Jump to content
riko3

η πρωτη γραντζουνια μου

Recommended Posts

Και ρώταγα εγώ που θα βρω ψυχίατρο....

Έλα τώρα που σας βρήκα..... να κάνουμε group therapy

20 ημερών αυτοκίνητο, GOLF VI TSI 1400 122, το πάρκαρα μεσημέρι 2 στενά από το σπίτι για να κοιμηθώ.

... Κουκουλίτσα κλασικά... του είπα γειά και πήγα σπίτι.

Όταν γύρισα 2 ώρες μετά, πήγα να βγάλω την κουκούλα. Πάω από την πλευρά του οδηγού.....

την μαζεύω από κάτω..... τρώω το 1ο εγκεφαλικό, καπάκι το 2ο, το 3ο, το 4ο, μου κρέμασε το χέρι,

τρέχαν σάλια κλπ.

Στον ουρανό ακριβώς πάνω από την μεσαία κολώνα στο νεύρο πάνω βλέπω μια ΠΑΤΟΥΣΑ.

Από παπούτσι.... λέω ΜΠΑ.... απο τα φασολάκια θα ναι.... κοιτάω πιο κει....... ΑΛΛΗ ΜΙΑ

στο όριο μπαρμπρίζ - κεντρικού καθρέφτη, μισή στο τζάμι και μισή στον ουρανό.

Ψάχνω να δω από που ανέβηκε ... 3ο ίχνος στο καπό στο τσάκισμα που κάνει το σχέδιο,

στο φανάρι του συνοδηγού. Βγάζω την κουκούλα και ψάχνω σα τρελλός.

2 βαθουλώματα τελικά, του καπό και του ουρανού, το 3ο δεν άφησε τίποτα.

Πρίν το παραλάβω είχα φάει τον κόσμο να βρώ πάρκινγκ, 3 μήνες έψαχνα, 2 μέρες μετά από

αυτό ........... βρήκα. και μαζεψα και μία γρατζουνιά στη πόρτα και χτύπημα στον προφιλακτήρα πίσω...

στο ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΑΡΚΙΝΓΚ..... το χτύπημα πίσω το έκανα μία μέρα μετά από την μικροδιόρθωση της γρατζουνιάς.

Οχι ξεμάτιασμα θέλω........... ΒΟΥΝΤΟΥ.......... Ευτυχώς έχω μικτή.

Πάντως όσοι με ξέρουν με θεωρούν τυχερό που δεν τον τσάκωσα τον Μ@Κ@Κ@........... φυλακή θα μουν.

Αν δω να ακουμπούν πάντως έστω και αλλουνού αμάξι........ μη σας πώ τι θα γίνει.

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Και ρώταγα εγώ που θα βρω ψυχίατρο....

Έλα τώρα που σας βρήκα..... να κάνουμε group therapy

20 ημερών αυτοκίνητο, GOLF VI TSI 1400 122, το πάρκαρα μεσημέρι 2 στενά από το σπίτι για να κοιμηθώ.

...........

Περαστικά φίλε μου ! :) Υπομονή και θα φτιαχτεί το αμάξι ..... και ψάξε αν έχεις εκεί κοντά κανένα κλειστό παρκινγκ με γκαραζόπορτα ώστε να μην το βλέπει ούτε ο ήλιος που λένε ! Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις πιστεύω ....

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΝΑΕΙ ΜΕΤΑ ΣΥΝΙΘΙΖΕΙΣ. ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕ GOLF 6 TSI 122 Μ Α Υ Ρ Ο ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ ΚΑΠΟ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΔΥΟ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ ΝΑ ΜΕ 'ΚΑΛΩΣΟΡΙΖΟΥΝ'. ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΒΡΙΣΙΜΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑ...ΚΑΚΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΑ ΟΚ ΣΥΝΙΘΙΣΑ ΤΩΡΑ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΣΤΙΑΖΩ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ!!! ΥΠΟΜΟΜΗ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ, ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ!! (ΤΑ ΛΕΩ Η ΜΑΛΛΟΝ ΣΑΣ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!) :)

Link to comment
Share on other sites

To να προκαλέσω εγώ κάτι στο αυτοκίνητο μου, θα το ευχαριστηθώ κιόλας και θα έχω να το λέω και αργότερα. Έχω χτυπήσει σε 2 κολωνάκια τον πίσω προφυλακτήρα και έχω 2 σημαδάκια και το καταχάρηκα και στα 2! ¶λλα όταν me χτύπησε άλλος επειδή δεν έμαθε ποτέ του να παρκάρει, τότε έκανα φασαρία. Το θεωρώ μεγάλη ασέβεια να μην υπολογίζει ο άλλος την περιουσία σου και να σου λέει ότι για αυτό είναι οι προφυλακτήρες. Αλλά τι να κάνεις; 2 χρόνια φυλάκισης τρως για ζωοκτονία και είναι πολλά!

