Jump to content
kostakisSs

Replica Gti 18"

Recommended Posts

ένταξυ βρε παιδία, εδώ Πρέβεζα είναι ποιό ακριβά το πιάσα...

Βασικα δεν ειναι αυτό. Εγώ τα πήρα απο Λακωνία απλά είναι γνωστό το άτομο και μου εκανε καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει μόνο η πόλη ή το μέρος ρόλο στις τιμές αλλά και το κατάστημα. Και εδώ στην Αθήνα υπάρχουν μερικοί που όπου σε βρουν σε σφάζουν.

Δίνω παράδειγμα Continental 205/55/16 σε καταστήματα ελαστικών Αθήνας πριν 1 μήνα που άλλαξε φίλος με Golf V tsi 140 οι τιμές που βρήκε ήταν 370,380,390,400 & 410.

Αυτός που πούλαγε 410 τόσα του έλειπαν - τόσα παραπάνω είπε να ζητήσει (ανάλογα τα ενοίκια τους, το προσωπικό και γενικά τα λειτουργικά έξοδα).

Με κάτι φίλους πάντως τις καλύτερες τιμές τις έχουμε βρει σε 2 βουλκανιζατέρ μεγέθους 40τ.μ. με τον ιδιοκτήτη = μοναδικό υπάλληλο που μην έχοντας τα έξοδα του μεγάλου καταστήματος και των πολλών υπαλλήλων βγαίνει super ανταγωνιστικός στις τιμές. Δεν έχουν την τρελλή βιτρίνα αλλά μέσα από τους καταλόγους σου φέρνουν ότι θες.

Link to comment
Share on other sites

η γνωμη μου ειναι οποιος παρει τις replica να βαψει το ανθρακι και να το κανει μαυρο

δειτε εδω τις δικες μου (17'' gti original)

denverp.jpg

denv.jpg

Πολύ οραιες οι ζαντες πραγματικα...ειναι 17αρες με τι διαμετρο ελαστικα??το εχεις χαμηλωσει το αμαξι?? Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

continental sp3 550 απο θεσσαλονικη χωρις κονε κ ιστορια 225/45/17

pirelli pzero rosso 570 τα εβαλα μου εκοψε 30 ευρω κλαιν...τα ιδια σε 18ρια 670 αν θυμαμαι καλα (δεν με ενδιεφερε η τιμη γιατι φοραω 17ρια)

Link to comment
Share on other sites

Και όταν έγραφα πριν 3-4 ποστ πως ότι θέλει ο καθένας ζητάει (για τα λάστιχα) ισχύει και για τις ζάντες.

Ιδού οι ζάντες που έβαλα στην AUTOΕΛΑΣΤΙΚΗ με 650 ευρώ στα 900 ευρώ (250 ευρώ διαφορά έτσι για πλάκα) :

http://www.siriocenter.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=2&the2id=149&the3id=712&theid=712&open1=2&open2=149&open3=712&thepid=416&page=1

Link to comment
Share on other sites

continental sp3 550 απο θεσσαλονικη χωρις κονε κ ιστορια 225/45/17

pirelli pzero rosso 570 τα εβαλα μου εκοψε 30 ευρω κλαιν...τα ιδια σε 18ρια 670 αν θυμαμαι καλα (δεν με ενδιεφερε η τιμη γιατι φοραω 17ρια)

Χωρίς "κονέ και ιστορίες" Continental SportContact3 225/45/R17 W ή Y στα 540 ευρώ :D

Link to comment
Share on other sites

Και όταν έγραφα πριν 3-4 ποστ πως ότι θέλει ο καθένας ζητάει (για τα λάστιχα) ισχύει και για τις ζάντες.

Ιδού οι ζάντες που έβαλα στην AUTOΕΛΑΣΤΙΚΗ με 650 ευρώ στα 900 ευρώ (250 ευρώ διαφορά έτσι για πλάκα) :

http://www.siriocenter.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=2&the2id=149&the3id=712&theid=712&open1=2&open2=149&open3=712&thepid=416&page=1

Ορίστεεεεεεεε ? shockgun.gifpopeye.giffire.gif:D

Link to comment
Share on other sites

Θα σερβίρουν Capuccino Freddo 100% Arabica σε χρυσό ποτήρι με επίχρυσο καλαμάκι μάλλον new_killother.gifmachinegun.gif:blink::wacko:

Και το φραπεδάκι σε πλαστικό ποτηράκι καλό είναι :thumbsup:

Γεια σου Θάνο :D

Link to comment
Share on other sites

Και το φραπεδάκι σε πλαστικό ποτηράκι καλό είναι :thumbsup:

Γεια σου Θάνο :D

Εκτός αν έχεις μπερδευτεί και κοιτάς τι καφέ σε κερνάνε ενώ έχεις πάει να αγοράσεις ζάντες ;)

Εγώ πάντως δεν μπερδεύομαι :wacko:

Γεια σου Βαγγέλη :blink:

Την φτιάξανε την Τατοίου :thumbsup: με τα έργα που κάνανε??

