μπαινουν στο φορουμ μας τα οπελακια δηλωνωντας οτι εχουν αυτοκινητο golf για να γραψουν εξυπναδουλες.

Edited by Scirocco08
Link to comment
Share on other sites

Παντως μια αναμετρηση σε φιλικο κλίμα θα ειχε πολυ ενδιαφερον.

Ουτε στα περιοδικα δεν εχει γινει. Οπότε θα ήταν και σημειο αναφορας!

Εννοείται ολα Stock.

Θα γραψουμε ιστορια... :DB) B) ουτε στα περιοδικα τετοιες συγκρισεις!!

οσοι θελουν να κανουν κοντρουλες και λοιπα θα επρεπε να παρουν το Scirocco 2.0 tsi και οι αλλοι το OPC.

εμεις με τα 160ρακια και τα οπελακια με τα και καλα 180 ειμαστε απλα ψιλογρηγορα αυτοκινητα! μεχρι εκει! εγω σε οσες βολτες εχω βγει με το club εχω νιωσει μετριο σε ταχυτητα αυτοκινητο!

Συμφωνω με αυτην την αποψη :o

Link to comment
Share on other sites

οσοι θελουν να κανουν κοντρουλες και λοιπα θα επρεπε να παρουν το Scirocco 2.0 tsi και οι αλλοι το OPC.

αλλα που να βρουμε τα μπικικινια!!!!!

Απο άποψη επιδόσεων ;;;

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι σιγουρος οτι αν ρωτησω εδω μεσα αυτους που "χαρακτηριζουν" (απαξιωνουν) το 5αρι τι διαφορες εχει ο tsi κινητηρας του με αυτον του 6ριου θα αρχισουν να ανοιγουν το google κ να ψαχνουν.

Επισης ποσοι απο εσας ειχατε κ πριν golf η vag αμαξι οπως πχ ο redgolfgt

θελω να δω πολλες φατσες απο δω μεσα σε λιγα χρονια οταν θα μαθουν να μετρανε με διαφορετικα μετρα κ σταθμα καποια πραγματα.

Δεν παρεξηγω κανεναν απλα το πραγμα θελει περισσοτερη ωριμοτητα κ ψυχραιμια

εγω παντως ειχα golf και τωρα scirocco..δεν χρειαζεται πολύ μυαλό για να καταλαβετε πως μιλατε για αλλης κατηγοριας αμαξια..αλλο το scirocco αλλο το golf...τελος

Link to comment
Share on other sites

Απο άποψη επιδόσεων ;;;

απο τα παντα ολα! ειδικα το opc ειναι κλασεις πιο ομορφο απο το απλο!το scirocco εναι σχεδον ιδιο.

αλλα απο κινητηρα ειμαστε ολοι μια κλαση τουλαχιστον κατω!

Link to comment
Share on other sites

απο τα παντα ολα! ειδικα το opc ειναι κλασεις πιο ομορφο απο το απλο!το scirocco εναι σχεδον ιδιο.

αλλα απο κινητηρα ειμαστε ολοι μια κλαση τουλαχιστον κατω!

μπορεις να πεις και κλασεις πιο καγκουρικο tongue.giftongue.gif με τις ποδιες του και την κωλοτρυπιδα στη μεση.

Τα νεα Golf, Scirocco R με 265 αλογακια θα το πατανε λογικα. :D

Link to comment
Share on other sites

Ποσα topic θα εχουμε ανοιχτα με αυτο το θεμα??? :)

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...st&p=312985

Ολοι οι "Fast & Furious Scirocco Owners" εδω μεσα μαζευτηκαν. Δεν πατε μια βολτα στο site σας?

Υ.Γ. Πωλειται μην παραληφθεν Scirocco 160ps DSG η το ανταλλασσω με οποιοδηποτε Golf V. Αμαν πια off-topic-maker.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποσα topic θα εχουμε ανοιχτα με αυτο το θεμα??? ;)

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...st&p=312985

Ολοι οι "Fast & Furious Scirocco Owners" εδω μεσα μαζευτηκαν. Δεν πατε μια βολτα στο site σας?

Υ.Γ. Πωλειται μην παραληφθεν Scirocco 160ps DSG η το ανταλλασσω με οποιοδηποτε Golf V. Αμαν πια off-topic-maker.gif

αν επιτρεπεται,ποσο το πουλας κ με τι επιπλεον εξοπλισμο?κ με ποσα χλμ ειναι?οταν ερχονται στον χιλιομετρητη δειχνουν καποια χλμ,αυτη την ενδειξη ρωταω.

υ.γ.

γιατι το πουλας?αν επιτρεπεται

Link to comment
Share on other sites

αν επιτρεπεται,ποσο το πουλας κ με τι επιπλεον εξοπλισμο?κ με ποσα χλμ ειναι?οταν ερχονται στον χιλιομετρητη δειχνουν καποια χλμ,αυτη την ενδειξη ρωταω.

υ.γ.

γιατι το πουλας?αν επιτρεπεται

Ειρωνικα το εγραψα Κωνσταντινε :)

Link to comment
Share on other sites

Κι αλλο astra gtc turbo εφυγα

απο 90 μεχρι 180 σε μια ανηφορα.(3η και 4η)

ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΩΡΑ................ΗΜΟΥΝ ΑΠΟ ΠΙΣΩ (2 λωριδες ειχε ο δρομος,1+χλμ περιπου η ανηφορα) ΕΚΑΝΕ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ 180 ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΑ.(αργα μεν,αλλα περασα)

:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.