Link to comment
Share on other sites

10 μήνες με το γκολφάκι χωρίς καμία γρατζουνιά και σήμερα που πήγα να ξεπαρκάρω είδα απο κάτω απο το χερούλι του οδηγού ένα τετραγωνάκι γρατζουνιάς... για πείτε μου αν είναι αυτό που σκέφτομαι

Link to comment
Share on other sites

10 μήνες με το γκολφάκι χωρίς καμία γρατζουνιά και σήμερα που πήγα να ξεπαρκάρω είδα απο κάτω απο το χερούλι του οδηγού ένα τετραγωνάκι γρατζουνιάς... για πείτε μου αν είναι αυτό που σκέφτομαι

για βαλε μια φωτο ....

Link to comment
Share on other sites

Τράβιξα αλλά δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου γιατί είναι και βρόμικο το αμάξι αλλά και οι γρατζουνιές είναι πολύ λεπτές...

μαγνήτης ;

Link to comment
Share on other sites

Τράβιξα αλλά δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου γιατί είναι και βρόμικο το αμάξι αλλά και οι γρατζουνιές είναι πολύ λεπτές...

μαγνήτης ;

το ποιο πιθανό .... αλλα δεν ανοίγει τοσο εύκολα το γκολφάκι(τουλάχιστον το 5αρι ανοιγε δυσκολα ) !

Και ρώταγα εγώ που θα βρω ψυχίατρο....

Έλα τώρα που σας βρήκα..... να κάνουμε group therapy

20 ημερών αυτοκίνητο, GOLF VI TSI 1400 122, το πάρκαρα μεσημέρι 2 στενά από το σπίτι για να κοιμηθώ.

... Κουκουλίτσα κλασικά... του είπα γειά και πήγα σπίτι.

Όταν γύρισα 2 ώρες μετά, πήγα να βγάλω την κουκούλα. Πάω από την πλευρά του οδηγού.....

την μαζεύω από κάτω..... τρώω το 1ο εγκεφαλικό, καπάκι το 2ο, το 3ο, το 4ο, μου κρέμασε το χέρι,

τρέχαν σάλια κλπ.

τώρα που το ξανασκέφτομαι , είχε κανένα μπαλκόνι κοντά στο αμάξι ? Λέω μπας και θελαν να φουντάρουν σε κανένα μπαλκόνι για να κάνουν νυχτερινή επίσκεψη .... και το είδαν και ψηλό και με κουκούλα και σου λέει δεν θα πάθει τπτ ....

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

το ποιο πιθανό .... αλλα δεν ανοίγει τοσο εύκολα το γκολφάκι(τουλάχιστον το 5αρι ανοιγε δυσκολα ) !

τώρα που το ξανασκέφτομαι , είχε κανένα μπαλκόνι κοντά στο αμάξι ? Λέω μπας και θελαν να φουντάρουν σε κανένα μπαλκόνι για να κάνουν νυχτερινή επίσκεψη .... και το είδαν και ψηλό και με κουκούλα και σου λέει δεν θα πάθει τπτ ....

Όχι ρε άνθρωπε ... τι μπαλκόνι?

Δε θέλω να πω την γειτονιά για να μην ερεθίσω κανέναν άλλο.

Το ίδιο να κάνετε και εσείς μην λέτε πολλά, γιατί κάποιοι πέρνουν ιδέες.

Βέβαια.... να πω την αλήθεια.. αν "ερεθιστεί" κανείς και του μπουν ιδέες

να ξανατολμίσει...............εδω είμαι να τον τακτοποιήσω....χχχχ

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε άνθρωπε ... τι μπαλκόνι?

Δε θέλω να πω την γειτονιά για να μην ερεθίσω κανέναν άλλο.

Το ίδιο να κάνετε και εσείς μην λέτε πολλά, γιατί κάποιοι πέρνουν ιδέες.