Link to comment
Share on other sites

κάτοι τέτοιο λές να πηγένει στο Passat hmmm.gifhmmm.gifhmmm.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν έχεις μπερδευτεί και κοιτάς τι καφέ σε κερνάνε ενώ έχεις πάει να αγοράσεις ζάντες :thumbsup:

Εγώ πάντως δεν μπερδεύομαι :D

Γεια σου Βαγγέλη :wacko:

Την φτιάξανε την Τατοίου :blink: με τα έργα που κάνανε??

Σήμερα ή αύριο στρώνουν πλάκες πεζοδρομίου μπροστά στο μαγαζί new_grrrr.gif

Κι από μεθαύριο θα έχουμε γίνει Μαιάμι sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ή αύριο στρώνουν πλάκες πεζοδρομίου μπροστά στο μαγαζί new_grrrr.gif

Κι από μεθαύριο θα έχουμε γίνει Μαιάμι sillyhorse1rb5.gif

¶ντε να έρθουμε για καφέ!!! :)

Να δούμε και τους 5μετρους φοίνικες μπροστά από το μαγαζί και θα τα έχουμε δει όλα!!!!!!!!!!!! Τότε αλλάζεις όνομα και θα το λες Villa Mercedes, Island κλπ:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

¶ντε να έρθουμε για καφέ!!! :D

Να δούμε και τους 5μετρους φοίνικες μπροστά από το μαγαζί και θα τα έχουμε δει όλα!!!!!!!!!!!! Τότε αλλάζεις όνομα και θα το λες Villa Mercedes, Island κλπ:(:lol:

Για καφέ πάντα ευπρόσδεκτοι και καλοδεχούμενοι :thumbsup:

Τα δημοτικά τέλη να δω τώρα ποιος θα τα πληρώνει. Την τρέλα μου μέσα. rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

67240708.jpg

Μια και η συζήτηση περιστρέφεται γύρω από την συγκεκριμένη ζάντα, επιτρέψτε μου να σας δώσω κόστος σε 17άρες και 18άρες με λάστιχα.

1. (Κόστος 17άρας 500 ευρώ) + (λάστιχα 225/45/17 CportContact3 570 ευρώ) = 1070 ευρώ, περασμένα

2. (Κόστος 18άρας 560 ευρώ) + (λάστιχα 225/40/18 CportContact3 690 ευρώ) = 1250 ευρώ, περασμένα

Οι ζάντες είναι replica Ιταλικής κατασκευής.

koumparos επειδη σκεφτομαι 13 του Δεκεμβρη να αλλαξω ζαντες κ λαστιχα και επειδη ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης (θα ανεβω Αθηνα) μπορεις να μου δωσεις μια καλη προσφορα για την 17αρα REplika zanta ΑΝΘΡΑΚΙ ΜΕ ΔΙΑΜΑΝΤΕ ΑΚΤΙΝΕΣ με λαστιχα Potenza RE 050 A 225/45 R17 91Y BSW( τα βρισκω 121 ευρω) η΄ P ZERO ROSSO Asimmetrico 225/45 R17 94W XL ohne P ZERO Label(τα βρισκω 112 ευρω) ; Ευχαριστω εκ των προταιρων
Link to comment
Share on other sites

koumparos επειδη σκεφτομαι 13 του Δεκεμβρη να αλλαξω ζαντες κ λαστιχα και επειδη ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης (θα ανεβω Αθηνα) μπορεις να μου δωσεις μια καλη προσφορα για την 17αρα REplika zanta ΑΝΘΡΑΚΙ ΜΕ ΔΙΑΜΑΝΤΕ ΑΚΤΙΝΕΣ με λαστιχα Potenza RE 050 A 225/45 R17 91Y BSW( τα βρισκω 121 ευρω) η΄ P ZERO ROSSO Asimmetrico 225/45 R17 94W XL ohne P ZERO Label(τα βρισκω 112 ευρω) ; Ευχαριστω εκ των προταιρων