Βέβαια.... να πω την αλήθεια.. αν "ερεθιστεί" κανείς και του μπουν ιδέες

να ξανατολμίσει...............εδω είμαι να τον τακτοποιήσω....χχχχ

τρικανο? ;)

Link to comment
Share on other sites

τι γρατζουνιες και πρασινα αλογα..... αρκι να τσουλαι!!!!οποιοσ δεν τηελει γρατζουνιες ι παρομια πραγματα κλιστο γαραζ κουκουλα και μιν το κιναι καθολουυ!!!απλα χαριτετο ετσι κιαλος θα παλιοσι η θα το πουλισετε δεν παιζει ανχος^^ :lol:

Link to comment
Share on other sites

τι γρατζουνιες και πρασινα αλογα..... αρκι να τσουλαι!!!!οποιοσ δεν τηελει γρατζουνιες ι παρομια πραγματα κλιστο γαραζ κουκουλα και μιν το κιναι καθολουυ!!!απλα χαριτετο ετσι κιαλος θα παλιοσι η θα το πουλισετε δεν παιζει ανχος^^ :lol:

Να σου πω έτσι είναι.... στο τέλος μένει μόνο η οδήγηση. Η χαρά και η ικανοποίηση της ανεξαρτησίας.

Να πηγαίνεις όπου θέλεις, όταν εσύ το θές.... να φτάνεις στο προορισμό σου και να θέτεις τον επόμενο.

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω έτσι είναι.... στο τέλος μένει μόνο η οδήγηση. Η χαρά και η ικανοποίηση της ανεξαρτησίας.

Να πηγαίνεις όπου θέλεις, όταν εσύ το θές.... να φτάνεις στο προορισμό σου και να θέτεις τον επόμενο.

Δε διαφωνώ, αλλά μη σου βγάζει ο κάθε μ@λ@κ@ς ζημιά 600 ευρώ επειδή ζηλεύει ή δεν του κάτσε η γυναίκα του.....

''Κλειδιά'' σε μπροστινό φτερό, πόρτα συνοδηγού, πόρτα πίσω από συνοδηγό, πίσω φτερό και πορτ-μπαγκάζ... ;)

Πώς σας φαίνεται???

Σιγά μην το βάλουμε σε γυάλα για τον κάθε κομπλεξικό βέβαια!!!

Απλά έναν να τσιμπήσω θα δει τη γλύκα μετά!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες μου μαχαιριες...

Λοιπον διαβασα ολα οσα εχουν γραψει οι προηγουμενοι. Σορυ εγω δεν συμφωνω με τη λογικη μονο να τσουλαει το αυτοκινητο και μην σε νοιαζει για τις γρατζουνιες.

Εδωσα 22 χιλιαρικα, καποιοι αλλοι παραπαπανω, καποιοι αλλοι παρακατω και δεν θελω ενας πουτανας γιος να με γαμησει το αμαξι με ενα σουγια. Τι παρκινγκ και μαλακιες ακουω. Θα δουλευω για τη Δεη , το κινητο και το παρκινγκ ?

Επιστρεφω απο διακοπες, ειχα αφησει κατω απο το σπιτι μου με κουκουλα (καλως ή κακως) και οταν πηγα να το ξεσκεπασω βλεπω ολη η πλευρα του οδηγου να ειναι σκισμενη η κουκουλα. Λεω απο μεσα μου "την γαμησαμε". Ετσι ακριβως εγινε. Μπροστινο αριστερο φτερο, πορτα οδηγου, πορτα πισω και πισω φτερο γεματο γρατζιουνες μαλλον απο σουγια (οπως μου ειπε ενας ειδικος). Κοντεψα να παθω εγκεφαλικο. Και γρατζιουνιες μισους. Δεν ηταν μια γραμμη απο μπροστα μεχρι πισω. Πως να το πω? προμελετημενο εγκλημα.

ενταξει, ηξερα απο πριν οτι καποια στιγμη στο καινουργιο αυτοκινητο θα γινουν καποιες γρατζουνιες απο *μη επιτρεπόμενη λέξη*ενα. ο τροπος που εγινε ομως ειναι γαμησε τα. Καταστεναχωρεθηκα. Και εγω εδωσα μια στον προφυλακηρα μου παλιοτερα και ειπα μαλακια εκανα καλα να παθω. Αλλα οχι ετσι ρε πουστη μου. Να τον πιασεις στα πρασα οταν σου κανει καποιος γρατζουνιες, να θολωσει το μυαλο σου να τον αφησεις στον τοπο, και μετα να μπεις φυλακη για εναν πουτανας γιο.

συμφωνω με bullalex

Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες μου μαχαιριες...

Λοιπον διαβασα ολα οσα εχουν γραψει οι προηγουμενοι. Σορυ εγω δεν συμφωνω με τη λογικη μονο να τσουλαει το αυτοκινητο και μην σε νοιαζει για τις γρατζουνιες.

Εδωσα 22 χιλιαρικα......... ....... .... ... .. . συμφωνω με bullalex

Καταρχήν μην εξάπταισε! Εγω πως και πως περιμένω να πιάσω έναν....

Στείλε πμ να σου πω τι θα του κάνω. Έστω και αν τ' αμάξι είναι αλλουνού.

Αλλά άντε και την έφαγες ... να κλειστείς μέσα?

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε ρε παιδιά.

Αν ήταν να φτιάχνουμε κάθε γρατζουνιά που βρίσκουμε, θα μέναμε στο δρόμο.

Αμάξια είναι, με τη χρήση όλο και κάτι θα βρεις. Αν δε χτυπάει όμως πολύ στο μάτι, ε δε θα πετάξεις τα λεφτά σου για τη *μη επιτρεπόμενη λέξη* του άλλου.

Κι εγώ όταν ήταν καινούριο το έλγυφα κ στεναχωριόμουν με ό,τι εβρισκα. Τώρα ούτε που το σκέφτομαι.

Αν δε σας χαλάει πολύ, αφήστε να μαζευτούν τα χτυπήματα κ φτιάξτε τα όλα κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε ρε παιδιά.

Αν ήταν να φτιάχνουμε κάθε γρατζουνιά που βρίσκουμε, θα μέναμε στο δρόμο.

Αμάξια είναι, με τη χρήση όλο και κάτι θα βρεις. Αν δε χτυπάει όμως πολύ στο μάτι, ε δε θα πετάξεις τα λεφτά σου για τη *μη επιτρεπόμενη λέξη* του άλλου.

Κι εγώ όταν ήταν καινούριο το έλγυφα κ στεναχωριόμουν με ό,τι εβρισκα. Τώρα ούτε που το σκέφτομαι.

Αν δε σας χαλάει πολύ, αφήστε να μαζευτούν τα χτυπήματα κ φτιάξτε τα όλα κάποια στιγμή.

παιδιά ξέρετε κανένα καλό μαγαζί να διορθώσουμε τις γρατζουνιές??γκολφ 4..μιλάω για βορειοανατολική αττική.ευχαριστώ εκ των προτέρων.....

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε ρε παιδιά.

Αν ήταν να φτιάχνουμε κάθε γρατζουνιά που βρίσκουμε, θα μέναμε στο δρόμο.

Αμάξια είναι, με τη χρήση όλο και κάτι θα βρεις. Αν δε χτυπάει όμως πολύ στο μάτι, ε δε θα πετάξεις τα λεφτά σου για τη *μη επιτρεπόμενη λέξη* του άλλου.

Κι εγώ όταν ήταν καινούριο το έλγυφα κ στεναχωριόμουν με ό,τι εβρισκα. Τώρα ούτε που το σκέφτομαι.

Αν δε σας χαλάει πολύ, αφήστε να μαζευτούν τα χτυπήματα κ φτιάξτε τα όλα κάποια στιγμή.

Βαγγελη αν είχες το μαύρο θα φαινόταν περισσότερο.....

Είσαι τυχερός....σ'αυτό το θέμα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες θελω να πω και εγω την γνωμη μου γιατι πραγματικα τα ποστ σας με "αγγιξαν"!!αυτο που θελω να πο ειναι το εξεις:συμφονω απολυτα οτι οταν περνεις ενα αυτοκινητο το περνεις για να σου ομαλινει την ζωη και ΟΧΙ για να στην κανει πιο δυσκολη κανοντας σε να υπηρετης εσυ το αμαξι και οχι το αμαξι εσενα...

ΑΛΛΑ..εχω να πω οτι¨εγο προσωπικα εχο πιλοτη κατω απο το σπιτη που βαζω το κουκλι μου!!και πληρονω διπλες ασφαλειες για ενα δευτερο αυτοκινητο με το οποιο πηγενω στην δουλεια μου γιατι εξω εκει που το αφηνω ειναι "τεξας"!τωρα καποιος καληστα μπορει να με πει υπερβολικο..αλλα οσο σκευτομαι οτι τα λεφτα που εδωσα για να το αποχτισω..αμα θα το δω γρατζουνισμενο..θα βαρεσω 10 μπαιμπας καπακι....τελος περιτο να αναφερο οτι αν καποιον δο να τον πειραζει..οι δικοι μου θα μου φερνουν τσιγαρα στην φυλακη.......!!!

Edited by bill-golf1983
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.