Καλησπέρα

Αν διαβάσεις το παρακάτω topic, θα δεις ότι έχω αναννεώσει την προσφορά των replica gti.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=31613

Σε ότι αφορά στα λάστιχα θα σου στείλω ΡΜ :lol:

Link to comment
Share on other sites

η γνωμη μου ειναι οποιος παρει τις replica να βαψει το ανθρακι και να το κανει μαυρο

δειτε εδω τις δικες μου (17'' gti original)

denverp.jpg

denv.jpg

φιλε μου καλησπερα. ειμαι νεος στο forum και σκεφτομουν και εγω επειδη πριν λιγο καιρο πηρα το gti mk6 , να αλλαζα τις βασικες 17" αλλα πηγαινε πολλα. το αμαξι που εχεις στη φοτο ειναι με 17 βαμενες? και αν ναι που τις εκανες και ποσο σου κοστισαν?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τις καινούργιες μαύρες 18άρες ζάντες GOLF GTI μέλους του club.

Παραθέτω φωτό πριν τις παραλάβει :good:

Παραθέτω επίσης και το γνήσιο της υπογραφής, προς αποφυγή κάθε παρεξήγησης και σχολίων για την προέλευση.

Επίσης, επειδή κατά καιρούς πολύ κουβέντα γίνεται για το βάρος των ζαντών, τις ζύγησα σε ηλεκτρονικό ζυγό και είναι 12,390Kg/τεμ

ΥΓ. Υπάρχει διαθέσιμο ακόμη ένα ίδιο set

Φίλε καλορίζικες, να τις χαρείς και ευχαριστούμε για την προτίμηση :thumbsup:

JtusS.jpg

Jtzs9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τις καινούργιες μαύρες 18άρες ζάντες GOLF GTI μέλους του club.

Παραθέτω φωτό πριν τις παραλάβει :good:

Παραθέτω επίσης και το γνήσιο της υπογραφής, προς αποφυγή κάθε παρεξήγησης και σχολίων για την προέλευση.

Επίσης, επειδή κατά καιρούς πολύ κουβέντα γίνεται για το βάρος των ζαντών, τις ζύγησα σε ηλεκτρονικό ζυγό και είναι 12,390Kg/τεμ

ΥΓ. Υπάρχει διαθέσιμο ακόμη ένα ίδιο set

Φίλε καλορίζικες, να τις χαρείς και ευχαριστούμε για την προτίμηση :thumbsup:

JtusS.jpg

Jtzs9.jpg

Είναι οι ίδιες με τις δικές μου απλά σε άλλο χρώμα?

Και ότι θα σου ερχόμουν με την ζυγαριά μια μέρα για ζύγισμα!!

Πάντως το βάρος είναι καλό αν κρίνουμε ότι ο Νίκος - Passat στις γνήσιες 18άρες που πούλαγε (γιατί έβαλε 19άρες) είχε γράψει για το βάρος τους ότι ήταν 13,6 κιλά νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι οι ίδιες με τις δικές μου απλά σε άλλο χρώμα?

Και ότι θα σου ερχόμουν με την ζυγαριά μια μέρα για ζύγισμα!!

Πάντως το βάρος είναι καλό αν κρίνουμε ότι ο Νίκος - Passat στις γνήσιες 18άρες που πούλαγε (γιατί έβαλε 19άρες) είχε γράψει για το βάρος τους ότι ήταν 13,6 κιλά νομίζω.

Νίκοοοοο, Χρόνια Πολλά για τη γιορτή σου new_killpc.gif

Είναι ίδιες με τις δικές σου, αλλά ολόμαυρες.

Σε πρόλαβα και τις ζύγησα μόνος μου :good:

¶ντε, άντε για να καταρρύπτονται ένας-ένας οι μύθοι (βλ. βάρος-προέλευση). :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Είναι ίδιες με τις δικές σου, αλλά ολόμαυρες.

Σε πρόλαβα και τις ζύγησα μόνος μου :good:

¶ντε, άντε για να καταρρύπτονται ένας-ένας οι μύθοι (βλ. βάρος-προέλευση). :thumbsup:

Αν δεν είχα το ψώνιο με το μαύρο χρώμα και αποφάσιζα να πάρω σε άσπρο χρώμα (που είναι και της μόδας και ΔΕΝ ΒΡΩΜΙΖΕΙ!!) το αμάξι σαν αυτές που ποστάρισες θα έβαζα! Κατάμαυρες!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.